Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

cezi1

New member
Hej!

Ja mam ten sam problem z P50GW20. Używam modułu CAM Cyfrowego Polsatu. Najgorzej jest na Polsacie Sport HD oraz Polsacie HD, gdzie pixeloza jest bardzo często. Na Polsacie Sport HD czasami pojawia się komunikat "zakodowana ścieżka audio". Czasami pixeluje też na TVP HD oraz obu Eurosportach. TVN HD jest OK podobnie jak Animal Planet i National Geographic. Gwarancje mam do 15 maja 2012 roku ale jeszcze nie zgłąszałem reklamacji. Niestety GW20 nie ma wsparcia w Polsce, ale wtedy jak nie było przez kilka miesięcy TVN to tuner mi wymienili. Jeśli ktoś z serią **20 ma naprawiony problem niech koniecznie daje znać na forum


Pzdr,

Cezi
 

ipsz

New member
Użytkuję od dłuższego czasu tx-p42v20e. Sprawdziłem ilość godzin. Nazbierało się ponad 4000. Widzę, że obraz trochę uległ pogorszeniu. Jestem laikiem i ciężko napisać co dokładnie mi przeszkadza. Wydaje mi się, że czerń nie jest ta sama, problemy z ostrością, duchów jakby więcej widzę.

TX-P50V20E - 4850h. Zniknęły powidoki z TVN24, których matryca nabawiła się w trakcie wygrzewania. Praktycznie przestały pojawiać się problemy z rozjaśnianiem obrazu (skokowe zmiany jasności). W ciągu ostatniego miesiąca może raz to zaobserwowałem i wtedy zorientowałem się, że wcześniej pojawiało się częściej. Nie zauważyłem pogorszenia czerni, ostrości, zmiany kolorów. Wszystkie funkcje działają poprawnie.
 

sorenson

New member
No to masz szczęście, mi wymiana tuner DVB-S nie pomogła, na dniach o czym pisałem mam mieć wymianę płyty głównej i zmianę oprogramowania, zobaczymy co będzie dalej.

Witam Mam pytanie czy naprawy mieliście robione w domu? Bo ja zgłosiłem problem z dekodowanie z transpondera 11411 i teraz nie przysyłają softu tylko ma to zrobić serwis. Dzwoniła Pani w piątek że przyjadą zabrać ty to powiedziałem że z tego co wiem to wgrywa się oprogramowanie z karty i grzebie w manu serwisowym wiec powiedziała że się jeszcze skontaktuje i jak na razie cisza.
 

codaco

New member
Wyżej napisałeś, że po wymianie tuner problem został rozwiązany, czy obraz również wrócił do normy bo napisałeś, że po naprawie uległ pogorszeniu?
 

tomik696

New member
po paru dniach znów zaczyna ciac na kanałach hd.
mam 10 na 10 siła jakosc ale tnie zobacze ,zmienie jeszcze konwerter na mniej pobierajacy prad ..
bo ponoc te tunery w panasach słabo zasilaja konwertery ..
 

gadi

New member
Wgrałem program Serviio wersje 0.6.2 i dalej to samo
Wyświetla mi komunikat Plik nie do odczytu
Na TV pojawiają cię katalogi z filmami i muzyką, ale po wybranego danego filmu Tv kaze czekać. Pojawia sie nawet kilka % załadowanego filmu, ale potem pojawia się komunikat Plik nie do odczytu
 

codaco

New member
po paru dniach znów zaczyna ciac na kanałach hd.
mam 10 na 10 siła jakosc ale tnie zobacze ,zmienie jeszcze konwerter na mniej pobierajacy prad ..
bo ponoc te tunery w panasach słabo zasilaja konwertery ..

Konwerter niczego Ci nie da, próbowałem z kilkoma, zmieniłem antenę, rwanie nadal występuje.
 

cezi1

New member
Z tego co piszą ludzie, od początku jak pojawiła się seria 20 w sprzedaży to problem jest ogólnie powszechny i występuje dosyć często bez względu na serię. Czyli wszystkie z 2010 czy to V, VT czy GW mają często tę przypadłość.
A jak nie widzą co zrobić to niech wymieniają nam na inne modele, z tego co wiem to w serii 30 już ten problem nie występuje.
Chyba przyszła pora aby w tej kwestii założyć nowy temat, aby zebrać więcej użytkowników z tym problemem. Jak będzie nas więcej to może wystosujemy jakiś wspólny pozew przeciwko panasonicowi, bo ile można robić z klientów debili i idiotów.

Był u mnie serwisant - wymienił tuner już drugi raz. Wina leży w złej ekranizacji i samym umieszczeniu tunera w modelach z 2010 roku. Są za blisko innego podzespołu - który promieniuje, powodując pixelozę. Dlatego serwisant po wymianie tunera chyba godzinę go dodatkowo ekranował. W serii 30 tuner DVB-S (taki sam jak w serii 20) jest umieszczony znacznie niżej, przez co nie powoduje problemów. Pixelozy na razie nie ma, ale TV dalej się zawiesza przy zmianie kanałów. Okazało się, że jest błąd płyty głównej - zła suma kontrolna. 27 kwietnia przyjeżdza jeszcze raz, aby wymienić płytę główną.
Ogólnie z serwisu jestem bardzo zadowolony.

Cezi
 

tomik696

New member
v20

po wielu miesiącach walki z pixelozą i 2 miesiacach w serwisie dzisiaj odebrałem w zamian nowego vt50 i tu zaczyna sie...brak tvn heee to jak na poczatku z v 20.....wiec zegnam dział v 20 i dzieki za waszą pomoc ,,,,jestem teraz na vt 50.
 
Ostatnia edycja:

codaco

New member
po wielu miesiącach walki z pixelozą i 2 miesiacach w serwisie dzisiaj odebrałem w zamian nowego vt50 i tu zaczyna sie...brak tvn heee to jak na poczatku z v 20.....wiec zegnam dział v 20 i dzieki za waszą pomoc ,,,,jestem teraz na vt 50.

Czy VT50 dostałeś w ramach gwarancji za V20? Bo ja walczę z pikselozą od 8 miesięcy i będę kierował
sprawę do sądu, jeżeli nie nastąpi wymiana na serie, która tej przypadłości nie ma.
Ten brak TVN to na jakiej platformie występuje C+, N czy CP i co na to Panasonic? ;)
 

mariusz.o

New member
Witam, mam pytanie odnośnie telewizora Panasonic TX-P42V20E, mianowicie posiadam ten model od ponad roku i jakiś czas temu obudowa zaczęła strzelać "cykać" po włączeniu (jak się nagrzewa) i po wyłączeniu (jak stygnie). Czy ktoś się spotkał już z czymś takim? Jak można temu zapobiec? Jedyne co zrobiłem to poluzowałem i dokręciłem śruby mocujące tylną osłonę niestety nic to nie pomogło. Ten dźwięk jest bardzo denerwujący zwłaszcza wieczorem jak wyłączam TV i kładę się spać. Proszę o poradę co mogę zrobić czy w ogóle da się coś zrobić.
Pozdrawiam
 
Do góry