Panasonic TH-42PY700 i PY70 Full HD

gol70

New member
Wszystko, co znalazłem wskazuje na to, że (pomimo braku oficjalnego info ze strony Panasonic) model 42PZ70 obsługuje tryb 24p
wspomniany wcześniej test:
http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/plasma/panasonic_th42pz70.htm
oraz weryfikacja przez userów
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=615952
Niestety (!) jest to wyłącznie zdolność do akceptowania takiego sygnału na wejściu, po czym następuje wewnętrzna konwersja na 60p przed wyświetleniem, co odbija się na jakości obrazu (judder) :(
Zakładam, że PY od PZ nie różni się pod tym względem, choć potwierdzenie przez KIKIego byłoby mile widziane.

Zastanawia mnie tylko dlaczego na stronie PL model 42PY70 ma podawany kontrast 5000:1 a na stronach DE i UK model 42PZ70 kontrast 10 000:1.
Czyżby jednak to była dodatkowa cecha odróżniająca te dwa modele?
EDIT:
Infolinia Panasonic Polska potwierdziła, że na ich stronie jest błąd w podanych parametrach.
42PY70 posiada kontrast 10 000:1
Dostałem także infromację, że model 42PY70 różni się dodatkowo od 42PZ70 brakiem obsługi 1080p@24 (!!??) Ale prawdę mówiąc pracownik infolinii nie był zbyt w tej kwestii przekonujący (sprawiał wrażenie, że nie jest do końca pewien) bo w pierwszej chwili nie bardzo wiedział o co mi chodzi ..."jaki tryb 1080p@24??" ;) więc nie traktuję tej informacji jako potwierdzenia.
 
Ostatnia edycja:

peter84k

New member
co wybrać???

witam podklejam się pod ten post aby bie tworzyć nowych wątków. byłem posiadaczem pv600 ale plazmę oddałem starszym byłem zadowolony z tego modelu tylko design fatalny. teraz mam do przeznazenia około 6 - 7 tys wiem że w tym przedziale mogę nabyć panasa 42py700 ale przeczytałem nie wiem czy prawdziwą opinię że ta seria jest bardzo wadliwa. marzę o pioneer ale dobry model tej firmy porównywalny z panasem to juz nie na moją kieszeń. dlatego piszę o poradę co byście doradzili brać panasa czy szukać innych modeli a jeśli tak to jakich. z góry dziękuję pomocnym forumowiczą
 

elpe

New member
Peter - 5 lat gwarancji :D
A tak na powaznie to nie spotkalem sie z taka informacja.
Roznice pomiedzy tymi modelami ( 70 a 700 ) sa wymienione na poczatku tego watku wiec CZYTAC!!!

Ja rozwam kilka telewizorw - glowne forum plazm o tytule "50 karatowce".
I mimo iz zasieg finansowy mam duzyy - to wciaz nie wiem ktory wybrac :(
 

lipo1

New member
Witam.

Właśnie stałem się posiadaczem modelu 42PY7o i powiem szczerze jestem pod ogromnym wrażeniem jakości obrazu Full Hd, do dziś przez trzy lata patrzyłem się ( męczyłem się ) w LCD 32" LG Lx2R, powiem że to była pomyłka w zakupie, nigdy więcej LCD !!!
Oglądam przede wszystkim filmy z Blu Ray - jakość powalająca, kolory naturalne, płynność obrazu bez zastrzeżeń, kurcze dla kino maniaka nic więcej do szczęścia nie potrzeba, zastanawiałem się jeszcze nad Pioneer'em 428,
ale wcale nie żałuję tej decyzji.

Mam pytanko, może ktoś z Was wie coś na temat możliwości odbierania sygnału 1080p/24, w instrukcji obsługi jest napisane że takowy sygnał przyjmuje, po ustawieniu w odtwarzaczu tej samej funkcji - 1080p/24,
tv śmiga bez najmniejszego problemu, czy w rzeczy samej obsługuje to 24p ??



Rozdrawiam Radek
 

lipo1

New member
gol70 napisał:
Tutaj twierdzą
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=615952
że jest to wyłącznie zdolność do akceptowania sygnału 24p a nie zdolność do jego wyświetlania bez konwersji (z wszelkimi tego konsekwencjami).
Jak jest naprawdę?....
Nie wiem nawet czy poza Panasonic ktokolwiek może to zweryfikować.

gol70- gdzieś kiedyś czytałem że dwa urządzenia muszą ze sobą współpracować odnośnie nadawania sygnału 1080p/24 i jego odbioru, jęśli jedno z tych użądzeń nie radzi sobie z tym sygnałem to nie bedzie nic działać - widać, tak więc jedn i drugi "sprzęcik" musi sobie radzić z tym sygnałem,
tak mi się wydaję, ale nie dam sobie za to :krol: uciąć
 

kavoo

New member
To moj pierwszy post tutaj, wiec dziendoberek wszystkim ;-) A teraz pytanie...

Szybkimi krokami zbliza sie moment zakupu przeze mnie PDP od Pani Soni. Wiem, ze na 100% bedzie to FullHD, wiem ze na 100% beda to 42"... tylko nie wiem ktory model bylby najlepszym rozwiazaniem ;-)

Jesli chodzi o zrodla sygnalu, ktore beda dostarczac obraz do panela to:
1. C+
2. n
3. DVD (w przyszlosci BR/HDDVD)
4. komputer
5. byc moze SkyStar2

Generalnie najblizej mi do modelu PZ700 ze wzgledu na PIP/PAP oraz wieksza ilosc hdmi. Bambusowe glosniki tez sie przydadza, bo nie zawsze wlaczam amplituner. Niepokoj moj jednak wywolala ta sprawa sygnalu 24Hz i tutaj potrzebuje od was malego rozjasnienia.

Czy jesli bede mial podlaczony pod panel komputer kablem dvi-hdmi to wszystko bedzie banglac bez zarzutu? Chodzi mi glownie o odtwarzanie plikow video 24fps z komputera. Nie byloby milo, gdyby mi jakies juddery i inne "bajery" macily wode...
 

elpe

New member
No judder raczej bedzie.

Przydaloby sie stworzyc topic na glownym forum przyklejony z info o TV ktore obsluguja i w jaki sposob tryb 24 fps. Wzglednie jak widoczny jest judder itp.
 

kavoo

New member
OK, w takim ukladzie pytanie pomocnicze - jak obejrzec ten judder w akcji na konkretnym modelu? ;-)

Moge wziac laptopa z jakims materialem 1080p@24fps, ale... to mi nic nie da - nie mam wyjscia hdmi w laptopie, a po d-sub uzyskam max. 1366x768. I co w takim ukladzie? :)


Nagrac jakies pliki video 1080p@24fps na dvd i poprosic w salonie, zeby to odtworzyli z blu-raya? Bo przeciez stacjonarnego kompa nie dzwigne do sklepu :lol: A jesli tak, to czy taki plik video puszczony z odtwarzacza BR bedzie sygnalowo tozsamy z tym samym plikiem puszczonym z komputera?
 

Sansei6

Member
Bez reklam
To ja bym jeszcze zaproponował topic – wyjaśnienie pojęć, albo raczej hmm takiego „slangu technicznego”, nie wiem może już jest, ale ja nie znalazłem, bo ok. wiem o co chodzi z duszkami, ale już z tymi wężami? No i co to jest ten „judder” ??? :hmm:
Proszę o taki temacik i info.
Rozumiem, że jak ktoś się już z tym spotkał, to jest to dla niego oczywiste, ale zaglada tu sporo nowych osób itp. I niektóre pojęcia się już mylą, myślę, że było by dobrze ujednolicić
A jeszcze jakby tak, jak to niektórzy potrafią – wyjaśnić to także na przykładzie – np. foto, to już by było pieknie
:grin:
 

lipo1

New member
Witam ponownie.

Jestem właśnie w trakcie słuchania i oglądanie "koncertu" dj Tiesto który odbył się w Arnhem w 2004 roku. Kurcze nie wytrzymałem i musiałem przerwać, odpaliłem komp i wszedłem na forum podzielić się pierwszymi spostrzeżeniami które wyszły w praniu.

Plazmę Panasonic 42" PY70 będę porównywał do 32 " LCD LG 32LX2R.
Na wstępie mego listu pragnę poinformować że różnica miedzy tymi odbiornikami telewizyjnymi jest powalająca na korzyść plazmy !!!!!!!!!!
Ilość i jakość informacji jaką chce nam przekazać jest nie porównywalna.
Oglądam to przedstawienie już 50 raz i dzisiaj dopiero zauważyłem ile więcej do przekazania ma Panasonic.
Koncert nagrywany jest na żywo, strasznie dynamicznie zrealizowany, bardzo częste i błyskawiczne zmiany kamer, dość bogata paleta barw, sporo efektów stroboskopowych, pirotechnika, frajerwerki :wink:, ujęcia z różnej jakości kamer, czuje się to na własnej skórze która kamera jaką przedstawia jakość, te lepsze kamery czuć że są bardziej tolerancyjne na ilość światła jaki rejestrują, czy dużo, czy mało w miarę sobie radzą, te gorszej jakości przy ciemnych słabo naświetlonych miejscach, prócz obrazu rejestrują przyjemne ziarno ( fotografowie będą wiedzieć o co chodzi ) ,bardzo dużo kontrastowych szybkich przejść od czarnego, wszystkie odcienie szarości, kolor, odcienie bieli i biały, informację których nie przekazywał LG, tu widać jak na dłoni, bez najmniejszego wysiłku analizujemy to co widzimy, LG gubiło masę informacji, jak to możliwe że taka wielka różnica !!!!!!!!!!
Naprawdę słów mi brak, trzeba po prostu to zobaczyć, polecam tę płytkę DVD, świetny materiał testowy.
Tak dużo się dzieje na tej płycie, że często nie dawałem rady całej przerzucić na LG ( 3h ), byłem zmęczony, męczyło mnie jak teraz widzę LG,
na plazmie to 3h zaliczyłem za jednym podejściem, "0" jakiego kolwiek zmęczenia, coś niesamowitego, jaki fajny długo-dystansowiec.

Dalszymi spostrzeżeniami z biegiem upływającego czasu będę się z Wami chetnie dzielił.

p.s. NIGDY WIĘCEJ LCD !!!!

Pozdrawiam Radek Łódź
King for Plasma.
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
lipo1 No to nieźle dałeś „popalić” tej plaźmie tym koncertem Całkiem ciekawy test przeszła i przyznam że z opisu wygląda dość przekonywująco :eek:k:
 

lipo1

New member
robertp74 napisał:
prosze o info co do wielkosci zuzywanej energii przez plazme 42Y 70-ke,zamierzam ja kupic a producent podaje prawie 500 wat,czy to fakt?
Producent podaje dobrze, dokładnie 486 watt i jest to średnia pomiarów dla tego rozmiaru, ale weź pod uwagę że tak duże zużycie występuje podczas bardzo jasnych sekwencji wyświetlanych na panelu, czym obraz ciemniejszy, tym zużycie energii dużo mniejsze, średnio porównywalne z panelem LCD tej samej wielkości, tak więc spokojnie nie grozi Ci nadmierne zużycie energii, chyba że będziesz plazmy używał jako żyrandola w dużym pokoju :grin:
 

robertp74

New member
dzieki za podpowiedz,nie moge sie zdecydowac czy kupic tą plazme Panasonica czy Lcd samsunga 40 F86 bd,co ty o tym myslisz?,i do tego przerazila mnie ta energia,jestem "normalnym" telewidzem sygnal z cyfry.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Hehe już gdzieś był temacik o zużywaniu energii itp., a jeśli chodzi LCD czy plazma – to zależy od sygnału, i oświetlenia i ogólnie wielu jeszcze wymagań ;) ja bym był za plazmą, ale mało danych ;)
 
Do góry