Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

zibirz

New member
Właściwie mam wszystko ustawione i jestem zadowolony z obrazu, sygnał mam z cyfra+. Nie byłbym jednak sobą, gdybym nie spróbował czegoś jeszcze poprawić.
W sieci można znaleźć wiele opinii zachwalających tego Panasonica, ja także do tych pozytywnych opinii się dołączam.
Zarówno dźwięk jak i obraz na wysokim poziomie. Mnóstwo ustawień pozwalających skonfigurować telewizor według własnych upodobań. Wystarczy podać mu dobry sygnał i zachwyt gwarantowany. Tryb 3D bez zastrzeżeń, zwłaszcza oglądany na 47" ekranie. Dodatkowe wyposażenie w postaci wifi, dlna i funkcji smart, jak i wiele gniazd połączeń dopełnia reszty do pełni szczęścia. Z czystym sumieniem mogę polecić ten model telewizora.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Czy po zmianie ustawień obrazu w trybie kino, jakie przedstawił w swoim poście kola01, jest możliwość powrotu do oryginalnych fabrycznych ustawień?
Da się wyzerować ustawienia RGB a jeśli chodzi o kontrast/jasność itp to można sobie zapisać. Ostatecznie zawsze można wszystkie ustawienia menu przywrócić do fabrycznych.
Trzeba też pamiętać, że ustawienia są dla każdego wejścia (złącza) jak i sygnału (analog/DVB-T/DVB-C) zapamiętywane osobno. Trzeba więc po kilka razy ustawić jak ktoś korzysta z kilku urządzeń lub sygnałów.
Dziś skorygowałem moje ustawienia na:

kontrast: 34
B-Gain: 7

Dla DVB-T overscan na: Off

Testowałem w pochmurny dzień. Może w nocy kontrast będzie ciut za duży co spowoduje pogorszenie czerni (nie mam jak teraz sprawdzić). W dzień wydało mi się lepiej - bardziej "efektownie".

Podajcie proszę swoje ustawienia oczywiście jeśli ktoś spędził trochę czasu nad tym i uważa, że są lepsze od fabrycznych trybów.

Mam jeszcze pytanie odnośnie zmiany firmware - czy można to zrobić z pendrive'a jak w innych telewizorach? Jest gdzieś publikowane bo nic na ten temat nie zalazłem na stronie Panasonica.
 
Ostatnia edycja:

zibirz

New member
Próbowałem regulacji RGB, jednak potrzeba do tego trochę cierpliwości. Generalnie najlepiej dla mnie sprawdzają się następujące ustawienia z domyślnym RGB:

Tryb obrazu: normalny
Kontrast 42
Jasność 0
Kolor: 30
Ostrość: 5
Balans bieli: normalny
Eco: on
Intensywne kolory: Off
Redukcja szumów: auto
IFC: pośredni
Gamma: 2.2
16:9 Overscan: on
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
To poza włączeniem ECO, i drobną zmianą IFC właściwie nic nie zmieniłeś :)
No ale ok, już samo ECO daje dużo choć i tak jak dla mnie obraz zdecydowanie zbyt kontrastowy co pociąga za sobą utratę szczegółów zwłaszcza w ciemnych scenach i zawęża paletę barw.

Generalnie lubię dość ciemny obraz dlatego cały czas jestem bardzo zadowolony ze swojego SONY Z5500, który ma ciemną matrycę i dobre podświetlenie WCG-CCFL (nie krawędziowe) - dzięki temu czerń jest bardzo dobra a kolory wręcz wzorcowe. TV w końcu ma wyświetlać a nie świecić.
 
Ostatnia edycja:

zibirz

New member
no może jeszcze coś zmieniłem...tak jak napisałem wcześniej ustawienia fabryczne plus drobna modyfikacja w zupełności mi wystarczają.
 

Thor1

New member
Kupiłem w piątek ten TV , tyle , że 37". Próbuję go dostroić. Czy bawił się ktoś ustawieniami dla trybu NORMALNY ? Tryb KINO moim zdaniem ma trochę wyblakłe kolory. Ale ogólnie telewizorek jest mega ; )
 

kg1911

New member
Witam

Jak można w tym Panasonicu (a także w modelu D25) wyłączyć "gong" pojawiający się przy przeglądaniu internetu?

Pozdrawiam

K.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Kupiłem w piątek ten TV , tyle , że 37". Próbuję go dostroić. Czy bawił się ktoś ustawieniami dla trybu NORMALNY ? Tryb KINO moim zdaniem ma trochę wyblakłe kolory. Ale ogólnie telewizorek jest mega ; )

Ręce opadają. Dosłownie na poprzedniej stronie podałem gotowe ustawienia. Wpisz je w trybie kino i zobacz jak bardzo się obraz zmieni. I na koniec odpowiedz jeszcze raz na pytanie czy dalej są wyblakłe? Oczywiście bardzo ważne jest wpisanie składowych RGB bo bez tego będzie kicha.

Podaję jeszcze raz:

Tryb obrazu: kino
Kontrast: 34
Jasność: 0
Kolor: 30
Ostrość: 5
Balans bieli: ciepłe
Eco: On!
Intensywne kolory: Off
Redukcja szumów: minimalna
IFC: pośredni
Gamma: 2.2
16:9 Overscan: on/off

R-Gain: -1
G-Gain: -8
B-Gain: +7
R-Cutoff: 0
G-Cutoff: -2
B-Cutoff: +1
 
Ostatnia edycja:

Thor1

New member
Dalej są wyblakłe, a w dodatku przy tych ustawieniach biel nie jest biała, raczej ma czerwonawy odcień. Wolę tryb NORMALNY z wyłączonymi "intensywnymi kolorami". Chcę jednak zaznaczyć , że na razie mam sygnał analogowy , nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Dalej są wyblakłe, a w dodatku przy tych ustawieniach biel nie jest biała, raczej ma czerwonawy odcień. Wolę tryb NORMALNY z wyłączonymi "intensywnymi kolorami". Chcę jednak zaznaczyć , że na razie mam sygnał analogowy , nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.

To są ustawienia zdjęte z dokładnie tego modelu TV po profesjonalnej, studyjnej kalibracji więc powinny to być parametry umożliwiające uzyskanie obrazu maksymalnie zbliżonego do naturalnego - takiego jaki na co dzień obserwujemy w naszym życiu. Stosowane są przy tym specjalne wzorce kalibracyjne. Oczywiście mogą wystąpić drobne odchylenia wynikające z tego, że nie wszystkie odtwarzacze DVD, BR itp. generują dokładnie taki sam poziom obrazu nie mniej jednak warto takiego gotowca pokalibracyjnego potraktować jako punkt wyjściowy (punkt zero) i od tego momentu zacząć delikatnie modyfikować ustawienia.
W mojej ocenie to właśnie tryb "normalny" ma wyblakłe i nienaturalnie mocno rozjaśnione i zimne kolory. No ale też też kwestia gustu. Inna sprawa, że możesz tak zmodyfikować skłądowe RGB w trybie "kino", że uzyskasz taki sam obraz jak w trybie "naturalny" tak więc stwierdzenie, że tryb "kino" nie nadaje się do zabawy z kalibracją jest przejawem nierozumienia zasad kalibracji obrazu.
 

Norbert1916

New member
Mam mały problem ,mianowicie,w instrukcji jest napisane że odtwarza avi,a mi nie widzi tych plikow na pendrive,ma ktos jakis pomysł??
 

Monaro

New member
Sprawdź jakimś programem Format Factory jakim kodekiem jest kodowane video
avi DviX,Xvid itp. Możesz prze konwertować plik na format obsługiwany.
 

Monaro

New member
Aż tak bardzo te modele nie różnią się między sobą. Lepiej chyba sprawdzić, niż płakać prawda?

Tutaj ustawienia z recenzji dokładnie tego modelu
Panasonic ET5 review - FlatpanelsHD

Viewing mode: Cinema
Contrast 30
Brightness 0
Colour: 30
Sharpness: 2
Color balance: Warm
Eco On/Off
Vivid color Off
P-NR Off
Intelligent Frame Creation Off
Gamma 2.2
16:9 Overscan Off
R-Gain -1
G-Gain -8
B-Gain 6
R-Cutoff 0
G-Cutoff -2
B-Cutoff +1

Jeśli było już to trudno.Komuś może przyda się.
 

dominlesne

New member
Ma ktoś może dokładne informacje dotyczące nagrywania programów przez usb. Czy można liczyć, że udostępnią tą funkcję z aktualizacją - oficjalnie na stronie ten model nie ma tego.

Druga rzecz - może sprawdzał ktoś jakość sygnału audio po analogu? Nie wiem, czy ma sens podłączenie w miarę dobrego wzmacniacza wykorzystując wbudowany w tv DAC.
 
Ostatnia edycja:

zibirz

New member
Skopiowałem ustawienia z jednej ze stron internetowych, można przetestować:

tryb obrazu: prawdziwe kino
Contrast: 54
Brightness: 0
Colour: 27
Sharpness: 0
Eco: On/Off
Vivid color: Off
P-NR: Off
Intelligent Frame Creation: Min
16:9 Overscan: Off
R-Gain: -2
G-Gain: 0
B-Gain: 3
R-Cutoff: 1
G-Cutoff: 0
B-Cutoff: -5
Teinte R: 0
Teinte V: 11
Teinte B: 2
Sat R: 3
Sat V: 6
Sat B: 12
Lum R: 7
Lum V: 0
Lum B: 1
Gamma: 2.2

Ps. Odpowiedź dla bucowaty, radzi sobie ze wszystkimi trybami 3D ;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry