Panasonic TX-42ST60E opinia o TV

Alszwek

New member
Witam od jakiegoś czasu szukam dobrego TV do PS3. Co myślicie o Panasonicu wymienionym w tytule. Niżej daje moje wymagania.

1.Odległość od ekranu? 3-4m
2. Jak słońce świeci w pokoju? od godziny 15 do wieczora
3. Jak duży jest pokój? 2,5mx4,5m
4. Preferowana technologia: Plasma/LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? Dość stary LG FLATRON
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Discovery, TVP1, TVP1, TV4, TVN, POLSAT, TVN TURBO, National Geographic,50% czasu gram w gry akcji, strzelanki i gry TPP
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem:50/50
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez?: Z małą lampką
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Raczej ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Matowa
11. Preferowana wielkość telewizora? 32-42 cale
12. Preferowana marka? Samsung, Philips, Toshiba, LG
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Szarości zamiast czerni, nierównego podświetlenia, migotania obrazu
14. Jakie urządzenia będą podłączone? PS3,
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? PS3-50%, TV-50%
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Zazwyczaj na wprost
17. Czy ważne jest wifi? Tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów?Raczej nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Niekoniecznie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak
22. Ma mieć 3D? Raczej tak, ale przeżyję bez
23. Ma mieć slot na karty SD? Obojętnie
24. Ma mieć tuner DVB-T?Tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI-PS3
26. Jaki masz sygnał:Cyfrowy naziemny(kablówka)
27. Ile programów HD?5-10
28. Ma stać czy wisieć? raczej stać, ale nie wiadomo co się kiedyś zachce
29.Rozdzielczość: 1080p
31. Ile osób ogląda:1-2
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 9-10h
33. Jaka klasa cenowa? 2000-3000zł
34.Gdzie planujesz zakup? Sklepy stacjonarne takie jak MediaMarkt, RTV Euro AGD itp.
 

Norbiolo

New member
Polecam

Jedyne do czego na chwilę obecną mogę się przyczepić to płynność oraz słaby smart a w zasadzie jego namiastka (ale to TV a nie komp). Kolejną z wad jest brak podświetlanego pilota (jest już w wyższych modelach) no i na koniec spora moc tracona w postaci ciepła.

Po zakupie wyłącz wszystkie "ulepszacze".

W tej cenie hmmm raczej, zdecydowanie, na pewno WARTO !
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
a jak z input lagiem ? da się grać w fps-y. Gdzie nie śledzę tematu tam tv z 3d nie radzą sobie z tym tematem jeśli nie są z górnej półki.
 

digitalus

Banned
Witam
Jesli masz wyzsze wymagania to w tx-p42gt60e jest inny procesor niz w st60 .W GT60 jest taki sam szybki procesor 6 rdzeniowy Uniphier LSI MN2WS02351 jak w najwyzszym modelu tx-p60zt60e ktory kosztuje okolo 17000 zl.
W st60 jest tez procesor Uniphier ale 4 rdzeniowy
Uniphier LSI MN2WS02351 jest gt60,vt60 i zt60.
Panel plazmowy w st60 i gt60 taki sam.
w vt60 i zt60 inne panele plazmowe
Oczywiscie w plazmach panasonica zawsze sa oryginalne panele plazmowe panasonica z japonii.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,do Panasonica są używane specjalnej edycji przyrządy z pierwszego tłoczenia,nie nadają się do innych TV.A poważnie To są już tak abstrakcyjne liczby,że już na mnie nie robią wrażenia.Wole sam na żywo pogapić się i oceniać.Będą jaja z Oled bo nie mogą nic na razie zmierzyć? tak gdzieś wyczytałem.
 

cyruu

New member
Mam ten Tv od 4 miesięcy i jestem bardzo zadowolony.

Obraz jest rewelacyjny, podłączyłem do niego ps3 i wszystko śmigało bez problemu.

Jedynie faktycznie ten smart strasznie muli i nie bardzo wiem po co dają to pióro dotykowe...
 

jpablo

New member
Witam
Jesli masz wyzsze wymagania to w tx-p42gt60e jest inny procesor niz w st60 .W GT60 jest taki sam szybki procesor 6 rdzeniowy Uniphier LSI MN2WS02351 jak w najwyzszym modelu tx-p60zt60e ktory kosztuje okolo 17000 zl.
W st60 jest tez procesor Uniphier ale 4 rdzeniowy
Uniphier LSI MN2WS02351 jest gt60,vt60 i zt60.
Panel plazmowy w st60 i gt60 taki sam.
w vt60 i zt60 inne panele plazmowe
Oczywiscie w plazmach panasonica zawsze sa oryginalne panele plazmowe panasonica z japonii.

Digitalus, tylko co z tych procesorów ma przeciętny oglądacz seriali? Co to tak na prawdę zmienia? Piszecie też o głębszej czerni pomiędzy modelami panasonica, ale kto to zauważa?
 

maderos

Member
Bez reklam
Przeciętny widz seriali nie musi kupować st60, gt60 itd...wystarczy w miarę dobry tv i tyle. A co do szybszego procka, widać na filmiku jednego z naszych forumowiczów, jak płynnie śmiga menu, viera cast itd. To są różnice, za które trzeba dopłacić ( bądź nie, jeśli nie używamy smarta w tv ).
 

yacek _b

New member
Piszecie też o głębszej czerni pomiędzy modelami panasonica, ale kto to zauważa?


Niestety nie zgodzę się z tobą , zamieniłem plazmę HD-ready 37X10E na 42ST60 , pierwsze co się rzuca w oczy to właśnie lepsza czerń . No ale jeżeli tego nie zauważasz to nie ma sensu kupowania tego modelu , szkoda kasy , lepiej kupić coś tańszego a też będziesz zadowolony .
 

jpablo

New member
Niestety nie zgodzę się z tobą , zamieniłem plazmę HD-ready 37X10E na 42ST60 , pierwsze co się rzuca w oczy to właśnie lepsza czerń . No ale jeżeli tego nie zauważasz to nie ma sensu kupowania tego modelu , szkoda kasy , lepiej kupić coś tańszego a też będziesz zadowolony .

Pisałem o czerni pomiędzy gt a st. Różnice w testach są minilmalne, dokładane są dwa cory i płacisz kilka tysięcy więcej. Jak kogoś stać to super, ale jakoś nie czuję racjonalnego uzasadnienia.
 

maderos

Member
Bez reklam
Tu się można zgodzić. Nie raz już było pisane, ze dopłacasz do gt60 za procka i mniejszy input lag. Reszta różnic jest marginalna, chociaż w jednym z testów wyszło, ze 3d crosstalk jest sporo mniejszy w gt60, co raczej nie przekłada się na opinie osób, które owe modele posiadają. Generalnie gt60 jest dla ludzi, którzy maja świadomość za co dopłacają.
 

maderos

Member
Bez reklam
@kiki, wiadomo, jak ktoś ma na kasę to nie ma to znaczenia. Ale dopłata ( nie wiem jaka jest teraz różnica w cenie ) jak ja kupowałem swoja st60, do gt60 było to coś kolo 1300 pln, wiec sporo. Nie korzystam ze smarta, może czasem wejdę na iple/iplex. Wiec cala przewaga na tym polu ma się nijak do ceny. Skalibrowany st60 "gra" o wiele lepiej niż nie skalibrowany gt60 ( to chyba jest oczywiste, ale wciąż ludzie nie dostrzegają tego ). Sytuacja się zmienia jak stawiamy oba tv po kalibracji. Z mojego źródła wiem, że nie ma różnic w obrazie wymuszających dopłatę tych 1300 pln.
 
Do góry