Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

kateb

New member
Przy okazji swojego wpisu witam wszystkich!

A teraz do rzeczy:
hurra!!!,
No i jest dekoder MPEG-4, a co za tym idzie TVP HD z antenki oraz przy okazji filmy AVCHD z karty SD (w końcu AVCHD to właśnie fragment standardu MPEG-4).

I cena niewiele wyższa, bo tylko o około 200 PLN (jak sie bierze na raty to jakieś 10 PLN miesięcznie).

Swoją drogą, gdzie popatrze to 42PV80 kosztuje 2900 albo 3100, X10 porównywalnie kosztuje 3100 albo 3300, więc X10Y będzie za 3500. Ale za miesiąc ceny się odpowiednio wyrównają w dół, a PV80 pewnie już całkeim poznikają. Dziwne jest dla mnie to, że PV80 w lutym był tańszy niż teraz. Chociaż to pewnie wspaniałe rynki walutowe. A z tego co wiem, to Panasonic nie jest z polski ];->, i sprzedawany jest po przeliczeniu walut z euro.

Wygląda na to, że X10 (który notabene jest tylko PV80 po liftingu) ma niższe ceny na starcie niż PV80. Jak dla mnie bomba. Panasonic! - brawo - tak trzymać. Po świętach kupuje. Współczynnik WAF (Wife Acceptance Faktor) ciągle rośnie i po swiętach chyba zostanie przekroczony poziom krytyczny. pomogłem sobie odsuwają sofę od telewizora na odległość 4 metrów. Teraz nasza 21" bańka wygląda jak telefon komórkowy.
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Kiki powiedz czy my doczekamy się przed świętami tego testu czy raczej już nie masz czasu bo trza przecież jaja już gotować i wódkę schładzać :D.
 

cygan

Member
kateb - nie do końca tak jak piszesz. X do PV ma większy kontrast, więc to już nie jest typowym "liftem". Weszła jeszcze wersja C z dwoma HDMI i MPEG4. Kosztuje tyle co X z MPEG2. Więc w tej samej cenie masz wybór, czy wolisz 3 HDMI czy MPEG4, lub dopłacasz troszkę i masz jedno i drugie. Dla mnie bomba, każdy sobie dostosuje opcję :)
 

paulsky

New member
centur napisał:
we wszechświecie nie istnieją raty 0%
Okazało się, że tak. Na moim przykładzie!

Odebrałem wczoraj TX-P50X10E raty rzeczywiście 0% tzn. za sprzęt zapłaciłem 4449zł + domówiłem wieszak Technlink za 209zł
całość wyszła 4658 zł - mam umowę ratalną i płacę 30 x 155,20 zł
Próbowali mnie naciągnąć na ubezpieczenie kredytu 0,7% m-cznie, ale podziękowałem. Także można.

Co do ceny kwota 4450zł jest wydaje mi się przyzwoita (42'' kosztuje chyba
3190zł). Na serwisach aukcyjnych te TV 50'' chodzą między 4100-4500 i nikt nie oferuje takich rat (0%).

Kupiłem w RTV Euro AGD z tym, że zamówiłem przez Internet a resztę załatwia się w wybranym przez siebie sklepie, w moim przypadku całość trwała 40' (od momentu wejścia do momentu wyjścia ze sklepu).
 
Ostatnia edycja:

centur

New member
paulsky napisał:
Okazało się, że tak. Na moim przykładzie!

Odebrałem wczoraj TX-P50X10E raty rzeczywiście 0% tzn. za sprzęt zapłaciłem 4449zł + domówiłem wieszak Technlink za 209zł
całość wyszła 4658 zł - mam umowę ratalną i płacę 30 x 155,20 zł
Próbowali mnie naciągnąć na ubezpieczenie kredytu 0,7% m-cznie, ale podziękowałem. Także można.

Co do ceny kwota 4450zł jest wydaje mi się przyzwoita (42'' kosztuje chyba
3190zł). Na serwisach aukcyjnych te TV 50'' chodzą między 4100-4500 i nikt nie oferuje takich rat (0%).

Kupiłem w RTV Euro AGD z tym, że zamówiłem przez Internet a resztę załatwia się w wybranym przez siebie sklepie, w moim przypadku całość trwała 40' (od momentu wejścia do momentu wyjścia ze sklepu).
30x155,20=4656 zł, stąd wynika że sklep/bank jeszcze 2 zety do interesu dopłaca :), fakt faktem że niektóe sklepy podają 2 ceny np 2000zł lub 20rat po 100 zł, jedak moje doświadczenie i kilka logicznych pytań do sprzedawcy pokazują, że w takim przypadku kupując za gotówkę mozesz liczyć na min. 5% rabatu, pamiętaj że sklep sprzedając coś na raty dostaje od banku całą sumę a raty spłacasz do banku który udzielił Ci w tym momencie kredytu, a one nic za darmo nie zrobią ............
 

maczb

New member
paulsky napisał:
Okazało się, że tak. Na moim przykładzie!

Odebrałem wczoraj TX-P50X10E raty rzeczywiście 0% tzn. za sprzęt zapłaciłem 4449zł + domówiłem wieszak Technlink za 209zł
całość wyszła 4658 zł - mam umowę ratalną i płacę 30 x 155,20 zł
Próbowali mnie naciągnąć na ubezpieczenie kredytu 0,7% m-cznie, ale podziękowałem. Także można.

Co do ceny kwota 4450zł jest wydaje mi się przyzwoita (42'' kosztuje chyba
3190zł). Na serwisach aukcyjnych te TV 50'' chodzą między 4100-4500 i nikt nie oferuje takich rat (0%).

Kupiłem w RTV Euro AGD z tym, że zamówiłem przez Internet a resztę załatwia się w wybranym przez siebie sklepie, w moim przypadku całość trwała 40' (od momentu wejścia do momentu wyjścia ze sklepu).
Sorry ale naprawde nie ma rat 0% a numer polega na tym że po prostu cena telewizora jest wyższa i z niej sklep płaci najczęściej do banku
pare razy spotkałem się w sklepach że jak brałem za gotówke to sprzedawca jeszcze schodził z ceny a jeżeli na raty to cena była ostateczna ( to się nazywa że sklep oprocentowanie bierze na siebie :))
 

paulsky

New member
maczb napisał:
Sorry ale naprawde nie ma rat 0% a numer polega na tym że po prostu cena telewizora jest wyższa i z niej sklep płaci najczęściej do banku
pare razy spotkałem się w sklepach że jak brałem za gotówke to sprzedawca jeszcze schodził z ceny a jeżeli na raty to cena była ostateczna ( to się nazywa że sklep oprocentowanie bierze na siebie :))
Oczywiście w zupełności się zgadzam. Oczywiście ktoś musi zapłacić bankowi, pytanie ile i jak to się ma co ceny towaru.

Jednak ja osobiście (podkreślam JA) uznałem że cena 4449 jest na dzień dzisiejszy możliwa do przyjęcia za ten sprzęt. Być może uzyskałbym dodatkowy rabat te 5%, ale uznałem że za 30 rat i przycenie jak wyżej
jest to naprawdę OK.

Prawdą jest to że niektóre a właściwie większość firm bardzo zawyża ceny np. MM, tam kupując np. bez VAT-u płaci się więcej niż normalnie z VAT-em.

centur napisał:
30x155,20=4656 zł, stąd wynika że sklep/bank jeszcze 2 zety do interesu dopłaca
O te 2zł już nie rozdrabniałem I rata jest wyższa czyli 157,20 (tak dla wyjaśnienia).
 
Ostatnia edycja:

maczb

New member
ważne żebyś był zadowolony
też zastanawiam sie nad kupnem plazmy i nie wiem jeszcze co wybrać
więc podziel się opinią na temat tego tv jak troszkę ochłoniesz :)
 

ellah

New member
OK,

Ja mam teraz inne pytanie. Jak część z Was także czekam na 42x10Y i czynnikiem decydującym będzie cena.

Pytanie - czy warto przepłacać i ile za wbudowany tuner MPEG4? Oczywiście dla jednego wartości estetyczne i brak kolejnego pudła będzie warte więcej, dla drugiego mniej, niemniej patrząc tylko na cenę - czy nie lepiej będzie kupić 42x10e ze te 2730zl i osobno tuner MPEG4 za dajmy na to 150zł, czy tez nie warta będzie skórka za wyprawkę?

Jak myślicie?
 

timonek

Member
Bez reklam
KonradS. napisał:
to fakt, ja bede kupowal na raty dlatego monitoruje ten sklep ;) (raty maja zero %)
sorki za OFF

Ale co to ma do rzeczy czy bedziesz kupowal n arazty czy za gotowke to i tak cen ajest duzo wieksza w tym sklepie nie ma sensu tam kupowac .
 

chillboy

New member
Ja tam czekam jeszcze na jakieś oferty w sklepach z 42x10y.Chcę zobaczyc ile bedzie droższy ten model na początku od wersji z E na końcu.Ciekawe też czy z czasem troche spadnie.Ale jak będzie ok zaraz na wejsciu tzn jakieś kilka stówek droższy to biore bo juz sie naczekałem na ten tv długo.A i tak biore na raty więc nie poczuje tej wiekszej ceny aż tak.;)
 

paulsky

New member
timonek napisał:
Ale co to ma do rzeczy czy bedziesz kupowal n arazty czy za gotowke to i tak cen ajest duzo wieksza w tym sklepie nie ma sensu tam kupowac .

A możesz podać sklep w którym mozna kupić na raty na 2,5 roku
i zapłacić łącznie mniej niż 4450zł.
 

chillboy

New member
Jest na razie 50" x10y w RtvEuroAgd cena jakoś 500-600 pln droższa od x10e tej samej matrycy.Wydaje mi sie że po Swietach już będą 42" już się nie moge doczekac ehhh.Chiałbym miec to już za sobą:grin: .
 
Do góry