Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

loky

New member
renegade, CCC-pulpity i ekrany-prawym myszy na dole na monitorek odpowiadający telewizorowi i konfiguruj- zakładka opcje skalowania.
 

yacek _b

New member
Pavel091 napisał:
Witam, jakie są najlepsze ustawienia dla obrazu w tym telewizorze ??
Gdzie mogę sprawdzić, ile telewizor jest już używany??


leniu jeden :eek: , strona 217 tego wątku ! ( sprawdzenie ile godzin już hulał tv , kol Bogaty podaje co i jak )

co do kolorów to kurde ustaw tak by TOBIE i tylko TOBIE pasowało , nie kieruj sie ustawieniami innych , bo każdy ma inny gust !
 

achim69

Member
yacek _b napisał:
Kapral_Hicks , może jednoznacznie nie odpowiem , ale kiedyś miałem mozliwość porównania modelu X do wersji S , skupiając sie tylko na obrazie , różnica jest na " mój daltonizm " ;) bardzo duża , czerń na S-ce jest jak " smoła " a na X-sie szara ( w porównaniu do S-ki ) kolory na S-ce są soczyste i mieszanie w menu X-sa nic nie pomagało. :x
Cały niedosyt ratuje różnica w cenie wynosząca 4 tys. zł przy 42" . ( cena z MM z przed 2-3 miesiecy )
Aktualna różnica w cenie między 42S a 42X to ok. 500 pln.Więc kapral hicks spokojnie możesz się szarpnąć na 42S , CENY ZACZYNAJĄ SIĘ OD 2,5 TYS.:)
 

yacek _b

New member
kapral !!!!! cholerka dałem ciała !!! :cry:
Porównywałem model X do V , jejku dopiero dzieki achim69 coś zaczeło mi nie pasować , bo za szybko cena jakoś spadła .
Przepraszam najmocniej za wprowadzenie w błąd . :sad:


ja bzyczenia na 37" nie słyszę
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Czyli pewnie od X można oczekiwać tego samego co od S jeśli o poziom czerni chodzi. Zostaje więc przy X bo zawsze to lepiej jeśli o DVD chodzi względem fullHD:), ciekawy jestem czy będzie jakaś poprawa względem mojego lcd w szarości czerni :)
 
Ostatnia edycja:

dorianmk

New member
pomoc potrzebna

Panowie potrzebna pomoc dziś kupiłem plazmę px50y i mam problem z odbiorem n-telewizji przez kabel komponent i hdmi. Tzn obraz po uruchomienia dekodera jest plansza główna nki napis trwa uruchamianie odbiornika potem nie ma obrazu. Przez skart wszystko ok ale specjalnie pożyczyłem kable by dzisisaj obejrzeć pierwszy raz hd, a yu lipa. Na marginesie nawet przez scart obraz bardzo dobry dzięki wszystkim którzy pomagają w tym wątku dzięki wam wybrałem ten model.
 

yacek _b

New member
dorianmk napisał:
Panowie potrzebna pomoc dziś kupiłem plazmę px50y i mam problem z odbiorem n-telewizji przez kabel komponent i hdmi. Tzn obraz po uruchomienia dekodera jest plansza główna nki napis trwa uruchamianie odbiornika potem nie ma obrazu. Przez skart wszystko ok ale specjalnie pożyczyłem kable by dzisisaj obejrzeć pierwszy raz hd, a yu lipa. Na marginesie nawet przez scart obraz bardzo dobry dzięki wszystkim którzy pomagają w tym wątku dzięki wam wybrałem ten model.


masz jednocześnie podłaczone przez komponent i HDMI ?
 

uzielone

New member
Tx-p37x10y

W zeszłym tygodniu dołączyłem wreszcie do szczęśliwych użytkowników plazmy marki Panasonic :D. Mój wybór ze względu na rozmiar padł na TX-P37X10Y. Czytałem sporo artykułów i testów na tej stronie oraz opinii w internecie o tym modelu oraz o plazmach i potwierdzam, że wszystko się zgadza. Obraz na cyfrowej kablówce z UPC jest bardzo dobry, kolory są naturalne i łagodne dla oczu a sam model bardzo ładnie wykonany i prosty w obsłudze. Musze tylko zmienić odtwarzacz dvd na nowszy model z wyjściem HDMI bo stary podpiąłem po komponencie i nie jest źle ale rewelacji też nie ma. Jest już wysłużony więc można go odesłać na emeryturę ;-) a kupić taki, który będzie lepiej współpracował z TV HDTV. Co do ustawień obrazu to ustawiłem rodzaj - Normalny, balans bieli - Normalny, sterowanie kolorami - załączone, Tryb ECO (C.A.T.S.) - załączony, P-NR - minimum. Ktoś ma jakieś sprawdzone propozycje co do ustawień w menu tego modelu?
 

yacek _b

New member
uzielone napisał:
W zeszłym tygodniu dołączyłem wreszcie do szczęśliwych użytkowników plazmy marki Panasonic :D. Mój wybór ze względu na rozmiar padł na TX-P37X10Y. Czytałem sporo artykułów i testów na tej stronie oraz opinii w internecie o tym modelu oraz o plazmach i potwierdzam, że wszystko się zgadza. Obraz na cyfrowej kablówce z UPC jest bardzo dobry, kolory są naturalne i łagodne dla oczu a sam model bardzo ładnie wykonany i prosty w obsłudze. Musze tylko zmienić odtwarzacz dvd na nowszy model z wyjściem HDMI bo stary podpiąłem po komponencie i nie jest źle ale rewelacji też nie ma. Jest już wysłużony więc można go odesłać na emeryturę ;-) a kupić taki, który będzie lepiej współpracował z TV HDTV. Co do ustawień obrazu to ustawiłem rodzaj - Normalny, balans bieli - Normalny, sterowanie kolorami - załączone, Tryb ECO (C.A.T.S.) - załączony, P-NR - minimum. Ktoś ma jakieś sprawdzone propozycje co do ustawień w menu tego modelu?


no fajnie że jesteś zadowolony z zakupu , to jest najważniejsze , co do obrazu na kablówce UPC to hmm... nie wszystkie kanały sa super , takie wedding - ścierwo ( czyt. obraz mydło i mleko ) , najchętniej bym go usunął :x , czasem puszczaja kijowy materiał na discovery travel&living , ale generalnie nie jest źle , ciekawe że nasz krajowe kanały są dobrej jakości.
Co do ustawień , ja tryb eco mam wyłaczony , za bardzo wieczorem przyciemnia obraz - dla mnie P-NR minimum , też mam ustawione na normal i skorygowane ustawienia koloru , jaskrawości , ostrości pod swoje preferencje . A sprawdzonych ustawień nikt ci nie poda bo takie nie istnieją :)
 

digitalus

Banned
witam
najlepiej samemu dobrac ustawienia jakie nam najbadziej odpowiadaja ale mozesz zajrzec tutaj
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=46438
jesli chodzi o dvd to wybralem pioneera. ale nie wysoki model tylko dv-300 bo np nowsze modele np dv- 420, 600 nie czytaja plikow mpeg2.
oczywiscie nie kazdy musi korzystac z plikow mpeg 2 bo takie sa np z kart dvb
zwrocilbym uwage na dvd pioneer moze jakis w wyjsciem hdmi bo ostrosc obrazu jest bardzo dobra.
sprawdzam w tradycyjnym sklepie , jesli wszystko ok to kupuje przez internet:)
jesli chcesz to mozesz sprawdzic czy Twoje obecne dvd czyta mpeg2
to wlasnie stream z karty dvb, mozesz tez ocenic jakosc obrazu.
http://www.sendspace.com/file/1mr0hj
 
Ostatnia edycja:

uzielone

New member
Dzięki za szybką odpowiedź :) Rzeczywiście jak przyjrzeć się obrazowi w nocy to ECO mocno przyciemnia obraz, muszę posprawdzać inne ustawienia ;) Odnośnie dvd to zastanawiam się nad modelem Philipsa DVP 5990, posiada HDMI i Divix Ultra i przystępną cenę 250-300zł. O Pioneerach również słyszałem dobre opinie, wysoka jakość i bardzo dobra obsługa divix. Toshiba reklamuje się znakomitym skalowaniem DVD do formatu HD, a jakie są opinie o odtwarzaczach Panasonica? Pozdrawiam!
 

kowal801

New member
Bez reklam
Ja mam akurat DVD PHILPSA(DVDR 5500),obraz po HDMI jest zyleta,w zasadzie filmy na dvd wyglądają prawie tak samo jak na materiale 720p,bardzo dobry upscaling wydaniu tego Philipsa do rozdzialki 1080i;)
 

fafik73

New member
uzielone napisał:
W zeszłym tygodniu dołączyłem wreszcie do szczęśliwych użytkowników plazmy marki Panasonic :D. Mój wybór ze względu na rozmiar padł na TX-P37X10Y. Czytałem sporo artykułów i testów na tej stronie oraz opinii w internecie o tym modelu oraz o plazmach i potwierdzam, że wszystko się zgadza. Obraz na cyfrowej kablówce z UPC jest bardzo dobry, kolory są naturalne i łagodne dla oczu a sam model bardzo ładnie wykonany i prosty w obsłudze. Musze tylko zmienić odtwarzacz dvd na nowszy model z wyjściem HDMI bo stary podpiąłem po komponencie i nie jest źle ale rewelacji też nie ma. Jest już wysłużony więc można go odesłać na emeryturę ;-) a kupić taki, który będzie lepiej współpracował z TV HDTV. Co do ustawień obrazu to ustawiłem rodzaj - Normalny, balans bieli - Normalny, sterowanie kolorami - załączone, Tryb ECO (C.A.T.S.) - załączony, P-NR - minimum. Ktoś ma jakieś sprawdzone propozycje co do ustawień w menu tego modelu?
gdzieś tu przeczytałem , że przy wyłączonym trybie P-NR obraz jest ostrzejszy,P-NR go rozmydla , sprawdziłem u siebie i faktycznie tak jest,od tej pory P-NR mam wyłączony
 

gorylla

New member
Bez reklam
Nie do końca się zgodzę. PNR ustawiony na minimum delikatniutko wygładza obraz i krawędzie, które nie są wtedy takie "wyraczaste". Dlatego ja ustawiłem PNR na minimum. Przy większych nastawach rzeczywiście obraz już za bardzo się rozmydla.
 
Do góry