Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

Buttdozer

New member
@ kiki: Hej, dzięki, faktycznie. Dopiero teraz skojarzyłem to z bandingiem, a siedziało gdzieś w tej pustej łepetynie. Będę musiał się z Panasem przytulić, bo wkurza mnie to, że wszystko w tych obszarach jest ciemniejsze. Przejrzałem trochę fotek w sieci, ale nie natrafiłem na przypadek, gdzie owe pasy są idealnie proste, mają dokładnie taką samą szerokość i "barwę" na każdej długości. Trochę tak, jakby na ekranie ktoś idealnie pionowo przykleił kilka różnej szerokości pasków samoprzylepnej taśmy niemal bezbarwnej.

Co do tego zakrzywienia, to oczywiście zapomniałem zaznaczyć, że to jest oddzielna kwestia. Teraz trochę obmacałem telewizor i nie stwierdziłem jakichś nawet drobnych luzów obudowy czy matrycy. Nawet najdrobniejszego skrzypnięcia czy ugięcia, nic, zero, co mnie trochę zastanawia, bo wychodziłoby na to, że egzemplarz nie został uszkodzony przez nieplanowany nacisk (gdzieś na składaniu lub w trakcie pakowania). Jutro postaram się znaleźć inny egz. w jakimś sklepie i zobaczyć, czy inne też tak mają (z tego co sam oglądałem przed zakupem - nie pamiętam czy miał te krzywizny). Nie wiem ostatecznie czy to matryca jest delikatnie zakrzywiona przy obu dolnych rogach, czy to wewnętrza krawędź ramki obudowy.
 

Buttdozer

New member
Mozesz kolego sprawdzić czy załącza Ci się obraz z laptopa po hdmi ?

Podłączałem odtwarzacz Fergusona, smartfona, tablet, aczkolwiek laptopa jeszcze nie. Co prawda nie widzę powodu, dla którego mógłby nie działać, skoro działa tablet i smartfon, ale postaram się dziś w dzień sprawdzić.
 

Since

New member
Podłączałem odtwarzacz Fergusona, smartfona, tablet, aczkolwiek laptopa jeszcze nie. Co prawda nie widzę powodu, dla którego mógłby nie działać, skoro działa tablet i smartfon, ale postaram się dziś w dzień sprawdzić.

Byłbym Ci wdzięczny.
Inne urządzenia działają i owszem ale laptop nie chce.
i powiedz koniecznie jakiego masz lapka..
chodzi mi o karte graficzną nvidia czy moze ATI ?
dedykowana razem ze zintegrowaną czy tylko integra ?
i procesor jaki masz.
 
Piszę teraz bo wiem że wielu z was już doskonale zna wady i zalety tego telewizorka:) A chciałem się po prostu zapytać czy warto go brać czy może skupić swoją uwagę na czymś innym? Chciałbym w przyszłym tygodniu kupić TV i mieć to już z głowy:)

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

xavanger

New member
zależy :p do czego i jakich warunków :p
ja nie żałuję chociaż do wielu rzeczy trzeba się przyzwyczaić i widzieć sztukę którą chce się kupić :p
pod kątem obrazu w tej cenie jest ciężki do przebicia
ale jeśli chodzi o SMART TV to już troszkę gorzej wypada od Samsunga czy LG
ja używam i jestem mega zadowolony :)
 

Since

New member
zależy :p do czego i jakich warunków :p
ja nie żałuję chociaż do wielu rzeczy trzeba się przyzwyczaić i widzieć sztukę którą chce się kupić :p
pod kątem obrazu w tej cenie jest ciężki do przebicia
ale jeśli chodzi o SMART TV to już troszkę gorzej wypada od Samsunga czy LG
ja używam i jestem mega zadowolony :)

masz mozliwosc podlaczenia do niego laptopa po kablu hdmi ??
 

Buttdozer

New member
Byłbym Ci wdzięczny.
Inne urządzenia działają i owszem ale laptop nie chce.
i powiedz koniecznie jakiego masz lapka..
chodzi mi o karte graficzną nvidia czy moze ATI ?
dedykowana razem ze zintegrowaną czy tylko integra ?
i procesor jaki masz.

Sprawdziłem na trzech posiadanych przeze mnie laptopach:
1. Intel Core 2 Duo P8600 + ATI Radeon HD 4650M
2. Intel Core i3-2310M + Intel HD Graphics
3. AMD A6-3410MX + AMD Radeon HD 6750M

Żadnych problemów w którejkolwiek konfiguracji nie stwierdziłem.
 

xavanger

New member
mam kabel 1m hdmi 1.3 jakiś no name :p
podłącz HDMI z lapkiem zmień na odpowiednie źródło w TV a potem sprawdź czy twój laptop widzi go tzn. w ustawieniach rozdzielczości czy widzisz 2 źródła :) może go widzi jako projektor czy coś ?
 

Adax01

Member
TX-L47ET60 - diabeł tkwi w szczegółach

Podam swoją uwagę do tego modelu (TX-L42ET60) oraz do uboższego bez 3D TX-L42E6E -ta sama seria. Otóż byłem wczoraj w sklepie, aby zakupić TX-L42E6E i konsternacja, bo zauważyłem, że obraz na matrycy nie dochodzi równomiernie do ramki, bo bokach mamy po ok 6 mm a u góry i na dole po ok. 3 mm czarnej nie wykorzystanej matrycy. Z początku myślałem, że to bubel i poprosiłem inny karton, ale w następnym było to samo! Ja rozumiem, że zrobiono b. wąską ramkę, ale żeby wokół ramki zostawiać pasek czarnej niewykorzystanej matrycy? Oczywiście efekt niknie gdy ramka TV jest czarna (Czerń i czerń!), ale ramka TV jest srebrna i na jasnych scenach widać nierównomierną czarną obwódkę wokół jasnej ramki tego telewizora!

Tutaj na forum już czytałem wypowiedź o tym, teraz nie mogę jej znaleźć, ale na szczęścia mam w dodanych link do Youtube: TUTAJ gdzie widać ten problem na zbliżeniach: strona prawa -od 26 sek. /strona lewa od 40sek. -najlepiej widać to na pełnym ekranie.

Panowie przekonajcie mnie, że to duperelka bez znaczenia, bo bardzo podoba mi się ten telewizor, jednak śmiem twierdzić, że Panas wyprzedaje w pierwszym rzucie niedoróbki linii startowej...
A tutaj test robił ktoś tendencyjnie, bo w ogóle o tym nie wspomniał i nawet fotki są tak dobierane, żeby nie było można tego zobaczyć :( Panowie o co chodzi?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli mi się coś nie podoba to poprostu nie kupuję sprzętu i nie mam pretensji do wszystkich świętych że coś jest nie tak. Nie mierzyłeś jeszcze w mikronach równości ramki - tam mogą też być różnice i może być to sensacją na skalę światową. Co do czarnej przestrzeni na matrycy - to idź się najpierw i naucz się technologii produkcji a później zarzucaj inżynierom (tak jest w większości produkowanych telewizorów na świecie) braki. A i uważaj na kropki centrujące w niektórych telewizorach .... bo to bubel ... że hej .
Nie opowiadaj bzdur na których się nie znasz i nie wciskaj innym intencji których nie mają.
 
Do góry