Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

sipap

New member
Jaką wartość ustawiacie dla głębokości efektu 3D? Ja zostawiłem na "0" tak jak było fabrycznie ustawione. Próbowałem na +1 i +2,ale 0braz stawał się taki, jakby mniej ostry i szybciej męczył się wzrok. Podobno należy inaczej ustawiac pod filmy a inaczej np. pod gry. A jeszcze inne wartości warto zastosować w konwersji 2D w 3D.
Jeszcze jedno pytanie jaki polecacie tryb obrazu do 3D? Ja używam dynamicznego(parametry ściągnięte z tego chorwackiego forum). Ale do końca nie jestem zadowolony z obrazu. Może macie jakieś swoje lepsze ustawienia.
 

Thor1

New member
Witam. Dlaczego za każdym razem gdy chcę obejrzeć film z pendriva muszę od nowa wybierać w opcjach "kodowanie napisów " a potem "unicode" ? Nie da się tych ustawień zachować na stałe ?
 

martys

New member
Niczym sie nie rozni.
Te modele tak sa oznaczane z E lub bez ale to to samo. Literka wczesniej np. T to juz zupelnie inny model,o ktorym jest ten watek.
 

gucioicezar

New member
Czy jeśli podepnę do gniazda USB w telewizorze ET5 dwa dyski twarde o pojemności 1TB każdy za pomocą kabla USB i "huba" rozdzielającego pojedynczy kabel, to telewizor zobaczy tak podpięte dyski i je obsłuży?
 

martys

New member
Powinien widziec dyski ale na forum poruszano juz temat, ze nie z kazdego gniazda widac dyski czy peny (podobno chodzi o zasilanie usb) warto wiec sprawdzic oba gniazda.
 

gucioicezar

New member
Nie do końca o to mi chodziło. Oba dyski będą podpięte do JEDNEGO gniazda USB w telewizorze (oznaczonego HDD czy jakoś tam), tylko od drugiej strony kabel USB będzie rozgałęziony hubem, i 2 dyski podpięte do owego huba :) Infolinia Panasonic twierdzi, że mimo podpięcia dwóch dysków TV zobaczy tylko jeden z nich, ale jakoś tak nie byli na 100 procent przekonani. Nie mam drugiego dysku, bo sam sprawdziłbym to wszystko zamiast zaśmiecać forum :)
 

speed18

New member
Czy jeśli podepnę do gniazda USB w telewizorze ET5 dwa dyski twarde o pojemności 1TB każdy za pomocą kabla USB i "huba" rozdzielającego pojedynczy kabel, to telewizor zobaczy tak podpięte dyski i je obsłuży?

Tak jak zostało już wspomniane - może być problem z zasileniem dwóch dysków HDD. Ja mam dysk Segate 1TB i działa mi tylko na jednym wejściu USB - na dwóch pozostałych brakuje niestety prądu - drivery mają chyba za słabą wydajność prądową. Podsumowując - raczej nie da rady korzystać z dwóch dysków podpiętych pod jeden port USB. A czemu chcesz takie rozwiązanie zastosować w ogóle? Przecież dostępne są 3 porty.
 

lansab

New member
losy mojego l47et5e

Witam,

Przebrnąłem przez cały wątek i pozwolę sobie na wrzucenie kilku uwag, które jedne będą nowe, a pozostałe zdania forumowiczów potwierdzą.

Jestem "nowicjuszem" w obcowaniu z LCD Tv, stąd wybór tv był straszną męczarnią :(

przez ostatni miesiąc przećwiczyłem 3 sztuki TV LCD i jestem w stanie wydać już osąd co do technologi i tv

Mający zaufanie do produktów made in japan, zacząłem od sharpa 46 model732 - niestety, nie posiadał funkcji smart tv i odpadł :-( - a potencjał miał duży

Zamieniłem an 47et5e i tu zaczęły się mieszane uczucia:
Minusy:
1. dźiwięk w porównaniu do sharpa do niczego, właściwie można powiedzieć=brak dźwięku!
2. jak już inni pisali - nieintuicyjny, odpustowy pilot
3. brak zasilania na hdd na wszystkich portach (nie mogę zrozumieć dlaczego... tak inż z panasonica sobie wymyślili) - sharp miał na wszystkich
4. Marnej jakości okularki
5. niestety obraz HD dużo gorszej jakości niż w Sharpie

Ale plusów jest równie dużo:
1. Obrazy SD, znakomicie obrabiane - Sharp nie dawał rady z tematem
2. Mulitimedialność wzorowa - szybko, stosunkowo dużo aplikacji i mozliwość dołożenia jakie kto chce
3. Dużo lepsze i czytelniejsze menu jak w sharpie, większa możliwość ustawień
4. efekt 3D, mogę powiedzieć że jak na warunki domowe, nie można się przyczepić, a w moim przypadku oczy mniej się męczą (ale tu dużo zależy od jakości filmu)

Pozostałe kwestie jak: szare smugi (są, ale jak się bierze LCD to trzeba się z tym godzić), kłopoty z WIFI, ogarnięcie kalibracji czy też podświetlenie matrycy, uważam że na telewizor w tym przedziale cenowym są do przyjęcia i konkurencja więcej nie pokaże. Jeśli ktoś ma 2-3 tys więcej do wydania na tv, z pewnością będzie mógł wybrać jakościowo lepszy model.

I łyżka dziegciu na koniec - obecnie posiadany l47 jet już drugim - w pierwszym po 10 dniach wypalił się pixel w 1/3 wysokości ekranu na samym środku, :-? (komuś z piszących na forum też się to już przytrafiło) wymieniłem, matryca nowego ok, ale.....

Potwierdzić muszę że należy obejrzeć tyle sztuk ile się da przed zakupem: obecny tv ma zupełnie inne odwzorowanie kolorów niż poprzedni :-( i ta sama kalibracja nic nie daje.

Reasumując: pansasonic świetny wybór jakość/funkcje/cena telewizor dla całej rodziny (youtube, przegladarka dlna itd), maniakom HD poleciłbym jednak matrycę Sharpa dla jakości odbioru.

pzdr
 

gucioicezar

New member
Tak jak zostało już wspomniane - może być problem z zasileniem dwóch dysków HDD. Ja mam dysk Segate 1TB i działa mi tylko na jednym wejściu USB - na dwóch pozostałych brakuje niestety prądu - drivery mają chyba za słabą wydajność prądową. Podsumowując - raczej nie da rady korzystać z dwóch dysków podpiętych pod jeden port USB. A czemu chcesz takie rozwiązanie zastosować w ogóle? Przecież dostępne są 3 porty.

Tak, istotnie są 3 porty, ale nie wiedzieć czemu w tym modelu tylko gniazdo USB oznaczone symbolem "HDD" obsługuje dyski twarde. Prawdę mówiąc nie bardzo rozumiem dlaczego tak jest?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
No ale z drugiej strony jeszcze do niedawna TV nie miały w ogóle USB a jak miały to tylko jedno. Tutaj mamy aż trzy. Możemy podpiąć jednocześnie dysk twardy i dwa peny a wy chcielibyście jeszcze więcej. Trzeba tylko zadać sobie pytanie: PO CO?
Niewykluczone zresztą, że HDD z własnym zasilaniem (dodatkowy zasilacz) zadziała w pozostałych portach USB. Może niech ktoś sprawdzi.
 

kuchcik

New member
No ale z drugiej strony jeszcze do niedawna TV nie miały w ogóle USB a jak miały to tylko jedno. Tutaj mamy aż trzy. Możemy podpiąć jednocześnie dysk twardy i dwa peny a wy chcielibyście jeszcze więcej. Trzeba tylko zadać sobie pytanie: PO CO?
Niewykluczone zresztą, że HDD z własnym zasilaniem (dodatkowy zasilacz) zadziała w pozostałych portach USB. Może niech ktoś sprawdzi.

3.5 cala na zewn zasilaczu mi dziala na innym porcie,ale nie czyta wtedy napisów
 

isiah

New member
Mam problem z aplikacją VIERA Remote. Nie wykrywa mi telewizora. Wszystkie aplikacje internetowe w telewizorze działają bez problemów. Co ciekawe za pomocą Allshare playa z telefonu (Galaxy S3)mogę wyświetlać filmy zdjęcia itd. a Viera Remote ni chol..y nie chce wykryć TV. Czy ktoś się spotkał z takim problemem?
 

Chima

New member
Może któraś z aplikacji blokuje dostęp? Odinstaluj kompletnie VIERA Remote i zainstaluj np na telefonie (zakładając, że resztę aplikacji masz na karcie pamięci, którą na czas testu wyciągnij). Może się okazać, że coś w tle blokuje port po którym to się komunikuje z TV...
 
Do góry