Panasonic TX-42ST60E czy Philips 42PFL6008K

nightcon

New member
Od paru dni czytam info co powinienem zakupić i wytypowałem dwa tv:

Panasonic TX-42ST60E czy Philips 42PFL6008K

Oby dwa kuszą bardzo – plazma , lepszy obraz ( na jakości obrazu odtwarzanego filmu fullhd zależy mi najbardziej ) ale pfl dość wysoko postawił poprzeczkę. Plazma zżera więcej prądu ( w sumie tyle co aktualny mój lcd ) i boję się , że padnie mi po 2-3 latach :D Pfl kusi też strasznie , ambilight , wykonanie, pilot itp .na plus ale z kolei tu zastanawiam się czy obraz filmów będzie tak dobry jak w przypadku panasonica.

Który z nich będzie bardziej odpowiedni do moich potrzeb ?

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4x2,5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? leżąc , tv na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? ciemny pokój, okno z prawej, rolety
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Phillips 32PFL5322
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? wifi ( możliwość odpalania filmów z notebook via wifi ? )
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablówka
10.Jakie urządzenia? Dekoder technisat - kablówka , notebook via wifi / hdmi
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-6h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa raczej – brak odbić
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? film / discovery
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak via notebook
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak – 5% dziennie
16.Preferencje co do marki ? – brak
17.Preferencje co do wielkości ?- 42
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? zła jakość obrazu / wolne przełączanie kanałów / wykonanie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? fajnie jakby miał ale nie jest to priorytet
22. Do czego będzie wykorzystywany? Priorytetem jest odtwarzanie filmów fullhd z notebooka, telewizja cyfrowa ( kablówka ) , rzadko gry

Wezmę też inny tv pod uwagę jeśli ktoś ma lepszy pomysł :)

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
Pobor energii przez plazme jest bardzo dobrze wyjasniony w linku nizej.Na przykladzie poprzedniego modelu z ubieglego roku czyli tx-p42st50.W ST60 pobor energii jest na podobnym pozmie.Warto przypomniec ze w telewizorach plazmowych pobor energii jest zmienny tzn w czasie jasniejszych scen wyzszy, w czasie ciemniejszych nizszy.Tylko wtedy gdy ekran jest bialy pobor energii jest maksymalny i parametry jasnosci , kontrastu musza byc ustawione na wysokim poziomie.Plazma to ekonmiczny telewizor
Recenzja telewizora plazmowego Panasonic TX-P42ST50: ideał dla graczy i kinomaniaków - TommiK - 13 stycznia 2013

ST60 to najlepszy telewizor.Najwyzsze oceny w historii cnet przyznano dla modelu st60.Tylko ten model otrzymal 5 gwiazdek to najwyzsza ocena.
http://reviews.cnet.com/best-tvs/
Na stronie HDguru st60 tez otrzymal najwyzsze oceny czyli 5 serc
http://hdguru.com/panasonic-tc-p65st60-plasma-hdtv-review/
Tylko w telewizorach plazmowych sa oryginalne panale producenta telewizora.W przypadku lcd to loteria.W tym samym modelu telewizora lcd moga byc panele roznych producentow, mniej lub bardziej renomowanych.
 
Ostatnia edycja:

nightcon

New member
Dziękuję za odpowiedź szybką.
Panasonic wiedzie prym jak na razie. Rozum też kieruje się bardziej w tę stronę.
Parę rzeczy jest na minus.
Wygląd średni. Pilot "drewniany" jak to bywa w panasonicach no i brak ambilight ale to wszystko raczej żony temat niż mój. No i brak drugich okularów 3D. Będzie trzeba dokupić.

Zastanawiam się jeszcze czy między tym phillipsem , a tą plazma różnica w obrazie jest aż tak widoczna.
I jeszcze jedna rzecz. Czy te 42" przy plazmie starczy mi rzeczywiście przy tej odległości 2m.
Aktualnie mam 32" więc będzie to dla mnie wielka różnica ale żeby potem nie było niedosytu :)
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Wiekszy telewizor jest drozszy .Apetyt rosnie w miare jedzenia.Kupisz 42 cale po pewnym czasie chcialbys miec wiekszy telewizor.Kupisz 50 cali po pewnym czasie tez bedziesz chcial kupic wiekszy telewizor, i tak bez konca:)
Pilot moze nie jest najladnieszy ale bardzo czuly, wykonuje dobrze wszystkie polecenia.Nie trzeba "celowac " w telewizor mozna w druga strone i tez dziala.
Najlepszy poziom czerni w plazmie.Wybralbym st60.

W linku nizej jest porownanie jakosci obrazu z st60 i plazmy pioneer kuro.Jakosc obrazu z st60 bardzo dobra.
Official Panasonic ST/GT/VT/ZT60 Pictures Thread
Na zdjeciu nizej st60.
st60-pana_nnrpnxa.JPG
 
Ostatnia edycja:
....
I jeszcze jedna rzecz. Czy te 42" przy plazmie starczy mi rzeczywiście przy tej odległości 2m.
Aktualnie mam 32" więc będzie to dla mnie wielka różnica ale żeby potem nie było niedosytu :)

Jak Masz kasę to od razu kupuj 50"
Ja w czerwcu kupiłem 42" i teraz zmieniłem na 50
Każda zmiana - to człowiek jest parę stówek do tyłu :roll:
 

nightcon

New member
Dzięki za info. Ogólnie byłem już przekonany na 100% , że ten ale wierciłem dalej i zonk. Ludzie piszą o nieznośnym bzyczeniu. Pytanie jak bardzo jest nieznośne. Jak to się ma do 2m odległości od bzyczenia. Czy może ludzie piszący o tym są przewrażliwieni.
 

nightcon

New member
Ok. Skoczę na żywo sprawdzić tego panasonic'a i jak kupię to podzielę się wrażeniami. Jak wyjdzie coś nie tak to wtedy będę się martwić. Dziękuję za pomoc :)
 

nightcon

New member
Zakładam, że będziesz należał do grupy której praca nie przeszkadza w oglądaniu.

Właśnie zależy jaka to "praca". Moje kino domowe stare np. wiatraczki chodzą i jak skupić się na tym to nawet słychać je ale nie zauważyłem żeby przeszkadzało mi to w oglądaniu filmu kiedy jest dzwięk. Tak sobie myślę , że raczej scen w filmach czy programach to jest mega minimalna ilość z kompletną ciszą.

Kiki czy to znaczy , że preferowałbyś pfl6008k ?
( chyba , że źle zrozumiałem Twoje zdanie :D )

update: odpaliłem w sklepie na phillipsie i na plazmie te same dwa demo trailery - i na jednym i na drugim miodnie - mimo światła sklepowego - lepszy obraz troszkę widać było na plazmie ale jakoś wielkiego skoku nie wyczułem - prawdopodobnie efekt inaczej by był w domu , po ciemku - nadal nie wiem który tv wybrać - :p
 
Ostatnia edycja:

nightcon

New member
Wybór padł na 42st60 :D baaaaaaaaardzo zacny obraz :) ( nie powiem , że 50" byłby też mile widziany :p ) żadnego buczenia nie słysze na różnych barwach - troszkę jeszcze do ogarniecia. Przydała by się jakaś kalibracje sprawdzoną/dobrą do tego to poproszę o linka :D na "prawdziwe kino" całkiem ok ale można by było to dopieścić :) Ogólnie to zdąrzyłem przedostatni egzemplarz wziąć za 2,5k pln jeszcze więc całkiem ok. Dzięki za pomoc :D
 
Do góry