Panasonic TX-58EX703E

tomcichy

New member
Panasonic ogranicza ilość aplikacji i brakuje z czasem update.
Każdy musi się z tym liczyć.
https://www.tapatalk.com/topic/3511...-nie-sprzedaje-już-telewizorów-w-usa-dyskusja
Może się zdarzyć tak jak w USA - i każdy zostanie w ręku w ....
W Polsce też spada Panasonic z 8% na 4% , więc wkrótce dział TV może być obsługiwany z Niemiec. Panasonic Polska już się nazywa
Panasonic Marketing GMBH Deustchland - oddział w Polsce.

Przecież wiemy że ciśniesz przede wszystkim na TCL-a (philips i samsung w drugiej kolejności) bo masz go w swojej ofercie i na papierze wygląda bardzo dobrze ale prawda jest taka że panasonic gra lepiej. Weź go do swojej oferty i przestań hejtować :mrgreen:
 
Strazakp.
Na żywo XE7005 całkiem dobrze się prezentuje, z jasnością w naświetlonym sklepie zero problemów, żadnych pasów czy zacięć przy ruchu. Pani (sprzedawca Samsunga) próbowała mi pokazać ze samsung jest lepszy w podobnej cenie i że w XE7005 na kanałach informacyjnych pasek się zacina przy matrycy 50Hz. I Samsung poległ (oczywiście w tym samym przedziale cenowym).
Fakt że wolałbym 58 cali , taki w sam raz.
Porównuje testy na benchmark.pl i oba podobne opinie. na jednym i drugim obraz ostry i wyraźny a w Sonym Smart przewaga.
Wiem że miałeś jakiś Sony Android i poległ po dwóch tygodniach, czytałem Twój wątek.
Jak z jasnością panasonica XE700 w trybie SDR? i czy matryca błyszcząca?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego napisałem, że Sony jest extra i spełni oczekiwania lepiej niż Panasonic pod względem:
- jakości
- aplikacji
- multimediów
- wyposażenia
I co tu hejtować - prawda w oczy kole.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Nikt nie pisze że Sony jest zły bo w teście na rtvmaniak dostał 9/10 jest w dwóch sprawach lepszy od Mu7002 (lepsze kolory po kalibracji i lepsze skalowanie z SD do 4K) ale on tam nie ma androida tylko jakiś system od Sony...i wątpię byłby lepszy od panasa
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
Nie ma co czytać testów, bo nie odzwierciedlają one obrazu jaki widzi twoje oko. Pendrive z materiałem do odtwarzania i naprzód do sklepu testować. Polecam mecze z youtube (czy innych stron), wyprują prawdę z każdego telewizora.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Wiadomo ale jeśli facet który siedzi w telewizorach od lat pisze że Sony ma lepsze kolory czy lepsze skalowanie od Samsunga Mu7002 to coś w tym jest.Cena Sony to czasem 3-3200zł więc cena za niego jest jak najbardziej dobra bo w tej cenie jest tylko TCL C70 ale tylko od kikiego w promocji
 

Waldorff

Member
Panowie czy lepszym wyborem bedzie Sony 55XE7005 czy Panasonic 58EX700?
Głównie nc+ , nie zależy mi na HDR, a Android Tv nie chcę , chcę ostry wyraźny i płynny obraz

Co do ostrości w Panasonicu to proponowałbym obejrzeć i porównać te 2 modele jednak samemu w sklepie, a najlepiej z jeszcze innymi telewizorami. Moim zdaniem Panasonic ma zbyt bardzo wygładzony obraz przez co traci detale. Samsung za to może trochę przeostrzony, ale przynajmniej zawsze można to ograniczyć. W Panasonicu regulacja ostrości praktycznie nic nie wnosi. Czekam na hejt od strażaka teraz :D
 
Dzieki Panowie.
Teraz cena za sony XE7005 3199 w MM.
Panas 3999
A jaki model Samsunga było porównywany nie pamiętam ale coś za 3499 w MM. Kobita chciała mnie odwlec od SONY i tyle. A ten model według Pana Tomasza ma lepsza ostrość i kolory np w porównaniu z MU7002. Jakiś Turecki serial leciał i według mnie wyglądało to bdb.
Wiem że pen i sklep, ja lubię szczegóły w obrazie i jeśli panas jest wygładzony to ja takich tv nie lubię.
A system Sony który jest w tym modelu i tak będzie lepszy od tego co posiadam (Tochiba 47L7453) a oglądam Yt, player, ipla, nie trzeba dużo bajerów a bardzo dobry obraz, który według testów szczególnie rtv maniak ten Sonika posiada i w cenie około 3 tys zł. HDR mi nie potrzebny.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
różnica jest spora w kwocie...ja bym brał tego Sony i nie dokładał do tego panasa prawie tysiąc zł bo oba są dobre i żaden nie ma rażących wad , a Samsunga w tej cenie to trudno coś na matrycy VA bo to loteria również siedzą tam matryce IPS więc jest ryzyko że się na takie trafi.Jedyny wart uwagi to mu7002 ale jest droższy nawet od tego Panasa
 
Kiki widziałeś model Panasonica 55XE700 i Sony 55XE7005? (rozmiar w SONYM ważny bo w modelach o niższych np. 43 matryca IPS i baaardzo niski kontrast) Który lepszy według Ciebie?
 
Ale MU 7002 niby 120Hz niby HDR ale nie do końca jestem przekonany. no i o wiele droższy. A jak czytam na forach to z MU coraz więcej problemów.
Nie wiem jak piłka w tym SONYM (w Panasie mimo 50 Hz ) upłynniacz działa dbd według użytkowników.
 
No właśnie ten samsung wbił mi ćwieka.
Adam85Rbk czy on będzie lepszy od XE7005 i EX700? W jakości płynności obrazu ??
Nc+.
System Tizen , płynność znakomita a w trybach fabrycznych bdb odwzorowanie kolorowów.
prosze o użytkowników panasa i XE o nie walenie we mnie z grubej rury. Pytam po to jest forum.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic był gigantem rynku, ale nie jest !
Słaba kadra powoduje jeszcze pogłębienie tej relacji.
https://www.tapatalk.com/topic/3511...-nie-sprzedaje-już-telewizorów-w-usa-dyskusja
Jest jak jest.
Sony miał problemy ale ma już je za sobą.
I ciągle się stara.
Sony ma więcej pokory , wszedł w Androida i to uratowało go.
Panasonic kontynuuje jako jedyny na rynku "upadły" system FireFox i ma co ma.

TCL wprowadza wkrótce nowe modele.
A jak wprowadzi do Europy Xess 9 - to dopiero będzie pozamiatane.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
On ma dobrą płynność obrazu ale w to wątpię by był lepszy od tych dwóch i o ile wiem nie ma tam Tizena tylko zwykły smart tv od Samsunga
 

destructor

New member
Bez reklam
Waldorf "Moim zdaniem Panasonic ma zbyt bardzo wygładzony " a może to jednak inne telewizory nie domagają z wygładzaniem? Mnie oglądanie klocków nie podoba się, kwestia gustu. Masz tu część mojego postu:
"Porównując z samsungiem z tematu pewne kwestie - patrząc na obiekty typu duże litery widać na Samsungu że kontury liter są "kwadratowe", natomiast w Pansonicu krawędzie liter są gładkie, zaokrąglone, równe, widać to było choćby na literze C czy pochylonym T. W pochylonym T noga litery na Samsungu była zbudowana z "klocków" a w Panasonicu była to pochyła prosta linia bez załamań. Na obiekcie w postaci pochylonego niebieskiego prostokąta widać było na Samsungu wyraźnie że zrobił sobie czarną obwódkę i nie była to obwódka nadawana przez sygnał ale zrobiona w wyniku przetwarzania sygnału przez telewizor, to samo było widać na większych literach. Na Panasonicu nie było takiej obwódki, prostokąt miał jednolity kolor z gładkimi prostymi krawędziami. Skąd wiem, że Samsung sam dodawał sobie obwódkę? Bo obok nich stały też inne telewizory, na których tej obwódki nie było a wśród nich Philips PUS65xx. Niestety obraz Philipsa nie nadawał się w ogóle do oglądania, każda pochylona krawędź była nie dość że poklockowana to jeszcze nie trzymała w miejscu łączenia kolorów jednolitej barwy i tak np. niebieski pochylony prostokąt był niebieski w środku a krawędzie miał niebieskie z ciemnoniebieskimi łączeniami klocków.
W pewnym momencie na ekranie były wyświetlane 4 czy 5 linijek drobnego tekstu w kolorze czarnym. Tekst ten był kiepskiej widoczności ale bez problemu czytelny na różnych markach telewizorów z wyjątkiem właśnie Samsungów, gdzie był widoczny bardziej ten napis, gdyż literom z logicznego myślenia została dodana ta czarna obwódka i pomimo cienkich liter zrobiły się z nich nieco grubsze i lepiej widoczne. W kwestii widoczności twarzy, zmarszczek najsłabiej było to widać na Samsungu 7002 (55 cali), normalnie tragedia plastelina, pewnie kwestia kalibracji, na 8002 było lepiej."
 
Do góry