Panasonic TH-42PY700 i PY70 Full HD

piosaj

New member
Sansei6 napisał:
Hmm jestem w szoku!
Dowiedziałem się jak się transportuje tv. Na przykładzie przewozu tv Toshiby i LG z Wrocławia do Niemiec! Telewizory były ładowane do TIR'ów zarówno w pionie jak i w poziomie, a ewentualne luki zapychane paletami, aby ładunek nie latał po całej naczepie. Nikt się z tym nie cackał zarówno na załadunku jak i na rozładunku.
Ale tak jak pisałem wcześniej - przewoźnik za to nie odpowiada (ani spedytor, bo spedytor tylko planuje transporty) Do takiego transportu często przewoźnik przysyła samochód chłodnię, a wiecie czemu? To jest bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza zimą, ponieważ w chłodni można (dzięki izolacji i agregatom) utrzymać tęperaturę powyżej 0 stopni C co jest bardzo ważne przy transporcie elektroniki. Nie bez znaczenia jest też to, że chłodnia ma "twarde" ściany, co też dodatkowo zabezpiecza ładunek, ale jak pisałem na wstępie, za sam sposób ładowania ani przewoźnik, ani spedytor nie odpowiada! Także o grozo, co robią w fabrykach na załadunku to jest dopiero szok!


Tylko ze we Wroclawiu produkuja LCD, a nie plazmy. Ot, taka delikatna roznica.

Telewizor gra doskonale. Tymbardziej ze tydzien temu doszedl nowy talerz od C+, kabel HDMI, wiec teraz jest naprawde doskonale.

Co do wieszania tv. Ten telewizor jakby nie patrzec wazy prawie 40kg(36 chyba dokladnie), wiec scianka dzialowa z regipsu raczej nie wystarczy. Najlepiej sie przejsc do sklepow specjalistycznych z hifi i tv, tam dokladnie pokaza jak oni montuja na scianach. Przy okazji poleca materialy do zabudowy.
 

Marko_bang_bang

New member
Panasonic TH-50PY700PA

Witam nosze sie z kupnem plazmy od dluzszego czasu i najprawdopodobniej bedzie to Panasonic TH-50PY700PA na 90% tylko nigdzie nie moge znalesc nic konkretnego na temat tej plazmy moze ktos z was ma i podzieli sie ze mna wrazeniami i opinia na temat tej plazmy??Czy warta jest swojej ceny??u mnie w miescie nie ma w zadnym sklepie tego TV dlatego chce jechac do wiekszego miasta ale nie chce jechac w ciemno ciemny...(i wysluchiwac sprzedawcy co moze nie wiedziec na temat niej za duzo)moze ktos ma jakies opinie na temat tego Panasonica, moze jakies fotki z testow, bardzo bede wdzieczny. Bedzie podlaczona do C+ przez HDMI, i w niedalekiej przyszlosci do lepszej klasy kina (typu HARMAN tez HDMI).
I czy moze ktos wie czy tak jak w pv70 w py700 jest ukryte menu zeby sprawdzic licznik godzin i wlaczen??bo w biurze obslugi klienta powiedziano mi ze takich informacji sie nie udziela i moze to sprawdzic tylko serwis :D.
Jezeli ktos wie to prosze o info jak to sprawdzic w 50PY700?
z gory dzieki za wszelka pomoc
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Dzięki z a sprostowanko ;)
Hmm ta ścianka jest z półpustaka i mi się wydaje taka wąska, może dlatego, ze to stary blok i inne ściany są na prawdę grube, a ona ma z 10 cm grubości i tak się zastanawiam, jak myślisz? Ale chyba głęboko się nie "wkręca" ?
 

Gozel

New member
Zapewne można to sprawdzic tak jak np. w moim modelu PY70P. Przyciskasz przycisk z boku panelu -/V na 3 sekundy a potem trzy razy 0 na pilocie. Ot cała sztuka(która swoja drogą była na tym forum już wielokrotnie powtarzana.)
 

Marko_bang_bang

New member
Panasonic TH-50PY700PA

Dzieki Gozel za info napewno sprawdze plazme przed zakupem zeby sie nie naciac. Aczkolwiek slyszalem ze te viery maja przedluzony czas pracy do 100tys godz ale lepiej miec nowelke niz przechodzona!A widziales moze w akcji TH-50PY700PA??mozesz cos o niej powiedziec??warta jest swojej ceny??nie zawiode sie??
 

Gozel

New member
Zawsze warto sprawdzic, gdyż jeżeli ma juz nabite sporo czasu moze to oznaczac że np: stał na wystawie co jest juz niebezpieczne (czasami zdarza się że telewizor ma nabita godzine czy dwie, co oznacza jednak że był po prostu sprawdzany). A model 50PY700P ma mój znajomy ( swoją droga w dużej mierze dzięki jemu zdecydowałem się równiez na panasonica). Gra on praktycznie tak samo jak mój PY70PA z tą różnica że ma 3 złącza HDMI ( zamiast 2) i lepsze głosniki (chociaz ja osobiście różnicy nie widzę:D) no i inny design. O tym telewizorze napisano juz na tym forum wiele...powiem tylko tyle że zarówno ja jak i mój znajomy jesteśmy z niego naprawde zadowoleni.
 

Marko_bang_bang

New member
Panasonic TH-50PY700PA

Dzieki wielkie juz dzis zamowilem w piatek mam do odbioru ale musze troche km przejechac. Jeszcze jedno pytanko co do uchwytow na sciane moze wiesz co i jakie warto a jakich nie warto kupowac??szukam czegos zeby moglo sie obracac w prawo o kilka stopni ale nie wiem co i w jakich cenach szukac zeby potem sie nie okazalo ze wydalem na marne pieniadze. Nie wiem czy np za 500zł wieszak utrzyma mi moj tv czy warto wydac wiecej...
z gory dzieki za info
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Hehe to nie cena decyduje o tym czy utrzyma tv ;)
Ale skoro masz potrzebę by Tv był obracany w konkretnym kierunku, to warto dopłacić do takiego modelu by ci to umożliwiał. A często będziesz tak obracał, czy poprostu raz, na początku? I tak zostanie? Nie wiem jak to jest do końca z łatwością takiego obracania, ale jeśli chodzi o góra dół, to raczej nie jest to coś co się robi ot tak od niechcenia hmmm a może ktoś ma wieszak w którym to jest łatwiejsze i nie trzeba odkręcać i przykręcać śrub?
 

Marko_bang_bang

New member
Panasonic TH-50PY700PA

Wlasnie chodzi mi o to zeby ustawic ja pod katem w lewo i lekko w dol i tak niech zostanie bo ona ma wisciec tak bardziej w rogu pokoju! Nie bede jej potem ruszal ani w dol/gora ani lewo/prawo. Znacie sie moze na wieszakach i mozecie cos polecic jakiej firmy zeby bylo wytrzymale??TV wazy 56kg i ma 50". (w miare rozsadnej cenie)
z gory dzieki
 

boggio

Member
Czy ma znaczenie na którym trybie obrazu mam docierać plazmę (42PV700) czy to ma być:
- dynamiczny
- normalny
- kinowy
- auto
z parametrami wszystko na 50%:kontrast, jasność, kolor i ostrość ? :hmm:
Bo jakoś nie zalazłem na ten temat odpowiedzi. :confused:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Na pewno nie dynamiczny. Kinowy lub normalny z ostrożnymi ustawieniami. Są opinie, że dzisiejszych paneli nie trzeba docierać. Ale uważam, że małe docieranko na pewno nie zaszkodzi.

ArtS :)
 

adam.kom

New member
ArtS007 napisał:
Na pewno nie dynamiczny. Kinowy lub normalny z ostrożnymi ustawieniami. Są opinie, że dzisiejszych paneli nie trzeba docierać. Ale uważam, że małe docieranko na pewno nie zaszkodzi.

ArtS :)

Witam zakupiłem Panasonica 42pv70pa i mam pytanie odnośnie docierania palzmy.
Czy mógłbyś coś więcej na ten temat napisać lub podać linka na forum. Wyczytałem, że trzeba docierać na zoom1.
dzkękuje za pomoc
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
adam.kom napisał:
Wyczytałem, że trzeba docierać na zoom1.

Jest w tym jakiś sens, logika podpowiada, by docierać cała powierzchnię matrycy, co w przypadku zoom1 jest rozwiazaniem idealnym, też do póżniejszego oglądnia obrazu w formacie 4:3. Przepisu fabrycznego na docieranie plazm nie znajdziesz, ogólnie około 50% ustawień (może być mniej) do 300h, niektórzy proponują do 500h. W zależności od intensywności ogłądania, potrwa to-to ;) z 1,5 miesiąca.

Pozostaje kwestia sensowności docierania plazm, gdyż kwestię wypalania pixeli rozwiązano przez dodatkowe układy eliminujace ten efekt, do przedłużania żywotności, hmm 60.000 godzin wydaje się wystarczającym czasem by nabytek stał się przestarzały technologicznie. Ale z drugiej strony lepiej czegoś nie zaniedbywać i procedure docierania dokonać, dla swojego świetego spokoju i zawsze pozostaje coś z magii posiadania plazmy w domu :D .

Pzdr. (C)G
 

yyeti

New member
Th-42pv700p

Witam wszystkich forumowiczów
jestem tu nowy,chociaż...od dobrego miesiąca przegladam forum,pytań niezadawałem bo praktycznie nie widziałem takiej potrzeby,to forum to istna kopalnia wiedzy,na temat tv lcd i plazm wiem juz wszystko(wszystko co mi jest potrzebne)wiem o ich wszystkich zaletach i wadach,no i zdecydowałem sie na plazme Panasonica TH-42PV700P,zdecydowałem dzieki waszym radom,za co serdecznie dziekuję,telewizorek jest juz w drodze(cena 4400 zł transportem)nieomieszkam podzielić sie wrażeniami nt.wygladu,pracy,jak też jakości sygnału(Multimedia z dekoderem cyfrowym)dla niezdecydowanych a planujących zakup tego modelu tv dzis w sklepie poinformowano mnie że nie bedzie u nich juz tego modelu bo Panasonic kończy juz ich produkcję,oczywiście nie wiem ile w tym prawdy,pozdrawiam wszystkich,ciąg dalszy po testach telewizorka
 
Ostatnia edycja:

Paweł Dziuba

New member
Radzę przelecieć śrubą na wylot , z drugiej strony DUŻA podkładka i nakrętka - może być nie ( do końca ) estetycznie , ale BĘDZIE PEWNIE .
Można zrobić też FULL estetycznie przy większym nakładzie pracy i inwencji .
Paweł .
 

scOOtt

New member
Bez reklam
Panasonic TH-42PV700P zakupiony w dniu 17.01.2008 godzina 14 w torres.pl. Dnia 18.01.2008 o 14 byl juz u mnie w domku. Dalem mu "odpoczac po podrozy" cala noc. A rano uraczyl mnie swietnym obrazem. Ogladalem programy ze zwyklej kablowki w odleglosci okolo pol metra (jestem w trakcie przeprowadzki na nowe mieszkanie gdzie bede ogladal juz z 2,5 metrow) i efekt przerosl moje wymagania i oczekiwania :) Odpalilem tez film DVD (tv podlaczony z kinem domowym poprzez amplituner kablem HDMI) i to co zobaczylem spowodowalo natychmiastowe osuniecie sie dolnej szczeki w dol.... Zaznaczam - z odleglosci pol metra bylo naprawde super. A teraz zeby nie bylo tak och i ach - te glosniki z TV wcale nie graja tak super jak tu wczesniej pisano - ot takie sobie glosniczki z Tv :) - nie wiem moze za surowo je oceniam po tym jak caly czas sluchalem drewnianych Tannoyow podlaczonych pod system kina domowego ONKYO :) Jeszcze odnosnie obrazow - oczywiscie zdarzyly sie kanaly na ktorych nawet na CRT widac ze sygnal przez ktory sa puszczane to padaka - wiec nie inaczej jest na Plazmie - np TV4 lub Polonia1 wygladaja lipnie ale TVP, Polsat, TVN - malina :)

Juz niedlugo przeprowadzka a tam moj Panas bedzie wyswietlal mi obraz z Cyfry+ wiec to bedzie sam miód :)

Pozdrawiam wszystkich i zachecam do zakupu tego TV.

P/S. W menu serwisowym wlaczen bylo 0 - pierwsze zrobilem ja :)
P/S 2. Nic w niej nie "tyka" jak ktos tez wczesniej pisal :)
P/s 3. Docieranie plazmy - mam ustawione normal i wszystkie suwaki (jaskrawosc, kontrast, kolor itp) mam ustawione na pol czyli na 50%)

Jak narazie zero powidokow i zlych zachowan :) Oby tak dalej :)
 

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
od jakiegoś czasu zastanawiam się czy wybrać pana42py70 czy sharp xl2. Dzisiaj w moim mieście w sklepie sieciowy jest wyprzedaz i do jutra można go kupić za 4840zł. Jest to jednak ciężka zabawka. Montowany będzie na ścianie nośnej - pustak max 30cm ale obitej kartongipsem. Może jakieś sugestie jakie śruby i godny polecenia wieszak. Internet mam od 3miesięcy w komórki i ciężko przegląda mi się forum-a wiem że ten temat się co jakiś czas przewija
 

scOOtt

New member
Bez reklam
Racja. Ciezka to krowa - wazy az 31 kg a cale pudlo z akcesoriami 49 kg.

Tomisek - chyba mowisz o scianie dzialowej a nie nosnej - bo sciana nosna to sciana betonowa - dzialowa jest zwykle wykonana z plyt kartonowo-gipsowych badz z suporeksu.

Ja akurat bede mial mozliwosc zamontowac Panasa na scianie nosnej - oddzielajacej pokoje - betonowej.

Zakupilem w tym celu uchwyt scienny Barkan NO41 z mozliwoscia regulacji kata nachylenia w pionie. Patrzylem na sruby montazowe i kolki. Faktycznie kolki rozporowe sa grube i dlugie co powinno bez problemu zdac egzamin - sruby tez grube - tyle ze krotkie. W specyfikacji tego uchwytu jest napisane ze jest on do plazm do 50" i do 65 kg. Tak wiec bedzie ok napewno.

Szczerze to odradzalbym montowanie tak ciezkiego sprzetu na scianie dzialowej zbudowanej z plyt kartonowo-gipsowych :/ Balbym sie o Panasa wiszacego na takiej scianie....

Pozdrawiam
 

JerzyMat

New member
Uchwyt

Ściana nośna nie mucs być koniecznie betonowa, wszystko zalezy od technologi budowania, ja mieszkam w nowym bloku który jest cały z cegły (porotherm), płyty gipsowe są stosowane zamiast zwykłego tynku i gładzi, i może byc tak, żę płyta jest bezposrednio przy cegle co nie powinno w niczym przeszkadzać.
 
Do góry