Panasonic TH-42PY700 i PY70 Full HD

boggio

Member
Jak zgłoszę usterkę, to ile naprawa może potrwać ? I jak sprawa ma się z transportem TV, ja pokrywam jakieś koszta, czy serwis za to odpowiada ?
 

czachaaa

New member
F_R_A_N_E_K napisał:
No niestety, ja sprzedaje sprzet fotograficzny, a nie telewizory wiec z tym zapytaniem to raczej do Kikiego ;) Tylko podpowiedz mi gdziez ja sie madrzylem? Zadalem pytanie na coz Ci taka karta do tego aparatu - bo tylko o nim wspomniales. Pretensje mozesz miec zatem jedynie do siebie :p

Za leciwosc A640 nie ma co sie dąsac - to swietny aparat (moim zdaniem 630 to lepszy wybor - mniej szumi), ale w sprzedazy jest od polowy 2006 roku, wiec technologicznie to staroc i Twoje oburzenie niczego tu nie zmieni ;) BTW do krecenia filmow uzywam kamery - polecam ;) Dla mnie sprzet fotograficzny sluzy do robienia zdjec.. i basta! Z reszta moje aparaty filmow nie kreca :p

Milo rowniez ze martwisz sie o moja wiedze w zakresie fotografii, ale zapewniam ze nie potrzebnie :mrgreen: Fotografia zajmuje sie od ponad 15 lat - to nie tylko praca ale przede wszystkim hobby. Przy okazji zapraszam - www.pbase.com/piotrczechowski

Pozdrawiam ;)
 
czachaaa napisał:
No niestety, ja sprzedaje sprzet fotograficzny, a nie telewizory wiec z tym zapytaniem to raczej do Kikiego ;)

No to po jasny gwint zabierasz głos w dyskusji ?
Czy ja prosiłem o wykład na temat aparatów cyfrowych ?
NIE
Prosiłem o sprawdzenie karty SDHC o dużej poj. i to wszystko.
Czy tak trudno czasami pisać na temat ?

--------------------------------------------------------------

Mabri napisał:
Franek - i kto tu się mądrzy. Przepraszam, że tak offtopicowo.

Masz coś do powiedzenia w tym topicu, czy chciałeś nabić kolejnego posta ?
Uwagi pozostaw dla siebie, które nie wnoszą nic do tematu.
 

Eskulap

New member
Py70

Wiem jak wyglądają ściany z półpustaka w blokach - to po prostu samo się sypie. Na tym ledwo karnisz się trzyma, a co dopiero plazma. Jedynym wyjściem jest zastosowanie porządnych wkrętów do takiego materiału (np. specjalna odmiana Fisherów)

Jeśli chodzi o POBÓR PRĄDU to zawsze producenci podają wartość maksymalną!
Przykładowo mój wzmacniacz ONKYO 7.1 ma pobór prądu 630W, przy czym najwyżej udało mi się uzyskać pobór chwilowy o wartości 61W, a średni około 50W - przy naprawdę głośnym graniu kolumn 5.1 o mocy 110W w DINie.
Maksymalna pobierana moc jest tylko wtedy, gdyby udało się ustawić w telewizorze wszystko na max (wraz z głośnikami) tylko, że wtedy nic nie można by było oglądać, bo obraz byłby biały, a oczy po 1 dniu do wymiany.
Plazma nie pracuje przecież tak jak projektor, żeby cały czas świecić na full (i pewnie dlatego panel wytrzymuje dłużej niż lampa w projektorze tzn 3000 godzin) :)
 

piotreki

New member
Hej :)
Tez zastanawiam sie nad kupnem tego modelu PY70 i w specyfikacji znalazlem
Pobór mocy (telewizor włączony) 494 W
to az 2 razy wiecej niz PV 70 i 700 ???
Czy jest to nastepca PV 70 ? ten PY ?
Przeczytalem ze 100 stron o pv70 i usterkach pionowe poziome linie i inne tam wazne ze Panasonic wymienial na nowe plazmy tylko co po 3 latach kiedy gwarancja wygasnie ? ) to mnie troszke przerazilo :(
kiedy wyszla seria py ?

Czy to jest jakas wartosc usredniona ?
Pozdrawiam :D
 

Mabri

New member
F_R_A_N_E_K napisał:
Masz coś do powiedzenia w tym topicu, czy chciałeś nabić kolejnego posta ?
Uwagi pozostaw dla siebie, które nie wnoszą nic do tematu.

Tak zgadłeś - chciałem nabić kolejnego posta.

piotreki napisał:
Hej :)
Czy jest to nastepca PV 70 ? ten PY ?
Pozdrawiam :D

PY to inna linia telewizorów, full hd. PY nie jest następcą PV.
 
Ostatnia edycja:

pawel110

New member
Nieścisłość

ArtS007 napisał:
Tylko dla telewizji cyfrowej.

ArtS :)
Dlaczego twierdzisz, że "tylko dla telewizji cyfrowej" ?
Optyczne wyjście cyfrowe audio z tyłu telewizora PV700 można podłączyć kablem światłowodowym typu Toslink do wzmaniacza (np. amplitunera AV posiadającego tego typu gniazdo wejściowe). Uzyskamy w ten sposób lepszy dźwięk wykorzystując np. zewnętrzne głośniki kina domowego lub zestaw STEREO. Sygnał z tego wyjścia działa ze wszystkimi źródłami z jakimi współpracuje ten telewizor (np. VCR, DVD, LD, SAT itd. podłączonych poprzez wejścia Scart, HDMI, Component+RCA audio) włącznie z wbudowanym analogowym tunerem telewizyjnym SD. Oczywiście programy analogowe (z nadajników naziemnych) funkcjonujące w naszych polskich warunkach odbierane są co najwyżej w jakości STEREO (NICAM). Po za tym telewizor posiada również analogowe wyjście audio (2 RCA), które spełnia tą samą funkcję (podaje sygnał Stereo np. do zewnętrznego wzmacniacza).

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Twierdzę tak, gdyż naprawdę cyfrowy sygnał masz jedynie w przypadku telewizji cyfrowej. Jeśli Twoim zdaniem dźwięk jest lepszy w przypadku podłączenia do telewizora zewnętrznego sygnału analogowego i wyprowadzeniu go wyjściem cyfrowym do amplitunera, to muszę Cię zmartwić. Nie będzie lepszy, ponieważ telewizor dokona konwersji sygnału analogowego na cyfrowy, a następnie amplituner ponownie dokona konwersji sygnału cyfrowego na analogowy. W takim przypadku lepiej skorzystać z połaczenia analogowego.

ArtS :)
 

yyeti

New member
problemy z PH-42PV700

no i sie doczekałem,przyszedł telewizorek po wymianie(pierwszy miał czarny pionowy pas),ale niestety tak samo jak pierwszy nie łaczy sie z dekoderem Multimedii poprzez HDMI.Dziś byli fachowcy z Multimedii,chłopy przytargały z sobą LCD Philipsa,dekoder po 2 sekundach moim kablem połączył sie z tv,ciekawe co na to panowie z Panasonic Polska,ktorzy twierdzili ze wina jest po stronie dekodera,jutro sobie z nimi pogadam.
 

pawel110

New member
sprostowanie

ArtS007 napisał:
Twierdzę tak, gdyż naprawdę cyfrowy sygnał masz jedynie w przypadku telewizji cyfrowej. Jeśli Twoim zdaniem dźwięk jest lepszy w przypadku podłączenia do telewizora zewnętrznego sygnału analogowego i wyprowadzeniu go wyjściem cyfrowym do amplitunera, to muszę Cię zmartwić. Nie będzie lepszy, ponieważ telewizor dokona konwersji sygnału analogowego na cyfrowy, a następnie amplituner ponownie dokona konwersji sygnału cyfrowego na analogowy. W takim przypadku lepiej skorzystać z połaczenia analogowego.

ArtS :)


Witam ponownie,

Chyba nie zrozumieliśmy się do końca: pisząc o "lepszym dźwięku" miałem na myśli przede wszystkim zewnętrzny zestaw składający się ze wzmacniacza i głośników (nie ulega przecież watpliwości, że przy takim rozwiązaniu uzyskamy lepszy efekt dźwiękowy niż na małych głośniczkach w które wyposażony jest telewizor) - pomijając fakt czy skorzystamy z wyjśćia audio cyfrowego czy analogowego. Oczywiście zgadzam się, że podwójna konwersja sygnału nie jest korzystna i lepiej w tym wypadku zastosowac połączenie analogowe. W swoim poście chciałem przede wszystkim zwrócic uwagę, że optyczne wyjście audio w telewizorze po prostu działa z każdeo źródła. Dlatego nie do końca rozumiem co według Ciebie oznacza, że (cytuję): "naprawdę cyfrowy sygnał masz jedynie w przypadku telewizji cyfrowej" ? O jaką telewizję cyfrową chodzi ? Czy może o DVB-T ? Przecież ten model telewizora nie posiada wbudowanego tunera cyfrowego DVB-T (posiada tylko tuner anaogowy). Dlatego idąc tokiem Twojego rozumowania - wyposażanie TH-42PV700 w cyfrowe optyczne wyjście byłoby chyba zupełnie bezzasadne.

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dokładnie. Mój wywód opierał sie na założeniu, że ten TV posiada tuner DVB-T. A skoro juz mowa o zewnętrznym nagłosnieniu. Niepotrzebnie je wtrąciłeś, gdyż wykorzystanie wyjścia cyfrowego automatycznie sugeruje wykorzystanie zewnętrznego sprzętu nagłaśniajacego. Trudno korzystać z wewnetrznych głośników poprzez to wyjście. Ot taki mały galimatias myślowy.

Do tej pory sądziłem, że cyfrowe wyjćie audio oznacza automatycznie cyfrowy tuner w TV. Widać nie zawsze. A że sens takiego rozwiązania jest wątpliwy, to już inna kwestia.

ArtS :)
 

yyeti

New member
mam pytanie do posiadaczy PH-42PV700 czy telewizor bez problemu pracuje przez HDMI z N-ką,Cyfrą czy dekoderem cyfrowym Multimedii,zaczynam w to powątpiewać,z góry dziekuję za odpowiedź
 
TH nie PH, a jeżeli chodzi o współpracę to nie narzekam, chodzi prawie bezbłędnie, jedynie na Discovery HD nieraz raz na kilkanaście minut przytnie się lekko głos na 1-2s.
 

MI6

New member
minio napisał:
- Mam mały problem z tym ze telewizor nie pamięta źródła sygnału na którym został wyłączony. Zawsze włącza się na tunerze TV, a ja bym chciał jedno z HDMI. Może wiecie jak to uzyskać?
Minio,
w grudniowym numerze AV jest test Twojej plazmy
http://www.av.com.pl/index.php?s=2&file=482
i także zwracają uwagę na problem, że TV startuje z wbudowanego tunera TV i nie podają żadnego remedium, więc chyba ten typ tak ma :-/

Maciek (brat Miver'a)

p.s.
Ww. artykuł w PDF mogę wysłać na priv
 

harvest

New member
Witam, przymierzam się do kupna tego Panasa, głównie do oglądania filmów HD z kompa.
Pytanie: przy podłączeniu poprzez DVI-HDMI między komputerem a TV, czy karta graf. Shappire Radeon x1550 da rade wygenerować na TV rozdzielczość 1920 x 1080?Jak sobie radzą wogole karty graf z takimi rozdzielczościami? pytam bo nie siedze w temacie
 

slaweks81

New member
zobacz w tym watku pare postow wyzej...
pisalem o zawieszeniu na podobnym meblu oraz rozkminilem jakie sruby sa potrzebne.

a doswiadczenie moje jest takie, ze poki co wisi od miesiaca i jeszcze nie spadl;)
zawieszenie tv to nie jest fizyka kwantowa. tv ma 4 otwory i tyle w temacie - golym okiem widac, ze raczej nie jest trudno zrobic zawieszenie przez firme trzecią;) - sprzedawca na ktorego trafiles albo kłamie w zywe oczy albo jest deklem;P
 
Ostatnia edycja:

fantattoo

Member
harvest napisał:
Witam, przymierzam się do kupna tego Panasa, głównie do oglądania filmów HD z kompa.
Pytanie: przy podłączeniu poprzez DVI-HDMI między komputerem a TV, czy karta graf. Shappire Radeon x1550 da rade wygenerować na TV rozdzielczość 1920 x 1080?Jak sobie radzą wogole karty graf z takimi rozdzielczościami? pytam bo nie siedze w temacie

Nie wiem, czy nie lepiej byłoby skorzystać z wejścia D-sub. U mnie przez DVI telewizor obsługuje jedynie dwie rozdzielczości, chociaż karta graficzna może obsłużyć znacznie więcej. Nie wiem, czy rozdzielczości DVI i D-sub będą identyczne. Warto zgłębić temat przed zakupem TV. No i przez DVI czytelność czcionek pozostawia wiele do życzenia. Wiem, że PY70/700 to wyższa półka niż PV7/70, ale problemy pozostają chyba podobne ;)

Karta jest ok. Nie wiem ile masz pamięci na karcie, ale powinna sobie z taką rozdzielczością poradzić. Najsłabsza wersja ma chyba 256MB, a to wcale nie tak mało. W kńcu dodatkowo RAM i procek wspomagają cały układ więc powinno być ok.
 

harvest

New member
fantattoo napisał:
Nie wiem, czy nie lepiej byłoby skorzystać z wejścia D-sub. U mnie przez DVI telewizor obsługuje jedynie dwie rozdzielczości, chociaż karta graficzna może obsłużyć znacznie więcej. Nie wiem, czy rozdzielczości DVI i D-sub będą identyczne. Warto zgłębić temat przed zakupem TV. No i przez DVI czytelność czcionek pozostawia wiele do życzenia. Wiem, że PY70/700 to wyższa półka niż PV7/70, ale problemy pozostają chyba podobne ;)

Karta jest ok. Nie wiem ile masz pamięci na karcie, ale powinna sobie z taką rozdzielczością poradzić. Najsłabsza wersja ma chyba 256MB, a to wcale nie tak mało. W kńcu dodatkowo RAM i procek wspomagają cały układ więc powinno być ok.

Własnie, chodzi o to ze odległość miedzy kompem a TV bedzie w okolicach 10m.. wiec w tym momencie użycie analogowego przesyłu wiąże sie ze stratami sygnału, czego nie ma w przypdku HDMI bynajmniej teoretycznie.
Jakie sa wady przesyłu przez DVI? przeciez to wyjscie jest stworzone własnie po to zeby przesyłac cyfrowo sygnał do 'odbiornika', no i o co chodzi z tą czytelnością czcionek?

Tak, karta ma 256 MB, po za tym komp raczej nie słaby, P4 3.4GHz + 2GB ramu..
 

slaweks81

New member
Nieczytelnosc czcionek wynika z rozdzielczosci a nie z rodzaju wyjscia.
Jezeli TVma natywną rozdzielczosc 1920x1080 a ty podasz mu do wyswietlenia cos w mniejszej rozdzielczosci no to oczywiscie tv bedzie (zazwyczaj - zaraz wyjasnie) interpolował. Niedoskonalosc interpolacji widac wlasnie w detalach takich jak czcionki.
W gre moze wejsc tez czynnik zaklocen - analogowy sygnal na duzej odleglosci z badziewiastego zrodla i na badziewiatym kablu moze dostac szumów - ale wyglada to inaczej niz wady interpolacji. Mozna kupic poządny kabel, ale jezeli zrodlem jest tania karta (taka jak w temacie - niestety tania elektronika generuje zaszumiony sygnal w wyzszych rozdzielczosciach) to nie wiem...:/

problem jest jendak inny:
nasz wspanialy TV przez wejscie d-sub obsluguje rozdzielczosci:
640x480 (chyba, nie pamietam, nie sprawdzalem)
800x600 (chyba, nie pamietam, nie sprawdzalem)
1024x768 (na pewno - uzywam jej podlączajac laptopa) w tej rozdzieloczosci obraz jest wyswietlany na pelnym ekranie. filmy oglada sie dobrze. pulpit cierpi z powodu wspomnianej interpolacji
1388x768 (tu akurat nie pamietam dokladniej rozdzielczosci) w tej rozdzielczosci TV nie wyswietla obrazu na calej powiezchni (czarne ramy) - chyba wyswietla 1:1 bez interpolacji - czyli czcionki powinny wygladac ok; nie sprawdzalem dokladnie.
WIECEJ SIE NIE DA przez d-sub! full hd osiagniesz tylko przez hdmi - czytaj dalej.

tak wogole nie uzywalbym tv jako monitora (wyswietlanie pulpitu) z uwagi na utrwalanie duszkow (nie wiem na ile szkodliwe to jest przy wielogodzinnej pracy ale nie bede testowal;)
natomiast do ogldania filmow DIVX uzywam 1024x768 - w filmach interpolacja matrycy nie jest widoczna.

jeszcze odnosnie samej karty i rozdzielczosci 1920x1080 (zwanej dalej full hd). Pamiec NIE ma tutaj znaczenia. 2 mega pixele razy 24 bity koloru na pixel to 6MB - tyle wystarczy.
z tego co widze od jakiegos czasu na rynku sa karty radeon HD - one na pewno dadzą rade, maja nawet wyjscie hdmi i to jest chyba klucz do naszej sprawy. Bez obrazy, ale twoja karta jest badziewna i niewiele warta wiec mozna pomyslec o jej zmianie na podobne badziewie za ok 150 zl ale wlasnie w wyjsciem HDMI. chce byc dobrze zrozumiany: karta moze byc tania (jezeli nie chcesz aby miala mocny procesor graficzny do gry w gierki) ale jednoczesnie moze miec wyjscie hdmi i bedzie git w kwestii podlaczenia do TV i w kwestii jakosci sygnalu.
***
Proszę jednak o wypowiedz kogos kompetentnego w sprawie karty graficznej HD bo tu niestety nie mam doswiadczenia. Proszę sie nie sugerować ostatnim akapitem - moge nie do konca miec rację.
 
Ostatnia edycja:
Do góry