Panasonic TX-L42FT4260E

jarekbob

New member
Witam szanownych forumowiczów.
Od niedawna jestem posiadaczem w/w telewizora. Interesuje mnie sprawa przeglądarki internetowej Web Browser. W tej chwili po lewej stronie ekranu jest wyświetlany przesadnie wielki pasek ulubionych stron i okno podglądu programu TV, które to skutecznie pomniejszają komfort użytkowania. W niektórych materiałach Panasonica widziałem że przeglądarka ta wyświetla się na całym ekranie, bez tego nieszczęśliwego paska. Czy istnieje możliwość skonfigurowania jej wyglądu, tak aby była bardziej przyjazna użytkownikowi :?:
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie bardzo rozumiem.
Wchodzisz w aplikacje ( apps), wybierasz web browser , klikasz i masz pełen ekran.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Aplikacje się otwierają ?


011_P1520011.JPG


Wciskasz apps i masz taki obrazek ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wciskasz przycisk HOME. Pojawia się obwoluta wokół poszczególnych aplikacji.
Ona się przesuwa strzałkami z pilota.
Przesuwasz ją na ten ekran z web browser klikasz i masz cały ekran.


016_P1520051.JPG

Tu jest w prawym dolnym okienku , a musi być przesunięta na ten największy.
 

jarekbob

New member
Zupełnie się nie rozumiemy, to o czym piszesz jest oczywiste. Mi chodzi o konfigurację samej przeglądarki Web Browser, a nie okna aplikacji.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Jak na razie żadnemu użytkownikowi Panasoniców serii 60 nie udało się uruchomić przeglądarki na całym ekranie, bez paska ulubionych po lewej, choć pytali o to na forum wiele razy.
 

baciarek

New member
Jak już temat jest z konkretnym modelem, to mam pytania:

1.
Działa Wam odtwarzanie filmów poprzez DLNA ?
U mnie listy czyta, foldery czyta, ale filmów nie odtworzy

2.
Niektóre filmy puszczane z pendrive (akuratnie w tym przypadku .avi) dają się przewijać inne nie.
Od czego to zależy ?

3.
Jak wyłączyć bip przy włączaniu aplikacji i śmiganiu po nich.

4.
Czy do OPTIONS na pilocie da się coś więcej podpiąć ? Jeśli tak to jak to zrobić ?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Jak już temat jest z konkretnym modelem,
No tak, nie ma to jak dobrze nadany tytuł topicu - tutaj można podciągnąć o FT60 wszystko ;-)
to mam pytania:

1.
Działa Wam odtwarzanie filmów poprzez DLNA ?
U mnie listy czyta, foldery czyta, ale filmów nie odtworzy
Mam co prawda wyższy o "jedną półkę" DT60, ale sądzę, że ten fragment oprogramowania, czyli aplikacja "Serwer medialny" w obu modelach działa identycznie.

W mojej domowej sieci serwerem DLNA jest NAS Synology DS214Play, z firmowym oprogramowaniem Media Server. Telewizor bez problemu widzi oraz odtwarza z niego filmy, fotki, muzykę. No może w przypadku filmów nie zawsze bez problemów - wiadomo, czasem kłopoty z odtwarzaniem formatów, zgodnością. Ale to już inny temat. Lecz ogólnie tv pliki udostępnione przez DLNA widzi, odczytuje.
Może spróbuj inny program do "serwowania" przez DLNA?

ad2., 3. - nie wiem.


4.
Czy do OPTIONS na pilocie da się coś więcej podpiąć ? Jeśli tak to jak to zrobić ?
A można w ogóle podpiąć coś więcej niż jest "defaultowo" podpięte fabrycznie? Pod jakikolwiek przycisk...
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

baciarek

New member
Dzięki za odpowiedź,

Faktycznie, może musze zmienić serwer DLNA, bo mam postawione na Windows Media Player.

Z Options może masz rację, po prostu na głównym ekraniu po wciścięgu go dostałem 2 opcje, więc pomyślałem, że tu się coś dopina wg. upodobań, ale chyba mnie poniosło.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Faktycznie, może musze zmienić serwer DLNA, bo mam postawione na Windows Media Player.
O ile pamiętam z instrukcji DT - DLNA w Panasonicach było testowane z Twonky. Pewnie w serii FT jest tak samo. Przyznam w życiu Twonky nie widziałem na oczy. Wiem, że strumieniować można również z XBMC, ale nie drążyłem tematu. Zresztą jak wspominałem, u mnie temat serwera DLNA załatwia oddzielny sprzętowy NAS. XBMC rozpoznawałem kiedyś w drugą stronę, tzn. jako klienta do odbierania strumienia z telewizora, jeśli Cię zainteresuje, możesz spojrzeć tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/105789-panasonic-strumieniowanie-do-pc-mozna-mozna.html
 
Ostatnia edycja:

Herhor70

New member
Ja posiadam dysk sieciowy My Book Live który ma wbudowany serwer Twonky. Wszystkie filmy śmigają na moim telewizorze. Jest tylko problem z niektórymi napisami w dodatkowych plikach .txt (telewizor nie chce ich czytać). Jeżeli dany film + plik z napisami przerzucę na PEN-a, to działa to bez problemu.
 

baciarek

New member
ok. Dźwięku się pozbyłem. Po wejściu do aplikacji w ustawieniach wyłącza się to pikanie.
Serwer jaki zadziałał to Serviio. Podobno ten program "transmituje" napisy ale mi się to jeszcze nie udało.

Przyuważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz. Przy zmianie ujęć w programach tv itp. przy włączonym IFC są lekkie szarpnięcia obrazu. W sumie ja bym tego nie zauważył, ale jak zwykle mam czulsze oczy w domu i zostałem z tematem zaznajomiony. Czy ktoś zauważył takie coś ? TO wynik dostawienia kilku klatek przez IFC z przejścia obrazu ?
 
Do góry