Panasonic TX-42AS650E a nowe modele

GB17

Member
Witam-KIKI
Byłem kupić Panasonica 50ds630.
Obraz hd dosyć ładny,obraz sd tragedia.
Obok stał samsung 50 h6400 ostatni ekspozycyjny.
Porównałem modele na full kontraście i podświetlaniu.
Obraz na samsungu na tym samym kanale w stosunku do Panasonica HD-o wiele bardziej wyrazisty,kolory porównywalne.Na programach sd Samsung ideał,Panasonic latają,mroczki,piksele.Powiedz KIKI czym to może być spowodowane (czy skalowaniem).Na razie się z tego powodu wstrzymałem z kupnem.
Mam samsunga 40na 60Hz -matryca-podświetlanie led -direct.
Obraz z anteny dvb-t poezja,z dekodera jeszcze lepszy.
Każdy kto u mnie jest w szoku twierdząc,że to jakiś model z wysokiej półki.Byłem napalony na większy na tego Panasa.
 

Treebor

New member
Witam,
proszę Was o podpowiedź, po długich poszukiwaniach muszę dokonać wyboru między Panasonic TX-50DS630E ( obecnie w EURO AGD RTV za 2.490) a LG 50LF652V ( można kupić za 2.300 )
Wiem jakie są różnice między modelami, matryca AV vs IPS , 3D aktywne vs Pasywne
Zależy mi na podpowiedzi, który TV będzie lepiej spisywał się w codziennym użytkowaniu. Nie interesuje mnie 3D.
Niestety nie mogłem porównać jakości obrazu w sklepie, nie mieli na stanie LG.
Z góry dziękuję za podpowiedź
 

GB17

Member
Zwróć uwagę na samsunga 50 j6200 lub 48 j6200-ten ostatni z oryginalną matryca samsunga.Modele bez 3d.Ale są super.
Z tych dwóch wybrałbym panasonica,ma znakomitą kalibracje obrazu.
Super wypada w hd,gorzej jest z sd.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic już pisałem - poszedł na skróty, liczy się cena więc moja ocena jest podobna do Twojej.
W klasie 2, 5 tyś zła łatwo obecnie nie jest bo zostały tylko modele full hd które nie są produkowane już ponad pół roku.
Ale warto zainteresować się :
- LG 50 LF652
- Sony 50W755
- Samsung 48H6400 ( tyle że problem jest z kurzem w środku matrycy).

Obrazowo polecam TCLa 50S7806 - bardzo dobry model. Ma mniej aplikacji ale do platform cyfrowych bardzo dobry model.
Jest 4K i 100Hz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie też dobry telewizor. ALe jest fullhd, więc o 4K i radości nachodzących super jakości obrazów 4K nawet z aplikacji internetowych możesz zapomnieć. Ale tylko do kanałów TV - jak najbardziej ok.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wszystkie informacje się pokrywają.
Niektórzy producenci nie podają im zmian i specyfikacji.
 

GB17

Member
Zobacz na- display specifications ten TCL -Ma matrycę super mva 60Hz.
Producent matrycy innolux.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie prawda. TCL 50S7806 pisałem o tym wraz z adnotacją fabryki i sprawdzałem osobiście testem - ma 100Hz.
 

GB17

Member
Masz spisany model panelu500DJ2-K35.
Po modelu można tą matrycę sprawdzić na ruskim czarnym forum.
Muszą wkładać w takim razie różne matryce.
Żadna firma nie udostępni po za tym takich danych jak tam są.Większość danych to tajemnice firmy.
Słuchaj patrzyłem kontrast w,tym modelu to tylko 4000:1,gdzie samsung model podstawowy j6200 ma 6300:1,wzięte z testów robionych w Polsce .
 

GB17

Member
Jednak wolałbym panel 120Hz i dobrze świecącą matrycę.
Lepiej mieć zapas kontrastu i podświetlania i w razie czego zjechać w dół,niż nie mieć z czego podkręcić tych parametrów.
Ja zdecyduję się na 48 samsunga j 6200.
Ustawiłem 5 szt tv-( te same programy), stały obok siebie, pobawiłem się w sklepie ,u kolegi w ustawienia ( panas ds 630,sony kdl 755,756,809),samsung bił ich na głowę.
 

GB17

Member
Witam-KIKI
Jeszcze wyszukałem model Sony KD-49X8005C.
Led direct matryca 120Hz
Znakomity test serii 800C na stronce (input lag).
Co sądzisz,jaki będzie odbiór z dekodera i z dvb-t.
Cena 2570,00 wysyłka gratis.Może łyknąć ten.
 
Do góry