Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

redMool

New member
Witam. Czy ktoś ma pomysł jak rozwiązać problem z HDD 3TB gdyż TX L42et5e po podłączeniu telew. wyświetla napis "wykryto podłączenie USB" ale Ani w Viera tools ani w wyborze wejścia na USB ani w odtwarzaczu mediów go nie widzi. Pena 4GB obsługuje bez problemu a WD 3TB nie. Proszę o podpowiedzi.

Możliwe że trzeba mieć tylko jedna partycję na dysku. Po podłaczeniu telefonu z dwoma partycjami rownież nic nie widział, mimo że samo urządzenie było wykryte. Na LG nie było takiego problemu :sad:
 

fuco

New member
wielkie dzięki dla mnie bardzo cenne info :mrgreen::rolleyes:

GDZIE sie ustawia te parametry R G B

Też na początku się naszukałem :p W menu konfiguracji przestaw "Zaawansowany" na włączony, wtedy w zaawansowanych ustawieniach obrazu zyskasz dostęp do zarządzania kolorami.


Pytanie ode mnie:
Czy w modelu e5e da się w jakikolwiek sposób (no, powiedzmy, nie tracąc gwarancji :p) odblokować otwartą przeglądarkę?
 

wojtek_stre

New member
Możliwe że trzeba mieć tylko jedna partycję na dysku. Po podłaczeniu telefonu z dwoma partycjami rownież nic nie widział, mimo że samo urządzenie było wykryte. Na LG nie było takiego problemu :sad:

Dysk nie jest podzielony na partycje, ale jak podłączyłem twardziela z kompa 200GB z partycjami to telewizor widział wszystko
 

Pavlo

New member
Też na początku się naszukałem :p W menu konfiguracji przestaw "Zaawansowany" na włączony, wtedy w zaawansowanych ustawieniach obrazu zyskasz dostęp do zarządzania kolorami.


Pytanie ode mnie:
Czy w modelu e5e da się w jakikolwiek sposób (no, powiedzmy, nie tracąc gwarancji :p) odblokować otwartą przeglądarkę?

Dzięki za pomoc, nie rozumiem co znaczy otwarta przeglądarka? W wigetach jak wejdziesz dalej Masz webrowser.

kartę sd wkładałem i wszystko działa wchodzisz w viera tools wybierasz foto lub video i powinno działać ja miałem włożony i dysk i kartę SD pojawiał sie wybór nośnika zero problemu
 

cwirek11

New member
Witam

Czy ktos po wgraniu nowej aktualizacji mial problem z wifi?? U mnie efektem wgrania nowego softu jest wlasnie jego brak. Automatyczne szukanie jak i ręczne nie daja efektu. siec nie jest odnaleziona. Zresetowałem router i tez nic. Laptop i telefon łączą się bez problemu z siecią tv nie. Co jeszcze moge zrobić????
 

sipap

New member
Witam

Czy ktos po wgraniu nowej aktualizacji mial problem z wifi?? U mnie efektem wgrania nowego softu jest wlasnie jego brak. Automatyczne szukanie jak i ręczne nie daja efektu. siec nie jest odnaleziona. Zresetowałem router i tez nic. Laptop i telefon łączą się bez problemu z siecią tv nie. Co jeszcze moge zrobić????

Mam wgraną ostatnią aktualizacji i żadnego problemu z WiFi. 3 godziny hulał na otwartej przeglądarce i filmy po połączeniu z kompem. Szkoda tylko ,że nie ma tego flasha.
Czy jakieś telewizory go mają?
Przypominam się jeszcze z pytaniem o glębię przy ogladaniu np. meczu nadawanego w 2D i zmienieniu obrazu na 3D. Czy jest mozliwość regulacji głębii? Tak jak to jest w LG lmp660 czy 670?
 

sirmike1

New member
Witam,

W innym poście pisałem o zakupie tego tv (42 clae) dla mamy. Mama bardzo zadowolona, ja po przetestowaniu też (i teraz żona tez chcemy tak kupić).
jednak jak tak od czasu do czasu przyjdę do mamy i sie tym tv bawię to mam problemy z niektórymi sprawami.
Tv w ogóle nie odczytuje napisów do filmów - czy to napisy do filmów mkv, czy to do avi - nic (ani z dysku, ani z usb).
Druga sprawa to serwer PS3 - ściągnąłem tę aplikację, zainstalowałem, udostepniłem kilka katalogów. Program wykrył bez problemu tv. W tv jak wchodzę serwer odczytuje mi zawartość udostepnionych katalogów.....ale.....no właśnie....czy to będzie gilm w 1080p czy film avi, czy nawet jpeg, albo mp3 - wszystko strasznie się tnie...tak że praktycznie nie ma sesnu tej funkcji w ogole uzywać. Może wiecie dlaczego tak się dzieje? Co do wi-fi i zasięgu jest wszystko ok - bo po wifi net w tv działa idealnie.....
 

kazali

New member
Witam,
zakupiłem, pare dni wczesniej TX-L42ET5E z czego bardzo się cieszę i jestem bardzo zadowolony.
Telewizor robi wrażenie ale mam pewne pytanie. Zauważyłem pewien niepokojący objaw.
- Mianowicie chodzi o lekkie przycinanie sie obrazu, mały przeskok niezależnie co odtwarzam.

Czy chodzi tu wadę fabryczną i czy może to kwestia odpowiednich ustawień??
 

speed18

New member
Witam,
zakupiłem, pare dni wczesniej TX-L42ET5E z czego bardzo się cieszę i jestem bardzo zadowolony.
Telewizor robi wrażenie ale mam pewne pytanie. Zauważyłem pewien niepokojący objaw.
- Mianowicie chodzi o lekkie przycinanie sie obrazu, mały przeskok niezależnie co odtwarzam.

Czy chodzi tu wadę fabryczną i czy może to kwestia odpowiednich ustawień??

Spróbuj różnych ustawień parametru Inteligent Frame Creation (IFC).
 

mystaloba

New member
TV zacząłem się bardziej interesować i przez przypadek znalazłem całkiem fajny teścik w którym testowany model et5 ma wyraźny clouding, a wygląda to tak: KLIK

LINK do testu KLIK

Czy u was forumowiczów też jest taki lub podobny clouding ?
 

sipap

New member
Mój egzemplarz tego nie ma. Lekko podświetlony jest prawy,górny róg. Ale widać to tylko jak się patrzy pod kątem,na wprost tego nie widać. Więc może to wcale nie jest clouding. Bardziej się obawiałem śmużenia czy obwódek podczas transmisji sportowych, czy to piłki czy tenisa. Ale jest pięknie,żadnych szarych pasków,murawa zieloniutka i obraz na kanałach HD jest bajka.
Ja ogladam filmy 1080p z dysku twardego,ale spróbuję po WiFi przez PS3Media Serwer coś obejrzeć i zorientuję się czy będzie się przycinać.
Może to zależne jest od szybkości internetu. Ja mam 60mb/s
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
TV zacząłem się bardziej interesować i przez przypadek znalazłem całkiem fajny teścik w którym testowany model et5 ma wyraźny clouding, a wygląda to tak: KLIK

LINK do testu KLIK

Czy u was forumowiczów też jest taki lub podobny clouding ?

Jeśli chodzi o sam test to było już o nim mówione na forum - nic nowego nie odkryłeś.
Załączone zdjęcie może być celowo prześwietlone i zrobione na zbyt jasnych ustawieniach obrazu (podświetlenia) po to by uwypuklić różnice a w rzeczywistości clouding w testowanym egzemplarzu mógł być niezauważalny. Podpis pod zdjęciem mówi "TV miał kilka drobnych zmętnienie po ekranie, ale nic poważnego".
W egzemplarzu kupionym swoim rodzicom nie zauważyłem najmniejszej nierównomierności podświetlenia. Test oczywiście robiłem w nocy - po ciemku na rozgrzanym TV na planszach testowych (cały czarny ekran).
 

speed18

New member
Witam,

Druga sprawa to serwer PS3 - ściągnąłem tę aplikację, zainstalowałem, udostepniłem kilka katalogów. Program wykrył bez problemu tv. W tv jak wchodzę serwer odczytuje mi zawartość udostepnionych katalogów.....ale.....no właśnie....czy to będzie gilm w 1080p czy film avi, czy nawet jpeg, albo mp3 - wszystko strasznie się tnie...tak że praktycznie nie ma sesnu tej funkcji w ogole uzywać. Może wiecie dlaczego tak się dzieje? Co do wi-fi i zasięgu jest wszystko ok - bo po wifi net w tv działa idealnie.....

A problem powtarza się również w przypadku wykorzystania innego programu tworzącego serwer DLNA?
 

fazo

New member
Ja używam Serviio. Jedyną wadą są małe napisy w plikach avi. Te które są wbudowane w kontener mkv wyświetlane są idealnie. Dodatkowo wszystko działa bez rekodowania, trzeba tylko wybrać odpowiedni profil w serviio. Serwer dlna mam postawiony na Atomie i linuxie więc rekodowanie nie wchodzi w grę (za słaby procesor). Po sprawdzeniu kilku programów ten sprawował się najlepiej. Jakby co to też ma opcję transkodowania ale jej nie testowałem.
 
Do góry