Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

gdanszczanin

New member
Panowie. Podłączyłem audio w swoim ET50 z kinem domowym Panasa,kablem optycznym i cisza !? Wprawdzie w BlueRayu są dwa wyjścia,ale próbowałem w oby dwu i dalej cisza. Czy trzeba coś skonfigurować ? W TV przełączyłem na "kino", tak jakby ktoś pomyślał,że tego nie zrobiłem.
Pozdrawiam
 

ichris

New member
Wiem, że to jest combo - sprawdziłem. Ten tuner (jak piszesz dekoder) ma gniazda przelotowe, więc sygnał z anteny naziemnej bierzesz z wyjścia tunera i podłączasz do telewizora. Jeśli podłączyłeś ten tuner tylko np. kablem hdmi, to dekoder teletekstu w telewizorze nie ma skąd wziąć danych, aby Ci je wyświetlić. Przy poprzednim telewizorze na pewno miałeś takie połączenie.

Dziękuję za odpowiedź :) Podpowiesz mi jakim jeszcze kablem mam połączyć tuner z TV? Oczywiście masz rację - teraz połączyłem tuner z TV tylko za pomocą HDMI. Poprzednio wydaje mi się, że stary tuner był połączony ze starym TV tylko zwykłym Euro (Scart) i telegazeta śmigała. Niestety nie mam już jak sprawdzić bo TV sprzedany a tunerek na strychu ;)

EDIT:
Przeczytałem 3x to co napisałeś i podłączyłem kabelkiem Antena out z tunera do TV i mam teraz DVB-T w TV (tak jakby niezależne źródło). Fajnie, że obyło się bez splitera. Wzbogaci to możliwości PVR tunera (można nagrywać cokolwiek z satelity i przełączyć na DVB-T jeśli chciałbym w tym czasie oglądać coś innego). Niemniej telegazeta Panasonica działa tylko z DVB-T a z satelity dalej nic. Dziwne bo w poprzednim zestawie działała telegazeta w TV kiedy oglądałem programy z satelity... Teoretycznie jest telegazeta w samym tunerze ale ona jest wolna niesamowicie i do pięt nie dorasta tej z TV... Jest też drugie wyjście z tunera... chyba dla satelity właśnie i też próbowałem podłączyć je do TV ale telegazeta nie zaskoczyła... Co robię źle?
 
Ostatnia edycja:

RoboD

New member
Podłączyłem audio w swoim ET50 z kinem domowym Panasa,kablem optycznym i cisza !? Wprawdzie w BlueRayu są dwa wyjścia,ale próbowałem w oby dwu i dalej cisza. Czy trzeba coś skonfigurować ? W TV przełączyłem na "kino", tak jakby ktoś pomyślał,że tego nie zrobiłem.
TV ma wyjście sygnału, blue ray także daje sygnał wyjściowy, więc jak chcesz cokolwiek usłyszeć. Musisz podpiąć TV do kina w jakieś wejście optyczne.
 

gdanszczanin

New member
TV ma wyjście sygnału, blue ray także daje sygnał wyjściowy, więc jak chcesz cokolwiek usłyszeć. Musisz podpiąć TV do kina w jakieś wejście optyczne.

No,ale przecież napisałem,że próbowałem właśnie kablem optycznym i nic nie gra. W DVD są dwa gniazda optyczne i próbowałem podłączać raz w jednym,raz w drugim. Nic nie dało.
 

kkinoman

New member
Tx-l47et5e

Panowie powracam do tematu okularów które panasonic daje w zestawie z tv, ja swoje 4 pary już połamałem a nowe takie same kosztują 80 zł co w takiej sytuacji zrobić ? Odpowiadam kupić okulary w kinie za 4zł działają tak samo ja sprawdziłem na fotkach widać oryginalne połamane i kupione za 4zł w kinie przed projekcją filmu 3D.
 

Attachments

  • DSC00434.JPG
    DSC00434.JPG
    791,7 KB · Wyś: 742
  • DSC00435.JPG
    DSC00435.JPG
    824,2 KB · Wyś: 209

SilaHD

New member
Witam czy w tym TV jest TVP.VOD i czy można gdzieś sprawdzić jakiej produkcji matryca jest zamontowana oraz czy widać gdzieś czas pracy TV?
 

RoboD

New member
No,ale przecież napisałem,że próbowałem właśnie kablem optycznym i nic nie gra. W DVD są dwa gniazda optyczne i próbowałem podłączać raz w jednym,raz w drugim. Nic nie dało.
Pewny jesteś, że wkładasz optyk w wejście w kinie domowym? Jeśli tak, i nie gra, to musisz gdzieś przestawić kino, aby sygnał z tego optyka puściło na głośniki.
 

hadetivi

New member
Niemniej telegazeta Panasonica działa tylko z DVB-T a z satelity dalej nic. Dziwne bo w poprzednim zestawie działała telegazeta w TV kiedy oglądałem programy z satelity...
Czy mam rozumieć, że poprzednio - czyli w twoim zestawie Ferguson + TV Samsung - podczas oglądania na tunerze satelitarnym (Ferguson) jakiegoś programu, przy którym był nadawany teletekst, mogłeś czytać właśnie ten teletekst posługując się dekoderem teletekstu w TV (Samsung) i posługując się pilotem Samsunga? I miałeś połączone te urządzenia tylko kablem scart (euro)? Nie chce mi się wierzyć w coś takiego.

Jest też drugie wyjście z tunera... chyba dla satelity właśnie i też próbowałem podłączyć je do TV ale telegazeta nie zaskoczyła... Co robię źle?
Ten tuner Opticum, jak sam napisałeś - jest typu combo, czyli zawiera w sobie tuner DVB-S (cyfrowej telewizji satelitarnej) oraz DVB-T (cyfrowej telewizji naziemnej). Dlatego ma dwa wejścia antenowe, opisane odpowiednio LNB IN oraz ANT IN. Dodatkowo ma też wyjścia tych sygnałów (czyli przelotki) - LNB OUT oraz ANT OUT. Dzięki temu możesz za nim podłączyć do tej samej anteny kolejny odbiornik (tuner). Dlatego jeśli masz antenę od telewizji naziemnej podpiętą do ANT IN to po połączeniu ANT OUT z wejściem antenowym TV masz możliwość odbierania telewizji naziemnej z wykorzystaniem tunera umieszczonego w TV. Gdybyś miał drugi zewnętrzny tuner satelitarny (lub taki tuner w telewizorze), to mógłbyś go podpiąć do wyjścia LNB OUT w Opticum. Podpinanie LNB OUT tunera Opticum do wejścia antenowego w ET5 nie ma sensu, bo podpinasz sygnał z anteny satelitarnej do wejścia tunera telewizji naziemnej. Telewizory, które mają zintegrowany tuner satelitarny, mają dodatkowe wejście antenowe.

Najlepiej będzie jak dokładnie napiszesz, jakie miałeś poprzednio połączenia (jakimi kablami, chodzi mi o ich rodzaje) pomiędzy Fergusonem a Samsungiem oraz jakie ten układ dawał możliwości co do odbioru teletekstu.
 

gdanszczanin

New member
Pewny jesteś, że wkładasz optyk w wejście w kinie domowym? Jeśli tak, i nie gra, to musisz gdzieś przestawić kino, aby sygnał z tego optyka puściło na głośniki.

No już doszedlem. Faktycznie trzeba poprzestawiać w kinie opcje na optyk. Wprawdzie jeszcze tego nie zrobilem bo mam remont i wszystko porozłączane, ale myslę,że chyba powinno grać.
Kurcze,ale motania.
Pozdro
 

hadetivi

New member
Panowie. Podłączyłem audio w swoim ET50 z kinem domowym Panasa,kablem optycznym i cisza !? Wprawdzie w BlueRayu są dwa wyjścia,ale próbowałem w oby dwu i dalej cisza. Czy trzeba coś skonfigurować ? W TV przełączyłem na "kino", tak jakby ktoś pomyślał,że tego nie zrobiłem.
Pozdrawiam
Zakładam, że masz podłączony ten zestaw kina z ET50 za pomocą kabla hdmi. Do którego gniazda w TV? Czy może do HDMI2? To gniazdo ma ARC (audio return channel - zwrotny kanał dźwięku) i teoretycznie wówczas dźwięk jest przesyłany z TV do kina/wzmacniacza AV w sposób cyfrowy bez dodatkowych kabli (pisze teoretycznie, bo wszystko zależy od możliwości spinanych urządzeń).
Najlepiej będzie jak sobie poczytasz pełną instrukcją obsługi do telewizora. W pudełku z TV standardowo na papierze jest tylko wersja skrócona instrukcji. Pełna wersja jest na dołączonej płytce cd, a także można ją pobrać ze strony Panasonica.
Jeśli chcesz powalczyć z tym optykiem, to wg mnie - mogę się mylić - musisz ustawić w kinie domowym, do którego chcesz przesłać sygnał dźwiękowy z TV - typ kodowania dźwięku odbieranego z TV.
 

manipulator

New member
spróbuj tych ustawień:
1. http://hdportal.hr/ Viewing mode: Cinema Contrast: 42 Br... - justpaste.it

tu są jeszcze:

2. Panasonic ET5: Calibration Settings

ja mam te pierwsze i nie ma problemu z płynnością obrazu.

co do opcji "wykrywanie formatu filmu" żeby była przy hdmi ustaw w konfiguracji, zaawansowane na włączone wtedy pojawi się ta opcja (Panasonic ET5: Calibration Settings na samym początku tekstu jest to pokazane)

Dzięki za zainteresowanie :) - korzystałem już z tych ustawień dot. kolorów (z tego forum), ale to nie ma wpływu na płynność. Po włączeniu zaawansowanych opcji jest dziwna sytuacja - nie na każdym trybie lub źródle jest dostępne "wykrywanie formatu filmu", powiem więcej - jest jakby losowo - czasami się pokazuje czasami nie - w każdym razie nie znalazłem zależności póki co.

Może jeszcze opiszę o co mi chodzi z tym brakiem płynności:
W momencie gdzie obraz jest przesuwany w poziomie obiekty które są na drugim planie po prostu pokazują się klatkowo;
albo przy zbliżeniu twarzy, kiedy ona się delikatnie poruszy, momentalnie traci ostrość jest rozmyta, do czasu gdy znowu jest nieruchoma - i nie mówię tu o jakiś mega ruchach;
albo kiedy kamera idzie od dołu do góry, to mniej więcej od 1/3 ekranu w dół robi się takie miganie jakby "interlace". Dynamiczne sceny to tragedia - można dostać oczopląsu.
Z kolei jak włączę IFC to na minimalnym nie ma różnicy (czyli jest źle), na średnim jest prawie dobrze -chociaż efekt opery mydlanej mocno daje się we znaki, a na maximum w większości przypadków jest wrażenie "za szybkiego" obrazu i sporadyczne artefakty.

Zgłosiłem problem do serwisu panasonic, bo oprócz braku płynności nie działa jeden z portów USB. Na drugi dzień od zgłoszenia (czyli dzisiaj) byli u mnie serwisanci i stwierdzili że płyta główna do wymiany. Mają ją przywieźć za tydzień i wymienić na miejscu. Mam nadzieję że to pomoże bo mam dość tego telewizora - równe 2 miesiące męki.
Przy IFC da się oglądać niektóre programy, ale zabawa w ciągłe dostrajanie IFC co program/film/serial mnie irytuje - nie tak powinien działać telewizor - powinien relaksować a nie podnosić ciśnienie :(

Podzielę się odczuciami po wymianie MB.
 

Ninja-Duch

New member
Witam.Ostatnio oglądając film w 3d z pena tv sam przełączał się w 2d nie wiem czym to może być spowodowane i tak się ta powtarzała.Sprawdziłem to na innym filmie i też to samo.Nie wiem czy mam coś żle ustawione czy może ktoś miał podobną sytuacje.Może jakieś podpowiedzi ?
 

Pavlo

New member
Mam telewizor od 2 miesięcy z jakości obrazu jestem zadowolony ale dziś przestało mi działać wifi
mam nadzieje ze przyjmą reklamacje jak nie mam kartonu od tego tv :(
 

szakalq

New member
Witam czy w tym TV jest TVP.VOD i czy można gdzieś sprawdzić jakiej produkcji matryca jest zamontowana oraz czy widać gdzieś czas pracy TV?


Tvp vod nie ma jest ipla i tam są jakieś programy/seriale z tvp. Czas pracy można jedynie sprawdzić w menu serwisowym. Co do matrycy to nie wiem, ale chyba wszystkie mają matrycę LG. Poniżej jak wejść w menu serwisowe:

Wyczytać można np. ilość godzin pracy, ale jak nie jesteś obeznany w temacie to lepiej tam nie zaglądaj!
WCHODZISZ NA WŁASNE RYZYKO...można sobie coś namieszać a później to już serwis...

- Po prawej stronie telewizora naciskasz i trzymasz przycisk "VOL -" i z pilota nacikasz 3-4 razy przycisk "0". Powinno uruchomić się menu serwisowe.
Możesz np. sprawdzić ilość przepracowanych godzin :
- Naciskasz Przycisk "2" i "O.K." Schodzisz strzałkami na pozycję PTCT i przechodzisz strzałką w prawo na puste pole. Przytrzymujesz 3 sek. przycisk MUTE (wyciszenie) i pojawi nam się info o ilości godzin pracy i włączeń telewizora.
 

ichris

New member
Czy mam rozumieć, że poprzednio - czyli w twoim zestawie Ferguson + TV Samsung - podczas oglądania na tunerze satelitarnym (Ferguson) jakiegoś programu, przy którym był nadawany teletekst, mogłeś czytać właśnie ten teletekst posługując się dekoderem teletekstu w TV (Samsung) i posługując się pilotem Samsunga? I miałeś połączone te urządzenia tylko kablem scart (euro)? Nie chce mi się wierzyć w coś takiego.


Ten tuner Opticum, jak sam napisałeś - jest typu combo, czyli zawiera w sobie tuner DVB-S (cyfrowej telewizji satelitarnej) oraz DVB-T (cyfrowej telewizji naziemnej). Dlatego ma dwa wejścia antenowe, opisane odpowiednio LNB IN oraz ANT IN. Dodatkowo ma też wyjścia tych sygnałów (czyli przelotki) - LNB OUT oraz ANT OUT. Dzięki temu możesz za nim podłączyć do tej samej anteny kolejny odbiornik (tuner). Dlatego jeśli masz antenę od telewizji naziemnej podpiętą do ANT IN to po połączeniu ANT OUT z wejściem antenowym TV masz możliwość odbierania telewizji naziemnej z wykorzystaniem tunera umieszczonego w TV. Gdybyś miał drugi zewnętrzny tuner satelitarny (lub taki tuner w telewizorze), to mógłbyś go podpiąć do wyjścia LNB OUT w Opticum. Podpinanie LNB OUT tunera Opticum do wejścia antenowego w ET5 nie ma sensu, bo podpinasz sygnał z anteny satelitarnej do wejścia tunera telewizji naziemnej. Telewizory, które mają zintegrowany tuner satelitarny, mają dodatkowe wejście antenowe.

Najlepiej będzie jak dokładnie napiszesz, jakie miałeś poprzednio połączenia (jakimi kablami, chodzi mi o ich rodzaje) pomiędzy Fergusonem a Samsungiem oraz jakie ten układ dawał możliwości co do odbioru teletekstu.



Znalazłem zdjęcie poprzedniej instalacji. Wyglądało to tak:

http://pics.tinypic.pl/i/00215/s2pjxo7r8cq8.jpg

Antena do Fergusona a z niego dwa Euro... jeden do TV i drugi do modulatora i sygnał leci do pokoju obok ...aby odbierać tam jeden kanał z satelity. Tak było połączone i Samsung nie miał problemu z odczytaniem telegazety. Z naziemnej w tym zestawie nie korzystałem... nie miało to sensu bo Samsung nie miał DVB-T. Teraz podłączenie jest takie samo oprócz tego, że zamiast Euro między tunerem a TV mam HDMI... Euro do modulatora idzie tak samo. Dzięki Twojej pomocy dodatkowym kablem podłączyłem sobie DVB-T do tunera TV (z wyjścia Ant Out z Opticum) co częściowo rozwiązało mój problem. A możliwe jest to, że Panasonic po prostu jest to pod względem gorszy i nie radzi sobie z odczytem tego typu informacji z czym radził sobie Samsung?
 
Ostatnia edycja:
Do góry