Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

Antałek

New member
Pobór energii

Dla zaineresowanych tym modelem podam pobór prądu mierzony cyfrowym miernikiem mocy:
-liga mistrzów N SPORT HD około 380Wat
-dzień dobry tvn TVN HD około 440Wat
-standby 18Wat

Ja także mierzyłem miernikiem cyfrowym. Mam ustawienia telewizora na ECO i średni pobór prądu od 125-190 Wat. Średdnieo Aczkolwiek jak są bardzo jasne sceny - chwilowo dochodzi do 320 Wat (ale w dzień) nocą dochodzi do 190. Ale jak masz na ECO to telewizor dostosowuje się do jasności pomieszczenia i pobór energii jest dużo mniejszy. Zatem o dużym poborze energii prze plazmy to mity. Plazma bierze porąd jak jasno świec,i a LCD zawsze bierze tyle samo.
 

Antałek

New member
Ustawienia telewizora

panowie mam taki problem z obrazem w moim P50VT20:
obraz w formacie 16:9, program np. POLSAT SPORT a na dole ekranu czarny paseczek szerokości ok. 3cm.
jeśli zmienię format na AUTO pasek oczywiście znika, ale nie widzę już logo programu no i wynik meczu
Czy coś mam nie tak z ustawieniami?
Powiem tak, nic nie musisz robić wystarczy aby w opcjach KONFIGURACJA ustawić w następnym menu INNE USTAWIENIA w pozycji "10:9 Overscan" ustawić na WŁĄCZONY i tyle. Problem o którym pisałeś jest złatwiony. Panasonic pokazuje całkowity obraz nadawany przez stacje nadawcze (to zaleta nie wada) ale dla Ciebie wada (bo nie czytasz instrukcji - a szkoda) ale jak chcesz mieć obraz prawidłowy to nic nie kombinuj ustaw jak podałem. Słoem każdy użytkownik może zepsuć bardzo dobry obraz w Panasonicu jak będzie za dużo kombinował i przestawiał bez czytania instrukcji zew zrozumieniem. Proponję jednak powrócić do ustawień fabrycznych - bo są bardzo dobrze skonfigurowane. I nic nie kombinować, jak nie popznasz działania danej funkcji do końca.
 

LUPO78

Banned
Ja także mierzyłem miernikiem cyfrowym. Mam ustawienia telewizora na ECO i średni pobór prądu od 125-190 Wat. Średdnieo Aczkolwiek jak są bardzo jasne sceny - chwilowo dochodzi do 320 Wat (ale w dzień) nocą dochodzi do 190. Ale jak masz na ECO to telewizor dostosowuje się do jasności pomieszczenia i pobór energii jest dużo mniejszy. Zatem o dużym poborze energii prze plazmy to mity. Plazma bierze porąd jak jasno świec,i a LCD zawsze bierze tyle samo.
lcd full led 42 cale na włączonym inteligentniej czujniku w dzień max 110Watt w ciemnym pokoju lub w nocy jak kto woli 50Watt -przy max zużyciu energii jak podaje producent 160Watt- oczywiście mierzone też elektronicznym miernikiem,więc jednak nie jest to mit
 
Ostatnia edycja:

Antałek

New member
Powiem tak, nic nie musisz robić wystarczy aby w opcjach KONFIGURACJA ustawić w następnym menu INNE USTAWIENIA w pozycji "10:9 Overscan" ustawić na WŁĄCZONY i tyle. Problem o którym pisałeś jest złatwiony. Panasonic pokazuje całkowity obraz nadawany przez stacje nadawcze (to zaleta nie wada) ale dla Ciebie wada (bo nie czytasz instrukcji - a szkoda) ale jak chcesz mieć obraz prawidłowy to nic nie kombinuj ustaw jak podałem. Słoem każdy użytkownik może zepsuć bardzo dobry obraz w Panasonicu jak będzie za dużo kombinował i przestawiał bez czytania instrukcji zew zrozumieniem. Proponję jednak powrócić do ustawień fabrycznych - bo są bardzo dobrze skonfigurowane. I nic nie kombinować, jak nie popznasz działania danej funkcji do końca.

Szanowny kolego - piszesz, że jak czegoś nie wiesz to czytasz ... hi hi hi. Moja rada albo kup lepsze okulary albo czytaj tyle razy aż coś z tego zrozumiesz a i to pewnie nie daje rezultatu ! Pierwszy raz zacytowałeś mnie prawidłowo w wątku braku instrukcji do 46VT. Już nawet nie będę podejmował tematu jedynego przedstawiciela Panasonic Polska w Gliwicach i ich partnerów handlowych ale informację o prawdopodobnej przyczynie braku "czterydziestekszóstek" dostałem właśnie od nich ! To już tylko Twoja sprawa czy w to wierzysz czy nie - inna rzecz czy to wiarygodne tłumaczenie - no moim zdaniem nie - ale to fakty. Nawiasem mówiąc w miniony piatek mieli już pełną ofertę.
Drugi raz gdy mnie cytowałeś .."Następna bajka: kolega czarny 1212 napisał: "Bardzo uważaj, bo na forach jest pełno "spamerów" od panasa typu wojo4...." no tu już pojechałeś po mnie zupełnie bezzasadnie - albo kiepsko widzisz albo nic nie rozumiesz z tego co czytasz. Przypisałeś mi wypowiedź, która była autorstwa "bluray-a" skierowaną do mnie w post. 131 ! Niby drobiazg ale potrafi wkurzyć już nie ten "bajkopisarz" ale przypisywanie mi jakiś złych intencji lub lobbingu na rzecz konkretnej firmy ! To tyle ... 8)

Kolego Czarny 1212
jak Cię obraziłem to przepraszam, nie miałem zamiaru nikogo obrażać. Napewo nie Ciebie. Nie gniewaj się za mój tekst, proszę potraktuj ój tekst, jako tekst polemiczny, bez żadnych złych intencji. Jeszcze raz jak poczułeś się obrażony to przepraszam, bo nie miałem zamiaru nikogo obrażać, to byłoby nieetyczne. Chodziło mi o twórczą dyskusję, może prowadzoną za ostro.
 

Antałek

New member
Koszty zużycia energii

lcd full led 42 cale na włączonym inteligentniej czujniku w dzień max 110Watt w ciemnym pokoju lub w nocy jak kto woli 50Watt -przy max zużyciu energii jak podaje producent 160Watt- oczywiście mierzone też elektronicznym miernikiem,więc jednak nie jest to mit

Jeżeli masz telewizor 50 cali - to gratulacje. Oznacza to, że LCD to jednak nadal mniejsze zużycie energii.
Czyli- w chwili obecnej - trzeba zdecydować, czy LCD z jego zaletami i wadami czy PLAZMA z jego zaletami wadami. Ja jednak wybrałem plazmę (już kupiłem czyli na chwilę obecną nie mam odwrotu) . Ale różnica w opłatach - to jakieś 4 złote na miesiąc - czyli dla mnie bez znaczenia, bo jedak widziałem większe pozytywy plazmy nad LCD, przed zakupem.
 

LUPO78

Banned
Jeżeli masz telewizor 50 cali - to gratulacje. Oznacza to, że LCD to jednak nadal mniejsze zużycie energii.
Czyli- w chwili obecnej - trzeba zdecydować, czy LCD z jego zaletami i wadami czy PLAZMA z jego zaletami wadami. Ja jednak wybrałem plazmę (już kupiłem czyli na chwilę obecną nie mam odwrotu) . Ale różnica w opłatach - to jakieś 4 złote na miesiąc - czyli dla mnie bez znaczenia, bo jedak widziałem większe pozytywy plazmy nad LCD, przed zakupem.

42 cale mam 47 cali 10 Watt więcej zużywa,ale to i tak mniej niż plazma nawet jak porówna się większe tv
 

gebolek

Banned
42 cale mam 47 cali 10 Watt więcej zużywa,ale to i tak mniej niż plazma nawet jak porówna się większe tv


No i co z tego....?
Plazmy kupuje się dla dobrego obrazu a nie dla wątpliwych oszczędności!!!
Jedni wolą plastikowy obraz z małym poborem prądu inni obraz dobrej jakości, godząc się przy tym na trochę większe koszty.
 

LUPO78

Banned
No i co z tego....?
Plazmy kupuje się dla dobrego obrazu a nie dla wątpliwych oszczędności!!!
Jedni wolą plastikowy obraz z małym poborem prądu inni obraz dobrej jakości, godząc się przy tym na trochę większe koszty.
mi nie chodzi o zaoszczędzenie 3,4 czy więcej złoty tylko oto że plazma i tak dalej zużywa więcej prądu niż lcd
 

kwant

New member
Czy ktoś z posiadaczy serii VT (42, 46) sprawdzał konwersję 2d do 3d dla transmisji sportowych typu Formuła 1 bądź np siatkówka? Czy uzyskany efekt poprawia walory i czy da się obejrzeć do końca bez oczopląsu?
 

Andrzej444

New member
VT20 - Filmy 3d a brak reakcji pilota

Witam
zauważyłem następujący problem - przy oglądaniu materiału 3d pilotem mogę zmienić ustawienia TV przed uruchomieniem filmu (źródło to PS3 lub NMT) ale po uruchomieniu filmu pilot przestaje reagować. Po zatrzymaniu odtwarzania - po chwili pilot znowu reaguje.
Co prawda sterowanie filmem z konsoli a dzwiękiem z amplitunera nie wymaga działania pilota ale tak chyba nie powinno to działać.

Czy ktoś się spotkał z takim obawem, czy to tylko mój VT20 tak ma?
 

gebolek

Banned
Witam
zauważyłem następujący problem - przy oglądaniu materiału 3d pilotem mogę zmienić ustawienia TV przed uruchomieniem filmu (źródło to PS3 lub NMT) ale po uruchomieniu filmu pilot przestaje reagować. Po zatrzymaniu odtwarzania - po chwili pilot znowu reaguje.
Co prawda sterowanie filmem z konsoli a dzwiękiem z amplitunera nie wymaga działania pilota ale tak chyba nie powinno to działać.

Czy ktoś się spotkał z takim obawem, czy to tylko mój VT20 tak ma?



U mnie pilot działa bez względu na odtwarzany sygnał.
Podczas oglądania 3D pełny dostęp do menu i wszystkich funkcji z pilota.
Źródło - panasonic BDT-300.
Obraz 3D - bajka.
 

Andrzej444

New member
U mnie pilot działa bez względu na odtwarzany sygnał.
Podczas oglądania 3D pełny dostęp do menu i wszystkich funkcji z pilota.
Źródło - panasonic BDT-300.
Obraz 3D - bajka.

Dzięki za odpowiedź.
U mnie obraz jest również super tylko ten pilot. Tak jakby się przycinał przy 3D.
Trudno - najwyżej zgłoszę usterkę.

BTW Jak z nagrywaniem na dysk USB?
Czy ktoś z tego korzysta?
Próbowałem z N-ki - nie działa, instrukcja mówi że nie nagram też z analoga, DVB-T mam czeską ale po co to nagrywać? Poza tym po sformatowaniu dysku, podczas próby nagrywania DVB-T pokazuje się komunikat "sprawdź połączenia"
Czyżby niepotrzebny wodotrysk?
 

profitk

New member
Okulary i moduł WiFi

Witam wszystkich użytkowników forum.
Od dłuższego czasu śledze ceny modelu TX-P50VT20 - idą szybko w dół. Zdecydowałem się kupić ten model. Mam jednak pytanie to użytkowników, którzy juz kupili ten telewizor. Czy w pudełku dostaliście 2 szt okularów 3D oraz moduł WiFi USB (wszystko oryginalne panasonica)??? Dzwoniąc po sklepach internetowych odnosze wrażenie, że podbierają takie rzeczy i nie dają... Jedni mówią, że nie ma modułu WIFI - jest tylko opcjonalnie za dodatkowa opłata..., następni wspominaja tylko o 1 szt okularów.. a jeszcze innni na pytanie o wyposażeniu odpowiadają ze okulary tak WIFI nie, ponieważ wyposażenie w moduł jest na konkretne obszary i w Polsce akurat nie ma takiej opcji... Jak to wygląda u was ? Czy wogóle warto zamawiac w sklepach internetowych ?Proszę o odpowiedz na te dwa pytania.... wyposażenie i sklepy internetowe...
Pozdrawiam,
 

gebolek

Banned
Witam wszystkich użytkowników forum.
Od dłuższego czasu śledze ceny modelu TX-P50VT20 - idą szybko w dół. Zdecydowałem się kupić ten model. Mam jednak pytanie to użytkowników, którzy juz kupili ten telewizor. Czy w pudełku dostaliście 2 szt okularów 3D oraz moduł WiFi USB (wszystko oryginalne panasonica)??? Dzwoniąc po sklepach internetowych odnosze wrażenie, że podbierają takie rzeczy i nie dają... Jedni mówią, że nie ma modułu WIFI - jest tylko opcjonalnie za dodatkowa opłata..., następni wspominaja tylko o 1 szt okularów.. a jeszcze innni na pytanie o wyposażeniu odpowiadają ze okulary tak WIFI nie, ponieważ wyposażenie w moduł jest na konkretne obszary i w Polsce akurat nie ma takiej opcji... Jak to wygląda u was ? Czy wogóle warto zamawiac w sklepach internetowych ?Proszę o odpowiedz na te dwa pytania.... wyposażenie i sklepy internetowe...
Pozdrawiam,



W komplecie powinny znajdować dwie sztuki okularów 3D oraz moduł WiFi z kablem USB.
U mnie tak było.
Na stronie panasonic.pl jest napisane, że jest to standardowe wyposażenie.
Myślę,że panowie w sklepach internetowych chcą dorobić parę złotych.
 

Onomato

New member
Witam pytanie do posiadaczy plazmy vt20,na czym odbieracie obraz 3D,czy jest to kino panasonica,blu ray,czy moze innej firmy. Bo czytalem ze kino panasa sc-btt755 zacina sie i wylacza przy divixach,tez ktos ma taki problem?
 
Do góry