Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

zboreslav

New member
a jak z ghostingiem??

czy ktoś z posiadaczy może sprawdzić jak ten telewizor sprawuje się np podczas meczów piłkarskich (czy za piłką nie ma poświaty, czy cały czas w ruchu/locie jest wyraźna), tenisowych (czy piłka nie znika w połowie kortu, czy nie ma za nią poświaty), i zapuścić jakiś czarno biały film np Klossa??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
test jest w całości -ale nie obrobiony / mamy reorganizację firmy i przenosiny/ . Jutro będzie dzień wolny od tych prac . Więc jutro już będzie.
 

scandelux

Klub HDTV.com.pl
vip
To oczekiwanie na test X10 lekko przypomina rozterki posiadaczy UPC, którzy oczekują na nowe kanały, które lada dzień mają sie pojawić. Problem polega na tym, że ten lada dzień trwa już wiele miesięcy :D Ciekawe kto jest solidniejszą firmą KIKI czy UPC? ;)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Bony ależ niektórzy to są niecierpliwi :D, nie macie co we święta robić? Nie jjecie, nie pijecie to idzcie pozmywać po gościach itp, a test na pewno się ukaże ;)
Wyluzujcie, dajcie człowiekowi z rozdziną pobyć ;)
Już we wtorek lecicie kupować tv czy co,ze tak nie możecie sie doczekać ;)
 

Iron_II

New member
Sansei6 napisał:
Bony ależ niektórzy to są niecierpliwi :D, nie macie co we święta robić? Nie jjecie, nie pijecie to idzcie pozmywać po gościach itp, a test na pewno się ukaże ;)
Wyluzujcie, dajcie człowiekowi z rozdziną pobyć ;)
Już we wtorek lecicie kupować tv czy co,ze tak nie możecie sie doczekać ;)
hehe, a Ty co tu robisz?? :mrgreen:
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Tak sobie przeglądam forum po pierwszym dniu obżarstwa, ale wyluzowany, bez spinania sie,że testó jakichś nie ma ;)
Ciekawe, czy ktoś z was pracował w święta? Teraz by docenił, jak to dobrze jest mieć wolne, zwłaszcza gdy w tej pracy wcale nie było lżej z racji świąt. Ja to przeżyłem i chyba bardziej teraz doceniam brak pośpiechu i relaksik ;) Czego wszystkim życzę!
 

tobas

New member
Ja czekam już tylko na model 42" z "Y" czyli z MPEG4. Ale jeżeli wprowadzanie standardu MPEG4 będzie w naszym kraju tyle trwać co publikacja testu KIKI-ego, to może lepiej kupić model "E" i szybciej skończy się jego żywotność 100 tys. godzin niż ten MPEG4 mi się przyda ;-)

Na panasonic.totu.pl/prodinfo.php?item_id=3206 jest już sporo taniej niż cena sugerowana... pewno kwestia 2-3 tygodni i będzie jeszcze lepiej.

P.S.
Wg źródła podanego przez CENTUR (polskacyfrowa.org/index.php?id=2), wyczytałem coś takiego:
"...telewizor z wbudowanym dekoderem Naziemnej Telewizji Cwyfrowej powinien mieć (...) jak również możliwość dekodowania dźwięku zakodowanego zgodnie ze standardem MP2 (MUSICAM) i dźwięku wielokanałowego zakodowanego zgodnie ze standardem (Dolby Digital Plus)."

Pytanie zatem czy TH-P42X10E lub "Y" potrafią dekować taki dzwięk?
Przypuszczam że to jest coś innego niż obecnie stosowany NICAM?
Jeżeli nie potrafią to kupowanie TH-P42X10Y jest bez sensu... bo i tak trzeba będzie dokupić zewnętrzny dekoder do dzwięku ;-)

Jeżeli ktoś mógłby mi to wyjaśnić to będę bardzo wdzięczny.
Dzięki
 
Ostatnia edycja:

melon100

New member
Kurcze miałem kupować TV SHARP LC-32DH77E FULLHD 100Hz ale po sprawdzeniu w sklepie i poczytaniu o plazmach skłaniam się do zakupu P-37X10 .Zastanawia mnie tylko matryca w tych X10 (1,024 x 720) pikseli czy to że musi skalować w dół obraz HDTV będzie miało duze znaczenie w odbiorze detalów ? Moze ktoś zna temat ;)
 
B

burz

Guest
37" full HD żeby oczy nacieszyć, to chyba trzeba by ryć nosem w ekranie:)
Daj sobie luz, HDR spokojnie starczy
 

Mariusz Łódź

New member
Ja tez juz straciłem nadzieję na testy kikiego :roll:. Dlatego proponuje abysmy zajeli sie analiza tego artykulu na stronie jakitelewizor (przed trzeba dodac www a za dodac pl) potem lamane ewolucja_pv80_recenzja_nowego_panasonica_42x10 przecinek 1237484095 przecinek 8
(przepraszam za adres ale mam zbyt maly starz na wklejanie pelnych linkow, gdy bede mial wiekszy starz to przeedytuje aby forumowicze mieli mniej klopotow).

Mam odczucie, ze kolory sa bardziej pastelowe i moga byc lepsze przejscia (tonalne) pomiedzy nimi w stosunku do starego modelu.

Czy ktos z Was, kto ma X10 sprawdzal zielone powidoki?
 
Ostatnia edycja:

melon100

New member
Wizyta w MM

Czakając na test fachowca udałem się do MM by zobaczyć w akcji X10 .
Warunki jak w to w markecie choć lekko przyciemnili jarzeniówki.

Wisiały koło siebie 37PV80P 2499zł,TX37LX85P 2899zł,TX-P37x10E 2999zł.

Wszystke obraz z DVD i z satelity w jakości HD wyświetlały bardzo dobrze .Z małym zastrzeżeniem co do czerni tu wyrażnie najlepszy był model TX37LX85P, następnie 37PV80P,a na końcu X10E.Kolory ,nasycenie ,kontrast przy tych samych ustawieniach najlepiej wyświetlał PV80P.Wszystkie modele miały zbliżony do siebie czas pracy.Przy sygnale SD najlepszy obraz wyświetlał X10E pewnie ma lepsze układy eliminujące szumy.PV80P i LX85P wyświetlały ok ale widać było jednak na obrazie lekki szum . Z wyglądu lepiej prezentował się X10E.
To są moje subiektywne spostrzeżenia laika choć na me pytanie do 2 kobiet które własnie przechodziły który obraz jest lepszy obie wskazały na PV80P.
Jak dla mnie narazie numerem 1 co do zakupu jest 37PV80P no chyba że zdrożeje jak informował sprzedawca do ceny X10E wtedy kupię nowszy może już X10Y .

pozdrawiam
 

mrtnwck

New member
heh... temat w ekspresowym tempie rozrósł się do prawie 50 stron, z czego połowa postów to błagania o wyniki testu... a niewzruszony Kiki już wie, ale nie powie :grin: ... ja niestety pękłam i zamówiłam... miał być jvc 42p80... ale producent podobno wstrzymał dostawy i nigdzie ich nie można znaleźć... tylko nie proście o ocenę po zakupie, bo tak się znam, że pewnie stać mnie będzie tylko na stwierdzenie, że ładny (no ale z babami tak jest :-D )
 
Ostatnia edycja:
Do góry