Panasonic seria Z11

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ja z uwagą oglądałem go w Berlinie na Ifa - a jakie info Cie interesuje?
Panasonic ciągle przesuwa termin dostawy na prezentację - mam nadzieję że nie wynika to z prawdziwej jakości modelu.
 

kriswas

Member
Bez reklam
macek
od chyba dwoch czy trzech miesiecy stoi na pulkach,ogladalem kilka razy z bliska.

Potwierdzam, w zeszłym tygodniu też go oglądałem:
tutaj ,

tylko obsługa nie dała się dotknąć do niego :eek: :shock: :? , a byłem przejazdem i brakowało czasu na rozmowę z właścicielem.
A tak na marginesie, wiem, że powinienem w innym miejscu, ale czy ktoś już ma jakieś doświadczenie, opinie i spostrzeżenia na temat tego sprzedawcy? Kiki, miałeś Phila 9704 spróbować kupić u nich, próbowałeś?
 
Ostatnia edycja:

osk

New member
kriswas napisał:
macek

...
A tak na marginesie, wiem, że powinienem w innym miejscu, ale czy ktoś już ma jakieś doświadczenie, opinie i spostrzeżenia na temat tego sprzedawcy? Kiki, miałeś Phila 9704 spróbować kupić u nich, próbowałeś?

Kupowałem w tym sklepie V10 (przez net) i śmiało mogę go polecić. Sprzedawca ok, dobry kontakt - jedynym niedociągnięciem w moim przypadku było jednodniowe opóźnienie w dostawie.
Pozdrawiam
 

Murza68

New member
Karta SD i filmy HD

Witam,
Zbieram informacje o możliwości oglądania filmów z kart SD na odbiornikach Panasonica. Sam sprawdziłem na TX-P42S10E. Kosztowało to trochę wysiłku, ale opłacało się. Filmy 1080pięknie chodzą nawet z kart SD 4GB (wg. instrukcji SD nie więcej niż 2GB, a SDHC max. 32GB). Jesli ktoś ma jakieś doświadczenia przy innych modelach, to proszę o komentarz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
test zakończony:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=46194

Jeszcze jeden test. Test Monstera - czyli płynność skośna .
Panasonic niestety nie błyszczał w tym teście.
009_P1060464.JPG
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Producent napisał :
Dzięki ekranom NeoPDP Panasonic radykalnie obniżyło się zużycie energii w najnowszych telewizorach plazmowych Panasonic. Telewizory NeoPDP zużywają do 50% energii mniej niż telewizory plazmowe VIERA z 2007 roku przy osiąganiu tego samego poziomu jasności. Było to możliwe dzięki doskonałym inżynierom, którzy zastosowali ulepszony luminofor, większe komórki i nowsze układy elektroniczne. Ostatecznym efektem jest zarówno poprawa jakości obrazu jak i przyjazność dla środowiska.

Nam tak dobrze nie wyszło .
Model na ustawieniach dynamicznych pobierał dużo ponad normę.
002_P1060377.JPG


http://vieraneopdp.panasonic.eu/movie.php?token=pl_PL - przejścia tonalne widoczne
002_P1060488.JPG


008_P1060495.JPG


Pioneer przypomniał jedynie co to znaczy kolor czerwony głęboki.
Okazało się że i tu Panasonic poniósł porażkę.
A dodatkową niespodzianką był fakt że oprócz braku nasyconego czerwonego barkowało ok 30% szczegółów na ekranie. Zdecydowanie więcej kropel rosy na Pioneerze.
018_P1060510.JPG


to jest bez wątpliwości
 

slimak

New member
Bez reklam
Tendencyjne testy i tendencyjne cytaty. No chyba, że nie rozumiesz tego zdania:

„Telewizory NeoPDP potrzebują połowę energii modeli z 2007 roku do wytworzenia takiego samego poziomu jasności, zwiększając jego wydajność dwukrotnie.”
http://www.panasonic.pl/neopdp/?id=35

Tłumaczę ;-)
NeoPDP potrzebują połowę energii modeli z 2007 roku do wytworzenia takiego samego poziomu jasności.
NeoPDP może świecić dwukrotnie jaśniej od modeli z 2007 roku i zużywać tyle samo energii, co modele z 2007 roku.



kiki napisał:
A dodatkową niespodzianką był fakt że oprócz braku nasyconego czerwonego barkowało ok 30% szczegółów na ekranie. Zdecydowanie więcej kropel rosy na Pioneerze.
018_P1060510.JPG


to jest bez wątpliwości


Włącz w końcu tryb THX zamiast katować tryb dynamiczny. :D
 

radosuaf

New member
Bez reklam
To ja może nie na temat, ale pewnie kiki tu zerknie... A jak wygląda porównanie P42V10 i 428XD? Bo to, że KURO 9G jest lepsze, już wiem, ale w 42" 9G nie ma. W dodatku V10 jest FHD a 428 HDR...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
slimak -
Tłumaczysz Panasonica z Polskiego na nasze - :D:D:D - gratuluję .
Zacytuj jeszcze kilka rzeczy z katalogu - nie jest odkrywcze .
I napisz jaki producent napisał że telewizor na słaba czerń , buczy, ma duży input lag , czy słabe kąty .
Weź się za przepisywanie instrukcji - tam też są extra rzeczy.
Ale serią pokaż swoją jakość .
I wymyśl jakąś teorię na to :
008_P1060495.JPG


albo na buczenie , albo na pobór energii
002_P1060377.JPG


tylko dobrze się postaraj !!!
No i dołóż coś od siebie proszę .
 

slimak

New member
Bez reklam
kiki napisał:
slimak -
Tłumaczysz Panasonica z Polskiego na nasze - :D:D:D - gratuluję .

Tłumaczenie zadedykowałem specjalnie do Ciebie, na innych www testujący nie mieli problemów z zrozumieniem sloganów reklamowych Panasonica.


Zacytuj jeszcze kilka rzeczy z katalogu - nie jest odkrywcze .

To Ty pierwszy zacząłeś.


I napisz jaki producent napisał że telewizor na słaba czerń , buczy, ma duży input lag , czy słabe kąty .


Pokaż choć jeden test gdzie ktoś narzeka na słabą czerń lub duży input lag w Z.

I wymyśl jakąś teorię na to :
008_P1060495.JPG
Kiki



albo na buczenie

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1044254



No i dołóż coś od siebie proszę.

Z1 oglądałem ponad miesiąc temu. Porównywałem go do g15 V10 i KURO.
Od V10 model Z miał dużo lepszą czerń i ilość detali widocznych na czarnym tle. Pozostałe aspekty obrazu były zbliżone.
Model Z w porównaniu do Kuro niczym szczególnym się nie wyróżniał. Przy obecnej cenie wydaje się lepszym wyborem Pioneer, ale jakby oba TV kosztowały tyle samo, to Panasonic wygrywa duuuużo lepszym wyposażeniem.

Pozdrawiam Ślimak. ;-)
 
Do góry