Panasonic TX-58EX703E

Waldorff

Member
Mnie oglądanie klocków nie podoba się, kwestia gustu."

Zgadza się, to kwestia gustu. Ja wolę ostry, wyraźny obraz ze szczegółami niż plamę mleka. Nawet kosztem lekkiej "pixelizacji", która jest normą przy wyostrzeniu, a której i tak nie widać ze zwyczajowych odległości z których ogląda się tv. Kiedyś już demonstrowałem na przykładzie filmu o co mi chodzi, wrzucę ponownie. Trzeba skorzystać z pauzy, aby przyjrzeć się dokładniej, ale nawet w tych szybkich ujęciach widać w czym rzecz. W tym wypadku akurat "konkurentem" jest LG, ale o właśnie takie wyostrzenie mi chodzi, a często można je spotkać też w Samsungach. Przeglądając forum często można spotkać się z sytuacjami gdzie ktoś od razu obniża ostrość (co można zrozumieć jak dysponuje bardzo dobrej jakości źródłem), albo dla kogo jedynym słusznym ustawieniem jest opcja "film", która jak dla mnie jest męczarnią dla oczu i nie da się tego oglądać. Przeważnie dominuje tam kolor żółty, szary, ponury i że niby jest to referencja. No i dobrze, skoro ktoś tak lubi oglądać to ok, Ja wolę cieszyć oczy nasyconymi kolorami i wyraźnym, ostrym obrazem, nawet jeśli jest on trochę "podkręcony".

A tu wspomniane wcześniej video:

https://youtu.be/NXwEbAn1gHk?t=12m58s


.
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
Co do nasycenia kolorów to akurat tutaj bardziej podoba mi się Panasonic. Natomiast co do tego filmu to jedne obrazy bardziej mi się podobają na LG a inne na Panasonicu. Piszesz o oglądaniu z zwyczajowej odległości, więc czy aby to zobaczysz. Ale wiadomo ostrość jaką kto lubi i kolory, natomiast co do płynności najlepiej dla mnie wypadł Panasonic.
 

Waldorff

Member
Kolory można ustawić pod siebie. W Panasonicach, które widziałem akurat mi odpowiadały. Bardziej rozchodzi się o obróbkę sygnału przez tv i ostrość, której pomimo różnych kombinacji nie udało się mi ustawić W Panasie na taką o którą mi chodziło, a np. w Samsungach była dostępna już w fabrycznych ustawieniach czyli na 50 (obraz wyraźniej ostrzejszy, widoczne więcej szczegółów). Wychodzi na to, że taka jest już polityka obu firm w zakresie obróbki sygnału. Panas puszcza sygnał bez ingerencji (chociaż wątpię, bo jednak wydaje się czasem, że obraz powinien być jednak trochę bardziej wyostrzony, przynajmniej wg mnie), a Samsung ingeruje w sygnał, wyostrzając go, co wpływa na większą szczegółowość. Takie jest moje spostrzeżenie z tego co do tej pory widziałem, a mogę porównać nawet do starszych modeli obu firm, gdzie w domu jest i starszy i nowy Samsung a także nowy Panasonic i sytuacja z ostrością i detalami obrazu jest właśnie taka jak ta o której piszę wyżej i co jest pokazane na przykładowym filmie z LG/Panasonic. Swoją drogą Panasonic same plusy, smart nie wiem czemu niektórzy tak narzekają - ma większość tego co potrzeba i chyba tylko na siłę można szukać dziury w całym. A że to nie Android to jest oczywiste. Jedyna rzecz, do której mógłbym się przyczepić to kwestia wspomnianej obróbki sygnału, która jednak, gdy patrzy się jakie czasem pojawiają się ustawienia ostrości w tv na forum, może być dla niektórych idealna. Ja akurat wolę obraz bardziej wyostrzony i szczegółowy.
 

strazakp

Banned
Co do ostrości w Panasonicu to proponowałbym obejrzeć i porównać te 2 modele jednak samemu w sklepie, a najlepiej z jeszcze innymi telewizorami. Moim zdaniem Panasonic ma zbyt bardzo wygładzony obraz przez co traci detale. Samsung za to może trochę przeostrzony, ale przynajmniej zawsze można to ograniczyć. W Panasonicu regulacja ostrości praktycznie nic nie wnosi. Czekam na hejt od strażaka teraz :D
Spokojnie :)
Ja nikomu nie chce wciskać Panasa bo nie jestem sprzedawca i nie mam interesu z firmą Panasonic :)
Generalnie majac ten tv wiem jaki on jest i na co go stać więc z czystym sumieniem mogę go polecać i to robię bo wiele osób opiera się właśnie na info od użytkowników a nie od sprzedawców.

Tak na marginesie to właśnie ElevenSport wprowadza (na razie tylko w Orange) kanał w 4K. Widać że temat 4k nabiera tempa tyle że jest dla wybranych bo za dodatkową opłatą i trzeba mieć nowy dekoder (jak w nc+). Tak czy inaczej będzie tego więcej pewnie z każdymi miesiącami i bardziej powszechne.
 

Jarecky74

Member
Chyba za głupi jestem :) Potrzebna pilna pomoc, jak odpalić dekoder przez hdmi po pierwszym podłączeniu ex703e. Kablem hdmi podpiołem konsolę i nc+, tv nie po wybraniu każdego z 3 portów hdmi nie widzi żadnego sygnału :/
 

Junior_wawa

New member
Chyba za głupi jestem :) Potrzebna pilna pomoc, jak odpalić dekoder przez hdmi po pierwszym podłączeniu ex703e. Kablem hdmi podpiołem konsolę i nc+, tv nie po wybraniu każdego z 3 portów hdmi nie widzi żadnego sygnału :/

Dziwna sprawa, generalnie nie ma żadnej filozofii. Wpinasz kabel HDMI w port w dekoderze, a następnie w TV i działa. Ew. jak masz problem włącz, wyłącz tv, jak nie pomoże zainstaluj najnowsze oprogramowanie, wypróbuj na innym kablu (tanie kable HDMI za 15 zeta potrafią płatać takie figle). Nie ma prawa nie zadziałać, chyba, że masz tzw. pecha...
 

Jarecky74

Member
Konsolę widzi, w dekoderze padło chyba hdmi :/
jakieś smęty o braku hdcp w tv
Ktoś da link do dobrych ustawień startowych dla 58ex703e ?
 
Ostatnia edycja:

Jarecky74

Member
No niestety nic nie daje, cały czas bład hdcp twój telewizor nie ma protokołu bezpieczeństwa czy inne bzdety, to samo miałem w starym 9 letnim tv, to było 10% które przeważyło o zmianie tv teraz się okazuje, że to wina dekodera raczej :) Zobaczymy jutro, jadę do punktu nc+ oddać dekoder na reklamację, mają podłączyć u siebie i zobaczyć czy działa, jak nie działa dostanę nowy, jak działa to sam nie wiem co dalej ;/
 

Jarecky74

Member
TV ? Drugi z rzędu ?? Poprzedni lg miał to samo. Oczywiście zmieniłem kabel hdmi. Zmieniając temat, Tv po 2 godzinkach zabawy na filmach z netu kozak :D Gdzie znaleźć dobre ustawienia do filmów ?
 

ebola1972

Member
Pamiętam dawne czasy chyba na tv LG, kiedy też miałem czasami niezgodność dhcp z dekoderem cyfry. Ale dawało to się obejść kiedy jako pierwszy włączało się tv a potem dopiero dekoder. Niektórym pomagało przełączanie źródeł obrazu na tv. Od tamtego czasu wymieniłem już kilka różnych dekoderów cyfry/nc+ i problemu dhcp nie miałem. W każdym razie wymienisz dekoder i na pewno będzie ok.
 

Marken

New member
trochę się zdziwiłem że jak podpiąłem pen drive do tv panasonic to go nie obsługuje i chce jakis dysk z własnym zasilaniem??? na samsungach tak miałem i śmigało a tu co za dziwactwa?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pisaliśmy wiele razy , że Panasonic ma najsłabsze multimedia.

Największy miłośnik też o tym pisał:
"Przyszedłem rano z roboty z posatnowiłem nagrać krótki film z moich ustawień obrazu na tv i tego jak to wszystko widać. Filmik ma ok 10min i włąsnie go wrzycam na Yt to poźniej wrzuce link.
ponadto sprawdziłem sobie film na biueray z xbox...jakos ten film/jakosc nie zrobiła na mnie wow Moze to kwestia jakichs ustawien bo na moich ustawieniach (prawdziwe kino) jest gorzej niż na fabrycznych (kinowy). Jak uruchamiłem z usb "włądce Pierscieni" w blueray to jest całkiem OK.
Podłączyłem tez dysk pod usb i sprawdzam na kilkunastu filmach jak to jest z odtwarzaniem tych filmów,napisów i dźwieku. Jest tak że jest róznie...Czasem nie czyta napisów, czasem bez dzwięku...ogólnie nie ma pewności co to pełnego odczytu.
W zasadzie to napisów nie czyta mi wcale...

Ogólnie jezeli chodzi o wielkosc tv to nie spodziewałem sie ze tak szybko przywykne to 58" tzn ze tak mi sie oczy szybko przyzwyczjają...juz bym chciał 65" )) "
http://www.hdtv.com.pl/forum/1371211-post985.html
 

pinkibass

New member
Ciekawe, bo akurat z kilku pendrive które mam to Panasonic czytał wszystkie bez problemu, czego nie mogę powiedzieć o Android tv na Sonym.

Napisy czyta też bez problemu tylko trzeba wybrać odpowiednie kodowanie w opcjach.
Co do dzwieku to faktycznie jest ograniczenie - odtwarzacz w tv nie czyta dźwięku zakodowane jako DTS a takich filmów w różnych źródłach jest sporo :)
 
Do góry