Panasonic TH-42PY700 i PY70 Full HD

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
dobrze napisałem.:) mam domek i tv będzie zawieszony na środkowej ścianie nośnej a ściana ta jest ceramiczną tylko pokryta płyta kartongips. Dyble więc muszą być odpowiednio długie i grube. Jeszcze jedno pytanie- jaka jest waga 42 py zawieszona na wieszaku bez dodatków?
 

koleszka

New member
70 czy 700? szaro budyniowa 70-tka

Cześć,
Potrzebuję telewizora głownie do oglądania kablówki i ew. DVD, czyli SD. W MM porównywałem Panasy TH-42PV7P, TH-37PV70PA, TH-42PV700P. Przy sygnale z DVD trudno znaleźć różnice pomiędzy telewizorami. Przy sygnale z kablówki 7P odpadł, bo spodenki nie nadążały za zawodnikiem a nie można wykluczyć, że telewizję będą oglądały dzieci… Najlepszy obraz miałby 70PA bo na 700P było widać nie równe pokrycie kolorem boiska do siatkówki. Taka kaszka - być może wynikało to z kiepskiej jakości sygnału ale może po prostu do SD 37 cali jest lepszym wyborem niż 42. No właśnie – miałby. TH-42PV700P o co najmniej klasę lepiej pokazywał kolor biały. Próbowałem skorygować TH-37PV70PA poprzez balans bieli (na zimny) i zabawę z kontrastem czy innymi opcjami, na próżno. Nasze zawodniczki wyglądały jakby nie prały swoich koszulek w Vizirze. Tak jakby nałożono szaro-budyniowy filtr. Otworzyłem menu serwisowe ale nie wiem czy można tam w jakiś sposób zmienić sposób wyświetlania bieli. Stąd moje pytania:
1. Czy są jakieś różnice techniczne pomiędzy 70 i 700 poza trzecim HDMI i podobno filtrem przeciwodblaskowym?
2. Czy spotkaliście się z szaro-budyniowm wyświetlaniem bieli w 70-tkach
3. Czy do SD polecacie 37 czy 42 cali?
4. W jaki sposób obsługiwać menu serwisowe, czy można tam coś przestawić?
5. A tak przy okazji czy ktoś wie jaka jest różnica pomiędzy modelami 70 i 700, których oznaczenia literowe to np:TH-42PX71, P, PA, TH-37PV71F?
Pozdrowienia,
Piotr
 

koleszka

New member
70 vs 700 vs budyń

Cześć,
Potrzebuję telewizora głownie do oglądania kablówki i ew. DVD, czyli SD. W MM porównywałem Panasy TH-42PV7P, TH-37PV70PA, TH-42PV700P. Przy sygnale z DVD trudno znaleźć różnice pomiędzy telewizorami. Przy sygnale z kablówki 7P odpadł, bo spodenki nie nadążały za zawodnikiem a nie można wykluczyć, że telewizję będą oglądały dzieci… Najlepszy obraz miałby 70PA bo na 700P było widać nie równe pokrycie kolorem boiska do siatkówki. Taka kaszka - być może wynikało to z kiepskiej jakości sygnału ale może po prostu do SD 37 cali jest lepszym wyborem niż 42. No właśnie – miałby. TH-42PV700P o co najmniej klasę lepiej pokazywał kolor biały. Próbowałem skorygować TH-37PV70PA poprzez balans bieli (na zimny) i zabawę z kontrastem czy innymi opcjami, na próżno. Nasze zawodniczki wyglądały jakby nie prały swoich koszulek w Vizirze. Tak jakby nałożono szaro-budyniowy filtr. Otworzyłem menu serwisowe ale nie wiem czy można tam w jakiś sposób zmienić sposób wyświetlania bieli. Stąd moje pytania:
1. Czy są jakieś różnice techniczne pomiędzy 70 i 700 poza trzecim HDMI i podobno filtrem przeciwodblaskowym?
2. Czy spotkaliście się z szaro-budyniowm wyświetlaniem bieli w 70-tkach
3. Czy do SD polecacie 37 czy 42 cali?
4. W jaki sposób obsługiwać menu serwisowe, czy można tam coś przestawić?
5. A tak przy okazji czy ktoś wie jaka jest różnica pomiędzy modelami 70 i 700, których oznaczenia literowe to np:TH-42PX71, P, PA, TH-37PV71F?
Pozdrowienia,
Piotr
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dylemat 37, czy 42 zależy od odległości oglądania. Menu serwisowe należy obsługiwać ostrożnie i najlepiej wiedząc, o co w tym wszystkim chodzi.

ArtS :)
 

Marko_bang_bang

New member
Panasonic TH-50PY700PA

Wczoraj przyszedl do mnie Panas TH-50PY700P i jak powiesilem go na scianie i podlaczylem pod cyfre przez HDMI to zamarlem na chwile....nie widzialem jeszcze tak pieknego obrazu normalnie cudo!!!!!!a ten dzwiek z tv zaskoczyl moje oczekiwania!!poustawialem wszystko na 50% i przez pierwsze 1,5 miecha bede go docieral,potem bede sie cieszyl z pelni wykorzystanego co do kawalka cuda techniki. Canal film hd, canal sport hd i national hd wygladaja wrecz przepieknie krysztal!! Tera czeka mnie zakup Panasonica DMP-BD10, mam nadzieje ze w polaczeniu z ta plazma beda mnie zwalaly z nog:grin:
Wszystkim co zastanawiaja sie nad zakupem tego modelu polecam!!!!!!!!! Naprawde jest wart kazdej zlotowki wydanej na niego!
W menu serwsowym bylo to jego pierwsze wlaczenie takze 0 godz przepracowanych:grin:
U mnie zaczal swoja zywotnosci:grin:
Dzieki wszystkim wypisujacym o tym modelu, to dzieki wam zdecydowalem sie wlasnie na niego!
Pozdrawiam tera czeka mnie nowa era czystego i pieknego obrazu jaki dajemi moj Panas:grin:
 

JerzyMat

New member
Jakość obrazu w TOYA

Witam. przymierzam sie do kupna PV 700 i mam pytanie do ludzi z Łodzi mających kablówkę TOYA.
Jak się sprawuje ta plazma przy tym sygnale (czy macie zwykłąToyę czy "cyfrową")???
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
koleszka napisał:
Cześć,
1. Czy są jakieś różnice techniczne pomiędzy 70 i 700 poza trzecim HDMI i podobno filtrem przeciwodblaskowym?

Jeszcze róznia sie:
Obsługa kart pamięci SDHC (HD-JPEG);
Wyjściem cyfrowym z TV dla audio (optycznie);

koleszka napisał:
3. Czy do SD polecacie 37 czy 42 cali?

Jest kwestia stanu posiadania zasobow finansowych, niz materialu jaki bedzie wyswietlany ;) zdecydowanie 42"

koleszka napisał:
4. (...) czy można tam coś przestawić?

Oczywiscie ze mozna cos przestawic, tylko powstaje pytanie po co tego "coscia" przestawiac, chyba zeby sobie narobic klopotu przy braku znajomosci rzeczy, które sie robi.

koleszka napisał:
5. (...) TH-42PX71, P, PA, TH-37PV71F?

Istotne jest:
Liczba po TH-xx (gdzie xx ilosc cali);
Grupa rodzajowa PV(X) - Ready HD, PY(Z) - Full HD.
Seria 7, 70, 700 (w tym specyficzna numeracja na dany kraj jak np. 71), dotyczy wyposazenia dodatkowego jak np. wejścia dla kart SDHC.


Pzdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:

koleszka

New member
Cy Gorg,
Dzięki za odpowiedź, ale jakbyś mógł: pociągnąć to dalej:
Ad. 1 Chodziło mi o różnice w wizji. Porównując obraz 70 i 700 zwróciłem uwagę na inne wyświetlanie bieli. Natomiast nie znalazłem żadnej informacji w spec. technicznych. Czy są tam jakieś inne układy?
Ad. 2 To mnie najbardziej interesuje. Czy to przypadłość 1-2 egz. czy 70 gorzej wyświetlają biel (dlaczego - pyt. jw.)
Ad. 3 Dzięki - mam jasność
Ad. 4 Czy jest możliwość korekcji tego budyniu?
Ad. 5 To co napisałeś to akurat wiem, ale może przyda się innym użytkownikom. Problem w tym, że np. na stronach czeskich, lub niemieckich jest troszkę inna specyfikacja dla podobnych modeli. Czy jest to zaniedbanie w opisie, czy modele rzeczywiście się różnią i czy na podstawie oznaczeń literowych można to odczytać? Chodzi przede wszystkim o układy poprawiające wizję np: Vreal czy Sub-pixelová kontrola obrazu;)
Pozdrowienia,
Piotr
 

Sansei6

Member
Bez reklam
To 10cm ściany z połówki pustaka to co nie da rady? Ile tam np Panas TH-42 PY 70 waży? Nie utrzyma się tego na kilku śrubach?
 

czachaaa

New member
Wybor pomiedzy 37'' a 42'' powienienes oprzec na wielkosci pokoju w ktorym dany tv ma stanac/zawisnac, a nie na sygnale obrazu.

Sam dosc dlugo zastanawialem sie co wybrac - LCD, czy plazma? Jesli plazma to PV7, 70 czy 700? Rozmiar okreslilem juz na poczatku - musi byc 42'' ... i po paru dniach uzytkowania wiem, ze 37'' nie dawal by takie frajdy jak jego wiekszy brat :) Bierz 42'' ...

Wybralem PV700 tylko z dwoch powodow - po pierwsze PV70 zostal im tylko jeden, a ja nie chcialem kupowac tv z wystawy. Po drugie, PV700 byl w obnizonej cenie i roznica pomiedzy nim a PV70 wynosila raptem 200zl. Tak wiec nawet sie nie zastanawiajac wybralem siedemsetke.

Przed zakupem porownywalem jeszcze PV7 do PV700 - chcialem sprawdzic czy warto doplacac 1000zl do dodatkowych zlaczy HDMI... no i niestety warto ;) Jest wyrazna roznica a jakosci obrazu oraz w tym jak tlumia odbicia. Gdy dodac do tego te gniazda... wybor byl prosty. Musisz jednak pamietac ze to Ty musisz zauwazyc ta roznice - nikt inny... bo jesli jej nie dostrzegasz to kup tanszy :)

Moj tv gra podlaczony do kablowki Vectry - sygnal SD. Jakosc jest swietna! Moze nie wszystkich kanalow, ale wiekszosc oglada sie dobrze nawet z 1.5metra :) Czasem wydaje sie, ze lepiej byc nie moze.. ale wtedy wystarczy odpalic DVD i znikaja wszelkie watpliwosci, ze jednak moze... ;)


Aah.. i staraj sie nie porownywac obrazu pomiedzy 42'' a 37'' .. porownuj te same wielkosci.
 
Ostatnia edycja:

yyeti

New member
kłopoty z sygnałem HD wTH-42PV700P

no i doczekałem sie śliczniutkiego TH-42PV700P....ale niestety z wątpliwą ozdobą jaką jest czarny pionowy pas(czasem kolorowy lub biały),telewizorek trafił z powrotem do sklepu,czekam na nowy.Trzy dni go testowałem.Przy sygnale z Multimedii obraz nie gorszy niz w starym kineskopowym Panasonicu,obraz z dekodera cyfrowego wyraznie lepszy,oczywiscie w zależnosci od jakosci programu nadawanego na danym kanale,np.walka Gołoty w pewnych chwilach obraz kaszana,poteżne kwadraty,po walce obraz ze studia miód dla oczu,obraz hd tak jak wszyscy piszą CUDO(wkurzajace tylko jest to przytykanie sie sygnalu i trwajace mikrosekundy stop klatki,ale moze Multimedia sobie w koncu z tym poradzi).I własnie mam pytanie do osob mających ten typ telewizora i dekoder cyfrowy Multimedii,czy udalo im sie bez problemu połączyc oba urządzenia kablem HDMI i uzyskać obraz HD bo mi nie,na rożnych kablach,nawet na kablu Panasonica za 140 zł.Próbuje sie polączyc cos tam "mieli"wyskakuje kolorowy śnieg i na wyswietlaczu dekodera napis HDCP.Multimedia i Panasonic twierdzą że oba urządzenia są zgodne z HDCP.oczywiście po przełączeniu na DVI obraz był extra,ale kuuurde nie po to mam trzy wejscia HDMI żeby sygnał DVI puszczać.Jakość obrazu z płyt DVD z nagrywarki Panasonica też nie lepsza niż DVD,tak jakby nie było skalowania do 1080,czyżby tez kłopoty z prokołem HDCP.Jeżeli ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat to proszę o pomoc.Jeżeli ktoś ma jakieś pytania odnośnie telewizorka słuze pomocą(w końcu cieszyłem sie nim całe 3 dni,mimo tego paskudnego pasa)
pozdrawiam
 
Mam pytanie do użytkowników PV700.
Czy testował ktoś już może karty SDHC o pojemności 16GB, bo przymierzam się do zakupu ?
Mam również cyfrówkę Canona A640, ale koleś testował i działa, także o to się nie boję że nie będzie działać, a co z tv ?
 

czachaaa

New member
Moj Boze.. a na coz Ci 16GB w kompakcie? :shock:

BTW jestes pewien ze 640tka uciagnie taka pojemnosc? To sprzet dosc leciwy i w czasach gdy powstawal dostepne byly karty jedynie o duzo mniejszej pojemnosci. 16GB SDHC pojawily sie na rynku okolo pazdziernika zeszlego roku.


.. 16GB do A640?! Heh.. Przeciez aparat zacznie nadpisywac stare zdjecia bo mu sie licznik przekreci zanim ta karte zapelnisz :mrgreen:

Wybacz kolego, ale sprzedaje na codzien sprzet fotograficzny, a sama fotografia jest moja pasja od kolyski i po prostu pojac nie moge Twojego toku rozumowania :)




PS. Wkurzyla mnie jedna rzecz w PV700, ale podejzewam ze to tez dotyczy PV7/70. Bedac w trybie PC chcialem zresetowac ustawienia ktore wlasnie pozmienialem w tym trybie.. i co sie stalo? Telewizor zrestartowal wszyyysciutko ;) Znow bylo trzeba stroic programy i ustawiac je w/g wlasnej kolejnosci bo automat jest malo logiczny ;)
 
Ostatnia edycja:
O mój boże.......a gdzie napisałem, że będę wykorzystywał kartę tylko w aparacie ?

Karty SDHC to nie tylko karty pamięci do aparatów, albo tv, to również przenośne dyski twarde do filmów, gier itp.

Canon A640 sprzęt leciwy ? Nie rozśmieszaj mnie, a co wyszło nowszego z kompaktów A650...heh z 12.1MPix matrycą ?

W swojej A640 miałem 4GB, a obecnie mam 8GB SDHC i jak tylko jakiegokolwiek sprzedawcę wcześniej pytałem o czytnik do tych kart to robili wielkie oczy, że co niby ja od nich chcę. Podejrzewam, że do dzisiaj nie wiedzą o co chodzi (być może jesteś wyjątkiem).

O moim rozumowaniu nie będziemy rozmawiać, bo nie o tym jest kwestia, ale żeby zaspokoić twoją ciekawość, to powiem ci że nie koniecznie na karcie 16GB zdjęcia się będą nadpisywać, bo jakbym chciał tylko zapisywać zdjęcia to bym takiej dużej nie kupował. Będę nagrywał filmy z max. formatem 640x480 30kl./s, a jak wiesz jako sprzedawca (tak myślę), że filmy zajmują niemało. A wyjazd niejednokrotnie za granicę kończy się albo brakiem miejsca na karcie, albo trzeba mieć przy sobie cały majdan (kilka kart SDHC, lub zgrywać co jakiś czas na DVD, a w najgorszym wypadku zainwestować w e-tanka).

Zadałem proste pytanie, czy TV pociągnie 16GB w solcie i to wszystko.

Czy jesteś mi w stanie na to pytanie odpowiedzieć ?
Czy może dalej się będziesz mądrzył ?
 

boggio

Member
No i niestety stało się. :( Na moim 42PV700P zauważyłem usterkę, a mianowicie coś buczy mi w prawym głośniku, sprawdziłem wszystkie wejścia i na każdym sytuacja powtarza się. To buczenie jest tylko, gdy dźwięk jest z dużą ilością basów. Objawia się to takim drganiem z tyłu TV, tak jakby było coś tam źle przykręcone albo tak jakby membrana była uszkodzona tego głośnika. Ale dziwi mnie dlaczego tylko prawa strona tak się zachowuje. :hmm: Ta przypadłość objawia się przy ustawieniu głośności już od 30% całej wartośći. Podpinałem z tunera Cyfry+ poprzez EURO a także sam sygnał AUDIO (czincze), taka sama sytuacja jest na DVD PIONEER.
Z moich wnioskowań wynika, że coś jest nie tak z tym prawym głośnikiem.
TV mam tylko 18 dni, a tu takie cuda zaczynają się dziać. :confused:

I teraz pytanie: Co radzicie mi zrobić w tym przypadku, podlega to gwarancji ?
Bo raczej wina sprzętu z Cyfry+ i DVD albo kabli nie jest ??
 
Do góry