Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

hdmaniac

New member
Tak to dlaczego w polskiej instrukcji do tego TV na drugiej stronie na dole w tabelce Panasonic napisał że MPEG2?
tda.panasonic-europe-service.com/docs/2z49b91fc9z3z2888ez706cz706466z22z3032e1dc346b1244cdbc1ee0066c70c34648aec3/tsn2/data/EU/TXP37X10E/OI/804741/TQB0E0791P-1.pdf
 

broda1725

New member
Bez reklam
Niema na bank MPEG 4 dzwoniłem do Panasonic Polska, na naszym rynku nie ma i raczej nie będzie X10 z tunerem MPEG 4.
W Euro AGD jest też X10E i mają te tv tuner DVB-T ale niestety jednak MPEG 2.
Także pożegnajcie się z tym DVB-T.
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Oglądałem dzisiaj w MM nowe plazmy serii X i odniosłem wrażenie,że nowe panele gorzej sobie radzą z odbijaniem zewnętrznego światła.Bardzo dużo go widziałem na ekranie.Wcześniej w tych samych miejscach wisiały pv80 i ekrany tak nie świeciły nieodbitym światłem zewn.Płyta testowa była puszczona ta sama co wcześniej i powiem krótko/szału nie ma/.Aha,obudowa błyszczy jeszcze bardziej.
Pzd.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Dzieki Kloss więc jednak się potwierdzają się opinie o tym modelu na zagranicznych forach. Nie ma co chyba trzeba zamawiać PV80, jak się jeszcze gdzieś dostanie.
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Do broda1725

Do niedawna jeszcze wydawało mi się,że Philips z pixel plus to niedościgniony ideał jeśli chodzi o jakość obrazu.
Od kiedy /nie ukrywam/zaryzykowałem zakup plazmy zmieniłem swój pogląd/Philipsa mam w sypialni/i oglądam tylko plazmę.Jedynie brakuje mi tych 600hz który poprawiłby na pewno płynność i wyrazistość obrazu w ruchu.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Kloss co do sprawy LCD to nawet nie myślę mam dwa LCD wiem co czujesz.
No jest problem bo PV80 w jedynym sklepie jakim jest dostępnym (wiarygodnym) to Agito.pl za prawie 2500zł, ale można dostać jeszcze PX80E za 2300 tylko nie wiem czy jest objęty ten model gwarancją polską i czy nie jest on gorszy od PV80.
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Jeżeli ten PX80E będzie posiadał 2 letnią gwarancję Panasonica to nie ma się co zastanawiać tylko brać,ale trzeba to wcześniej sprawdzić!!
 

emski

New member
Mm

[Oglądałem dzisiaj w MM nowe plazmy serii X i odniosłem wrażenie,że nowe panele gorzej sobie radzą z odbijaniem zewnętrznego światła.Bardzo dużo go widziałem na ekranie.Wcześniej w tych samych miejscach wisiały pv80 i ekrany tak nie świeciły nieodbitym światłem zewn.Płyta testowa była puszczona ta sama co wcześniej i powiem krótko/szału nie ma/.Aha,obudowa błyszczy jeszcze bardziej.
Pzd.]

Hans, a ten MM to w Sączu? Jakie są ceny serii X w tej sieci?
 

emski

New member
Mm

Tak, czyli trzymają się sugerowanych cen detalicznych:

TX-P50X10E – 5399 PLN
TX-P42X10E – 3799 PLN
TX-P37X10E – 3599 PLN

Trza poczekać jak stanieją, choć ja czekam na serię G.

A jaką plazmę posiadasz? Kto Cię namówił akurat właśnie do zakupu plazmy?
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Moją plazmą jest 37PV80.
Muszę się przyznać,że to była moja decyzja poparta :forami:
i wnikliwym analizowaniu i porównywaniu obrazu z lcd w każdym napotkanym sklepie,markecie.Oprócz tego miałem możliwość przetestowania go w domu i porównaniu z PV8.
Dziwiło mnie,że czy to w MM czy w innej sieci sprzedawcy byli zgodni-tylko plazma.

Aha,mnie też kręci seria G lecz niestety jeszcze nie teraz.
 
B

burz

Guest
kloss_ks napisał:
Jeżeli ten PX80E będzie posiadał 2 letnią gwarancję Panasonica to nie ma się co zastanawiać tylko brać,ale trzeba to wcześniej sprawdzić!!

Jesli jest dowod zakupu i podstemplowana karta gwarancyjna, to Panasonoc ja honoruje, na bank.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Burz ale czy to jest to samo (PX80) co PV80 tylko ma ten nieszczęsny tuner DVB-T MPEG2 ? reszta jest identyczna jak i jakość obrazu itp. ?
 

rychu

New member
Na maila do Panasonic Polska w sprawie tunera mpeg4 dostałem taką odpowiedź: "Uprzejmie informujemy, że model TX-P42X10 posiada tuner DVB-T (MPEG4)"
Chyba Pan Krzysztof z Panasonica wie co pisze....:D
 

broda1725

New member
Bez reklam
He he ciekawe mi mówią że nie ma w X10E a tobie napisali że jest może jednak będą dwa modele na polske, X10 z MPEG 4 i X10E z MPEG 2. Nie wiem jak ich rozumieć. Na ich stronie jest tylko X10E.
 
B

burz

Guest
broda1725 napisał:
Burz ale czy to jest to samo (PX80) co PV80 tylko ma ten nieszczęsny tuner DVB-T MPEG2 ? reszta jest identyczna jak i jakość obrazu itp. ?

nie mialem mozliwosci porownania tych dwoch modeli, ale gdy bylem na etapie kupowania, to przekopalem internet i jestem pewny, ze to dokladnie to samo (poza tunerem, oczywiscie) - gdybym trafil wtedy na px, to bym go kupil.
 

luigi

New member
Moim zdaniem Asoz właśnie zachwala ten model dopatrując się niewielu wad a ma porównanie do najlepszej plazmy na świecie.
Jest to bardzo cenna opinia.
Nie zmienia to jednak faktu że nikt nie pieje z zachwytu nad serią X10,
- lepszy kontrast i "pancerna szybka" to ciut przymało jak na obecne czasy.
Wszyscy oczekiwali milowego kroku naprzód a Panasonic robi krok jakby wstecz bo kto się nie rozwija ten się cofa i.t.d.
Lecz w sumie co niby mieliby jeszcze poprawić w stosunku do bardzo udanej serii PV80 przeciez to jest model low endowy a wodotrysków wypatrujmy w wyższych modelach.
Jednak brak tunera mpeg4 w dzisiejszych czasach to niedopatrzenie karygodne-
(za pół roku brak takowego tunera będzie traktowany na równi z brakiem 100Hz i nikt takiego tv nie kupi)
dyskwalifikujące ten model w oczach wielu osób. Niby każdy myśli:
-po co to mi ?-
lub
-to będzie potrzebne tylko wieśniakom (tak argumentują sprzedawcy), co nie mają kablówki lub satelity-
a jak się być może okaże za 2 lata, że będą puszczać TVP HD i TVN HD free to będziecie sobie pluć w brodę.
Dzisiaj gdy cena modelu 37X10 oscyluje około 3 tyś to ja na dzień dzisiejszy wolę 37PV80 za 2 tyś. i to chyba jest jedyny rozsądny wybór.
p.s.
Wiadomo, że każdy kto doświadczył jakości HD niechętnie wraca do sygnału SD. Bynajmniej ja tak mam i cieszę się niezmiernie że mój ulubiony TVN CNBC przeszedł na nadawanie w 16:9 i obraz jest całkiem znośny teraz nawet bez hd :D.
 

sylb

New member
TX-P42X10 pojawiły sie na magazynie w cenie 2475+vat. Prawdopodobie da sie wyrwac taniej, bo to nie jest hurtownia RTV tylko z czesciami do komputerow.
 
Do góry