Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

Andrew144

New member
Ja używam Serviio. Jedyną wadą są małe napisy w plikach avi. Te które są wbudowane w kontener mkv wyświetlane są idealnie. Dodatkowo wszystko działa bez rekodowania, trzeba tylko wybrać odpowiedni profil w serviio. Serwer dlna mam postawiony na Atomie i linuxie więc rekodowanie nie wchodzi w grę (za słaby procesor). Po sprawdzeniu kilku programów ten sprawował się najlepiej. Jakby co to też ma opcję transkodowania ale jej nie testowałem.

To jaki masz profil ustawiony, że ci napisy po DLNA przepuszcza? Bo mi póki co napisów po DLNa się wyświetlić nie udało. Ani na Serviio ani na niczym innym.
 

mystaloba

New member
Już prawie zdecydowałem się na et5 w wersji 55" ale ten komentarz kolegi ~kol. pakito4 w dziale LG całkowicie mnie rozwalił :
Ja kupilem 2 tv oczywiscie z mozliwoscia oddania panasonic 47et5 i lg 47lm760,chodzlo mi o dobry obraz z pasywnym 3d, et5 przegralo pod kazdym wzgledem,obraz slaby malo ostry w porownaniu do lg,juz nie wspomne,ze et5 wygladal jak szafa przy lg.Obydwa mialy nierowne podswietlenie,bylo widac diody w lg a w et5 to az wielkie biale plamy w rogach.Panasonica oddalem a lg wymienilem i powiem, ze podswietlenie jest prawie idealne ,brak diod i plam podczas wieczornego ogladania i juz moglby zostac
Faktycznie jest taka różnica pod względem ostrości w obrazie i "białych plam" ? Chyba będę musiał się jeszcze raz przejechać do sklepu RTV i powtórnie ocenić te 2 egzemplarze, choć wiem, że w sklepie jest zupełnie inaczej niż w domu.
 

wojtek_stre

New member
Dysk nie jest podzielony na partycje, ale jak podłączyłem twardziela z kompa 200GB z partycjami to telewizor widział wszystko
Do zainteresowanych! W odpowiedzi z panasonika odnośnie pojemności dysku obsługiwa nej przez et5e poinformowano mnie że ten telew. widzi dyski zew. na NTFS tylko od 160GB do 2TB. Więc z moim 3TB muszę pozostać na Oplayu
 

RoboD

New member
Już prawie zdecydowałem się na et5 w wersji 55" ale ten komentarz kolegi ~kol. pakito4 w dziale LG całkowicie mnie rozwalił :

Faktycznie jest taka różnica pod względem ostrości w obrazie i "białych plam" ? Chyba będę musiał się jeszcze raz przejechać do sklepu RTV i powtórnie ocenić te 2 egzemplarze, choć wiem, że w sklepie jest zupełnie inaczej niż w domu.
Napiszę Ci jako świeżak w 3D. Pasywne 3D z Panasonica jest jak najbardziej do zaakceptowania. Zapewne aktywne jest lepsze, ale obrazowo napiszę, że obraz w pasywnym 3D (materiał 1080i) z ET5 jest dużo lepszy od najlepszych kanałów SD jakie widziałem (Cyfrowy Polsat). Więcej, wygląda niemal jak HD. Dużo jednak zależy od materiału 3D. Pościągałem sporo demówek i różnice w jakości obrazu i efektu głębi 3D są zauważalne.

Nie zaobserwowałem u siebie (42') żadnych białych plam. Oczywiście oglądając czarny ekran w ciemnym pomieszczeniu zauważa się 'zalety' technologi LCD, ale w żadnym wypadku nie przeszkadza to w codziennym oglądaniu. Podobnie zresztą jak narzekania na zbyt wąskie kąty wyświetlanego obrazu. Zdaje sobie sprawę, że to co piszę jest wysoce subiektywne, ale obserwując na przestrzeni lat rozwój telewizji LCD, podchodziłem do tej materii wyjątkowo sceptycznie. Panasonic rozczarował mnie jednak bardzo pozytywnie :D
 

xavras_s

New member
Witam
Z góry przepraszam jeżeli to pytanie/odpowiedź pojawiły się na forum ale 49 stron to za dużo. Chodzi mi mianowicie o przewijanie filmów (avi, mkv) odtwarzanych z usb. Nie potrafię tego zrobić a nie chce mi się wierzyć, że nie ma takiej możliwości.
 

sipap

New member
Mam pytanie a jak ustawiliście głos w tym telewizorze? "Mowa", "Muzyka" czu też opcja "użytkownika" i cos pogmeraliście suwaczkami.
Chodzi mi o ustawienia dla dzwięku z Tv, a nie z kina domowego czy innego nagłośnienia.
 

Pavlo

New member
Już prawie zdecydowałem się na et5 w wersji 55" ale ten komentarz kolegi ~kol. pakito4 w dziale LG całkowicie mnie rozwalił :

Faktycznie jest taka różnica pod względem ostrości w obrazie i "białych plam" ? Chyba będę musiał się jeszcze raz przejechać do sklepu RTV i powtórnie ocenić te 2 egzemplarze, choć wiem, że w sklepie jest zupełnie inaczej niż w domu.

Witaj to ja dla odmiany powiem ze siedziałem 3 godziny w eurortvagd z dyskiem z testami i demami
tylko ja porównywałem lg 42lm620s z tym et5e i jezeli chodzi o ostrość to lg jest znacznie mniej ostry jestem zboczonym fotografem :D wiec razi mnie jak coś jest nie ostre jedyne co to lg lepiej radził sobie z dramatycznym sygnałem analogowym ale przez to był nieostry po włączeniu zwykłej anteny balkonowej
Panas jest górą mam włożona anten kawałek drutu po kablówce (mieszkam na przeciwko Pałacu Kultury) i analoga jak i cyfrówkę odbiera idealnie moim zdaniem znacznie lepiej wykonany

na teście gdzie szybko w bok przemieszczają sie obrazy tez na panasie było plynniej
 

mystaloba

New member
Witaj to ja dla odmiany powiem ze siedziałem 3 godziny w eurortvagd z dyskiem z testami i demami
tylko ja porównywałem lg 42lm620s z tym et5e i jezeli chodzi o ostrość to lg jest znacznie mniej ostry jestem zboczonym fotografem :D wiec razi mnie jak coś jest nie ostre jedyne co to lg lepiej radził sobie z dramatycznym sygnałem analogowym ale przez to był nieostry po włączeniu zwykłej anteny balkonowej
Panas jest górą mam włożona anten kawałek drutu po kablówce (mieszkam na przeciwko Pałacu Kultury) i analoga jak i cyfrówkę odbiera idealnie moim zdaniem znacznie lepiej wykonany

na teście gdzie szybko w bok przemieszczają sie obrazy tez na panasie było plynniej
Dzięki za komenta! Uspokoiłeś mnie! Jutro będę w EURO RTV AGD i Media Markt to luknę jeszcze raz tego panasa :) Mam czas do Świat Bożego Narodzenia żeby wybrać sobie jakiś 55" ledowiec i jak narazie to et5 wygrywa do tego czasu... chyba, że cena DT50 spadnie do 5,5tyś. to nie zastanawiam się długo!
 

Pavlo

New member
Dzięki za komenta! Uspokoiłeś mnie! Jutro będę w EURO RTV AGD i Media Markt to luknę jeszcze raz tego panasa :) Mam czas do Świat Bożego Narodzenia żeby wybrać sobie jakiś 55" ledowiec i jak narazie to et5 wygrywa do tego czasu... chyba, że cena DT50 spadnie do 5,5tyś. to nie zastanawiam się długo!

Tylko Weź ze sobą własne materiały do porównania bo to co leci w markecie to masakra.
 

devile6

New member
Witam,

kupiłem TX-L42ET5E. jestem zadowolony z jakości obrazu. mam natomiast problem z:
- DLNA - nie mogę podłączyć z laptopem - win7.
- TV nie wykrywa dysku samsung 250Gb.
Proszę o sugestie/ pomoc.
 

mystaloba

New member
Tylko Weź ze sobą własne materiały do porównania bo to co leci w markecie to masakra.
Mógłbyś któreś z tych materiałów zapodać ? Mam jedynie plansze do testowania kolorów, jasności, kontrastu i ostrości --> LINK + oczywiście materiał wideo. Ale gdybym chciał zaobserwować clouding to na czym najlepiej ? Są jakieś specjalne plansze kontrolne lub materiały wideo ?
 

speed18

New member
Witam,

kupiłem TX-L42ET5E. jestem zadowolony z jakości obrazu. mam natomiast problem z:
- DLNA - nie mogę podłączyć z laptopem - win7.
- TV nie wykrywa dysku samsung 250Gb.
Proszę o sugestie/ pomoc.

- jakiego programu do tworzenia serwera DLNA używasz?

- nie wykrywa dysku na każdym porcie USB? Być może chodzi o wydajność prądową driverów USB. Ale wtedy TV wywala komunikat "Przeciążenie USB"
 

devile6

New member
1. tv jest widoczny na laptopie:
All Media Server 0.92.
W Media Player tez widzi urządzenie ale nie odtwarza żadnego pliku


2. dysk nie działa na żadnym porcie USB. słychać ze działa, dioda się świecie. TV też przy podłączaniu pokazuje ze podłączono urządzenie. /niestety później już nie odnajduje dysku.
 
Do góry