Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

Błażej_35

New member
Nie napisałeś, jaki player. Umnie dobrze sprawdza się MPC (Media Player Classic)

Witam
miałem Best Playera i wymieniłem na SplashPro. Zmiana spowodowała, że obraz jest bardzo dobry. Nie myślałem, że player ma wpływ na taki problem skoro nie występował on na lcd.

Pozdrawiam
Błażej

PS. Nie wiem, czy coś z moim kompem jest nie tak, bo obraz z komputera nie jest wyświetlany na całej powierzchni telewizora. Zostaje wyraźna ramka ok.1-1,5cm. Mam ustawioną najwyższą możliwą rozdzielczość a mimo to ramka jest widoczna. Bawiłem się różnymi formatami oraz ustwieniem OverScan - nic nie pomogło.
Pewnie będzie jak w przypadku poprzedniego problemu - cztery tygodnie siedzenia na forach i nic, ale jak puściłem zapytanie to od razu przez przypadek natknąłem się na rozwiązanie...
 

Carexpert

New member
Ja wymusiłem mu i nic nie znalazł. Wyjątkowo długo szukał ale nie znalazł nic.
A zauwazyliscie jakies zmiany? Co daje nowy soft?
Dziś po pracy znów spróbuję.
 

gebolek

Banned
Ja wymusiłem mu i nic nie znalazł. Wyjątkowo długo szukał ale nie znalazł nic.
A zauwazyliscie jakies zmiany? Co daje nowy soft?
Dziś po pracy znów spróbuję.

Masz oznaczenie EA a nie E. Posiadasz aktualnie soft 2609 a w modelu E do tej pory był 2505.
Nowy to 2515.
Twój telewizor nie zaciągnie togo softu.

____________________________
Panasonic 50VT20E, BDT300, Onkyo 5007, Onkyo 7555, Kef IQ70, N-turbo.
 

DDS

New member
W moim 46VT20E fabrycznie był soft 2.600. Zaktualizował się do 2.609.
Jedyna naoczna zmiana jaką zauważyłem to aktualizacja Viera Cast do Viera Connect, w tym te kilka dodatkowych aplikacji i gier. TVN-y na module Polsatu nadal nie działają, nadal występuje sporadyczna pikseloza na niektórych kanałach HD.
 

demo1

New member
W moim 46VT20E fabrycznie był soft 2.600. Zaktualizował się do 2.609.
Jedyna naoczna zmiana jaką zauważyłem to aktualizacja Viera Cast do Viera Connect, w tym te kilka dodatkowych aplikacji i gier. TVN-y na module Polsatu nadal nie działają, nadal występuje sporadyczna pikseloza na niektórych kanałach HD.

pixeloza na tym module czy ogolnie mowisz ?
 

DDS

New member
No mam EA ale co to za różnica? To chyba tylko oznacza póżniejszą produkcje a wszystko inne nie jest takie same?
50VT20EA ma ten sam hardware co inne VT20 które wyszły w drugiej połowie 2010, czyli np 46VT20E, dla nich jest soft w wersji 2.6xx, obecnie 2.609

50VT20E ma starszy oryginalny hardware, i tu wchodzi soft 2.5xx, obecnie 2.515

pixeloza na tym module czy ogolnie mowisz ?

Bez modułu nie mam jak sprawdzić, ale sporo osób zgłasza tego typu problemy z tunerem.
 

yhenryk

New member
Ja mam 42VT20E i też miałem pixeleroza na kanałach HD (mam moduł cam cyfry+HD) i zgłosiłem do naprawy w serwisie. Wymienili moduł tunera ekran modułu i kabel. Teraz obraz jest OK. Problem zakłóceń na kanałach HD jest znany w serwisie panasonica i mają instrukcje co z tym zrobić.
 

majki84

New member
Jak się ma jakość obrazu w VT20E do G30E? Mam nasłoneczniony pokój prostopadle do TV, odległość kanapy od TV 3-3,5m. TV ma być podłączony do PC (granie w gry FPS) i kabłówki UPC (głównie kanały SD).

Zastanawiam się nad VT20E42" i G30E50" (podobna cena). Który bardziej się nadaje do grania (input lag) i który ma lepszą powłokę przed odbiciami światła i który ma lepszy obraz? Czy efekt 3D na 42" jest ok? Jak się sprawuje zamiana 2D na 3D w locie?
 

Błażej_35

New member
Witam!
jak zrobić reset telewizora? Wiem, że trzeba nacisnąć jednocześnie przyciski na telewizorze i pilocie. Potrzebuję tego do ponownego zainstalowania karty CAM (dostawca sygnału kablowego coś pozmieniał i muszę od początku wszystko ustawiać)

Pozdrawiam
Błazej

PS. Proszę w miarę możliwości o szybką odpowiedź bo jutro jest na MiniMini "Dino Ciuchcia" i co powiem dziecku?:)
 

Błażej_35

New member
Witam!
jak zrobić reset telewizora? Dostawca sygnału kablowego coś pozmieniał i konieczna jest ponowna instalacja wszystkiego (mam wpięty moduł CAM)

Pozdrawiam
Błażej
 

majki84

New member
Jak się ma jakość obrazu w VT20E do G30E? Mam nasłoneczniony pokój prostopadle do TV, odległość kanapy od TV 3-3,5m. TV ma być podłączony do PC (granie w gry FPS) i kabłówki UPC (głównie kanały SD).

Zastanawiam się nad VT20E42" i G30E50" (podobna cena). Który bardziej się nadaje do grania (input lag) i który ma lepszą powłokę przed odbiciami światła i który ma lepszy obraz? Czy efekt 3D na 42" jest ok? Jak się sprawuje zamiana 2D na 3D w locie?

Ponawiam pytanie.
 

tomeks001

New member
Witam, proszę osoby zorientowane o informację, w jaki sposób można oglądać na tym telewizorze filmy mkv z napisami z wejścia usb. Czy to jest w ogóle możliwe? Bardzo długo szukałem odpowiedzi na forach i w internecie ale nic ciekawego nie znalazłem. Pozdrawiam
 

majki84

New member
Do swoich pytań wyżej podłączę się przy okazji do pytania wyżej od tomeks001. Czy można bez problemu podłączyć dysk HDD usb 750GB (samsung M2) sformatowany na kompie pod NTFS i oglądać filmy? Bo u brata podłączyłem do Panasonica 42G20E i nie widział mi telewizor dysku. Można (a może trzeba) było go powiązać z telewizorem z poziomu menu tv, ale on go chciał formatować (to jest chyba po to żeby można było nagrywać programy z tv na dysk). Ale ja nie chce opcji nagrywania tylko sobie obejrzec film z zapchanego filmami dysku.
 

diabel1

New member
Do swoich pytań wyżej podłączę się przy okazji do pytania wyżej od tomeks001. Czy można bez problemu podłączyć dysk HDD usb 750GB (samsung M2) sformatowany na kompie pod NTFS i oglądać filmy? Bo u brata podłączyłem do Panasonica 42G20E i nie widział mi telewizor dysku. Można (a może trzeba) było go powiązać z telewizorem z poziomu menu tv, ale on go chciał formatować (to jest chyba po to żeby można było nagrywać programy z tv na dysk). Ale ja nie chce opcji nagrywania tylko sobie obejrzec film z zapchanego filmami dysku.
dysk musisz sformatować na exfat ,panasonic nie widzi dysków sformatowantch na nfst czyta dyski przez usb ja mam 1tb ,jest okey
 
Do góry