Panasonic seria Z11

motobartcompany

New member
Przepraszam, że wtrącę się do dyskusji.

Widziałem Z11- obok stał G15 i G10 panasonica. Przy takim samym sygnale HD dobrej jakości Z11 wyróżniał się pod względem jakości obrazu. Był czystszy z większą głębią i co ciekawe migotanie było połowę mniejsze. Tak na oko migotał tak jak by w monitorze crt ustawić odświeżanie na 75 Hz. G15 i g10 waliły mocniej po gałach.

Co do czerni ze zdięc kikiego, z doświadczenie wiem że może być ona różna. Chyba w zależności od tego jaki popyt jest na dany towar. Nie tak dawno zapodałem jego fotki z czernią na pionku 5090. Była fatalna ! Ale przy teście z samsungiem B850 czerń w pionku już jest jak smoła. Testy mocno naciągane.

Czytałem wszystkie zachodnie testy Z11. W każdym czerń panasonica jest zachwalana i porównywalna z Pioneerem.

Co do bzyczenia to miałem kilka plazm, zostałem przy dwóch 5080XD i 5090. Bzyczały i bzyczą wszystkie moje plazmy. Taka ich uroda.
 

bluray

Banned
Wreszcie zobaczyłem w akcji 46".
co ciekawe migotanie było połowę mniejsze
Potwierdzam, migotanie jest ale b. małe.
Cena:
Z11 46" jest trzykrotnie droższy od PIONIEERA KURO 9G 50".
To jakiś żart Panasa. Jest o 50% droższy od Phila 9704.

W opisie niemieckim pisze się nieco powierzchownie o największej wadzie plazm. Judder 24 fps. Czyli braku płynności odtwarzania filmów z Bluraya.
O Z11 piszą, że jest OK !. I porównują do całkowicie bezbronnej w tym parametrze PIONEER KUR-y 9G.

Dziwi, że ten problem jest marginalizowany przez testerów.
W czasie gdy coraz więcej modeli osiąga top w zakresie czerni i smużenia to właśnie klasa modułów elektronicznych niwelujący skokowość odtwarzania materiałów 1080/24p jest najważniejszym dla mnie elementem do oceny ekranu.
Niestety KIKI kiedyś napisał, że obraz PIONEER 5090H odtwarza z doskonałą płynnością 24p.
Mam nadzieję, że włączy do swych testów ten kluczowy obecnie parametr.
Nie ma możliwości sprawdzania bo w sklepach jest zakaz wyświetlania publicznego filmów z BD, zaś materiały demonstracyjne są relizowane w 30 fps dla ukrycia juddera.
 

motobartcompany

New member
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
W sumie to „był czas przywyknąć”. A problemem w brew pozorom nie jest oryginalność zdjęć, ale dołączony do nich komentarz.


„Jasność okazała się najsłabszą stroną PDP-LX5090. Nie tylko w porównaniu do „elcedeków” ekran ten okazuje się ciemny. Maksymalna wartość, uzyskiwana dla małego białego prostokąta zajmującego 1% powierzchni ekranu, wyniosła 210 cd/m2 – to o jedną trzecią mniej niż w przypadku Panasonica TH-46PY85 (305 cd/m2).”
http://www.av.com.pl/index.php?art=663


Jeżeli Z ma co najmniej takie same parametry jak zeszłoroczny PY85. To można się domyślać, że może być nawet o jedną trzecią bardziej narażony (305 cd/m2) na powidoki niż KURO (210 cd/m2). I tak z zalety dużej jasności Z w porównaniu do bardzo przeciętnej w KURO, Kiki zrobił wadę.


---------------------------

P.S
024_P1060518.JPG

Żeby wypalić taki powidok należy:
1) Włączyć tryb Dynamiczny.
2) Ustawić kontrast na Maksa.
3) Wyłączyć tryb „oszczędny” (tryb oszczędny mocno zmniejsza jasność obrazu na nieruchomym obrazie po ~5min).
4) Klikać pilotem, co ~5 minut by wyprowadzić TV z nie wyłączalnego trybu małego przygaszenia obrazu przy nieruchomym obrazie.
5) Jeżeli sygnał kontrolny był podawany z komputera – użyć inny tryb niż gra (gra= orbiter).

Pięć punktów. I pytanie, przypadek czy nadgorliwość.
 
Ostatnia edycja:

radosuaf

New member
Bez reklam
Faktycznie coś jest na rzeczy... Dzięki za namiary :).

Po tym obrazie z powidokiem od razu widać, że jest za jasno, tło powinno być czarne, a jest... chyba nawet nie szare.
 

z3

New member
Bez reklam

gorylla

New member
Bez reklam
Pisałem o tym pod testem Z11, że Kiki te Kuro ma jakoś kiepsko skalibrowane, bo pomimo super czerni w planszy "Sync of Beauty" Kuras zgubił kupę szczegółów, a nogi tancerza, tło i parkiet są ze sobą całkowicie zlane.

A zauważcie też, że na wcześniejszej planszy testowej Z11 z tancerzem czerń jest naprawdę bardzo dobra, a przy porównaniu z Kuro ten sam obraz jest już fatalnie jaskrawy i świeci jak księżyc w pełni. Nie wspomnę o powyższej planszy ze skrzypaczką. Przecież to dramat. A jak wygląda sama skrzypaczka? Tak się świeci, że kontury się wylewają. Chyba kontrast, jasność i wszystko na tej planszy jest wykręcone na maxa. Nawet mój S10 wypada duuuużo lepiej.

Czyżby Kikiemu zalegało parę "Kur" na sklepie, że tak jakoś "na siłę" je promuje? Bo te porównanie nie wygląda zbyt rzetelnie.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
z3 napisał:
jak byłem w saturnie i tv był ustaiony nominalnie

Panasonic ma na początku 2 ustawienia do wyboru: Dom i Sklep - w trybie Sklep nikt w domu nie ogląda ;).

gorylla napisał:
Czyżby Kikiemu zalegało parę "Kur" na sklepie, że tak jakoś "na siłę" je promuje?

Oferowałem się na zakup 428XD po niskiej cenie i zero odzewu...


;)
 

z3

New member
Bez reklam
Ja tam nie widzę nic fatalnego, tak zachowują się pdp pionka bez dostarczonego sygnału, gdy dojdzie jakiś sygnał obraz jest miodzio. Hmm kolejna terioa spiskowa? Jak dla mnie trochę to naciągane, że kiki promuje to co sprzedaje, ponieważ tego modelu nie sposób dostać u niego a i pioniera też nie ma bo znajomy szukał coś ok 50".
 
Do góry