Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

broda1725

New member
Bez reklam
A musi być ten sklep ?. Na Electro jest za 2069zł, ja tam zamawiałem i wszystko było jak w najlepszym porządku, zresztą nie pierwszy z tamtą sprzęt.
 

robik130

New member
marmar3 napisał:
Witam.
...... Jak myślicie to zagrywka przed świętami czy zaczyna się coś dziać na rynku i ceny zaczynają ogólnie rosnąć? Chcę się załapać na promocję z gwarancją na 5 lat i nie wiem czy teraz płacić te 2225 czy poczekać do stycznia?
Pozdrawiam
Promocja trwa do końca stycznia (o ile te modele będą jeszcze w sprzedaży). Promocja jest tylko dla modeli 2009.
Natomiast przed świętami ceny niestety zawsze idą w górę, bo każdy chce wtedy sprawić sobie nową zabawkę i jest duży popyt. Jednocześnie sklepy schodzą z zapasów, by ich nie inwentaryzować w dniu 31/12.
Mój kolega, który jest właścicielem sklepu RTV obserwuje to co roku.
 
Ostatnia edycja:

janki5

New member
Własnie wczoraj leciał MAN UTD - WOLVES i mecz w HD da sie juz fajnie ogladac , w ciemnym pokoju lepiej było z włonczonym EKO , jestem przed remontem i telewizor stoi na podłodze jak bedzie wisiał to chyba bedzie lepiej (odległośc tez bedzie inna).Jest to najtanszy dekoder HD takze cudów nie mozna oczekiwac ale za ta cene chyba jest wart.Ja go kupiłem jako przejsciowy zanim dostane PVR z cyfry.Jest w nim problem z listami musza byc chyba pod soft.Ja wczoraj wgrywałem liste ze strony producenta i dekoder kąpletnie padł (przez USB). Postawiłem go dopiero przez kabel rs232.
No i teraz wyszła wielka wada kanałów HD :jest ich za mało a kanały SD już mi sie nie podobają.Powiem Ci tak achim69 moja żona co sie kąpletnie nie zna co to HD-SD jak jej przełaczyłem to powiedziała :jaki ładny obraz zrób tak na wszystkich.
 

greghoryy

New member
WItam, jaki konkretnie kabel polecacie do podlaczenia x10y z komputerem ?? Wiem ze x10y ma osobne wejscie na komputer wlasnie, dodam ze posiadam karte radeon 4870 2x DVI-I i jedno s-video. Aktualnie mialem kabel euro->s video podlaczyle ale szalu nie bylo z obrazem. Czy jest jakis kabel do transmisji obrazu i dzwieku naraz?
 
Ostatnia edycja:

achim69

Member
dzięki janki5.napisz jeszcze czy z koszulek man.utd czerwony kolor nie wychodził poza "ramy".a co do tunera to mam aktualnie z cyfry i nie jest to szczyt techniki więc nie wiem czy sobie polepszysz.
 

adisb

New member
Panowie jak to w końcu jest z tym wypalaniem tego loga TVN itp itd jutro planuje kupić a raczej planowałem bo już mam wątpliwości czy kupić Panasonic P42X10Y warto czy lepiej dać sobie spokój i kupić coś innego.
 

robik130

New member
kosztowiok napisał:
Ale podłączając kompa prze hdmi2 może spalić płytę główną plazmy?

W moim laptopie nie wyjścia dvi, więc podłączyłem typowym kablem monitorowym (tylko wizja). Obraz jest bardzo dobry. Dźwięk to już prosta sprawa (np. wyjście słuchawkowe z komputera). :mrgreen:
 

slimak

New member
Bez reklam
kosztowiok napisał:
Ale podłączając kompa prze hdmi2 może spalić płytę główną plazmy?

Nie.*

Można tylko nie usłyszeć dźwięku w TV jak karta graficzna PC nie ma opcji puszczania dźwięku po DVI.



*Jeżeli PC jest sprawny oraz PC i TV są prawidłowo uziemione (zasilanie, antena).
 
Ostatnia edycja:

kjajo

New member
pytanko

Zakupiłem model 42X10Y. Obraz sd bardzo przyzwoity (zależnie od kanału).
Mam jedno pytanie. Telewizor podłączyłem kablem euro do fergusona 6318. Wcześniej na starym telewizorze, (Thomson 21) po włączeniu tunera włączał się także telewizor ( ze stand by). Teraz muszę oddzielnie włączać tuner i plazmę. Czy jest jakiś sposób aby włączać oba sprzęty jednym pilotem, pomijając te uniwersalne.
 

phoba

New member
phoba napisał:
A teraz kombinacja ;) Chcę też kupić kino domowe, z wejściem optycznym. Czy wyjście optyczne na tylnym panelu TV oznacza, że jeżeli będę miał podłaczone różne źródła pod porty HDMI (konkretnie: n'ka, WD TV i komputer z HDMI) to z każdego z nich uzyskam dźwięk 5.1 wyprowadzony optykiem z TV i podłączonym do kina??

Ponieważ nikt nie odpowiedział, a ja w tej sprawie pomęczyłem Panasonica zamieszczam poniżej ich odpowiedź. Może komuś się przyda...

"Uprzejmie informujemy, że nie ma możliwości przetransferowania dźwięku podawanego do wejść HDMI na wyjście optyczne. Na wyjściu optycznym SPDIF pojawia się sygnał fonii gdy odbiornik pracuje w trybie DVB lub oglądania filmów."

Tutaj się zaciekawiłem i zapytałem o filmach z jakiego źródła jest mowa. Odpowiedź Panasonica: "Z karty SD."

Posiadając wiedzę między innymi z tego forum trochę się zdziwiłem i zapytałem czy aby na pewno, bo taka informacja nie figuruje w specyfikacji tego modelu. Na co Panasonic odpowiedział następująco.

"Przepraszamy, rzeczywiście w modelu TX-P42X10Y z karty SD można oglądać tylko zdjęcia w formacie JPEG."

Nie wiem czy w świetle tego "zamieszania" można być pewnym ich odpowiedzi w kwestii optyka. :mrgreen:
 

gorylla

New member
Bez reklam
Nie po raz pierwszy Panasonic podaje bzdurne informacje, jak np. w sprawie aktualizacji oprogramowania do 1.215, gdzie wielu ludzi dawno zrobiło taki upgrade (soft nadleciał z "Czech"), a Panasonic polska nic o tym nie wiedział i przez jakiś czas upierał się, że takiego softu nie ma.

Ja tam ich o nic nie pytam, bo zdecydowanie lepsze informacje mają ludzie na forum :p
 

janki5

New member
Przy nastepnym meczu sie dokładnie przyjże , jest to mój pierwszy dekoder HD takze ja jestem zachwycony ale nie mam porównania , tym bardziej ze czekam na dekoder od cyfry (i jeszcze 10 zeta za wynajem) .
Acha znalazłem tu na forum ustawienia: kinowy , ciepły a reszta wyłaczone dla mnie chyba najlepsze (narazie)
 

broda1725

New member
Bez reklam
adisb napisał:
Panowie jak to w końcu jest z tym wypalaniem tego loga TVN itp itd jutro planuje kupić a raczej planowałem bo już mam wątpliwości czy kupić Panasonic P42X10Y warto czy lepiej dać sobie spokój i kupić coś innego.
Logo TVNu ci się nie wypali, nie martw się tym a nawet jeśli ci się coś wypali, to tego nie ujrzysz z nawet 1m, musiał byś jeździć nosem po matrycy wtedy coś znajdziesz.
Także kupuj, ogladaj i nie przejmuj się tymi wypaleniami czy powidokami.
 

Gee

New member
No i panowie TV został zakupiony. Wybór: TX-P42X10Y - zakupiony w 2bis za 2069.15 zł (wraz z kosztami wysyłki, płatne przy odbiorze - kurier UPS). Mam nadzieję, że dostarczą go przed świętami.
Będę oglądał z odległości ok 2.9 m - 3 m. Myślałem o 50" ale po zastanowieniu (także wycinaniu z kartonów wielkości matryc i testowaniu) wybrałem 42". 50" pasowałoby idealne gdybym powiesił go na ścianie (wtedy mam 3.3m). 1000zł to jednak spora kwota (1/2 ceny telewizora) i myślę, że to trochę za dużo. Zwłaszcza jak zarabia się 3/4 ceny TV na miesiąc. Dzięki za wszystkie posty, rady i oczywiście podzielę się opinią. Mam nadzieję, że 2bis to dobry sklep internetowy.
 

endriu113

New member
To i ja się pochwalę,po kilku tygodniach czytania forum jako niezarejestrowany dojrzała decyzja -najpierw do rejestracji a następnie do zakupu,no i od tygodnia stoi sobie 37X10Y za niecałe 2100 kupiony przez internet w sieci Mixelectronic i odebrany osobiście w najbliższym punkcie sprzedaży.Jestem zadowolony z obsługi jak i ceny,panasek fabrycznie nowy ,bez przebiegu.Pracuje z anteną dachową -TV1 i TV 2 ,tunerem cyfrowym -tanim Fergusonem 2018 oraz równie niemłodym DVD Panasa S-35.Zaaplikowałem jedynie dobre okablowanie i mimo średniej jakości sygnału obraz jest bardzo dobry,szczególnie pochwalić muszę jakość programów DVB z Czech i Niemiec ,lepsza niż mój sygnał DVD.Lecę puki co na ustawieniach lajtowych .Przy okazji mam pytanie-czy opakowanie po TV należy przechowywać?
 
Do góry