Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

Samur_aj

New member
1) Dane odczytasz pod linuxem ale nie ma programu aby odtworzyć te dane jako strumień video.

2) Wystarczy sformatować i można znowu korzystać na komputerze.
 

elninio1990

New member
witam.
czy lekiem na to całe zło w vt20e tj smużenia rozmyty obraz podwojne linie moze być zakupienie dobrego dekodera/tunera (np.ferguson) posiadajacego odtwarzanie w 60mhz?
 

Antałek

New member
Dysk z TV do pC

Czy po sformatowaniu dysku przez TV i nagraniu na niego jakiegoś materiały, można w jakkikolwiek sposób odczytać te pliki z dysku na PC?

Pytanie drugie ;) Czy po sformatowaniu dysku nie będzie go można już nigdy podpiąć pod PC? Czy da się go jakoś sformatować przez PC, tak aby znowu był widoczny?

Nie można odczytać na PC. Dysk formatowany jest w TV w jakimś dziwnym formacie, który powoduje, że po nagraniu pod TV możesz odczytać zapis tylko na tym samym egzemplarzu telewizora na, którym go nagrano. To powoduje, że nawet na innym pnasonicu nie da się odczytać (ochrona przed piractwem) nagrania z innego TV.
Pytanie drugie. Nie wiem na pewno, ale coś mi się wydaje, że dysk spod TV jest stracony dla PC.
Próbowałem podpiąć dysk sformatowany panasonicem pod TV ale PC go nie widział. Miałem co prawda za mało czasu aby temat zgłębić, ale tak na wstępie podaję co zauważyłem. Może ktoś inny doda Ci dalszą wiedzę w tej sprawie. Mnie się nie udało odczytać.
 

Antałek

New member
witam.
czy lekiem na to całe zło w vt20e tj smużenia rozmyty obraz podwojne linie moze być zakupienie dobrego dekodera/tunera (np.ferguson) posiadajacego odtwarzanie w 60mhz?


Mam ten TV i nie widzę tego "zła" o którym piszesz. Odbieram programy na"
a) UPC,
b) mam DVBT antenę - 14 programów,
c) mam atenę satelitarną na 4 satelity.

Nie widzę żadnych wad tego TV o których piszesz. A nie sądzę abym posiadał jakiś szczególny egzemplarz. Zatem mogę powiedzieć nie wiem o czym piszesz.
 

elninio1990

New member
głównie problem występuje oglądając mecze piłkarskie. przy bardzo szybkim ruchu linie na boisku są niewyrazne tak jakby podwojone,wyglada to tak jakby telewizor nie "nadążał" w pewnych momentach tworzą sie podwójne kontury. przy normalnym tzn wolnym ruchu zgodze sie z przedmówcą obraz jest wyśmienity.
 

VRIL

New member
Czy jest jakiś sposób na to aby na dysku zewnętrznym lub USB można było tworzyć katalogi z danymi ?

Na tą chwilę zgrywam dane z komputera na dysk w katalogach lub podkatalogach ale telewizor czyta wszystko
jak leci przez co na ekranie mamy jeden wielki bałagan .
 

KrzysiekXX

New member
Może ktoś będzie wiedział co się stało, że ethernet przestał działać.
Po zakupie TV wszystko śmigało jak trzeba, ale jakiś czas temu zepsuł się router. Kupiłem nowy i teraz chce odpalić viera cast i szuka sieci. Wyskakuje komunikat "nie podłączono kabla sieciowego" ale adapter usb jest podłączony. Chyba problem tkwi w routerze, ale nie mam pojęcia od czego zacząć... Router to Linksys cisco.
 

KrzysiekXX

New member
Dzięki.
Wreszcie sobie poradziłem. Myślałem, że automatycznie uruchomi się konfiguracja sieci w TV, ale trzeba było wejść w menu i tam skonfigurować sieć drugi raz... Takie łatwe, a człowiek głupieje :).
 

Carexpert

New member
Głupieje i dlatego trzeba co jakis czas zmienic z WiFi na kabel i znowu na WiFi i wtedy je wykrywa. Czasem tak ma ze majac WiFi krzyczy ze nie ma kabla. To tylko Panasonic
 

Pietrek_81

New member
Witam wszyskich,
Po 13 miesiącach użytkowania mojego Panasa 50VT20E podczas oglądania Tv coś strzeliło i się wylączył. Po ponownym właczeniu pojawił się czarny pionowy pas w prawej dolnej części matrycy - tak jaby wyłaczona sekcja matrycy z kolorowym ruchomym paskiem. Oczywiście zgłosiłem dzis na serwis. Czy ktoś ma pojęcie co mogło paść?
Dzięki za odpowiedź.
 

Carexpert

New member
Ja wiem popsuł sie telewizor!!! Jak dobrze ze ja juz go na reklamacje oddałem a teraz jestem jak narazie szczesliwym posiadaczem Sony HX920!!!
 

Altannik2

New member
nie oddawaj do serwisu tylko oddaj do sklepu bo będziesz czekał jak ja 5 lutego minie 4 tydzień a z starego tv została obudowa teraz czekają na panel
9. Usterka zgłoszona w okresie gwarancji, o którym mowa w pkt. 5 zostanie usunięta przez Serwis w możliwie krótkim czasie. Sklep podobno ma 21 dni tak przynajmniej przeczytałem na forum prawnym
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
nie oddawaj do serwisu tylko oddaj do sklepu bo będziesz czekał jak ja 5 lutego minie 4 tydzień a z starego tv została obudowa teraz czekają na panel
9. Usterka zgłoszona w okresie gwarancji, o którym mowa w pkt. 5 zostanie usunięta przez Serwis w możliwie krótkim czasie. Sklep podobno ma 21 dni tak przynajmniej przeczytałem na forum prawnym

rezygnując z gwarancji bo sklep nie jest "gwarantem" i korzystając z rękojmi rezygnując z tej pierwszej - różnice spore patrz co doradzasz, m.in. rękojmia ma tylko 12 miesięcy.
 

Pietrek_81

New member
Rozumiem, że gwarancja chroni bardziej. Dziś otrzymałem maila z panasonic jako potwierdzenie przekazania naprawy do realizacji. Serwis ma się kontaktować max w terminie 2 dni roboczych.
 

numion

New member
Warto znać swoje prawa.

"W ciągu dwóch lat od wydania nam rzeczy możemy sprzedawcy zgłaszać reklamację." SPRZEDAWCA ODPOWIADA, że towar jest zgodny z umową, czyli działa prawidłowo.

W skrócie. Jak coś się popsuje w ciągu 2 lat od daty sprzedaży to przychodzimy do sklepu, stawiamy towar na ladzie i wręczamy pismo reklamacyjne. Sprzedawca ma 14 dni żeby się do tego ustosunkować. Jeśli nie odpowie to uważa się automatycznie, że reklamację uznał i musi towar nieodpłatnie naprawić lub wymienić. Nas nie interesuje gwarancja producenta w tym przypadku bo polskie prawo jest ważniejsze i dla konsumenta korzystniejsze.

Proste. Raz zapamiętać i zapomnieć o gwarancjach producenta i jakichś podbijaniach gwarancji. Najważniejszy jest dowód zakupu i data.

Źródło:
Federacja Konsumentw - poznaj swoje prawa
 
Do góry