Panasonic TX-P42S20 - Proszę o opinie.

devilll

New member
Witam, mam zamiar właśnie zakupić tą Plazmę , gdyż czytając na różnych forach o niej, ludzie twierdzą , że plazma w tej cenie 42' jest świetna, świetna jakość obrazu, płynność itd itp.

Jednak na pewnym forum, ktoś napisał coś co mnie trochę przygasiło jeśli chodzi o jej zakup, a mianowicie, że ta Plazma nie czyta różnych formatów filmów takich jak MPEG2 , MPEG4 czy też MKV.

No i tu problem , głównie nastawiam się właśnie na filmy MKV, bo takich mam dużo i są w swietnej jakości, nie różnią się zbytnio jakością od jakości oryginalnego BR.

Teraz sprawa wygląda tak, mam odtwarzacz multimedialny ASUS O! PLAY HDP-R1, jak wiemy czyta on praktycznie wszystko. I co mając ten telewizor i odtwarzając za pomocą ASUSA film o formacie MKV. nie pojawi się obraz i nie będę mógł obejrzeć filmu w MKV. ??

Prosze o opinie, bo kurde nie wiem co robić.
 

schwarz

New member
W pokoju obok jest użytkowana taka plazma i powiem ci, że rewelacja. Ma swoje minusy jak mało rozbudowane menu, brak usb, brak pc in ale obraz bajka.
 

Lendziu

New member
Dla pewności jeszcze ja Ciebie utwierdzę..

Na Asus O!Play odtworzysz wszystko i nie ma znaczenia na jakim TV.
Oczywiście ten TV ma FHD, więc ekran jak najbardziej nadaje się do MKV.

TV ma problem z plikami wideo nagranymi aparatem fotograficznym (nie widzi MOV)... natomiast nie ma problemów z odtwarzaniem MKV sam w sobie poprzez kartę pamięci SD.. Czynność ta należy jednak do uciążliwych, gdyż musimy przerobić plik MKV do formatu AVCHD programem MultiAVCHD.. Problem jest czasami z napisami, zgraniem kadru i dźwięku.. Oczywiście będzie wszystko OK po pewnych ustawieniach opcji w programie, ale to dla mnie jest już zbyt uciążliwe i się za to nie zabieram.. Poza tym trzeba mieć kartę pamięci ponad 8GB, której kosz coraz bardziej skłania do zakupu Playera na przykład takiego jak Asus.
 

Lendziu

New member
Jeśli nie masz w komputerze HDMI lub DVI to nie podłączysz komputera do TV.
Jedyne wyjście to zakup za ok 500zł zewnętrznej karty USB-DVI, przejściówka DVI/HDMI i kabel HDMI... tylko koszt jak sam widzisz wysoki..

Poza tym masz Asus O!Play, więc możesz strumieniowo nadawać jakieś pliki wideo przez LAN.
 

devilll

New member
A czy będę miał możliwośc podpiąć się z internetem pod tą plazme ? Oraz czy nie będzie problemów z podłączeniem konsoli XBOX360 (właśnie ze względu na nią chciałbym podpiąć neta pod plazme)?
 

Lendziu

New member
Internetu nie podepniesz do TV.. Jedynie możesz go podpiąć pod Xboxa.
Z podłączeniem Xbox'a i innego sprzętu nie będziesz miał problemu.
 
Ostatnia edycja:

devilll

New member
Dzieki Lendziu za twoją pomoc. Czyli nie będzie problemu z podłaczeniem X-a oraz neta pod niego. To dobrze :D

Jutro ide zamówić tą plazme, mam nadzieję, że będę zadowolony.
 

devilll

New member
Jeszcze ostatnie 3 pytania przed zamówieniem. Waham się czy wziąć Plazme S20 42' czy 46' . Możecie mi doradzić? Czy jest sens dopłacać te 500zł aby mieć 46' ?

2 pytanie. Jak to jest z tym wypalaniem pikseli?? Czy to mity, w dzisiejszych TV dalej to występuje ? Czytałem w jednym artykule, żeby w ogóle lub sporadycznie grać w gry na Plazmach ze względu na statyczne elementy, które właśnie powdują te tzw "duszki", lecz tutaj przeczytałem tez , że powiedzmy po kilkudziesiecu minutach zmienic zooma w grze czy tez zmienic na chwile na jakis program aby te statyczne elementy sie nie wypaliły.

3 pytanie. Czy docierać plazmę ?? Z tego co tak właśnie czytałem, to chyba raczej tak. Troche mnie przestraszyło to , że na plaźmie mogą się wypalac piksele.
 
Ostatnia edycja:

piotr818

New member
Bez reklam
Prawdopodobieństwo wypalenia piksela w plaźmie i w lcd jest takie samo, co innego jesli chodzi o powidoki ja osobiscie nie docierałem panela ale i nie grałem. Jeśli będziesz godzinami grał w tą samą grę to może to wystapić w miejscach elementów statycznych stałych. Jednakże pozbycie się ich nie nastręcza większych problemów. Nie są to elementy wypalone na stałe.
 

conrdd

New member
W S20 jest prócz profili dynamiczny, naturalny, kinowy itd profil "Gra" który uaktywnia się gdy włączam swojego dremcasta. W profilu tym są ograniczone możliwości ustawiania kolorów ale czy z drugiej strony właśnie w nim oprogramowanie TV nie przeciwdziała wypaleniom statycznych elementów? Pytanie wynika z faktu iż jak na razie grając max 1 godz. w jedną grę nie zobaczyłem żadnego powidoku.
 

Lendziu

New member
4 cale to ok 10cm większy panel po przekątnej, czyli ok 8cm szerszy i 5cm wyższy.
Sam zdecyduj, czy warto dokładać.. 500zł to 21-24% wartości p42s20e.

Ja mam 42" i oglądam z 2,3m.. Po 2 tygodniach stwierdziłem, że przy jakości HD mógłby to być 46" lub większy.. ale na tym samym dekoderze są także kanały o jakości SD, więc do tych kanałów wielkość 42" jest natomiast dobra...
 

devilll

New member
Dzieki wam za pomoc. Zamówiłem 42' za 2459zł. Jutro już będę go miał :D

Lendziu a docierałeś plazme? Bo w sklepie się pytałem to mówił gostek , że to raczej mity, telewizory chodzą po 8h dziennie na wystawie i zadnych "duszków" nie widział. A nawet jeśłi to gwarancja od 2 pixeli bodajze czy jakoś tak. Miałeś takie problemy z tymi wypaleniami ?
 

Bucek

Banned
4 cale to ok 10cm większy panel po przekątnej, czyli ok 8cm szerszy i 5cm wyższy.
Sam zdecyduj, czy warto dokładać.. 500zł to 21-24% wartości p42s20e.

Ja mam 42" i oglądam z 2,3m.. Po 2 tygodniach stwierdziłem, że przy jakości HD mógłby to być 46" lub większy.. ale na tym samym dekoderze są także kanały o jakości SD, więc do tych kanałów wielkość 42" jest natomiast dobra...

odróżniasz postęp geometryczny od arytmetycznego bo mam wrażenie, że nie :(

różnica miedzy 42 calami a 46 w cenie jest adekwatna do różnicy w polu powierzchni matrycy plazmowej telewizora ....
 

don111

Banned
A co mi doradzicie jeśli chodzi o wielkość ? 42' czy 46' ? Czy jest sens dopłacać 500 zł zeby miec 46' ?
już po fakcie... trochę szkoda bo w przypadku Panasa S20 zdecydowanie warto było dołożyć do 46' z uwagi na małą kwotę
500zł to nic w porównaniu z tym, jak duże są różnice cenowe między 42' a 46' w innych modelach tv
choć w sumie nie zauważyłem abyś podawał odległość do ekranu, więc może te 42 cale to był bardziej optymalny wybór :p
 

bogaty

New member
Bez reklam
W S20 jest prócz profili dynamiczny, naturalny, kinowy itd profil "Gra" który uaktywnia się gdy włączam swojego dremcasta. W profilu tym są ograniczone możliwości ustawiania kolorów ale czy z drugiej strony właśnie w nim oprogramowanie TV nie przeciwdziała wypaleniom statycznych elementów? Pytanie wynika z faktu iż jak na razie grając max 1 godz. w jedną grę nie zobaczyłem żadnego powidoku.
Raczej to tylko wynika z tego, że nic jeszcze się nie wypaliło, jedynie modele na rynek USA posiadają Anti Image Retention czyt. Funkcja która zapobiega wypalaniu.Sam dodam że gram dużo na X360 i nie mam stałych powidoków, coś się pojawia ale później znika.Tv nie docierałem, choć myślałem że to robie, tylko później się okazało że TV ma wartości kontrastu na 60, nie na 100 jak zazwyczaj heh.Co do trybu gra w X10, nie jest on wykastrowany z funkcji.
 
Do góry