Panasonic TX-42ST60E opinia o TV

maderos

Member
Bez reklam
Oj..50st60 jest całkiem innym tv, wiec moje ustawy nijak się maja do tego modelu. Poza tym, nawet między tymi samymi tv są różnice, wiec powielane w necie ustawienia można traktować z przymrużeniem oka. Sam się tym przekonałem.
 

digitalus

Banned
Maderos czy możesz podać parametry do kalibracji obrazu. Szukam parametrów do tx42st30e.Pozdrawiam.
Witam
Do podobnego modelu czyli TC-P50ST30 ustawienia zaawansowane sa na stronie cnet ,Moze beda pasowac do tx-p42st30
Panasonic TC-P50ST30 picture settings - CNET HDTV picture settings Forums

http://hdguru.com/picture-settings-andnews-for-the-panasonic-tc-p50st30/4451/
http://televisions.reviewed.com/content/panasonic-tc-p50st30-plasma-3d-hdtv-review/page-8

http://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=36091&page=11
 
Ostatnia edycja:

kaziu106

Member
Wiem, że w marketach telewizory sa różnie ustawione i nie zawsze powinno sie oceniać tv zanim nie sprawdzi się ustawień ale już ze trzy lub cztery razy gdy miałem okazję widzieć te telewizory obok siebie to subiektywnie wydawało mi się, że GT ma jaśniejszą biel i bardziej nasycone kolory....to tylko takie moje trzy grosze...jestem ciekaw czy po kalibracji ST też ma inna biel...jak dla mnie GT miał przyjemniejszy obraz ale to tylko moja opinia i każdy ma inny gust więc wybór i tak każdy na końcu musi podjąć sam.
 

mufex

New member
Dorzucę swoje 3 grosze. Obraz w ST60 po profesjonalnej kalibracji niczym się nie różni od obrazu ( po kalibracji ) od VT60. Ba - w dzień ST60 pod kątem jasności wypadł nawet lepiej. W swoich testach potwierdził to jeden z lepszych, jak nie najlepszy polski kalibrator ( kto się interesuje tematem ten wie o kim mowa ). ST60 od VT60 różnią się tylko powłoką antyrefleksyjną (ciemniejsza w VT60),procesorem i dodatkowym pilotem. W kwestii obrazu wygrał ST60 (W dzień świecił jaśniej). Więc proszę nie wierzyć w bajki, że na GT60 obraz wygląda lepiej od ST60.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź na stronie ISF - kto w Polsce ma licencje na kalibrację to się nie źle zdziwisz.
Jakoś nie widać "Twojej" firmy.

Oto przedstawiciele firmy ISF w Polsce
http://www.imagingscience.com/dealers.php?search=Poland


Trzeba mieć zawiązane oczy aby nie widzieć różnicy między ST 60 a Vt60. I jeszcze takie bzdury opowiadać . Nie zła poruta.
Wystarczy wejść na dowolny portal na świecie aby się ośmiać jak norka.

I tak najlepiej oceniają to użytkownicy .
Na prezentacjach wyszło jak byk co wybiera użytkownik mający telewizory przed sobą.
Wejdź na największy portal na świecie Cnet w USA i nie opowiadaj proszę głupot. Poczytaj wpisy osób które mają w domu te dwa modele i nie opowiadaj głupot.
A raczej nie powielaj głupot - bo przecież sam tych telewizorów nie widziałeś nawet na oczy ( razem stojących).
Tego się nie da nawet słuchać.
 
Ostatnia edycja:

maderos

Member
Bez reklam
Wiem, że w marketach telewizory sa różnie ustawione i nie zawsze powinno sie oceniać tv zanim nie sprawdzi się ustawień ale już ze trzy lub cztery razy gdy miałem okazję widzieć te telewizory obok siebie to subiektywnie wydawało mi się, że GT ma jaśniejszą biel i bardziej nasycone kolory....to tylko takie moje trzy grosze...jestem ciekaw czy po kalibracji ST też ma inna biel...jak dla mnie GT miał przyjemniejszy obraz ale to tylko moja opinia i każdy ma inny gust więc wybór i tak każdy na końcu musi podjąć sam.

Nie wiem jak po kalibracji "gra" gt60, ale mogę napisać, ze st60 po kalibracji o(d)żył...Biel jest biała, czerń czarna itd. Tu nawet nie chodzi o te 2 kolory, cala gama jakby się ożywiła. Wcześniej to było jakieś takie nijakie. Prawda tez jest, ze st60 najlepiej nadaje się jako tv uniwersalny ( dzień, noc ), gdzie gt/vt60 to już rewelacyjne tv ale raczej na wieczorna porę. Szczególnie "ciemny" vt60, który do kina jest idealny, ale do południowych seansów już nie. Zresztą o tym chyba każdy zainteresowany tematem wie, wystarczy poczytać opinie na forach i pooglądać testy.
 

mufex

New member
Sprawdź na stronie ISF - kto w Polsce ma licencje na kalibrację to się nie źle zdziwisz.
Jakoś nie widać "Twojej" firmy.

Oto legalni przedstawiciele firmy ISF w Polsce
Imaging Science Research Labs


Trzeba mieć zawiązane oczy aby nie widzieć różnicy między ST 60 a Vt60. I jeszcze takie bzdury opowiadać . Nie zła poruta.
Wystarczy wejść na dowolny portal na świecie aby się ośmiać jak norka.

I tak najlepiej oceniają to użytkownicy .
Na prezentacjach wyszło jak byk co wybiera użytkownik mający telewizory przed sobą.
Wejdź na największy portal na świecie Cnet w USA i nie opowiadaj proszę głupot. Poczytaj wpisy osób które mają w domu te dwa modele i nie opowiadaj głupot.
A raczej nie powielaj głupot - bo przecież sam tych telewizorów nie widziałeś nawet na oczy ( razem stojących).
Tego się nie da nawet słuchać.

Ta "Moja firma" jak to nazwałeś ma 10 razy większe doświadczenie w kalibracji tv Panasonic niż wszystkie te polskie firmy z certyfikatem razem wzięte. Wiesz, że papier to nie wszystko, a liczą się doświadczenie i umiejętności. I tak - bardziej wierzę tej "Mojej firmie" z doświadczeniem a nie z papierem. Kalibracja wykonywana jest takimi samymi urządzeniami i nie może wyjść inaczej. 2+2 zawsze będzie 4. Czytałem już tutaj opinie niezadowolonych twoich klientów odnośnie twojej kalibracji za 100zł (posty tak szybko znikają, że większość nie zdąży przeczytać) Jak tak kalibrujesz to się nie dziwię, że jak jedziesz na prezentację to lepiej wypada VT, w końcu faktem jest, że na ustawieniach fabrycznych obraz lepiej wypada na VT niż na ST. ST dopiero po profesjonalnej kalibracji pokazuje pazura.

I nie będę już pisał co odpisały mi te 2 firmy (z Wrocławia) z certyfikatem odnośnie usługi kalibracji plazmy panasa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz dużo racji ale nie do końca.
Papier to nie wszystko - 100 % zgody. ale nie można się mianować jako jedyny i nieomylny facet w Polsce uzurpując sobie prawa wiedzy ISF bez certyfikatu ISF.
Co nie zmienia sprawy że może kalibracje przeprowadzasz prawidłowo.

Nie masz racji co do Panasonica VT60 i ST60.
Wymieniałem modele kilku osobom w Polsce i pozwolę sobie oprzeć się również na ich obserwacji. Na Cnet wyraźnie i specjaliści i kalibratorzy ( z certyfikatem) pokazali że VT60 gra lepiej.
Można to sprawdzić też na Youtube (video).

Więc powoływanie się na jedynego nieomylnego polskiego kalibratora że :
"W swoich testach potwierdził to jeden z lepszych, jak nie najlepszy polski kalibrator ( kto się interesuje tematem ten wie o kim mowa ). ST60 od VT60 różnią się tylko powłoką antyrefleksyjną (ciemniejsza w VT60),procesorem i dodatkowym pilotem"
Jest po prostu nie miejscu.
 
Witam.
Piszecie o kalibracji ale ja do tego tematu wrócę, jak zmienię TV na 50"
Od ponad 6 m-cy jestem właścicielem TX-P42ST60E, który nie \"współpracuje\" z dekoderem tv kablowej Vectry na HDMI.

Polega to na czasowym wygaszaniu obrazu do czerni (ok 1 s.)

Dzieje się to losowo (nie ma schematu). Zgłaszałem problem do Vectry i Panasonica. Najprawdopodobniej potrzebny nowy soft.
Na innych urządzeniach (BR, Multi Pleyer) wszystko OK.

Po ok 3 m-cach odezwał się Panas z nowym softem 3720 (wcześniejszy 3712).
Niestety, nic to nie poprawiło.
Czy te same problemy będę miał z 50ST60 ?
 

Robby Naish

New member
Witam serdecznie
Aby nie zakładać nowego tematu, w jednym dosłownie zdaniu proszę mi podpowiedzieć jaką plazmę (tu już jestem pewien że plazma) mam kupić, poprzedni TV był z kineskopem (Sony Trinitron - nie chciał się popsuć skurczybyk i działał by dalej, gdyby nie kolejna przeprowadzka i zbyt słaby kolega, który nie dał rady na drugim piętrze... :)
Ponieważ leci drugi rok jak jestem bez TV a program TOP Gear mam nowe odcinki, chyba najwyższy czas coś nabyć
Chcę jak NAJPROSTSZY model 42'' podłączyć do N-ki (NC?) i dobrego DVD (plus oczywiście kino), tylko w wieczorowych porach, (bardzo rzadko w dzień) żadnych zbędnych bajerów, żeby Wam przybliżyć moją sylwetkę to: NIE MAM smartfona i nie chcę, NIE MAM Facebooka (i nadal żyję :), nie mam konsoli i nie gram w gry (kiedyśmiałem AMige 500+ :)), oglądam TVN CNBC, maks 2godz dziennie, w week jakiś film góra dwa, WYGLĄD bez znaczenia, cena do maks 2500pln (startowałem od 1500pln, potem 2000, teraz 2500pln i więcej nie wydam!)
Pracuję w branży sportowej (własna działalność, nie handlowiec) i wiem, że zawsze warto dołożyć do czegoś lepszego - dlatego maks 2500 a nie 1500pln
Trochę poczytałem postów i tematów, Panasonic ST coś tam BEZ 3D póki co wydaje sie moim faworytem, tym bardziej że już oglądałem w sklepie i nawet taki laik jak ja zauważył różnicę do najtańszych plasm - w ST obraz był mocno ciemny i żywszy niż w jakimś tanim modelu
Bardzo dziękuję za informacje, jak ktoś będzie szukał roweru, nart czy deski do WS lub Kite to służę pomocą !!

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z tyłu TV
7.Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam, był Sony Trinitron 32''
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Głównie do filmów, priorytet to obraz, reszta nie ma znaczenia, im mniej tym lepiej!
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? DVB-T i dekoder N
10.Jakie urządzenia ? DVD
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? maks 3
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem :)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, przyrodnicze, dokument, czasem sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile? NIE!
16.Preferencje co do marki ? Żadne!
17.Preferencje co do wielkości ? 42 ??
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? W nowych trwałość czyli jej brak
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok 2500pln
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
 
Ostatnia edycja:
Witam.
Piszecie o kalibracji ale ja do tego tematu wrócę, jak zmienię TV na 50"
Od ponad 6 m-cy jestem właścicielem TX-P42ST60E, który nie \"współpracuje\" z dekoderem tv kablowej Vectry na HDMI.

Polega to na czasowym wygaszaniu obrazu do czerni (ok 1 s.)

Dzieje się to losowo (nie ma schematu). Zgłaszałem problem do Vectry i Panasonica. Najprawdopodobniej potrzebny nowy soft.
Na innych urządzeniach (BR, Multi Pleyer) wszystko OK.

Po ok 3 m-cach odezwał się Panas z nowym softem 3720 (wcześniejszy 3712).
Niestety, nic to nie poprawiło.
Czy te same problemy będę miał z 50ST60 ?
Mój problem rozwiązał kolega tdx.
Wystarczy podpiąć TV po Component i jest OK.
Doczytałem w międzyczasie, że przy HDMI mogą być problemy z protokołem HDCP - stąd te mrugania.
Mam nadzieję, że firmy prędzej czy później problem HDMI rozwiążą.
 
Ostatnia edycja:
Do góry