Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

diabel1

New member
Do swoich pytań wyżej podłączę się przy okazji do pytania wyżej od tomeks001. Czy można bez problemu podłączyć dysk HDD usb 750GB (samsung M2) sformatowany na kompie pod NTFS i oglądać filmy? Bo u brata podłączyłem do Panasonica 42G20E i nie widział mi telewizor dysku. Można (a może trzeba) było go powiązać z telewizorem z poziomu menu tv, ale on go chciał formatować (to jest chyba po to żeby można było nagrywać programy z tv na dysk). Ale ja nie chce opcji nagrywania tylko sobie obejrzec film z zapchanego filmami dysku.
sorki ntfs
 

majki84

New member
czyli rozumiem że robię formata na exFat i podpinam pod usb i wszystko będzie ok (nie będzie mnie prosił o jakieś swoje formatowanie?)? Czy jak podzielę dysk na 3 partycje to będzie je widział? No i jak jest z porównaniem V20 do G30? Co daje lepszy obraz a co jest lepsze do grania?
 

diabel1

New member
dokładnie tak jak mowisz,podziel dysk na patrycje ,telewizor powinien je odczytać osobno divix i inne podobne czyta bez problemu z mkv bywa różnie ,niektóre mkv widzi ale pisze ze nieprawidłowy format ,pewnie zależy to od rodzaju mkv to samo z napisami na tym forum wszystko pisze jak i co zrobić aby wszystko śmigało ale ja się nie bawie w przekonwenterowania bo mam lapka ,jak coś nie śmiga to podpinam lapka i po problemie.
 

numion

New member
Witam, proszę osoby zorientowane o informację, w jaki sposób można oglądać na tym telewizorze filmy mkv z napisami z wejścia usb. Czy to jest w ogóle możliwe? Bardzo długo szukałem odpowiedzi na forach i w internecie ale nic ciekawego nie znalazłem. Pozdrawiam
Można odtwarzać filmy MKV z napisami ale muszą być spełnione poniższe warunki:
- jako, że TV obsługuje system plików fat32 pojedynczy plik filmu nie może być większy niż 4GB

teraz odnośnie tego co może być w kontenerze MKV

- domyślna ścieżka dźwiękowa nie może być w DTS. Najlepiej jak jest tylko jedna w AC3 (a52)
- napisy muszą być w formacie srt w kodowaniu 8859-2 (aby były polskie znaki)
- wideo w kodeku h264

Filmy w powyższej konfuguracji są odtwarzane bez żadnego problemu łącznie z prawidłowym szybkim przewijaniem i dodawaniem klatek (IFC)
 

majki84

New member
to niezła lipa, że nie odtwarza DTS skoro ma taki dekoder wbudowany. 99% filmów mam z takim właśnie dźwiękiem ze względu na najwyższą jakość. Głupio mieć film w hd czy Full HD a dźwięk 384kb/s. No ale z tym ograniczeniem do 4GB to chyba już nieaktualne skoro można podpiąć dysk z formatem plików exFat? Jak to w końcu jest, można otwierać filmy większe niż 4GB? Dla mnie to priorytet.
 

chaos666

New member
to niezła lipa, że nie odtwarza DTS skoro ma taki dekoder wbudowany. 99% filmów mam z takim właśnie dźwiękiem ze względu na najwyższą jakość. Głupio mieć film w hd czy Full HD a dźwięk 384kb/s. No ale z tym ograniczeniem do 4GB to chyba już nieaktualne skoro można podpiąć dysk z formatem plików exFat? Jak to w końcu jest, można otwierać filmy większe niż 4GB? Dla mnie to priorytet.


Jeśli masz na dysku exFat to możesz odpalac filmy powyżej 4gb;-)
 

numion

New member
exFat?

Jeśli masz na dysku exFat to możesz odpalac filmy powyżej 4gb;-)
Hmm mam wrażenie że próbowałem już kiedyś formatować dysk exFat ale TV jakoś nie chciał go widzieć. Dlatego użyłem FAT32. Jak trochę zwolnię miejsca to sformatuję jeszcze raz bo może coś źle robiłem skoro kolega pisze, że powinno działać.

Btw i tak używam serviio do odtwarzania przez sieć. Jestem zbyt leniwy na kopiowanie na dysk i podpinanie pod TV :razz: Używam go tylko jak bardzo chcę coś obejrzeć w 600Hz bo niestety po dlna nie ma takiej opcji :( Serviio działa znakomicie ale jak się troszkę go podtuninguje pod nasz model TV :)
 

traffic7

New member
Ja mam ten telewizor już prawie 2 lata (we wrześniu upłynie 2 lata). Użytkuję go normalnie i czasami wiele godzin dziennie gra mimo, że nikt go nie ogląda. Sygnał mam z satelity i z sieci kablowej. Nie wiem czy mój egzemplarz jest „uszkodzony" bo przez ten okres nie ma powidoków (specjalnie się przyglądałem), nie ma wypaleń choć moja żona ciągle godzinami ogląda tylko jedną stację. Nie mam wypalonych pasów, choć oglądam filmy z pasami, a na dodatek mój egzemplarz nie brzęczy.
Nie widzę pływania obrazu i nic nie miga mi na zielono albo na czerwono.
Co to może być?. Reklamować czy mam żyć z tym jakoś?

Jak będziesz Waść kiedyś w Szczawnicy lub okolicach - zapraszam do domu i pooglądamy sobie mój egzemplarz. Bardzo się cieszę, że na Pana tv nie ma zadnych powidoków, nie nie trzeba tego reklamować :)
 

Carexpert

New member
Jak będziesz Waść kiedyś w Szczawnicy lub okolicach - zapraszam do domu i pooglądamy sobie mój egzemplarz. Bardzo się cieszę, że na Pana tv nie ma zadnych powidoków, nie nie trzeba tego reklamować :)
A moze Antałek poprostu jestes tym szczęściarzem co tego nie widzi i nie słyszy? Ja też mam w rodzinie kilka takich osób co twierdza ze sie czepiam... Do czasu jak im wytłumacze o co chodzi...
 

krzys504

New member
Posiadam TX-P50V20E od ponad roku.Ostatnio dosc czesto ogladam filmy full hd.Puszczane z kompa po hdmi.Zauwazylem ze przy dynamicznych scenach obraz nie jest wyswietlany plynnie.wystepuje przeskakiwanie klatek.troche mnie to denerwuje.wiec zakupilem odtwarzacz BD.I dalej ta sama sytuacja.oczywiscie na plycie BD.jedynie co pomoglo to ustawienie w BD systemu 24P.to samo w kompie odswierzanie 24hz.bo przy 60hz wystepuje przwskakiwanie klatek.Od tv. za 6klockow spodziewalem sie czegos lepszego.A co do powidokow to wystepuja ale szybko znikaja.
 
Ostatnia edycja:

numion

New member
Posiadam TX-P50V20E od ponad roku.Ostatnio dosc czesto ogladam filmy full hd.Puszczane z kompa po hdmi.Zauwazylem ze przy dynamicznych scenach obraz nie jest wyswietlany plynnie.wystepuje przeskakiwanie klatek.troche mnie to denerwuje.wiec zakupilem odtwarzacz BD.I dalej ta sama sytuacja.oczywiscie na plycie BD.jedynie co pomoglo to ustawienie w BD systemu 24P.to samo w kompie odswierzanie 24hz.bo przy 60hz wystepuje przwskakiwanie klatek.Od tv. za 6klockow spodziewalem sie czegos lepszego.A co do powidokow to wystepuja ale szybko znikaja.
Musisz sprecyzować co znaczy "przeskakiwanie klatek".

Do tej pory spotkałem się z przeskakiwaniem klatek przy filmach z dużym bitrate ale to mój komputer po prostu nie wyrabiał. Drugą sytuację było włączone 600Hz i przy niektórych scenach faktycznie potrafi szarpnąć ale nigdy nie widziałem żeby tv gubił klatki ot tak i to jeszcze z BD. Reszta materiału jest na tyle płynna ile ma klatek (przeważnie 29).
 

numion

New member
A moze Antałek poprostu jestes tym szczęściarzem co tego nie widzi i nie słyszy? Ja też mam w rodzinie kilka takich osób co twierdza ze sie czepiam... Do czasu jak im wytłumacze o co chodzi...
Też się spotkałem z osobami które twierdzą, że nie słyszą brzęczenia i nie widzą migotania obrazu. Znam też jedną osobę która twierdzi, że nie może oglądać 600Hz bo po dłuższym czasie jest jej niedobrze :) Włączyła 600Hz 1 raz po kupnie TV i od tamtego czasu ta funkcja jest wyłączona :p
 

Carexpert

New member
A ja mam tak ze obraz czasem powoduje opad szczeki ale niestety mam tez skokowy ruch nawet na kanałach HD a na SD mam cienie rgb za poruszajacym sie obiektem zwłaszcza w kolorach "cielistych". Do tego brzeczenie na jasnych obrazach jest denerwujące. Kiedys gral choc na Blu Ray dobrze ale odtwarzacz zrobil update i teraz nie gra na 24p nie wiedziec czemu. Nie bardzo wiem jak wy wlaczacie i wylaczacie tryb 600 Hz?
 

numion

New member
Z tą jakością obrazu to z tego co zauważyłem to bardzo dużo zależy od źródła. Wydaje mi się, że taka rozdzielczość, kolory, kontrasty jaką daje TV tej kasy podowuje, że widać kazdą niedoskonałość nagranego materiału. Szczególnie to widać w 3D. Obejrzałem chyba wszystko co jest dostępne w 3D i wszystko zależy kto to robił jakim sprzętem, jakie kodeki oświetlenie itp. Czasem się nie da oglądać a czasem jak mówisz opad szczęki.

Z tego co piszesz wnioskuję, że masz jednak włączone 600Hz. Te cienie o których piszesz powstają właśnie przy "dorabianiu" klatek i szczególnie to widać jak postać się porusza na trochę rozmazanym tle to za nią czasem się ciągnie poświata/piksele/warstwy nie wiem jak to nazwać ale jest widoczne.

600Hz to inaczej Intelligent Frame Creation. Mozesz to ustawić w Menu Konfiguracja -> Inne ustawienia -> Intelligent Frame Creation
Jest jeszcze smooth 24p
 

krzys504

New member
Musisz sprecyzować co znaczy "przeskakiwanie klatek".

Do tej pory spotkałem się z przeskakiwaniem klatek przy filmach z dużym bitrate ale to mój komputer po prostu nie wyrabiał. Drugą sytuację było włączone 600Hz i przy niektórych scenach faktycznie potrafi szarpnąć ale nigdy nie widziałem żeby tv gubił klatki ot tak i to jeszcze z BD. Reszta materiału jest na tyle płynna ile ma klatek (przeważnie 29).

Moze zle to opisalem.Widac ze material nie jest odtwarzany plynnie na szybkich scenach. tak chodzby brakowalo co drugiej klatki.posiadam jeden film na BD z rozdzialka 1080i.i przy 60HZ jest ok.Na poczatku myslalem ze to wina kompa.byl juz stary.wiec kupilem nowy.grafika GTX560 TI Hawk.Procek Core i7 4.4Gh dysk systemowy ssd i na dane wdc.Dlugosc kabla hdmi 10m Prolink.
Potem kupilem odtwarzacz BD Panasonic DMP-BDT310.I ku mojemu rozczarowaniu to samo.Testowalem na 3 roznyh kablach HDMI.Wszystkie ulepszacze obrazu wylaczone.Abo ja mam taki zryty wzrok albo tak musi byc.przy odtwarzaniu 24p jest oki.Tak samo z kompa odswierzanie 24hz jest oki.A tak przy okazji teraz patrze.nie ten dzial.mialo byc wpisane w v20 a tu vt20.Zgory przepraszam.
 
Ostatnia edycja:

Carexpert

New member
Moze zle to opisalem.Widac ze material nie jest odtwarzany plynnie na szybkich scenach. tak chodzby brakowalo co drugiej klatki.posiadam jeden film na BD z rozdzialka 1080i.i przy 60HZ jest ok.Na poczatku myslalem ze to wina kompa.byl juz stary.wiec kupilem nowy.grafika GTX560 TI Hawk.Procek Core i7 4.4Gh dysk systemowy ssd i na dane wdc.Dlugosc kabla hdmi 10m Prolink.
Potem kupilem odtwarzacz BD Panasonic DMP-BDT310.I ku mojemu rozczarowaniu to samo.Testowalem na 3 roznyh kablach HDMI.Wszystkie ulepszacze obrazu wylaczone.Abo ja mam taki zryty wzrok albo tak musi byc.przy odtwarzaniu 24p jest oki.Tak samo z kompa odswierzanie 24hz jest oki.A tak przy okazji teraz patrze.nie ten dzial.mialo byc wpisane w v20 a tu vt20.Zgory przepraszam.

Ja mam vt 20 i mam tak samo...
 

numion

New member
Moze zle to opisalem.Widac ze material nie jest odtwarzany plynnie na szybkich scenach. tak chodzby brakowalo co drugiej klatki.posiadam jeden film na BD z rozdzialka 1080i.i przy 60HZ jest ok.Na poczatku myslalem ze to wina kompa.byl juz stary.wiec kupilem nowy.grafika GTX560 TI Hawk.Procek Core i7 4.4Gh dysk systemowy ssd i na dane wdc.Dlugosc kabla hdmi 10m Prolink.
Potem kupilem odtwarzacz BD Panasonic DMP-BDT310.I ku mojemu rozczarowaniu to samo.Testowalem na 3 roznyh kablach HDMI.Wszystkie ulepszacze obrazu wylaczone.Abo ja mam taki zryty wzrok albo tak musi byc.przy odtwarzaniu 24p jest oki.Tak samo z kompa odswierzanie 24hz jest oki.A tak przy okazji teraz patrze.nie ten dzial.mialo byc wpisane w v20 a tu vt20.Zgory przepraszam.
Zakładam, że sprawdzałeś ale może po prostu film jest tak nagrany? Ja mam dość juz wiekowego laptopa t61p którego podłączem po DVI 60Hz i nie mam żadnych problemów z płynnością (nawet filmów które mają 60fps). Używam też ps3 60Hz i 24Hz do blu-ray i żadnych zgubionych klatek. Dziwna sprawa. Może ktoś inny, kto zaobserwował to zjawisko będzie w stanie coś więcej napisać co jest tego przyczyną.
 

krzys504

New member
Zakładam, że sprawdzałeś ale może po prostu film jest tak nagrany? Ja mam dość juz wiekowego laptopa t61p którego podłączem po DVI 60Hz i nie mam żadnych problemów z płynnością (nawet filmów które mają 60fps). Używam też ps3 60Hz i 24Hz do blu-ray i żadnych zgubionych klatek. Dziwna sprawa. Może ktoś inny, kto zaobserwował to zjawisko będzie w stanie coś więcej napisać co jest tego przyczyną.

Właśnie chodzi o to że na bluray 24hz chodzi płynnie.Tylko na 60hz mam takie wrazenie ze czasem lekko przycina.z kompa to samo.I to nie tylko na 1 filmie.Tu jest krutki filmik Panasonic 50v20 - YouTube Jakosc moze nie zachwyca ale moze ktos cos zobaczy.
 

pool275

New member
Czy po sformatowaniu dysku przez TV i nagraniu na niego jakiegoś materiały, można w jakkikolwiek sposób odczytać te pliki z dysku na PC?

Pytanie drugie ;) Czy po sformatowaniu dysku nie będzie go można już nigdy podpiąć pod PC? Czy da się go jakoś sformatować przez PC, tak aby znowu był widoczny?
 
Do góry