Panasonic TX-42AS650E a nowe modele

darthkurak

New member
Witam.
Padł mi telewizor Panasonic TX-42AS650E, serwis proponuje mi na wymianę:
TX-40CS630E
lub
TX-50DS630E

Pytanie - czy oba te telewizory dorównują jakością temu co miałem, i czy warto je brać? Czy może zażądać zwrotu kasy, coś dorzucić i wziać kompletnie inne telewizor, być może nawet z innej stajni?

Obecnie to co miałem jak najbardziej mnie zadawalało, jedyny problem i mankament jaki miałem to słabe głośniki w telewizorze (ale da się przeżyć) jak i nie zbyt płynny system operacyjny. Pytanie czy w tych nowych modelach uległo to zmianie? Czy może warto coś dopłacić i wziąć inny model?

Problem jest też taki, że mnie interesuje jedynie 40 - 42 cale, większy ekran po prostu mi się nie zmieści.

Jeżeli chodzi o serię DS630 - to nie ma ekranu 40 cali?

Ogólnie rozbija mi się o to, że na tamten czas, jak kupowałem aktualny model, był on jednym z najrozsądniejszych wyborów - czy te podane modele, są nadal, czy na rynku na chwilę obecną za tą cenę, są dostępne bardziej udane konstrukcje?

Możecie pomóc? :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe model Panasonica właśnie wjechały i będę je dziś testował.
Twój był 100Hz - więc takiego następcy musisz szukać.
A DS 630 jest chyba 50Hz - ale sprawdzę.

Ale 50" Ci się nie mieści ?
 

darthkurak

New member
Nie mieści się.
100 hz? Mi się wydaje, że ma on 50hz. Po podłączeniu do kompa przez hdmi takie info dostaję w zarządzaniu monitorami.
Orientujesz się może, czy mam prawo żądać zwrotu pieniędzy, jeżeli żaden z tych zaproponowanych modeli mi nie odpowiada? (W końcu są one uboższe pod pewnymi względami z tym, co mam teraz), ew domagać się takiego modelu, który nie jest "gorszy"?
Dasz znać jak je potestujesz?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie - ma 100Hz i to natywne.
Info nie dotyczy odświeżania.
Tak, dam znać.
 

darthkurak

New member
Hej. To czego dotyczy możliwość ustawienia częśtotliwości odświeżania w kompie?
Dla Panasonica, mogę ustawić tam maksymalnie 60hz.
Udało się coś potestować te nowe telewizory? :)

Ps. Sprawdziłem, i ostatecznie ten 50 cali by się zmieścił. Na styk, ale da radę.
 
Ostatnia edycja:

darthkurak

New member
A coś więcej o nim? To jest mniej więcej ta sama klasa co mam teraz? Przez dwa lata coś się zmieniło? Ulepszyli coś? Pogorszyli?
 

darthkurak

New member
Niestety, chyba tutaj nie mam wyboru jak wybrać któryś z nich. Chyba, że orientuje się ktoś z Was czy można w takim wypadku żądać zwrotu pieniędzy?
Kiki, masz już jakieś konkrety odnośnie tej serii DS? Robiłeś już jakieś testy?
Jeżeli nie ten, to jaki TV w tej klasie cenowej?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Seria DX500 Panasonica ma 50 Hz natywne.
Zaskakująco dobra czerń.
Input lag 41,6 ms.
Niski pobór energii.
Sprawdzę matryce jeszcze.
 

stachu73

New member
Witam mam pytanie czy warto dać więcej za PANASONIC TX-40CX680E czy spokojnie można kupić Panasonic TX-40CS630 naj bardziej mi chodzi to czy obraz jest podobny jakściowo bo na smart mi nie zleży.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W DS 630 jest 100Hz ale sprawdź równość podświetlenia matrycy, bo ludzie wymieniają z tego powodu , ten model.
Ile masz max kasy ?
Jak często wymieniasz telewizory w domu ?
 

GB17

Member
Witam,
Wymieniam 2-letniego Samsunga- 40 na większy.
Budżet do 2600 ZŁ.
Na 100% jest 120 Hz? (TX- DS 50-630)
Pytam bo w CS 630- 2015,w 40"-była -120Hz,w 50-60"Hz,a w 55"-120Hz.
Trudno się w tym teraz połapać.
Można kupić bardzo drogi TV z matryca 50-60Hz.
Jeszcze jedno , ktoś może sprawdzał , czy podłączając np. laptopa przez hdmi do TV i ustawiając na ekran zewnętrzny TV da się odczytać jaka jest matryca -zmieniając ustawienia karty graficznej w lapku na 100 Hz.
 
Ostatnia edycja:

pawelkorepta

New member
Witam,
Wymieniam 2-letniego Samsunga- 40 na większy.
Budżet do 2600 ZŁ.
Na 100% jest 120 Hz? (TX- DS 50-630)
Pytam bo w CS 630- 2015,w 40"-była -120Hz,w 50-60"Hz,a w 55"-120Hz.
Trudno się w tym teraz połapać.
Można kupić bardzo drogi TV z matryca 50-60Hz.
Jeszcze jedno , ktoś może sprawdzał , czy podłączając np. laptopa przez hdmi do TV i ustawiając na ekran zewnętrzny TV da się odczytać jaka jest matryca -zmieniając ustawienia karty graficznej w lapku na 100 Hz.

Panasonix CS 630 50 cali ma matrycę 120Hz (ew. 100 Hz)

http://www.displayspecifications.com/de/model/2e8925e
 
Ostatnia edycja:
Do góry