Panasonic TH-42PY700 i PY70 Full HD

Ligna

New member
nie spotkaliscie sie moze z jakims sklepem internetowym, ktory sprzedaje tv th-42py70 bez podstawki ? chce go powiesic wiec wypadaloby zaoszczedzic pare stowek na podstawce
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie niezgodności odbioru trzeba zgłaszać do N-ki z prośba o zmianę softu.
amisia - musisć zamówić kalibrację obrazu.
 

kryptolog

New member
WAF (Wife Acceptance Factor).

Witam szanownych kolegów mam nastepujacy problem byłem jusz zdecydowany na panasonica TH-42PY ale mój wybór nie przeszedł przez WAF (Wife Acceptance Factor) ze zwzgledu na pobór mocy 490w.
Czy wybór TH-42v700 jest trafny?
LCD nie chce a ekran bede ogladal z 3-3.5m sygnał na razie kablówka.
Może jakies 37" ?

Dzieki
 

elpe

New member
Niezle WAF jezeli interesuje sie poborem pradu :D
Niestety nic lepszego nie kupisz w podobnej cenie - w wyzszej masz pioneer'a ktory ma mniejszy pobor pradu. Z tego co tu niektorzy mierzyli, twierdza ze ten tv mniej zuzywa pradu a wartosc to pobor maksymalny jaki TV moze uzyskac.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Ciekawe czy podwyżki za prąd spodziewane w nowym roku, wpłyną jakoś na obniżenie cen tv ? :D mogły by ;) ale pewnie będzie odwrotnie - tez wzrośnie.
Też znam kobietę-żonę co się tak przejmowała zużyciem energi i znajomemu jej mężowi mówiła coś w stylu, że już nie pójdzie do łazienki i zostawi tv włączony – idziesz do wc wyłączasz wracasz i chcesz oglądać dalej to włączasz hehehe to się nazywa ekstremum, tylko chyba nie wie że przy uruchomieniu pobiera więcej, no i nie wspominając o zużyciu przy tak częstym wł i wył hehe :D
A nadal nie ma odpowiedzi jak działa na plazmę takie częste uruchamianie i wyłączanie ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wzrost wartości prądu przy włączaniu jest chwilowy i nie ma większego znaczenia. Ale częste włączanie może niekorzystnie wpływać na telewizor. Generalnie należy zachować rozsądek i nie traktować telewizora, jako radia.

Wartość mocy w plazmach jest podawana w większości przypadków, jako moc maksymalna.

ArtS :)
 

kavoo

New member
A co tu bylo do zauwazania? ;-) Mi sie wydawalo absolutnie oczywiste, ze w przypadku plazm pradozernosc podawana jest w maksymalnych mozliwych wartosciach.

Czytalem gdzies w necie (niestety nie podam linka, bo go nie mam), ze zuzycie pradu w przypadku plazmy zalezy w najwiekszej mierze od jasnosci wyscietlanego obrazu - im obraz ciemniejszy, tym mniej energii panel potrzebuje, zeby go wyswietlic. Podobno srednie zuzycie pradu przez plazme w przypadku filmow mozna oszacowac na jakies 50-60% maksymalnej wartosci podanej w specyfikacji (ale tutaj nie mam pewnosci czy dobrze zapamietalem wartosci, bo czytalem ten tekst dosc dawno).
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kavoo, w pierwszym akapicie stwierdzasz: co tu było do zauważania, a w drugim sam odkrywasz rzecz oczywistą. Jednak pamiętaj, że w jednym i drugim przypadku mamy do czynienia z niewielką świadomością użytkowników. Wiele osób po prostu o tym nie wie. Dlatego takie wpisy, jak mój, czy Twój są potrzebne, nawet jeśli się już powtarzają na tym forum wielokrotnie. Po prostu na rynku pokutują mity typu: LCD pobiera mniej prądu od LCD itp. Co do średnich wartości poboru mocy, to z pewnością jest ona zależna i od konkretnego modelu telewizora, jak również od jego ustawień.

ArtS :)
 

kavoo

New member
ArtS007 napisał:
Kavoo, w pierwszym akapicie stwierdzasz: co tu było do zauważania, a w drugim sam odkrywasz rzecz oczywistą.
W pierwszym akapicie wyrazam swoje zaskoczenie, ze tak oczywista rzecz moze byc "odkryciem". W drugim akapicie na wszelki wypadek wyjasniam kwestie zuzycia pradu, zeby inni nie musieli juz tego "odkrywac".

Proste ;-)
 

panicz

New member
siema

kupilem w grudniu ta th-py70pa i dla mnie pelen kozak
to jak u duzej czesci podejzewam ze wiekszosci forumowiczow pierwszy tv od wielu lat
wady ... heh waga i rozmiar :) bo byl problem z wlozeniem do samochodu na pionowo(trzeba bylo bez opakowania)
moze to ze nie przyjmuje na komponencie 1080p tylko 1080i
1080p mozna ogladac tylko po podlaczeniou do hdmi (no ale ja mam problem i tak z zauwazeniem roznicy)
no i wada nie ukrywam z mojej winy
gram na xboxie duzo glownei w pes no i zauwazylem cienie wypalony radar i wynik co mnie troszke wystraszylo mam nadzieje ze zniknie za chwile lub do rana no ale z tym sie chyba trzeba liczyc kupujac plazme ...

filmy hd ale podlaczane poprzez VGA petarda naprawde widac roznice i to spora miedzy DVD a HDDVD(mimo ze to drugie odtwarzane "tylko" przez vga

pozdrawiam
 

kedzis

New member
kryptolog napisał:
Witam szanownych kolegów mam nastepujacy problem byłem jusz zdecydowany na panasonica TH-42PY ale mój wybór nie przeszedł przez WAF (Wife Acceptance Factor) ze zwzgledu na pobór mocy 490w.
Czy wybór TH-42v700 jest trafny?
LCD nie chce a ekran bede ogladal z 3-3.5m sygnał na razie kablówka.
Może jakies 37" ?

Dzieki
nie ma 37 calowgo py70 jest tylko pv70(bez full HD) albo najnowszy lcd
 

jarek poznań

New member
Podziękowanie dla Forumowiczów

Dziś stałem się szczęśliwym - mam nadzieję- posiadaczem 42PV700. Kupiony za 4999,- wyprodukowany w Czechach, stan licznika 0, włączenie 1 ( po dwugodzinnej aklimatyzacji w domu)

Wybór dokonany został dzięki Waszym opiniom namiętnie czytanym od blisko dwóch miesięcy. Za te opinie serdecznie dziękuje. Bardzo mi to pomogło.

Jestem kompletnym laikiem w temacie elektronika, w związku z tym będę Wam dozgonnie ;) wdzięczny za podpowiedzi jak postepować z tym telewizorem w pierwszym okresie jego użytkowania by cieszyc się pełnią jego możliowści. A te po kilku godzinach obcowania z nowym sprzętem są moim zdaniem nie małe. Dalsze opinie pozwolę sobie wygłosić po jakimś dłuzszym czasie użytkowania.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc.
 

boggio

Member
Witam. :D
Jestem też świeżym użytkownikiem Panasa 42PV700 za cenę 4850zł :eek:k:
I mogę powiedzieć, że to był dobry wybór dla mnie.
Wielkość obrazu robi wrażenie, to nie to samo, co TV 28 cali. hehe
Na razie tylko podłączyłem DVD i Cyfrę+ SD, a także PC, ale jakość i tak jest.

Teraz pytanie: czy od razu mogę ustawiać parametry obrazu ( kontrast, jasność, kolor itp...) dowolnie, czy trzeba tak jak przeczytałem na forum, dotrzeć przez jakiś czas tą plazmę ? :hmm:

Pozdraiwiam.
 

slaweks81

New member
Zawieszenie

Przymierzam sie do zawieszenia tv na specjalnym meblu: http://www.hubertus-meble.pl/index.php?pid=26&docid=150&pg_docid=226

mebel ten jest skonstruowany tak, ze ma 2 poziome szyny; do telewizora przykreca sie 2 pionowe szyny; na koniec tv z szynami "naklada" sie ne szyny mebla.

pytanie: czy orientujecie sie jakie sruby powinieneim zdobyc zeby wkrecic je w 4 otwory w telewizorze (zakladam, ze te otwory do tego wlasnie sluzą;)

btw: czy ktos pamieta czy w zestawie moze byly takie 4 sruby? ja juz zgubilem wszyskie graty z pudelka i nie pamietam co w nim bylo:/ (srubki ze stojaka nie pasuja bo sa zbyt male)
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
Hmm a te śruby to jednak znalazłeś z zestawu czy dokupiłeś? Całkiem ciekawy mebelek........ hmm ale ja chyba jednak na ścianę rzucę ;) tylko nie wiem czy są jakieś ograniczenia w grubości ściany? Mam dość wąską ścianę działową i się tak zastanawiam...
 
Do góry