Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

kicio999

New member
w teście napisali że ten model nie ma otwartej przeglądarki,co to znaczy ?,czy niemożna normalnie wpisywać wszystkich adresów www i jeśli ktoś ma ten telewizor to zamiast obsługiwać internet pilotem to można przez usb podłączyć normalnie jak do komputera klawiature i myszke?i jak wygląda obraz konwertowany z 2d do 3d
 

martys

New member
TV posiada otwarta przegladarke. Posiadam model 47 ET5 wiec wiem. Jedyne ograniczenie to brak obslugi flash jak wiekszosc tv z tej polki cenowej.
Mozna podlaczyc klawiature natomiast nie da rady podlaczyc myszki- bylo o tym pisane na forum.
3D z 2D owszem mozna, szalu nie ma jest dodatkowy efekt glebi tak jak bys mogl wlozyc reke na ok 50 cm do telewizora :)
 

sapud

New member
czy ktoś może wytłumaczyć czym konkretnie różni się ten model od prawie tysiąc zł tańszego TX-L47ET5E ? Próbuje coś wybrać ale tego modelu nawet nie ma na stronie producenta domyślam się, że to starszy model ale czy gorszy? Proszę o info znających temat
 

sapud

New member
Dzięki za odpowiedź to jak dla mnie sprawa prosta biorę bez 3D wifi też mi nie potrzebne a odświeżanie ma 150Hz z tego co wyczytałem więc wystarczające zresztą
 

ichris

New member
Podłączyłem dekoder Globo Opticum HD TS 9600 Prima i wszystko fajnie ale nie działa mi telegazeta z poziomu pilota od Panasonica. Czy to normalne? Poprzednie miałem dekoder Fergusona i Samsunga LE40615A i telegazeta śmigała...
 

hadetivi

New member
Podłączyłem dekoder Globo Opticum HD TS 9600 Prima i wszystko fajnie ale nie działa mi telegazeta z poziomu pilota od Panasonica. Czy to normalne? Poprzednie miałem dekoder Fergusona i Samsunga LE40615A i telegazeta śmigała...
A podłączyłeś do telewizora sygnał z anteny od telewizji naziemnej? Bo jak nie, to skąd i w jaki sposób telewizor ma ci wyczarować telegazetę?
 

ichris

New member
Ten dekoder to tzw. Combo i kable od obu anten mam podpięte do niego. Dzięki temu nie muszę się przełączać między źródłami sygnału jak chce obejrzeć coś z satelity a po chwili z DVB-T. Jest to wygodne niż klikanie co chwilę AV... Czyli antena naziemna musi być podłączona bezpośrednio do TV? Czy spliter rozwiąże problem? Będzie sygnał do dekodera i do TV...
 
Ostatnia edycja:

fazo

New member
E5 ma 50hz a skanowanie 3x czyli takie niby 150hz. et5 ma 100hz i skanowanie 3x czyli "prawie" 300hz. Faktem jest że ma 2x mniej.
 

manipulator

New member
Ciągle mam problemy z płynnością obrazu - 42et5e - soft 1.261. Profilaktycznie zrobiłem reset do ustawień fabrycznych.

Jak włączę IFC na max to jest ok, ale za to na niektórych kanałach występuje wtedy efekt opery mydlanej i do tego sporadyczne artefakty.

Ten telewizor podobno ma możliwość włączenia trybu "24p smooth film (BD)" - ale ja takiej opcji w nim nie znalazłem - nawet przełączając język OSD na angielski.

Co dziwne, w trybie odtwarzacza video z usb, w menu obraz w zaawansowanych jest pozycja "wykrywanie formatu filmu" (w ang. OSD to "movie cadence coś tam") - czy to odpowiednik tego 24p ? I ta pozycja jest tylko i wyłącznie w trybie odtwarzania video z usb - przez dlna i na hdmi1 nie ma tej opcji.

Na wejściu HDMI1 mam tuner z vectry i w żadnym trybie obrazu nie ma w ustawieniach 24p/wykrywanie formatu filmu - czy możecie sprawdzić to u siebie ? (obraz -> ust. zaawansowane ->)

Dzięki z góry !:)
 

abc045

New member
Mam pytanko...
Podpinam dekoder "N" pod HDMI do gniazda HDMI 1 i nie mam obrazu... Obraz mam tylko na HDMI 4. Pod HDMI 1 podłączyłem komputer i jest ok. Tak ma być?
 

gdanszczanin

New member
Ten model,jak również TX-L47ET50 ma wyjście audio digital. Czy nie ma innej możliwości podłaczenia np kina domowego Panasa przez chinche ?
Czy jest jakaś odczuwalna różnica w dźwięku między tymi podłączeniami ?
 

hadetivi

New member
Ten dekoder to tzw. Combo i kable od obu anten mam podpięte do niego. Dzięki temu nie muszę się przełączać między źródłami sygnału jak chce obejrzeć coś z satelity a po chwili z DVB-T. Jest to wygodne niż klikanie co chwilę AV... Czyli antena naziemna musi być podłączona bezpośrednio do TV? Czy spliter rozwiąże problem? Będzie sygnał do dekodera i do TV...
Wiem, że to jest combo - sprawdziłem. Ten tuner (jak piszesz dekoder) ma gniazda przelotowe, więc sygnał z anteny naziemnej bierzesz z wyjścia tunera i podłączasz do telewizora. Jeśli podłączyłeś ten tuner tylko np. kablem hdmi, to dekoder teletekstu w telewizorze nie ma skąd wziąć danych, aby Ci je wyświetlić. Przy poprzednim telewizorze na pewno miałeś takie połączenie.
 

szakalq

New member
Ciągle mam problemy z płynnością obrazu - 42et5e - soft 1.261. Profilaktycznie zrobiłem reset do ustawień fabrycznych.
Jak włączę IFC na max to jest ok, ale za to na niektórych kanałach występuje wtedy efekt opery mydlanej i do tego sporadyczne artefakty.

Ten telewizor podobno ma możliwość włączenia trybu "24p smooth film (BD)" - ale ja takiej opcji w nim nie znalazłem - nawet przełączając język OSD na angielski.

Co dziwne, w trybie odtwarzacza video z usb, w menu obraz w zaawansowanych jest pozycja "wykrywanie formatu filmu" (w ang. OSD to "movie cadence coś tam") - czy to odpowiednik tego 24p ? I ta pozycja jest tylko i wyłącznie w trybie odtwarzania video z usb - przez dlna i na hdmi1 nie ma tej opcji.

Na wejściu HDMI1 mam tuner z vectry i w żadnym trybie obrazu nie ma w ustawieniach 24p/wykrywanie formatu filmu - czy możecie sprawdzić to u siebie ? (obraz -> ust. zaawansowane ->)

Dzięki z góry !:)

spróbuj tych ustawień:
1. http://hdportal.hr/ Viewing mode: Cinema Contrast: 42 Br... - justpaste.it

tu są jeszcze:

2. Panasonic ET5: Calibration Settings

ja mam te pierwsze i nie ma problemu z płynnością obrazu.

co do opcji "wykrywanie formatu filmu" żeby była przy hdmi ustaw w konfiguracji, zaawansowane na włączone wtedy pojawi się ta opcja (Panasonic ET5: Calibration Settings na samym początku tekstu jest to pokazane)
 
Do góry