Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

kamoreks

New member
Witam,

dzisiaj stałem się posiadaczem 37' w pierwszym sklepowym modelu była jakaś czarna plama na matrycy, nie pixel, tylko jakby z 5 pixeli (na pewno podlegało by pod gwarę), drugi model OK, właśnie go testuje i modle się aby nic nie wyskoczyło :_)

Matryca trochę za błyszcząca, ale co zrobić moje wymaganie było 37 cali SMART TV, mat itd więc żaden TV nie spełniał.

Edit: Brak obsługi myszki ! Tylko klawiatura!!

Siedze około 2,5 m od TV wydaje mi się stanowczo za duży, co sądzicie? Wcześniej 19 LCD i 21 CRT.
 
Ostatnia edycja:

kamoreks

New member
Niestety, nie jestem chyba zadowolony z obrazu, jest jakiś taki niebieski/fioletowy, szczególnie biały kolor.

Ogólnie było by ok, gdyby nie ta krawędź górna i boczne takie nieco fioletowawe, może to ta technologia IPS? Albo coś źle ustawiłem.

Nie wiem czy da się to ustawić, martwi mnie też przestawianie samoistne trybu z kinowego prawdziwego na normalny.

Pomijam już, tą myszkę i małą multimedialność.
 
Ostatnia edycja:

Xander

New member
Niestety, nie jestem chyba zadowolony z obrazu, jest jakiś taki niebieski/fioletowy, szczególnie biały kolor.

Ogólnie było by ok, gdyby nie ta krawędź górna i boczne takie nieco fioletowawe, może to ta technologia IPS? Albo coś źle ustawiłem.

Nie wiem czy da się to ustawić, martwi mnie też przestawianie samoistne trybu z kinowego prawdziwego na normalny.

Pomijam już, tą myszkę i małą multimedialność.

Witam.
Zobacz jak masz ustawione kolory - możliwe że masz wybrany ZIMNY, spróbuj przestawić na normalny.
Co do samoistnego przestawiania trybów , to czy przypadkiem nie korzystasz z kilku wejść np. DVB, HDMI1, HDMI2, bo na każdym z nich ustawiasz osobno.

pozdro
 

fazo

New member
Poszperaj w tym temacie, wcześniej udostępniono ustawienia z profesjonalnej kalibracji 2D i 3D. Są dobrym punktem wyjścia do samodzielnych poprawek.
 

mystaloba

New member
Niestety, nie jestem chyba zadowolony z obrazu, jest jakiś taki niebieski/fioletowy, szczególnie biały kolor.

Ogólnie było by ok, gdyby nie ta krawędź górna i boczne takie nieco fioletowawe, może to ta technologia IPS? Albo coś źle ustawiłem.
No właśnie ja też przy bawieniu się et5 47" w RTV EURO AGD zauważyłem, że kolor niebieski jest jakiś taki fioletowy podczas gdy stojący obok WT50 55" nie miał tego problemu. Ogólnie ładnie prezentował się panas tylko ten kolor niebieski wpadający w fiolet mnie zniechęcił.
Użytkownicy et5 55" też mają ten problem czy po zrobieniu kalibracji już go nie ma ?
 

sipap

New member
Mnie na razie rozczarowuje dzwięk z tego telewizora. Po pierwsze jest bardzo cichy. Dopiero jak wybrałem tryb użytkownika i pobawiłem się suwaczkami,to udało się ustawić coś konkretnego.
Wracając jeszcze do ustawień obrazu,czy większość z Was "jedzie" na tych ustawieniach z tego tematu? Na przykład tych z tej chorwackiej(jeśli dobrze pamiętam)strony dla 2D i 3D ? Bo ja nie byłem z nich zadowolony-szczególnie dla 2D i ogladam na tych oryginalnych(bez ruszania balansu bieli).
Może warto by było poumieszczać swoje ustawienia w tym temacie i porównać z ustawieniami innych. Spiszę dziś swoje ,choć nie są raczej pod względem kalibracji doskonałe i tu podam.
 
Ostatnia edycja:

kamoreks

New member
A może testy wykonywać bez kalibracji. Bo nie każdy ma kalibrator, a ten Panasonic bez kalibracji to jest tragedia, i musiałbym 200-300 zł do interesu dopłacić, niezależnie który tryb oglądam, a ustawienia z neta się nie zgadzają. Albo tv wyświetla od razu ładnie albo nie. W monitorze Eizo ustawiałem bez kalibracji 5-10 minut i od 4 lat jest super.

http://imageshack.us/photo/my-images/96/dsc0968ci.jpg/

Niezbyt widać, ale biały jest fioletowy szczególnie na brzegach.

Chociaż ten fiolet to chyba wina IPS. Ale miałem kiedyś chwilę NECA z IPSEM, i biały fioletowym nie był.
 
Ostatnia edycja:

dario-

New member
Czytajac posty dochodze do wniosku ze im wieksza matryca tym wiecej niedoskonalosci i uwag. Ja mam ów model ale 32 cale i poki co do niczego sie przyczepic nie moge. Wiec albo trafiłem na "dopracowny" egzemplarz albo jest tak jak napisalem na początku.
 

kamoreks

New member
Czytajac posty dochodze do wniosku ze im wieksza matryca tym wiecej niedoskonalosci i uwag. Ja mam ów model ale 32 cale i poki co do niczego sie przyczepic nie moge. Wiec albo trafiłem na "dopracowny" egzemplarz albo jest tak jak napisalem na początku.

A Twój biały nie ma na brzegach około 10 cm obramówki fioletowej?
 

skylla1

Member
Bez reklam
Ja nie mam żadnych fioletowych boczków. Dzisiaj specjalnie puściłem płytę testową. Rozmiar 42''. Co do kalibracji, pisałem już, że musiałaby ona być robiona dla każdego egzemplarza indywidualnie. Przepisywanie ustawień z internetu uważam za bzdurę. Przecież producent kalibruje (lepiej lub gorzej0 każdy egzemplarz. Sam używam ustawień fabrycznych - obraz normalny, balans bieli normalny, wzmocnienie kolorów wyłączone, tryb eco włączony. Taki obraz mi odpowiada - biorąc po uwagę, że telewizor oglądany jest w rożnych porach dnia, przy różnym oświetleniu. Nie ma moim zdaniem lepszego uniwersalnego ustawienia. Oczywiście dla filmu oglądanego w ciemnym pokoju można włączyć prawdziwe kino i będzie lepiej, ale to się nie sprawdzi na meczu w pokoju oświetlonym...
 
Ostatnia edycja:

martys

New member
Witam

Mam pytanie, jest jakis program do sprawdzenie, przetestowania tv np. w sklepie przed zakupem? Czy moze jakies obrazy do wyswietlenia??
Czytam troszke o mankamentach tv lcd led i kupujac tv chcialbym kupic cos z czego bede zadowolony.
Interesuje mnie 47" a z nimi jest najwiecej problemow.
 

mystaloba

New member
Jutro w Media Markt będzie każdemu znana promocja "Bez VAT-u!", gdzie ET5 55" można będzie kupić za 4267,48 pln. Tak się zastanawiam czy w dniu promocji panowie nie podwyższą ceny, bo jeżeli nie to chyba warto ? Podobnie sony hx850 za ok. 6096pln :shock:
 

sipap

New member
Mam pytanie czy okulary pasywne 3D od LG(technologia 3D Cinema)będą działały z panasonikiem?
Niestety strasznie te okulary delikatne i już w jednych pękł taki mały plastikowy haczyk mocujący nałusznik do korpusu. Nie do naprawy, a oczywiście takich uszkodzeń mechanicznych nie chcą uznawać na gwarancji. Za nowe(dostępne aż za miesiąc)trzeba zabulić koło 70 PLn,a za tyle można mieć komplet 4 okularów LG i nakładkę 3D na okulary korekcyjne. Stąd moje pytanie.
 

kataryniarz

New member
"Sipap": Tak, będą działały.
Po tygodniu regulacji mogę powiedzieć, że jestem prawie zadowolony :) Zdania jednak nie zmieniam i nadal twierdzę, że "lampowy" LCD 37g20e świecił lepiej.

Moje ustawienia, drobne korekty jeszcze możliwe:
Tryb: Normalny
Kontrast: 27
Jasność: 0
Kolor: 23
Ostrość: 3
Balans: Zimny
Intensywne kolory: Wyłączone
ECO: Włączone
Redukcja szumów: Auto
IFC: Min.
Gamma 2.2
Balans bieli:
-5
-5
7
0
-5
7

Gdyby jeszcze udało się zredukować intensywność białego koloru w jasnych scenach, ale to podobno przypadłość LED-ów.
 
Ostatnia edycja:

elektor

New member
Jutro w Media Markt będzie każdemu znana promocja "Bez VAT-u!", gdzie ET5 55" można będzie kupić za 4267,48 pln. Tak się zastanawiam czy w dniu promocji panowie nie podwyższą ceny, bo jeżeli nie to chyba warto ? Podobnie sony hx850 za ok. 6096pln :shock:

Własnie w tej promocji kupiona 47ET5 za 3080 zł. Zastanawiam się tylko nad tym pilotem w zestawie (jakiś taki "odpustowy" a w teście taki "ładny":). Kąty w tym TV rewelacyjne, obraz dobry, na ustawieniach "nomalnych" zalatuje trochę fioletami ale myślę ze jest to do ustawienia.
W porównaniu do plazmy 50G30 nie jest źle.
 
Ostatnia edycja:

sirmike1

New member
Witajcie,

1) Po około 3 tygodniach bezproblemowego uzywania tv mama zauwazyła ze np jak jest wyswitetlany fragment nieba to (nie wiem jak to nazwać)..."przejścia tonalne" są bardzo wyraxne...tak jakby brakowało pośrednich kolorów. Widac poprostu granice gdzie kończy się jeden kolor a zaczyna drugi.

2) Pierwotnie po zamontowaniu tunera tv cyfrowej TOYA obraz był bardzo dobry na HD i bardzo dobry na SD (ale tu zalezy od nadawania konkretnego kanału). Ale teraz znowu po 3 tygodniach uzywania....obraz sie pogorszył...Te kanały co były w SD wyglądaja teraz słabo...częste artefakty + te kolory co w pkcie 1. A kanały HD nadal ostre ale pojawia się drobniutka "kaszka" jakby szum i tez żadziej ale jednak artefakty.

Co może byc przyczyna 1) i 2) ? Np kabel hdmi który był na wyposażeniu chińskiego dekodera TOYA? Czy sam dekoder zaczął szwankować? Pierwszy dekoder jak był zamontowany miał problemu z dostępem do netu (wszystko się cięło że nie dało się uzywać), więc zamontowali drugi juz bez problemów z netem ale może ma coś skopane z obrazem
 
Do góry