Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

MacPaul

New member
Witam

jestem nowym posiadaczem P50V20. A miał być G20 ...
Mam na razie jedno najważniejsze pytanie. Oglądając obraz - HDMI z bluray sony BD370 na każdym ustawieniu obrazu mam efekt teatru telewizji.
Nie mogę sobie z tym poradzić zmieniając ustawienia.
Pomocy....bo to mnie i innych strasznie denerwuje.
 

MacPaul

New member
Panasonic - ideas for life - Page not found

instrukcja obsługi str.33

24p smooth film

zawansowany ifc

witam
dzieki za reakcję
nie kapuje tylko po co link do strony UK ?
instr mam , z tym parametrem też się bawiłem . Jest różnica ale nadal (mimo wyłączonego) Avatar robi wrażenie nakręconego w studiu telewizyjnym.
Kiedyś tak miały tv Loewe (crt) jakieś 15 lat temu (jak się tym interesowałem) .

ktoś ma inny pomysł ?
 

MacPaul

New member
mam prośbę
gdzieś mi wsiąkł numer Audio Video z testem P50 V20 - październik lub wrzesień 2010
ma ktoś może wejście na scan tegoż testu ?
 

krisder

New member
Bez reklam
Jeżeli wyłączysz 24p smooth i nadal obraz jest zbyt sztuczny to dla porównania włącz "normalny" film. Avatar to "dzieło", które powstało głównie przy pomocy technik komputerowych i jego obraz (ostrość i szczegółowość) bliższy jest temu występującemu w kreskówkach.
 

zbik1967

New member
Mam podobne wrażenie przy oglądaniu głównie programów HD, obraz wydaje się jakby był nakręcony w studiu TV a nie kinowy. Powoli dojrzewam jednak do kalibracji mojego telewizora. A jeśli chodzi o usuwanie kanałów to niestety nie da się ich trwale usunąć, owszem można je "odhaczyć" w MENU STROJENIA - LISTA KANAŁÓW, ale nadal tam będą. Jeszcze mam pytanie odnośnie podłączenia twardego dysku, czy gniazdo USB zapewnia wystarczające zasilanie, czy lepiej kupić dysk z zew. zasilaczem?
 
Ostatnia edycja:

Sucread

New member
Można byłoby prosić posiadaczy v20 o krótką opinię o tym sprzęcie po paru miesiącach użytkowania? Nie musi to być jakaś recenzja specjalisty, bo sam przecież jestem zwyczajnym konsumentem.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Mam podobne wrażenie przy oglądaniu głównie programów HD, obraz wydaje się jakby był nakręcony w studiu TV a nie kinowy. Powoli dojrzewam jednak do kalibracji mojego telewizora. A jeśli chodzi o usuwanie kanałów to niestety nie da się ich trwale usunąć, owszem można je "odhaczyć" w MENU STROJENIA - LISTA KANAŁÓW, ale nadal tam będą. Jeszcze mam pytanie odnośnie podłączenia twardego dysku, czy gniazdo USB zapewnia wystarczające zasilanie, czy lepiej kupić dysk z zew. zasilaczem?
2,5 cala wystarczy, tyle tylko, że jako odtwarzacz multimedialny i tak nie będzie chodził, do nagrywania programów jedynie służy.
 

Samur_aj

New member
Zapewne tak gdyż większa matryca.
A z drugiej strony co za problem sprawdzić w specyfikacji produktu, choć by na stronie Panasonica.
 

hcl4

New member
witam panów i panie ,to mój 1 post i takie pytanko ,czy 50v20e cali pociągnie dużo więcej prądu niż 42v20e
Masz teoretyczne dane Produkty - Porównaj produkty - Panasonic Polska V20 gdzieś widziałem że średnie ma coś koło 130-160V więc 50 proporcjonalnie więcej.
Ja bym na to nie zwracał uwagi, bo jeśli masz warunki i możliwości, to komfort wart jest dopłaty. Różnica miesięcznie może być kliku złotowa - wystarczy przeliczyć.
 

Sucread

New member
A jak wygląda współpraca v20 z telewizja i dekoderem n ? Widoczne są jakieś bledy obrazu, artefakty, itp.? Pytam bo słyszałem ze sygnał n jest nadawany w 50Hz.
 

zbik1967

New member
2,5 cala wystarczy, tyle tylko, że jako odtwarzacz multimedialny i tak nie będzie chodził, do nagrywania programów jedynie służy.
Ale programy nagrane z TV będę mógł swobodnie zbierać i odtwarzać? Bo mnie właśnie chodzi o to, aby zastąpić obecną nagrywarkę zewnętrzną (nota bene również Panasa) takim właśnie dyskiem i nagrywać z myślą, aby kiedyś w wolnej chwili pooglądać. Zawsze to kolejna jedna skrzynka mniej pod telewizorem. Obecnie pozbyłem się już tunera sat bo mam moduł TnK i chciałbym zastąpić nagrywarkę HDD/DVD odtwarzaczem bluray.
 

ArtiW

New member
Mam pytanie. Chodzi o funkcję "16:9 Overscan". Przy jej wyłączeniu na niektórych programach, np. TVP1, pojawia się w górnej części ekranu (tylko na lewej połówce) biało-czarny pasek. To jest taki pasek grubości 2mm. Białe paski mają długość od 2 do 4 cm. Przerwy są takie same.
Po włączeniu funkcji overscan, obraz nieco się rozszerza i pasek ten znika.
Oczywiście występuje na czarnym tle ponad obrazem.

Wiecie może co to jest i dlaczego występuje?
 

mirekpa

New member
Witam. Stałem się posiadaczem modelu p42v20 i mam pytanie do użytkowników jak wygląda sprawa w przypadku wyświetlania czarnego ekranu w całkowitych ciemnościach. W moim egzemplarzu ekran lekko "świeci" i się zastanawiam czy to normalne.
 
Do góry