Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

Marchec

New member
No to mnie bardzo zmartwiłeś tymi napisami, to jest dla mnie bardzo ważne, staram się unikać kiedy tylko mogę filmów z lektorem...
Czy ktoś jeszcze mógłby potwierdzić fakt wyświetlania/nie wyświetlania napisów do filmów we wbudowany tunerze DVB-S i module AstonCrypt?
 

piwalek

New member
Witam

Po dogłębnym kilkuletnim :grin: studiowaniu forum podjąłem decyzję o zakupie nowego telewizora. Padło na 50V20. Nie była to łatwa decyzja bo od kilku lat używam Thomsona 36wx642s ( to crt jakby ktos nie kojarzył ostatni chyba najlepszy model jaki ta firma wypusciła ma np bdobrze działające wejście component przyjmujące sygnał progresywny ! ). Nota bene to pokazuje jak potaniała elektronika w ostatnich kilku latach bo ten mój Thomson kosztował cos koło 10 kzł cennikowo ja oczywiscie kupiłem go znaacznie taniej na bezvaciu w mm po kilkunastu przecenach i jeszcze z rabatem - bo był bez opakowania :grin: no ale to było ponad 5 lat temu i niestety po baardzo intensywnym użytkowaniu ostatnio coraz częściej niedomagał.
Ale do meritum . Wybierałem między P50C7000 a V20 jak pewnie wielu teraz ( podobna cena ).
3D nie odgrywało żadnej roli - moim zdaniem to na razie bajer marketingowy a porównanie Avatara w 3d w TV i w kinie może na korzyść tego pierwszego wypaść tylko jeżeli oglądało się go gdzieś w Koziej Wólce w porysowanych okularach. Ja ogladałem w Imaxie i 3d w tv to ja widzę jak się dobrze skupię a od skupiania się przy oglądaniu to zaczyna głowa boleć:mrgreen:.
G20 odpadł m inymi z powodu fortepianowej ramki . Co z tego że warstwy na ekranie są coraz lepsze jak przez cały czas widać odbicia wszystkiego w 5 cm kawałku plastiku.
Samsung - dziwne ale wydawało mi się że na nim znacznie intensywniej widzę flickering ( tj drganie jasnych płaszczyzn kątem oka ) co mi w plazmach najbardziej chyba przeszkadza . Z tego też powodu odpadł VT20 też - przynajmniej w warunkach sklepowych widziałem drganie obrazu. Po za tym cena juz trochę za wysoka.
W pewnym momencie chciałem nawet kupić jakiegos LCD ale te lepsze z podswietleniem strefowym to na razie 46 cali a cena z kosmosu a te " normalne " no jakby to powiedzieć - nie jestem graczem :mrgreen:.
No dobra po kilku dniach uzytkowania na razie :
wszystkie wady które go dotyczą faktycznie występują ( ale jak ktoś nie czyta forum to na 99 % ich nie zauważy a przynajmniej większosci lub przyjmie to za normę ).
1. Color banding - niepłynne przejścia tonalne są - oczywiście w określonych warunkach tj duże łagodnie cieniowane płaszczyzny np niebo o zachodzie zawsze jako przykład podawane.
2. Węże na twarzach - myślę że to wynik właśnie niepłynnych przejść tonalnych + dodatkowo ruch.
3. Skaczący poziom czerni -jest ale tylko widoczny w specyficznych warunkach np wczoraj w Anioły i demony HBO w ciemnych scenach w lochach wystepował często. Jednak zademonstrowanie tego na forum jak ktoś tu wcześniej próbował jest chyba niemożliwe bo zmiany są bardzo subtelne - moze Panasonic to rozwiąże bo to najwyraźniej wina firmware.
4. Jak dla mnie największa wada ale to chyba w wiekszosci duzych TV opartych na plazmie i LCD a niegdzie tu chyba nieporuszana to fatalne oddanie szczegółów twarzy ludzkich w cieniach. Wygląda to tak jakby ktos na siłę próbował np. rozjasnić zbyt ciemne zdjęcie w pewnym momencie w cieniach nie ma już informacji o obrazie i zlewa się w jedną buroczerwoną płaszczyznę. Nie doszedłem do ustawień które by to zniwelowały choć podbicie gammy do 2.6 pomaga.
Te wszyskie wady zwłaszcza ostatnia są widoczne jednak głównie na sygnale HD od naszych dostawców tj HBO HD i C+HD i tu bym upatrywał przyczyny. W sygnale z BD i o dziwo analogowym znacznie mniej.
5. Bzyczy - słychać tylko przy niskiej głośnosci i na określonym materiale ( duże jasne płaszczyzny ale słychać ) co dziwne np bardziej w DVB-S na sygnale SD a na HD prawie nie występuje ( 3,5 m telewizor 30 cm od sciany na podstawce )
6. Jak dla mnie to głośniki są do d. niestety i nie moge dojśc do ustawień żeby dźwięk nie brzmiał jak ze studni. A gdzieś napisali że w tym i w VT modelu Panasonic się postarał :mrgreen: To nie chcę wiedzieć jak jest w innych. Ale mam tez porównanie do innych płaskich ( Samsung , Toshiba ) - tam jest jeszcze gorzej. Ale może mam po moim Thomsonie za duze wymagania ale tam były 4 głośniki + subwoofer w osobnej obudowie z przy górnej sciance.
7. Dodatki internetowe działają powoli przynajmniej u mnie np youtube zanim wejdzie się na konto mija dobra chwila czasami można odnieść wrazenie że sie zawiesił ( nie reaguje na pilota ). Potem juz jest lepiej. Sieć - po kablu .
8. Nie przełącza formatów obrazu po HDMI ( na analogu i satelicie jest ok ). W sumie się tego spodziewałem ale jest to troche wkurzające zwłaszcza że przycisk ratio jest mały i trudno w niego trafić ale o pilocie niżej . Inna sprawa to formaty w jakich wysyłają sygnał nasi kochani dostawcy rozrywki telewizyjnej. Już chyba 10 lat nie produkuje się odbiorników 4/3 a i te miały przeciez możliwość przełączenia na 16:9 już od jakiegoś czasu, a szkoda gadać. Powalczę jeszcze z Kaonem może tam cos się da zmienić.
9. Pilot :hmm:. No tu Panasonic mógłby sie bardzo duzo uczyć od Thomsona. I nie chodzi o to że jest plastikowy i srebrny ( bo jak dla mnie pilot nie musi być metalowy i wybajerowany ja w Samsungu np. ) ale o ERGONOMIĘ. Używałem pilotów Thomsona od 1997 roku i lepszego jak dla mnie do tej pory nie ma i nie będzie no chyba że Panasonic zatrudni Starck'a jak to zrobił Thomson 15 lat temu a nie pana od marketingu.
Ok bo więcej o Thomsonie piszę niz V20 :mrgreen:.
To dlaczego go kupiłem .
W kinie domowym jest to chyba najlepsza plazma 2d jak do tej pory ( Kuro już nie ma a i cena jego była wyższa znacznie ) a przy tym nie przeszkadza w normalnym codziennym oglądaniu telewizji w jakości jaka jest u nas na razie dostępna. Przyznam się że tego bałem sie najbardziej ale jest ok zwłaszcza na sygnale analogowym z kablówki ( ASTER ). Muszę nawet stwierdzić że jest tu trochę lepiej w niektórych aspektach niż na CRT np. na 36 calach z analoga była taka trochę jakby galareta przed obrazem tu na 50 tego nie widzę. Z tunera cyfrowego (ASTER KAON) obraz SD sztucznie powiększony zoomem jest chyba gorszy a na pewno ma mniej szczegółów ( kompresja ? mały bitrate ? ). Kanały HD ok. niektóre te w native HD znacznie lepsze np. Eurosport. Jak mają wyglądać można zobaczyć na niemieckich HD z wbudowanego tunera sat. A właśnie kolejna zaleta i różnica w stosunku do G20 a i innych np. Samsungów przecież tuner sat tez kilka zł kosztuje no chyba ze ktoś ma jakąś platformę ale tu o 1 pudełko i pilota mniej.
W dzień da się spokojnie oglądać chociaż żona się nie przyzwyczaiła jeszcze do tych trochę bardziej stonowanych kolorów i kontrastu w porównaniu do crt.
Ma dużo możliwości podłączeń co dla których może byc zaletą a np samsungi są tu dużo uboższe.
Ja np podłączyłem wszystko co chciałem : tj KAONA, WDTV LIVE , BLURAYA do hdmi , nagrywarkę Panasonic componentem ( a tam żona ma bardzo dużo odcinków seriali więc to był priorytet :mrgreen: ),
magnetowid SVHS Panasonic przez euro z sygnałem SVHS . I najwazniesze że da sie to wszystko bez bólu ogladać nawet kasety vhs nagrane 15 lat temu i seriale w jakosci LP ( brak miejsca :mrgreen: z nagrywarki HDD ). A przy okazji teraz widzę że niechcąco mam cały sprzęt Panasonic bo BD też.
Ma adapter wifi w zestawie a ten też trochę kosztuje ( przynajmniej oryginał ) .
Bez problemu połączył się z moja siecią i wykrył serwer dnla ( synology ). Zdjecia bez problemu da sie przegladać filmów jeszcze nie próbowałem.
Poza tym był akurat przypływ gotówki a i zgoda żony też. :mrgreen:.
Teraz zbieram na płyty bluray bo ich cena w kraju to osobny temat.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

gadi

New member
Taką dostałem odpowiedz od PANASONIC POLSKA na pytanie "Jak prawidłowo skalibrowaś obraz w TV Panasonic TX-P42V20E"

Uprzejmie informujemy, że przed taką czynnością, która nie jest tania, ani nie wpływa znacząco na jakość obrazu dla przeciętnego użytkownika, który nie musi mieć idealnego odwzorowania barw [technologia plazmowa sama w sobie daje świetne odwzorowanie a kalibracja jest dla użytkowników wymagających odwzorowania barw 1:1], proponuję zapoznać się z informacjami na stronie:
http://www.centrumdobregoobrazu.pl/Kalibracja_telewizora_co_to_takiego~news292.html
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli różnica poprawy 30%-50% poprawy jakości nie wpływa znacząco na obraz to taka opinia Panasonic Polska świadczy o braku wiedzy tej instytucji uwzględniając również własne produkty.

Piwalek
- masz zrobioną właśnie u siebie kalibrację obrazu ?
 

hojlo1

New member
Bez reklam
@kiki - a tak z ciekawości.
Na ile poprawi kalibracja jakość obrazu (nawet profesjonalna) do zastosowanego w tym modelu "THX Mode"?
 

motobartcompany

New member
Kalibracja obrazu w tych plazmach musiała by być wykonywana co kilkaset godzin. Więc ładować kasę w profesjonalne ustawienia mijają się z celem. Jak donoszą nasi zachodni koledzy obraz różni się nie znacznie w plazmie która ma 200 czy 600 godzin. Czerń w dalszym ciągu z czasem się "rozjaśnia". Dla tego parametry będą się różnić.

Według www.flatpanelshd.com i HDTV Reviews – LCD TV & Plasma Television Display Rating

Tryb THX jest prawie idealny. Wystarczy lekka korekta kolorów ( za dużo czerwieni) i jest gitara. Tryb profesional 1 i 2 to to samo co THX z wiekszą ilością ustawień.


piwalek

Zgadzam się z twoją opinią w 98%
Po HDMI działa Auto format. W przypadku Nboxa turbo wystarczy przełączyć ( przytrzymać przycisk RES) w dekoderze. Włączy się tryb DVI.


Co do cen w porównaniu z dawno nie produkowanym pioneerem to tak do końca się nie zgadzam. Ja za 50V20 w czerwcu dałem 7000 tys zł . Natomiast za Pionka 5080XD 2 lata temu 6700 zł. Mowa o telewizorach ze sklepu i z polską gwarą.
 
Ostatnia edycja:

Marchec

New member
Koledzy naprawdę nikt nie używa modułu Astona do C+? Zależy mi bardzo na potwierdzeniu kwestii wyświetlania/nie wyświetlania napisów w filmach...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w dzień masz warunki zmienne , więc zmienna jest też dynamika obrazu. Ale Ci którzy skorzystali z kalibracji wiedzą na ile poprawiła im jakość
 

piwalek

New member
w dzień masz warunki zmienne , więc zmienna jest też dynamika obrazu. Ale Ci którzy skorzystali z kalibracji wiedzą na ile poprawiła im jakość


Witam

Niewątpliwie w dziedzinie wiernosci kolorów kalibracja jest ok. Zależy to jednak od punktu wyjscia. Jeżeli ktoś miał wyjściowo ustawiony jakiś tryb wbudowany ( najczęściej normalny albo dynamiczny ) to jasne że obraz po kalibracji może się zmienić o 90 %:mrgreen:. Ale jak ktoś kombinuje jak wiekszość użytkowników którzy to forum czytają i których coś ciągle gniecie :wink: to mają do dyspozycji takie same narzędzia jak firma kalibrująca oprócz kolorymetru . Tzn dostepne w trybach zaawansowanych suwaczki bez skali oraz 4 ustawienia gammy o ile pamietam. Wyłączając wszystkie polepszacze i posiłkując się kalibracjami wykonanymi na tym modelu w czasie testów przez innych ( zakładając że panele są w miarę powtarzalne ) można przyjąć że poprawa po kalibracji nie będzie już raczej spektakularna. Ale jakby mnie było stać to czemu nie :mrgreen:.
Kwestia jeszcze dostarczanego sygnału - set top boxów , odtwarzaczy BD raczej sie chyba nie kalibruje a one mogą dostarczać bardzo różny sygnał. Zmiana sprzętu towarzyszącego to chyba nowa kalibracja pod niego.

Nie skaluje mi jednak telewizor sygnału hdmi z KAONa ( SET TOP BOX ASTER ) . Wiem że gdzieś ktoś zmieniał sygnał na dvi ale w tym urzadzeniu chyba sie nie da a po za ty nie zawsze wzmacniacz mi sie chce włączać żeby dźwieku słuchać.

Ma ktoś moduł nCam HD od TnK wsadzony w CI tego telewizora ? Jest dosyc tani i podobno działa w tym modelu bo to co mi ASTER serwuje jako hd troche odbiega od mojego wyobrażenia o takich kanałach.

Pozdrawiam
 

sorenson

New member
No to mnie bardzo zmartwiłeś tymi napisami, to jest dla mnie bardzo ważne, staram się unikać kiedy tylko mogę filmów z lektorem...
Czy ktoś jeszcze mógłby potwierdzić fakt wyświetlania/nie wyświetlania napisów do filmów we wbudowany tunerze DVB-S i module AstonCrypt?
Tak dla próby i mojej ciekawości sprawdziłem bo mam moduł CAM od Cyfry i jest to samo. Ani na Astonie ani na module Cyfry napisy nie działają.
 

Messik91

New member
Kurde, kupilem 50" i wszyscy w domu narzekaja ze za duzy :/ Odleglosc 2,5-3,5m. Nie wiem co teraz robic ale raczej bede zmuszony do wymiany na mniejszy, tj 42". Ogolnie telewizorek fajny, zle sie nie oglada, ale jakosc sd z 3m moim zdaniem tragiczna (mozliwe ze kwestia przyzwyczajenia), co smieszne lepiej wygladaja filmy z iplexa niz z cyfry :/
 

Marchec

New member
Tak dla próby i mojej ciekawości sprawdziłem bo mam moduł CAM od Cyfry i jest to samo. Ani na Astonie ani na module Cyfry napisy nie działają.
A jak włączasz napisy - przyciskiem "Still"? Może ma znaczenie ustawienie preferowanego języka napisów?

Messik91:
ja mam 42 cale i z 3 metrów jak dla mnie widać niedoskonałości obrazu SD, idealnie jest z 4 metrów. Przy sygnale HD jest bajka:)
 
Ostatnia edycja:

codaco

New member
Kurde, kupilem 50" i wszyscy w domu narzekaja ze za duzy :/ Odleglosc 2,5-3,5m. Nie wiem co teraz robic ale raczej bede zmuszony do wymiany na mniejszy, tj 42". Ogolnie telewizorek fajny, zle sie nie oglada, ale jakosc sd z 3m moim zdaniem tragiczna (mozliwe ze kwestia przyzwyczajenia), co smieszne lepiej wygladaja filmy z iplexa niz z cyfry :/

Z jakiej wielkości TV się przesiadłeś na 50"? Daj sobie chwile na przyzwyczajenie, pierwsze wrażenie może faktycznie powalać wielkością
ale po kliku dniach z odległości 3 m najczęściej okazuje się, że mógłby być
jeszcze większy ;).

Krzysiek.
 
W

witek_z

Guest
Nie wymieniaj za żadne skarby świata, ja mam 42" i to HD ready LG i oglądam SD z 2 metrów (obraz na analogówce zależny od nadawcy i programu, obraz SD cyfrowy super), a teraz w brodę sobie pluję że nie wziąłem 50".
 

Messik91

New member
Jesli o mnie chodzi to pewnie dalbym rade ale reszta rodziny narzeka. "oczy mnie bola" i takie tam pieprzenie. Przesiadlem sie z 28" crt :) Zobaczymy po kilku dniach. Ale jakoscia sd jestem rozczarowany, dvd tez nie powala, dzisiaj sprobuje blue-ray'a to zobaczymy co tak na prawde potrafi. Jakby ktos chcial sie zamienic "v" 50" na 42" w miare swieza to czekam na propozycje :). Wole miec mniejszy tv i spokoj w domu niz wiekszy i marudzenie :)
 

sorenson

New member
A jak włączasz napisy - przyciskiem "Still"? Może ma znaczenie ustawienie preferowanego języka napisów?

Messik91:
ja mam 42 cale i z 3 metrów jak dla mnie widać niedoskonałości obrazu SD, idealnie jest z 4 metrów. Przy sygnale HD jest bajka:)
Włączam STILL i OPT próbowałem wszystkich możliwości
 

digitalus

Banned
Kurde, kupilem 50" i wszyscy w domu narzekaja ze za duzy :/ Odleglosc 2,5-3,5m. Nie wiem co teraz robic ale raczej bede zmuszony do wymiany na mniejszy, tj 42". Ogolnie telewizorek fajny, zle sie nie oglada, ale jakosc sd z 3m moim zdaniem tragiczna (mozliwe ze kwestia przyzwyczajenia), co smieszne lepiej wygladaja filmy z iplexa niz z cyfry :/
jaki masz tuner satelitarny ? sd czy hd, jesli sd to zmien wyjscie video w tunerze z pal na rgb. wtedy jakosc obrazu bedzie na pewno lepsza.
jesli masz tuner hd philips to moge powiedziec ze jakosc obrazu sd z tego tunera jest slaba. mozna sie o tym przekonac gdy podlaczymy telewizor do taniego tunera sd golden interstar lub ferguson przez wyjscie component i jakosc obrazu sd bedzie zdecydowanie lepsza. wrazenia wizualne beda zdecydowanie lepsze.
jesli powrocil temat rozdzielczosci to wiadomo ze na mniejszym telewizorze np 42 calowym jakosc obrazu sd bedzie lepsza.
o rozdzielczosciach obrazu sd mozna przeczytac np tutaj
RozdzielczoĹ�c SD w telewizji cyfrowej - artykuł na SATELLITE Charts
dobrym przykladem jest np kanal tvp 2 w cyfowym polsacie. jakosc obrazu tvp 2 jest gorsza niz np tvp 2 w telwizji n,c+, i tnk sd i hd
jesli masz inny tuner hd niz philips to mozesz sprobowac podlaczyc telewizor do wyjscia component w tunerze. wiekszosc osob podlacza do wejscia hdmi a bardzo czesto jakosc obrazu jest lepsza przez component. potwierdzaja to np niektorzy uzytkownicy n-boxa - forum telewizji nowej generacji. jakosc obrazu sd lepsza , na kanalach hd nie widac roznicy pomiedzy wyjsciem hdmi i component. najlepiej samemu sprawdzic
mozesz np pobrac na probe ten plik i przekonac sie jak wyglada dobry sd
Download test4.zip from Sendspace.com - send big files the easy way
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pre

New member
^^ ciezko sprecyzowac co to jest dobrze dla kazdego.
Przed kupnem TV, jakosc SD byla jednym z wazniejszych rzeczy na ktore patrzylem ze wzgledu na ogladanie zwyklej TV - ktorej to nadal jest wiekszosc.
Jestem bardziej wymagający niz tzw przecietny ogladacz i ci powiem ze jakosc SD na V20 (u mnie na 50") jest bardzo dobra. Sygnał podaje z cyfrowego UPC via HDMI.
Musisz zadbac o dobrej jakosci sygnał, to rzecz podstawowa.
Na małym ekranie, szczegolnie CRT, niedoskonalosci tak bardzo nie widac jak na dużym PDP/LCD.

Wez pod uwagę, że nie na kazdym programie bedzie dobrze. NIektore stacje nadaja jakość youtubową i nic z tym nie zrobisz.


Messik91:
Nie zrób tego błędu zamieniając na 42". Będziesz żałował.
2.5-3m to idealna odleglosc. Przyzwyczaisz się i rodzina tez, szybciej niz myslisz.
 
Do góry