Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

chillboy

New member
Pytanie zatem czy TH-P42X10E lub "Y" potrafią dekować taki dzwięk?
Przypuszczam że to jest coś innego niż obecnie stosowany NICAM?
Jeżeli nie potrafią to kupowanie TH-P42X10Y jest bez sensu... bo i tak trzeba będzie dokupić zewnętrzny dekoder do dzwięku :wink:

Wypowie się jakis znawca w tej kwestii?
 

ellah

New member
A ja juz chyba nie czekam na model "y" i podejrzewam ze cena bedzie kosmiczna, co najmniej 3200 w necie

Tym bardziej ze od 16.04 w Media Markt mozna dostac Samsunga 42B430 z USB i MPEG4 za 2380!
 

kateb

New member
cygan napisał:
kateb - nie do końca tak jak piszesz. X do PV ma większy kontrast, więc to już nie jest typowym "liftem". Weszła jeszcze wersja C z dwoma HDMI i MPEG4. Kosztuje tyle co X z MPEG2. Więc w tej samej cenie masz wybór, czy wolisz 3 HDMI czy MPEG4, lub dopłacasz troszkę i masz jedno i drugie. Dla mnie bomba, każdy sobie dostosuje opcję :)

To jest właśnie to - co ja nazywam liftingiem (czy typowy czy nie?), popatrz jak wygląda lifting w samochodach... wymiana wadliwych podzespołów (np. zmiana wtrysków z lukasa na boscha itd..), odnowienie paszczy (zderzak - spoilery), i włożenie tańszych i mniej awaryjnych części (bo po X latach produkcji okazuje się co jest lepsze i tańsze), a czasem dodanie nowej elektroniki do silnika albo jednego/dwóch silników do gamy.

Kończę dygresję i wracam do sedna. Tak samo lifting wewnętrzny i zewnętrzny dokonał się tutaj, z lekka poprawili matrycę - niby kontrasty, ale jak się dwóch modeli obok siebie nie postawi to nie widać różnicy - a ja nawet w sklepie na dwóch stojących obok siebie (pv80 vs X10) tej różnicy nie wdziałem.

Piszesz o serii C i to właśnie nowa wersja, gdzie coś zabrali a coś dodali (elektronika/software, porty we/wy) i to już jest bardzo dobry ruch marketingowy. A matryce ciągle dojrzewają, więc co roku jakiś parametr się poprawia.

No przepraszam, za przudługą dygresyję ;D.

Ale co do reszty sie zgadzamy, tzn. dla mnie bomba. Czekam na wypłatę i chwilę wolnego aby zamówić. Potem na pewno opisze wrażenia. Przy czym porównam go co najwyżej do aktualnego CRT, którego przez tydzień kalibrowałem, oraz do Sharpa znajomego.
 

Hoaxx

New member
Po miesiacach wybierania i glowkowania wreszcie zagoscil u mnie nowy TV - Panasonic 50X10. Cena wyjatkowo okazyjna (z transportem zaplacilem 3533.00PLN).

Kupilem w sklepie internetowym zadowolenie(.)pl (obecnie jednak nie maja tego TV chwilowo na stronie i wycofali z ceneo, podejzewam, ze wiem, dlaczego xD). Zamowilem i zaplacilem w poniedzialek wieczorem, dzisiaj rano przyjechal UPSem, elegancko w pionie (tzn. stojac na boku) na malej palecie.

Na poczatku mial byc 42PV80. Gdy jednak ceny podskoczyly a z dostepnoscia zaczelo byc licho, rozwazylem Samsung 42A451. Nastepnie z uwagi na stosunkowo nieznaczna roznice ceny zmienilem plany na 50" - 50A451 albo 50A551 (Subjektywnie preferowalbym cos ze stajni Panasonic, ale w 50" nic mnie cenowo nie przekonywalo). Patrzac na nowe Samsungi rozwazalem poczekac ewentualnie na 50B530, ale w koncu pojawila sie na swieta okazja na 50X10 za pomylkowo elegancka cene - zalowalbym, gdybym nie skozystal.

Co do jakosci obrazu na razie sie nie wypowiem (no oprocz, ze duuzy, a mimo, ze znalem rozmiary, to sam karton gigantyzmem i tak powala), bo ledwo wnioslem i rozstawilem, to juz do pracy musialem sie zwijac. Pozatym i tak nie mam odniesienia do niczego innego niz prastary CRT 26" Panasonic (sluzyl rodzinie od poczatku lat 90tych, bezawaryjnie) czy (dobrej klasy) monitor LCD 24" BenQ. Tak, ze mysle, ze efekt powali mnie w kazdym wypadku.

Nie stac mnie na HighEnd'owe KURO czy najwyzsze serie o grubosci kciuka (albo raczej: wole sobie za to kupic cos innego, np. nowa kuchnie albo uzywane auto...), ale nie mam tez tak wygorowanych oczekiwan.
Oczekuje, ze - powidoki, duszki, zielone fosforki czy rozowe paski - cale w calym bede zadowolony z zakupu.

Pozdrawiam posiadajacych i szukajacych.
 

Hoaxx

New member
Na razie moge tylko powiedziec, ze spore xD
Do auta typu Renault Megane na szerokosc by raczej nie weszlo.

W cm podam, jak bede w domu.
 

masobon

New member
otwory montażowe w 50X

mam ogromną prośbę; zanim kupię panasonica 50X muszę zrobić specjalne miejsce do powieszenia telewizora; do tego celu potrzebuję dokładnych informacji co do rozmieszczenia otworów montażowych z tyłu tv przeznaczonych do zamontowania wieszaka; w sklepach w pobliżu mojego miejsca zamieszkania nie mają 50cali, w panasonicu Polska nie dysponują takimi informacjami ani schematami a w instrukcji sciągniętej z brytyjskiej strony panasonica też nic nie ma; czy byłby ktoś tak miły i zmierzył posadowienie tych otworów? chodzi mi o to w jakiej odległości od boków, góry i spodu tv (bez podstawy) są te otwory i w jakim rozstawie; zdesperowana zwolenniczka plazmy panasonica
Magdalena
pozdrawiam i liczę na pomoc
 

kodi1985

New member
Hoaxx napisał:
Na razie moge tylko powiedziec, ze spore xD
Do auta typu Renault Megane na szerokosc by raczej nie weszlo.

W cm podam, jak bede w domu.

Dostałem odpowiedz od Panasonic Polska

134 cm x 29 cm x 88 cm

Rzeczywiscie ogromne, ale mam nadzieje ze do mazdy 6 kombi wejdzie :)
 

tobas

New member
Panowie to co z tym dzwiękiem w standardzie MP2 oraz Dolby Digital Plus? Czy Panas potrafi takie dźwięki dekodować?

Na stronie polskacyfrowa.org/index.php?id=2 wyraźnie jest napisane że jak wprowadźą telewizję cyfrową to odbiornik musi mieć możliwość dekodowania tekiego dźwięku.
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
DO broda1725

Tracąc pomału nadzieję doczekania testu KIKIEGO
CHCĘ Cię zapytać/aby zabić czas oczekiwania końca testu/jakie są Twoje odczucia z użytkowania
Samsung Le40A451C1 i co Cię pcha w kierunku plasmy..

 

kYc

New member
Wrażenia z x10

Witam. Jestem nowy na forum i od razu, bez bicia się przyznaje, że mam 50X10 od tygodnia :grin: niestety za wiele nie mogę o nim powiedzieć, gdyż jest to moja pierwsza plazma i nie mam zbytniego porównania z wyjątkiem tych tv, które widziałem w sklepach.

Moim zdaniem 50X10 to był bardzo dobry wybór, dobrze radzi sobie z sygnałem SD i ma doskonałe kolory.
Jedyne co mi się rzuciło w oczy to niezbyt ostre dynamiczne sceny, może zależy to od materiału który oglądałem albo od mojego amatorskiego oka ;)

Na koniec dodam, iż nie żałuję wyboru X10. To bardzo dobry tetewizor. Za tę cenę mogę go polecic każdemu kto jest jeszcze niezdecydowany ;)
 

kodi1985

New member
broda1725 napisał:
Hoaxx jak możesz to napisz z jakiej odległości oglądasz tą plazmę 50".

Broda ja jeszcze nie mam, ale juz zamowilem i czekam na odbior, lecz bede ogladac z 3,6 metra. Niestety nie doczekalem na test kikiego i kupilem wczesniej.
 

dr24

New member
chyba też się nie doczekam na test bo zaczyna być to śmieszne. facet obiecuje a potem w nieskończoność wydłuża termin. bzdura jakaś. oglądałem dziś w MM 50x10 i podoba mi w nim stosunek jakości/ceny. full hd moim zdaniem jest istotny dla kogoś kto będzie oglądał wyłącznie materiały w takiej jakości z 2 m. ja mam do tv ok 4 - 4,2 (planuje ntv która i tak nadaje w hdready) i z tej odległości moim zdaniem różnicy się nie wyłowi (wzrok mam b.dobry :)) zastanawiam się tylko na poborem prądu w tej plaźmie. nieby ma to być 350w - max, użytkowe 280w. ale jak widać w innych testach użytkowe może przewyższać znacznie maksymalne podane przez producenta. jako nowicjusz na tym forum chciałem podziękować użytkownikom ponieważ wasze wypowiedzi/subiektywne opinie w znacznym stopniu pomogły mi w wyborze tv.
 
Ostatnia edycja:

Wojcio8

New member
Gdzie ten test??!!

KIKI chłopie masz jaja?? Bo mam wrażenie że nie. Wal prosto że nie ma testu a nie robisz tu na forum jakąś szopke!!
Święta Bożego Narodzenia dawno były!! Weź no chłopie zdejmij spodenki, włóż spodnie i podaj na forum co i jak jest z tym testem bo robisz idiote z siebie!!
 

Wilbeer

New member
Wojcio8 napisał:
KIKI chłopie masz jaja?? Bo mam wrażenie że nie. Wal prosto że nie ma testu a nie robisz tu na forum jakąś szopke!!
Święta Bożego Narodzenia dawno były!! Weź no chłopie zdejmij spodenki, włóż spodnie i podaj na forum co i jak jest z tym testem bo robisz idiote z siebie!!


Pierwsze primo: Zgadzam się z powyższym w 100%.

Drugie primo: Śmieszne to to już było miesiąc temu - teraz jest tylko żałosne....

Trzecie primo: Wszystkim co zaraz napiszą, że "jak jesteś taki mądry to sam napisz, albo daj człowiekowi spędzić czas z rodziną" odpowiadam: a po kiego pisze obietnice że będzie za..... a potem że za....... a potem, potem, potem w nieskończoność... Nie chce robić testu, nie ma czasu, chce spedzic czas z rodziną prosze bardzo ale wtedy sie pisze "TEST BEDZIE 1 CZERWCA 2009r. - chcecie to czekajcie, nie chcecie trudno nie czekajcie !"

Czwarte primo: (teoria spiskowa) - Czy wy naprawdę nie widzicie że akurat ten model z racji przedziału cenowego i dobrych opinii poprzedniej serii będzie się cieszył bardzo dużym zainteresowaniem....... Więc właśnie przeciąganie w nieskończoność tego testu zaowocuje największą ilością przedłużanych bez końca abonamentów................

HOWK
 

luigi

New member
Nic dodać nic ująć do postu powyżej;)
skoro ktoś coś obiecał i nie wywiązuje się z tego należałoby się kilka słów wyjaśnienia!!! albo proste dementi, że chodziło o test G10 a nie X10 i nie byłoby całego zamieszania.

p.s.
Nie można olewać setek użytkowników forum, którzy płacą składki tylko po to aby mieć dostęp do testów.
 
Do góry