Panasonic TH-42PY700PA +Cyfra=problem

piotrek84

New member
Ja również rozmawiałem z kimś z Biura Obsługi Klienta Panasonica i potwierdził, że wszystkie ich TV są zgodne z HDCP a wina leży po stronie Cyfry. Ponoć od rana maja sporo telefonów w tej właśnie spawie. Najwyższy czas na reakcje Cyfry, a ich konsultanci telefoniczni mają chyba ciągle odgórny zakaz powtarzania formułki, że całe zło to wina starych TV.
 

spock

New member
piotrek84 napisał:
Dziś rano zaktualizowałem oprogramowanie dekodera HD Philipsa. Po tej operacji przestałem odbierać sygnał z cyfry przez HDMI. Przez SCART działa, natomiast obraz jest w formacie 14:9, którego w żaden sposób nie można zmienić. Na infolinii Cyfry + powiedziano mi, iż po pobraniu najnowszej aktualizacji softu może być problem z odbiorem Cyfry przez HDMI i należy wgrać odpowiednie oprogramowanie do telewizora ( w moim przypadku Panasonica TH-42PY700PA). Czy ktoś się z czymś takim spotkał? Nie moge nawet znaleźć żadnego złacza diagnostycznego USB w tym telewizorze...

Bzdury gadają na Infolini Cyfry+. Ten model telewizora ma wsparcie dla HDCP.
Strona 31 instrukcji pełnej (tej na CD):
Zastosowane złącza HDMI są kompatybilne z ochroną praw autorskich HDCP (High-Bandwidth Digital Content
Protection – ochrona szerokopasmowej zawartości cyfrowej).
 

walszyn

New member
Dzwoniłem trzy razy do cyfry, każdy konsultant mówił zupełnie inne bzdury.
Popołudniu w Panasonicu potwierdzili,że dzisiaj dzwoniło ponad sto osób, Panasonic zna sprawę i rozmawiają z cyfrą. Cyfra stara się coś zrobić z nowym softem. Przy ostatniej burzliwej rozmowie z konsultantem nareszcie natrafiłem na uczciwego gościa. Przyznał, że oprócz właścicieli Panasoniców problemy są z Toshibami, LG i innymi markami.Nikt nie wie ile to potrwa, ale jest znany zarówno w Panasie i Cyfrze. Drugi mistrz wmówił mi, że na jednym złączu HDMI musi być sygnał, walczyłem z 50PY70 na wieszaku i przełączałem wejścia HDMI, zrobiłem bałagan w pokoju i wała z siebie.Wszędzie podobna "śnieżyca",jedyny sygnał po euro w systemie14/9 -tragedia.Jedyna nadzieja, że wszyscy zainteresowani wiedzą o problemie.Powrót do starego softu jak mi powiedziano jest niemożliwy. Panowie i Panie dzwońcie do cyfry , może ilość przejdzie w jakość.
 

Cyberix

New member
Panowie ja proponuję przy płaceniu następnego rachunku zastanowić się nad reklamacją zaznaczając odrazu że nasze telewizory obsługują HDCP i dobitnie napisać że winę ponoci cyfra+. Nie po to kupowaliśmy plazmy , lcd i do tego tuner HD żeby oglądać obraz przez EURO.:D
Mnie dodatkowo jeszcze konsultanci z cyfry naciągneli na kabel component bo twierdzili że problem jest tylko w HDMI (cyfrowy sygnał) więdz poleciałem do sklepu po nowy kabel a tu anie przez HDMI ani przez component nie idzie. Nie wiem jak Wy ale ja piszę reklamację......
Z drugiej strony chociaż by wspomnieli na stronie internetowej że jest taki problem bo jak widzę nie jest to pojedyńczy przypadek.
Pocieszające jest to że nie musimy kupować nowych TV wystarczy kupić nowy tuner cyfrowy:D :D :D
 

krokiet1000

New member
Na miejscu Panasonica domagałbym się przeprosin za ten szum jakoby ich telewizory "były zbyt przestarzałe wobec nowej technologii stosowanej przez Cyfrę"
 

krokiet1000

New member
Cyberix napisał:
Panowie ja proponuję przy płaceniu następnego rachunku zastanowić się nad reklamacją

Dokładnie będe się domagał zwrotu proporcjonalnego do ilości dni w miesiącu w których nie korzystałem z dekodera hd oraz kanałów hd z winy spartaczonej modyfikacji oprogramowania.


Cyberix napisał:
Z drugiej strony chociaż by wspomnieli na stronie internetowej że jest taki problem bo jak widzę nie jest to pojedyńczy przypadek.

Cyfra stosuje metodę "głowa w piasek" czyli robienie z abonentów głupków: - na stronie zero jakiejkolwiek informacji o problemach, które mogą się pojawić, nawet na forum canal+ szybko usunięto tematy o problemach
- konsultanci w infolinii, którzy robią debili z ludzi tłumacząc, że ich roczne telewizory są za stare i muszą sobie kupić nowe (gdyby nie to, że dziś Panasonic odbierał telefony po długim weekendzie i mógł potwierdzić, że telewizory są OK to pewnie do dziś infolinia cyfry by się trzymała tej wersji)
 

freyan1906

New member
Witam, ja posiadam panasonica TH-42PV70P i dekoder bez dysku twardego (PHILIPS 6201 HD) oczywyście mam ten sam problem. Mam pytanie czy osoby używające dekodera z dyskiem twardym , również są dotknięte tym problemem?
 

bielto

New member
Ja proponuję nie ograniczać się do dzwonienia na infolinię. Sam juz wysłałem im stosowne pismo w którym poinformowałem ich. że od 30 kwietnia nie mogę korzystać z usług za które płacę. Jednocześnie żądam przywrócenia możliwości korzystania z możliwości oglądania programów przez złącze HDMI oraz naliczenia rekompensaty finansowej za okres, gdy byłem pozbawiony takiej możliwości. Konsultowałem się w tej sprawie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów. Jakby nie było należy w formie pisemnej złożyć reklamację. W przypadku nie załatwienia sprawy po naszej myśli pani rzecznik powiedziała, że chętnie zajmie się tą sprawą. A ma duże możliwości. Zapewnia też poradę prawną a takich sprawach.

List napisałem za pomocą ICE na stronie cyfry. Poniżej przedstawiam odpowiedź, którą otrzymałem:
Szanowny Panie,

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że dekodery Philips HD oraz HD PVR współpracują wyłącznie z telewizorami typu HD READY i FULL HD posiadającymi złącze cyfrowe HDMI z obsługą HDCP (elektroniczny protokół do ochrony praw autorskich).

Zmiana oprogramowania dekoderów Philips HD została wprowadzona ze względu na wymóg zabezpieczania audycji przed nagrywaniem i rozpowszechnianiem.


W przypadku Pana telewizora, dekodery HD i HD PVR współpracują jedynie poprzez złącze EURO SCART, mimo, że telewizory w specyfikacji posiadają obsługę protokołu HDCP.(Fajne nie?)

Obecnie CYFRA+ wystosowała zapytanie do producenta Pana telewizora, czy udostępni aktualizację oprogramowania telewizorów Panasonic.

Utrudnienia nie leżą po stronie CYFRY+ o czym świadczy, że ww. model telewizora nie współpracuje poprzez złącze HDMI także z dekoderami konkurencyjnych platform.

W związku z tym, proszę o kontakt z CYFRA+ 08.05.2009 roku, kiedy to powinniśmy otrzymać stanowisko w tej sprawie od firmy Panasonic.

Wyjaśniam, że aktualizacja oprogramowania dekodera HD nie stanowi przesłanki do skorygowania naliczonej opłaty abonamentowej.


W przypadku pojawienia się pytań, zapraszam do kontaktu.

Z poważaniem,

Marcin Szczypiorski

Dział Relacji z Abonentami
Krótko mówiąc nie oni są winni, gdyż u innych też nie działa. Mówiąc inaczej, jak mi krawiec sknoci garnitur to powie, ze on nie jest winien, bo jakbym poszedł do innego to też by mi sknocił. Najbardziej jednak rozbawiła mnie informacja, aby sobie oglądał za pomocą SCARTa. Całe szczęście, że nie kazali mi sobie przejść na złącze antenowe. I ostatnia sprawa: zmania oprogramowania nie jest podstawą do korekcji abonamentu. Ja nie mam nic przeciwko zmianie oprogramowania. Mogą je zmieniac co godzinę. Problem w tym, ze pozbawili mnie mozliwości korzstania z opcji za którą płacę.
Jutro idę do rzecznika praw konsumenta.
 
Ostatnia edycja:

walszyn

New member
Z "pewną nieśmiałością" pragnę dodać, że przez złącze euro większość programów jest nadawane w 14/9, na 50 calowej plazmie mam po bokach szerokie czarne pasy.Wygląda idiotycznie, a panowie z infolinii powiedzieli że taki sygnał otrzymują. Do niedzieli potrafili sobie z tym poradzić , a od niedzieli nie potrafią. Napisz co poradził Ci rzecznik. Za chwilę napiszę maila do cyfry.
Dołączam się do ewentualnego protestu.
 

walszyn

New member
Po godzinie 19 zniknął sygnał całkowicie po euroTVP1,TVP2,Canal + i kilku innych.
Jest coraz lepiej.Telewizja cyfrowa to brzmi dumnie!
 

medvet

New member
freyan1906 napisał:
Mam pytanie czy osoby używające dekodera z dyskiem twardym , również są dotknięte tym problemem?


Witam. Jak na razie dekodery PVR pracują po złaczu HDMI bez problemów: sprawdzone na Panasonic TX 37 LZ 70 i TX 37 LZ 85.
 

Cyberix

New member
medvet napisał:
Witam. Jak na razie dekodery PVR pracują po złaczu HDMI bez problemów: sprawdzone na Panasonic TX 37 LZ 70 i TX 37 LZ 85.


Gdzieś wyczytałem że w PVR 7go maja mają aktualizować soft. No chyba że nie popełnią tego samego błędu.
 

bielto

New member
medvet napisał:
Witam. Jak na razie dekodery PVR pracują po złaczu HDMI bez problemów: sprawdzone na Panasonic TX 37 LZ 70 i TX 37 LZ 85.
Znając fachowość programistów z Cyfry prawdopodobnie coś wymyślą:twisted:.
 

Gulgulator

New member
walszyn napisał:
przez złącze euro większość programów jest nadawane w 14/9, na 50 calowej plazmie mam po bokach szerokie czarne pasy.
Ja w swoim ( TH-42PV70PA i tuner HD ) przestawiłem na SD i format 4:3 . Mam pełen ekran , ale po SCART-cie to jednak dno .
 

bielto

New member
Gulgulator napisał:
Ja w swoim ( TH-42PV70PA i tuner HD ) przestawiłem na SD i format 4:3 . Mam pełen ekran , ale po SCART-cie to jednak dno .
Cóż się dziwisz. Swoim starym gratem nie nadążasz za supernowoczesna technologią Cyfry. ;)
 

Gulgulator

New member
Bielto - wysłałem Ci PW ( lub - PM , jak wolisz ) . No i oczywiście masz rację , ten mój Panas to staroć straszny , ma jakie 13 miesięcy . Trzeba je zmieniać co pół roku najwyżej . A już przy każdej zmianie softu - obowiązkowo .
 

krokiet1000

New member
Ta cała odpowiedź gościa z cyfry to znowu chowanie głowy w piasek: "Tak spieprzyliśmy sprawę ale poinformowaliśmy Panasonica, że ma coś z tym zrobić i czekamy aż oni coś z tym zrobią".

Chyba za dużo abonentów ma cyfra bo obsługa i profesjonalizm schodzą na psy...:???:
 

spock

New member
Cyberix napisał:
Gdzieś wyczytałem że w PVR 7go maja mają aktualizować soft. No chyba że nie popełnią tego samego błędu.
Ja z kolei mam info, że dekodery PVR działają z HDCP już od ponad roku :) Tutaj wymóg był wcześniej bo te potrafią nagrywać
 

Gulgulator

New member
Rozmawiałem dziś z ludźmi z Panasonic'a . Bardzo ich ubawiło to , co C+ napisała do Bielto . Jak macie takie interesujące maile z C+ , to przesyłacie je do Panasonic'a na następujący adres : krzysztof.palis@ext.eu.panasonic.com . Miejmy nadzieję , że to przyspieszy rozwiązanie problemu .
 
Do góry