Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

Axl2000

New member
MarioDi napisał:
Broda daj juz sobie na wstrzymanie z tym testem. W Krakowie masz obok siebie PV8 i serie X10 - proponuje Ci podjechac i zobaczyc na wlasne oczy a nie sugerowac sie opinią innych. Zobaczysz te TV w Saturnie w Galerii Krakowskiej. Zrob sobie wycieczke za 30 złotych i juz.

[...]

Zamiast cieszyc sie fajnym tv to ty szukasz tu potwierdzenia stadnego, bo jak stado akceptuje to bedzie mi sie podobac. Zle podejscie.

OGIEN !!

FLAME!! A więc...sam kupiłem PX8 (to chyba podobne do PV8 nie?) a obok stała X10...X10 wygrywała obrazem w każdym szczegole, ale niestety zabrakło mi 600zł które były dla mnie ważne bo mam inne wydatki, jak każdy.
X10 ma lepszą czerń, lepsze kolory, lepszy obraz HD...ale czasami niestety pieniądze biora górę...
 

szachu_pl

New member
MarioDi, zgadzam się w 100% z tym co teraz napisałeś. I wcale nie twierdze, że miałeś zamiar kogoś obrazić :)
Ja też najpierw poczytałem, później poszedłem do sklepu. Pan postawił Panaska na stoliczku za którym cała ściana była obwieszona telewizorami (LCD, Plazmy) różniej wielkości. Następnie padło pytanie: "To co podłączamy?" Sprawdziłem wszystko co chciałem, sygnał ze zwykłej anteny ("ze zwykłego druta" jak to określił Sprzedawca), z Cyfry+ analog i HD. Na większość miałem też podgląd w pozostałych TV więc miałem porównanie. Tak samo DVD, podłączył, przez EURO i HDMI. Spędziłem tam prawie godzinę i już wiedziałem, że wezmę tego Panasonica. Obsługa była rewelacyjna, do niczego nie byłem namawiany, nie było gadek w staly "E tam weź Pan LCD, bo plazma to przeżytek").
I tylko w ten sposób można wybierać TV, bo to my będziemy z niego korzystać a nie forumowicze.
 

dembol

New member
a wiec panowie plazma 50x10 juz umnie wisi :) wielkosc w porownaniu do th42pv7 zabojcza teraz to sie oglada !

dopiero chodzi od godzinki tak po krotce ojciec ma pionka 5090h

i sam stwierdzil ze jak na 4 tys zl to ten panas jest rewelacyjny obraz wysmienity filmy na bluray bardzo ostre i wyrazne niema zadnej mgielki itd itp jak tu niektorzy piszą

ma 2 wady ktore odrazu rzucaja sie w oczy

proste gniazda hdmi ! i przy scianie jest wszystko na styk

druga wada to przy swietle dziennym obraz traci na soczystosci ! pazury pokazuje dopiero po zasloniecu zaluzji wtedy mozna powiedziec ze czern jest czarna a biel biała !! wydaje sie ze pionek 5090h jest mniej czuly na swiatlo dzienne

PANOWIE JESLI MACIE OCHOTE NA TEN TV TO KUPUJCIE SPRZET JAK NARAZIE ZAJEBISTY za te pieniadze szczerze polecam samo wykonanie tv plastiki itd itp bardzo wysokiej jakosci

nie wiem co tam napisze kiki w tescie ale ja uwazam ze tv rewelacja mimo to ze mam w drugim domu porownanie z pionkiem 5090
pozdrawiam
 

Wxm

New member
dembol napisał:
a wiec panowie plazma 50x10 juz umnie wisi :) wielkosc w porownaniu do th42pv7 zabojcza teraz to sie oglada !

dopiero chodzi od godzinki tak po krotce ojciec ma pionka 5090h

i sam stwierdzil ze jak na 4 tys zl to ten panas jest rewelacyjny obraz wysmienity filmy na bluray bardzo ostre i wyrazne niema zadnej mgielki itd itp jak tu niektorzy piszą

ma 2 wady ktore odrazu rzucaja sie w oczy

proste gniazda hdmi ! i przy scianie jest wszystko na styk

druga wada to przy swietle dziennym obraz traci na soczystosci ! pazury pokazuje dopiero po zasloniecu zaluzji wtedy mozna powiedziec ze czern jest czarna a biel biała !! wydaje sie ze pionek 5090h jest mniej czuly na swiatlo dzienne

PANOWIE JESLI MACIE OCHOTE NA TEN TV TO KUPUJCIE SPRZET JAK NARAZIE ZAJEBISTY za te pieniadze szczerze polecam samo wykonanie tv plastiki itd itp bardzo wysokiej jakosci

nie wiem co tam napisze kiki w tescie ale ja uwazam ze tv rewelacja mimo to ze mam w drugim domu porownanie z pionkiem 5090
pozdrawiam

A z jakiej odległości oglądasz ten tv?
 

MarioDi

New member
Axl2000 napisał:
FLAME!! A więc...sam kupiłem PX8 (to chyba podobne do PV8 nie?) a obok stała X10...X10 wygrywała obrazem w każdym szczegole, ale niestety zabrakło mi 600zł które były dla mnie ważne bo mam inne wydatki, jak każdy.
X10 ma lepszą czerń, lepsze kolory, lepszy obraz HD...ale czasami niestety pieniądze biora górę...
Szkoda kurcze, że zabrakło tak niewiele. Najważniejsze, że TY jesteś zadowolony i tak ma być !! Nieważne co ja oraz inni tutaj piszemy, bo to TY patrzysz w SWÓJ ekran i to TY możesz go ocenić pod swoje oczekiwania. Dobrze, że nie popadłeś w paranoje i nie szukasz bez końca jak wielu z nas :) Chwilami myślę, że marketing zwyciężył z nami, bo już więcej czasu spędzamy na portalach internetowych (tych opiniotwórczych) aniżeli na czerpaniu przyjemności z życia. Kurcze przecież to tylko jakiś telewizor, ehhh... Ja już mam to za sobą i teraz mam nadzieję, że uda mi się ukierunkować choć kilka osób, bo nie warto pół roku spędzać na forum po to żeby kupić sobie telewizor :D To już zakrawa naprawdę na paranoję ;) Rozumiem, że kasa nie leci z nieba lecz bez przesady to tylko telewizor, a najgorsze w tym wszystkim, iż za 3 lata wyjdą nowe modele i sporo ludzi znowu bedzie tracić czas na czytanie i ślinienie się na te nowe modele, bo przecież ten co ma w domu to mu się wydaje ubogi :D I znowu kombinowanie kasy, itd, itp... Masakra do czego nas marketingowcy doprowadzają. Oby jak najrzadziej ;) Ja mam to już za sobą i nie zamierzam już tego powtarzać - jezu ile mi dni przez to wszystko uciekło...
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Dylemat

Koledzy porosze o porade bo juz sam jestem zakręcony, do kazdego TV mam jakieś uwagi moze cos doradzicie konstruktywnego hmmmm...
A mianowicie zastanawiam sie nad zakupem Samsunga 50A551 lub Samsunga
50A451 lub Panasonica 50X10 oraz LG 50PQ3000 , wszystkie w bardzo podobnych cenach i juz sam nie wiem co wybrac. W panasonicu kolory lekko prztłumione ze wzgledu na nową szybę ,za to w pozostałych szkło bardzo odbija swiatło a pokój mam dosć mocno nasloneczniony . Sam nie wiem co robic. Czy moze wiecie jak w tych telewizorach co wymieniłem wyglada skalowanie obrazu ,który najlepiej poradzi sobie z sygnalem slabym SD z kablówki , mam też satelite z porogramami HD i Blu-Ray , ale czasem ogladam kablówkę jak jakiegos programu nie mam na satelicie . Mam do wydania jakies
4-5 tysiecy na TV i po przeczytaniu wszystkich mozliwych postów na tenat tych TV na wszystkich Forach jestem tak zakrecony ze nie wiem co kupić.
Doradzcie cos konstruktywnego ,dzieki za pomocne uwagi. Może KIKI cos powie w końcu w obiecanym teście
 

dembol

New member
bierz x10 kolory wcale nei sa przytlumione kwestia umiejetnosci dopasowania parametrow ! jedyny minus wrazliwy na swiatlo zewnetrzne ale po zaslonieciu zaluzji swieci jak KURO:)))
 

konik82

New member
zastanawiam się nad kupnem plazmy Panasonica. Dużo czytałem i ogładałem w sklepach aż w oko wpadł mi model TH 42PY8 - niestety nie moge namierzyć tego tv w sklepach (podobno już zupełnie nieosiągalny). Jako alternatywę oferują mi model TX 42x10 - wiem że to nie to samo, bo rozdzielczość HD Ready, ale zastanawiam się jak taki tv sprawdzic się w przypadku moich warunków użytkowania: odtwarzacz DVD (może niebawem Blu-Ray) ortaz platforma Polsatu Cyfrowego.Przy oglądaniu z biiskiej odległości w salonach obraz mnie nie powalił na kolana. Poradźcie czy warto w ten model zainwestować
 

dembol

New member
kolejny marketing :) miedzy tym 42x10 a tym PY z full hd nei zobaczysz zadnej roznicy z 1.5 metra:) hehe takze w sklepie dobrze ci doradzili

rozdzielczosc full hd ma sens przy wielkich projektorach i plazmach powyzej przynajmniej 60 cali

polecam ci z calego serca x10 ja nabylem wczorja 50 cali i jest super mimo ze obok w drugim domu wisi pionek 5090
 

dembol

New member
chcialbym dodac ze ogladam tylko hd:) bluray ,hd dvd ,a zwykle dvd z yamahy s2700 ktora skaluje do 1080p

i tylko pod katem hd kupowalem ten tv a na zadne full hd nie dalem sie namowic ktore kosztuje przynajmniej o 3 tys wiecej :)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Na niemieckiej stronie panasonic de pojawiły sie nowe modele S i C, C to to samo co X10 tyle że z podstawą i obudową (błyszcząca) a także wyposażeniem jak PV8 (2xHDMI i brak czytnika kart SD, reszta taka sama jak X10) ale cena niższa powinna być o jakieś 300-400 zł. Dla dusi groszy wymarzony obiekt.

Link do przetłumaczonej wersji C10E ---> http://translate.google.com/transla...tml?view=&angle=2&sl=de&tl=pl&history_state0=

A co do S10 to tańsza wersja G10 z gorszą elektroniką i systemem nie 600hz a 400hz real IFC takie PY8 ---> http://translate.google.com/transla...231723/index.html&sl=de&tl=pl&history_state0=
 
Ostatnia edycja:

Wojcio8

New member
Yes Yes Yes!!
Na stronce Panasa pojawiły sie właśnie nowe modele plazm a wśród nich te z MPEG-4!! TX-P42X10Y jest juz mój. Jak tylko sie pojawi na półkach to dokładam te pare stów i kupuję ten model;) Co ciekawe model 37" nie jest dostępny w tej wersji.
Teraz cena TX-P42X10E poleci na łeb na szyje. Ciekawe kto teraz kupi ten model:D
 
Ostatnia edycja:

baek

New member
Gdybym nie miał pv80 to kupił bym TX-P42X10E. Mam dostęp do cyfrowej kablówki i MPEG-4 nie jest mi do niczego potrzebny a zawsze parę stów zostanie w kieszeni :D
 

Thommas

New member
MarioDi napisał:
Szkoda kurcze, że zabrakło tak niewiele. Najważniejsze, że TY jesteś zadowolony i tak ma być !! Nieważne co ja oraz inni tutaj piszemy, bo to TY patrzysz w SWÓJ ekran i to TY możesz go ocenić pod swoje oczekiwania. Dobrze, że nie popadłeś w paranoje i nie szukasz bez końca jak wielu z nas :) Chwilami myślę, że marketing zwyciężył z nami, bo już więcej czasu spędzamy na portalach internetowych (tych opiniotwórczych) aniżeli na czerpaniu przyjemności z życia. Kurcze przecież to tylko jakiś telewizor, ehhh... Ja już mam to za sobą i teraz mam nadzieję, że uda mi się ukierunkować choć kilka osób, bo nie warto pół roku spędzać na forum po to żeby kupić sobie telewizor :D To już zakrawa naprawdę na paranoję ;) Rozumiem, że kasa nie leci z nieba lecz bez przesady to tylko telewizor, a najgorsze w tym wszystkim, iż za 3 lata wyjdą nowe modele i sporo ludzi znowu bedzie tracić czas na czytanie i ślinienie się na te nowe modele, bo przecież ten co ma w domu to mu się wydaje ubogi :D I znowu kombinowanie kasy, itd, itp... Masakra do czego nas marketingowcy doprowadzają. Oby jak najrzadziej ;) Ja mam to już za sobą i nie zamierzam już tego powtarzać - jezu ile mi dni przez to wszystko uciekło...

To mój pierwszy post na tym forum, chociaż jego uczestnikiem jestem już od dłuższego czasu i muszę przyznać, że MarioDi wyraził powyższym postem wszystkie moje przemyślenia... Ile my na to tracimy czasu i jak dajemy się złapać w sieć marketingowców...:confused:

Zgadzam się, że kiedyś wybór był mniejszy, szło się do sklepu i kupowało jeden z kilku(nastu) modeli, a teraz takie jak to forum pomaga przebrnąć przez ich dziesiątki, jeśli nie setki (biorąc pod uwagę, że w ramach tego samego modelu są jego poszczególne odmiany różniące się jedną literką i np. kolorem podstawki). Ale z drugiej strony sam łapię się na tym, że kilka modeli już "wyszło" z rynku, bo się za długo zastanawiałem nad ich zakupem, a z mojego doświadczenia wynika, że odpowiedź na pytania typu: "co lepiej kupić", "jaki rozmiar ekranu" itp. jest w dużym stopniu subiektywna, bo każdy ma inne odczucia i nic nie zastąpi bezpośredniego zapoznania się ze sprzętem. Czytając same opinie łapię się na tym, że kiedy już prawie jestem zdecydowany, to ktoś napisze o zauważonych "mrówkach", 15 osób też to wtedy zauważy i okazuje się, że (podobno) niemal doskonały telewizor jest co najwyżej dobry. I zamiast oglądać dobre kino, czy sport w przyzwoitych warunkach spędzam kolejne godziny w necie, szukając tego jednego jedynego... i tracę kolejne chwile życia...

Rzeczywiście większość z nas znajduje się w jakimś "owczym pędzie" konsumenckim, chociaż może jesteśmy bardziej uświadomieni - m.in. dzięki takiemu forum, jak to. Zgadzam się jednak z MarioDi, że niekiedy można spostrzec objawy paranoi, szczególnie, jak się czyta posty typu: "widziałem ten telewizor - ma kiepską czerń, nie radzi sobie z SD, odbija światło, ale podobno jest świetny. Poradźcie, czy go kupić?" (sic!)

Wybaczcie, że pierwszym postem tak od razu pesymistycznie, ale jakże trafna opinia MarioDi skłoniła mnie do refleksji.
 

Mariusz Łódź

New member
Na stronie Panasonica pojawily sie nowe plazmy X10Y oraz C10Y.

PS
Pozdrawiam wszystkich, jestem na tym forum "nowy" i jeszcze niezdecydowany.

[EDYTOWANE]
Podstawowe roznice wg tabelki producenta:
C10Y | X10Y
teletekst: 500stron | 1000stron
Filtr Natural Vision: brak | jest
HDMI: 2 tylnie | 2 tylnie + 1 boczne
dzwiek: V-audio | V-audio surround
wejscie S-video: brak | jest
Wejscie monitorowe PC DSUB15: brak | jest
 
Ostatnia edycja:
Do góry