Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

cruzier

New member
Witam koledzy. Dziś tatko zakupił P42V20E ( była w promocji za 2799zł ). Nadmienię, że przesiadł się z P42G30 (którego ofiarował siostrze).

Mam kilka pytań.
1. Czy V20 ma z tyłu w stopce taką czarną plastikową osłonkę aby nie było widać tych śrubek (G30 miała taką osłonkę).
2. Coś wkładam Penrivea 8GB z DivXem i za nic mi go tv nie widzi hmmm ?
3. Chyba tatko zamienił siekierkę na kijek ?

pozdrawiam Marcin
 

raivel

New member
Już wiem, że .avi działają bez problemu.
Natomiast czy ktoś może mi powiedzieć czy da się (a jeśli tak, to w jaki sposób) uruchomić przez serwer mediów pliki .mp4 ?
 

codaco

New member
Jestem po wymianie tunera DVB-S z uwagi na rwanie obrazu na niektórych kanałach HD. Problem niestety nie ustąpił i rwanie występuje nadal, czy u kolegów, którzy mieli podobne przeboje z naprawą (czyli naprawa wykonana a efektów brak) udało się ostatecznie rozwiązać problem rwania obrazu?
 

kaskader

New member
brak DVB-C w Polsce

Witam
Posiadam P42V20E. Mam podpięta kablowke cyfrowa, włożyłem moduł CI+. Z instrukcji odczytalem ze DVB-C nie działa w Polsce (co sprawdziłem) dlatego resetując ustawienia wybrałem kraj Niemcy. Dzięki takiemu ustawieniu korzystam bez problemów z DVB-C. Niestety jak chce korzystać z usług internetowych to z względu na wybrany kraj -Niemcy, mam do wyboru tylko niemieckie opcje viery a zalezy mi na polskich np Ipla. Czy jest jakies na to lekarstwo?

Pytanie2. Dlaczego po wyłaczeniu telewizora, w stanie czuwania po jakims czasie np 30 min slychac jak coś przelacza, trudno mi to opisac słownie tak jakby taki pstryk robi :)

Dziękuje za pomoc
 

codaco

New member
wymienili ci tuner ale czy go zekronowali?
czyli nie moze dotykac do masy telewizora..

Tego nie wiem na 100%, TV był na naprawę zabierany do serwisu (wszyscy piszą, że mają to wykonywane w domu, a serwis szczeciński mówi, że tylko w serwisie są w stanie to wykonać).
Ciężko ustalić co dokładnie wykonali bo ciężko się z nimi dogadać. Więc pozostaje ponowna reklamacja w Panasonic Polska.
 

Reptile

New member
Witam
Posiadam P42V20E. Mam podpięta kablowke cyfrowa, włożyłem moduł CI+. Z instrukcji odczytalem ze DVB-C nie działa w Polsce (co sprawdziłem) dlatego resetując ustawienia wybrałem kraj Niemcy. Dzięki takiemu ustawieniu korzystam bez problemów z DVB-C. Niestety jak chce korzystać z usług internetowych to z względu na wybrany kraj -Niemcy, mam do wyboru tylko niemieckie opcje viery a zalezy mi na polskich np Ipla. Czy jest jakies na to lekarstwo?

Pytanie2. Dlaczego po wyłaczeniu telewizora, w stanie czuwania po jakims czasie np 30 min slychac jak coś przelacza, trudno mi to opisac słownie tak jakby taki pstryk robi :)

Dziękuje za pomoc

Procedura:

1. W przypadku kiedy mamy TV z zestrojonym tunerem - pomijamy ten krok. W innym przypadku restartujemy telewizor do ustawień fabrycznych i wybieramy jako kraj Niemcy (tuner DVB-C/S bedzie aktywny) i dokonujemy normalnego strojenia.

2. Wkładamy kartę SD z pustym plikiem hotel.pwd na karcie.

3. Wyświetli się pole na wpisanie kodu.Jako kod podajemy 4850. Po zakończeniu operacji zrzutu konfiguracji wyjmujemy kartę SD z TV.

4. Restartujemy TV do ustawień fabrycznych i wybieramy jako ustawienia Polska/Polska.

5. Uruchamiamy VieraCast, wybieramy aplikację ustawienia (2 lub 3 ekran) i przesuwamy aplikację IPLA, za pomocą opcji "Dostosuj ekran początkowy" z lewego górnego rogu w dowolne inne miejsce. Wychodzimy z VieraCast

6. Wkładamy kartę SD do działającego TV i kiedy TV poprosi o kod podajemy 4851

7. Po wyświetleniu informacji o zakończeniu procesu "SUCESS" wyjmujemy kartę, wyłączamy odbiornik głównym włącznikiem

8. Wyłączamy/włączamy odbiornik TV. W tej chwili mamy aktywny tuner DVB-S/C oraz dostępne wszystkie polskie aplikacje na platformie VieraCast.

Uwagi:
- Informujemy jednocześnie, że w/w operacja nie zmienia statusu tunera DVB-S/C i nadal jest to funkcja niewspierana w Polsce i użytkownikowi nie przysługuje prawo do reklamacji jego działania,
- restart odbiornika TV do ustawień fabrycznych spowoduje konieczność ponownego przeprowadzenia powyższej procedury aktywacji,
 

nercio

New member
gdzie?

sluchajcie,gdzie mozna jeszcze kupic 42v20?moze rzucila wam sie w oczy ta plazma w ciekawej cenie?nie szukam fajerwerkow i mysle ze w zupelnosci mi wytarczy:)
 

gadi

New member
Jak podłączyć TV z kompem aby oglądać filmy z kompa (DLNA)
Mam komputer ale bez WIFI, a internet podłączony do kompa po kablu przez modem i sieci tv kablowej, a następni routerem TP-link TL-WR340G do TV
 

numion

New member
Jeśli masz wszystko domyślnie skonfigurowane to sieć powinna wyglądać następująco:
Kabel z kablówki idzie do modemu. Z tego modemu kablem sieciowym podłączasz się do portu WAN routera. Z routera podłączasz jeden kabel sieciowy do komputera a drugi do telewizora. Coś w stylu tego co jest w instrukcji https://docs.google.com/viewer?pid=...2c55dcc7ce087303375b7&a=bi&pagenumber=5&w=799 Jeśli modem działa a w routerze adresy ip są ustawione automatycznie to wszystko powinno śmigać :)
 

numion

New member
Tak. Jeśli sieć działa prawidłowo tzn np. działa Viera Cast to serwer serviio powinien być widoczny po wybraniu "Serwer medialny" w TV.
 

numion

New member
A w jakim formacie to film?
Włącz transkodowanie w zakładce transkodowanie. Wtedy serwer powinien automatycznie przekonwertować dany film na format obsługiwany przez TV. Sprawdź czy w zakładce Status masz ustawione w kolumnie profil renderowania "Panasonic Viera". Wtedy serwer będzie wiedział w jaki sposób podać film dla TV.
 
Do góry