Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
HCL4- W realu widziałem jedynie w sklepie i byłem tym elementem zachwycony, tyle że było pomieszczenie naświetlone, w nocy to wnioskując z pomiarów przeprowadzonych przez serwisy czerń wyje jak na tym zdj od kikiego. Cóż pójdę na kompromis i raczej też wybiorę tego v20. Dobrze chociaż ze ten panel jest ciemny, dzięki temu przy zapalonym świetle czerń jest super, w x10 to nawet w dzien jest tak samo do kitu:)

edit- z kolei przy recce vt20 kikiego "czarny" jest idealny nawet w warunkach bez światła i widać to idelanie w porównaniu do tej drugiej plazmy, ciekawy jestem jak bardzo różni się w tym elemencie vt20 od v20. Cóż postanowione, wezmę V20. Dziękuje za opinie :)
 
Ostatnia edycja:

hcl4

New member
edit- z kolei przy recce vt20 kikiego "czarny" jest idealny nawet w warunkach bez światła i widać to idelanie w porównaniu do tej drugiej plazmy, ciekawy jestem jak bardzo różni się w tym elemencie vt20 od v20. Cóż postanowione, wezmę V20. Dziękuje za opinie :)
Nie ważne, który wybierzesz to zawsze da sie znaleźć jakieś "ale" :). Jeszcze raz popatrz na v20 i tego sharpa i sobie zobacz, co ci bardziej odpowiada wyliczając + i - a i tak najważniejsza jest jakość obrazu - który ci się spodoba to wybierz ;) i nie patrz na jakieś testy, bo test testem a dopiero później się okazuje że jest całkiem inaczej - test testem a oko każdego jest inne i co najważniejsze różnie każdy obiera dane bodźce :). Jak masz możliwość, to zobacz sobie jeszcze to słynne, niby tak bardzo przeszkadzające bzyczenie w v20 (ja u siebie nie słysze tego tak żeby przeszkadzało, bo woda w akwarium głośniej płynie niż bzyczenie jest słyszalne ;) ).
A odnośnie tego zdjęcia, które wstawiłeś - to jest v10, a ja na swoim v20, w nocy przy czarnej planszy, aż tak jasnego nie mialem panela. Jest dużo czarniejszy - przynajmniej u mnie. Oczywiście nie jest to czerń 100% to wiadomo, a po kolejne to nie wiem czy dobrze mi się wydaje, ale ta czarna plansza uzależniona jest też od wielu czynników np. sceny kończącej tzn. czy przed sama czarną jest cała biała i w którym momencie jest robione zdjęcie (tak mi sie wydaje).
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Czern w V20 nie osiaga nawet wartosci 0,01cd/m2. Wynosi dokladnie 0,009cd/m2 (hdtvtest.co.uk). Portale, ktore udowadniaja, ze poziom jest wyzszy uzywaja mniej dokladnych urzadzen pomiarowych. Dla mnie byla ciezka do odroznienia od Kuro.
 

marfer

New member
Napisy w PS3 Media Server

Czy ktos ze szczesliwych uzytkownikow PS3 Media Server na Panasonicu V20 moglby wrzucic pelne info nt. odtwarzania napisow? :blagam:
Chodzi mi poczawszy od podania zawartosci pliku config poprzez potrzebne (ewentualne) kodeki do ustawien i konfiguracji samego PS3 Media Server (mile widziane screenshoty). Mam teoretycznie wszystko poustawiane tak jak niektorzy tu podaja, jednak u mnie napisow ciagle BRAK :sad:
Napiszcie tez prosze czy po wejsciu w media serwer na tv wchodzicie w folder TRANSCODE zeby odpalic film czy odpalacie go z glownego folderu danego filmu?
Pomozcie, bo juz tydzien z tym walcze i ciagle nic a ciagle podlaczanie lapka kablem do tv jest meczace.
Dzieki !!!
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Miałem okazje zobaczyć 40le810 w warunkach domowych i to jednak dobrze że wybrałem 42v20 !!! Obraz bez porównania bardziej mnie satysfakcjonujący. Powiem tylko tyle że ten tv ma czern idealną prawie że idealną, to co powypisywali panowie na reckach (czyli te wartości czerni podobne nawet do x10) nie mają potwierdzenia w realu. I ile x10 wyje szarością to V20 zachowuje się jak na dobry tv przystało, jest tak jak napisał "WuMike". Jestem bardzo zadowolony z zakupu jednym słowem, filmy DVD po przeskalowaniu to jak HD, normalnie bajka, kolory super. ZA nic nie zamienił bym teraz tego obrazu na ten z 9705, lcd to jakiś feralny etap dziejach produkcji tv. Mam nadzieje ze szybko je zastąpią tym oledem :) a ja w tym czasie po użytkuje tv z którego jestem naprawdę zadowolony :)
 

hcl4

New member
Miałem okazje zobaczyć 40le810 w warunkach domowych i to jednak dobrze że wybrałem 42v20 !!! Obraz bez porównania bardziej mnie satysfakcjonujący. Powiem tylko tyle że ten tv ma czern idealną prawie że idealną, to co powypisywali panowie na reckach (czyli te wartości czerni podobne nawet do x10) nie mają potwierdzenia w realu. I ile x10 wyje szarością to V20 zachowuje się jak na dobry tv przystało, jest tak jak napisał "WuMike". Jestem bardzo zadowolony z zakupu jednym słowem, filmy DVD po przeskalowaniu to jak HD, normalnie bajka, kolory super. ZA nic nie zamienił bym teraz tego obrazu na ten z 9705, lcd to jakiś feralny etap dziejach produkcji tv. Mam nadzieje ze szybko je zastąpią tym oledem :) a ja w tym czasie po użytkuje tv z którego jestem naprawdę zadowolony :)
Czyli Veni, Vidi, Vici :D:niewiem::D... Tak jak wspominałem widząc sharpa 810 jego odbiór jakoś mi się nie podobał. Niby jakaś satelita była podłączona, ale to nic nie zmieniło słabej jakości odbioru i nie chodzi o same kolory, bo one były bardzo wyraźne, tylko o ogólny odbiór. Z czernią też jest to samo - jest bardzo dobra w v20 i napewno "czerń chwilowa" uzależniona jest od wielu czynników. Uważam, że obiektywnym i najbardziej wiarygodnym recenzentem może być tylko ktoś, kto go posiada i ogląda w warunkach domowych czyli np Ty, ja bądź inne osoby które go użytkują. Właśnie masz rację odnośnie tych LCD, że to jakiś bubel XXI wieku (i co z tego że oszczędny?) i nie spotkałem ŻADNEGO, który by przynajmniej dorównywał V20 jakością odbioru. Patrząc na Twoje zadowolenie z (w końcu ;) ) udanego wyboru - uświadamiam sobie jeszcze bardziej trafność mojego ZARYZYKOWANIA, bo też chciałem kupić 9705. Kończąc - ten tv jest najlepszym, najbardziej niezawodnym dla użytkownika, bardzo intuicyjnym, inteligentnym, elegancki wynalazkiem na dzień dzisiejszy :) - naprawdę jeśli ktoś ma pieniądze, to polecam - Twój przykład jest tego dowodem, ponieważ miałeś doświadczenie z 3 najgroźniejszymi obecnie rywalami na rynku :) (oczywiście każdy z nich pewnie czym ujmuje). A jak odbierasz to niby głośne bzyczenie? ;)
 

accu

New member
Bez reklam
Miałem okazje zobaczyć 40le810 w warunkach domowych i to jednak dobrze że wybrałem 42v20 !!! Obraz bez porównania bardziej mnie satysfakcjonujący. Powiem tylko tyle że ten tv ma czern idealną prawie że idealną, to co powypisywali panowie na reckach (czyli te wartości czerni podobne nawet do x10) nie mają potwierdzenia w realu. I ile x10 wyje szarością to V20 zachowuje się jak na dobry tv przystało, jest tak jak napisał "WuMike". Jestem bardzo zadowolony z zakupu jednym słowem, filmy DVD po przeskalowaniu to jak HD, normalnie bajka, kolory super. ZA nic nie zamienił bym teraz tego obrazu na ten z 9705, lcd to jakiś feralny etap dziejach produkcji tv. Mam nadzieje ze szybko je zastąpią tym oledem :) a ja w tym czasie po użytkuje tv z którego jestem naprawdę zadowolony :)

Witam.Dobrze że jesteś zadowolony z zakupionego telewizora,który rzeczywiście wyświetla bardzo dobry obraz , ale proszę , nie pisz takich złych opinii o modelu Philipsa 32PFL9705H/12 , bo w rzeczywistości Twoja opinia rozmija się z prawdą.:kom:
Pozdrawiam , :)
 

hcl4

New member
bo w rzeczywistości Twoja opinia rozmija się z prawdą.:kom:
Pozdrawiam , :)
A może rozmija się z Twoją prawdą ;) ? A tak na poważnie - zdaję sobie sprawę, że mogą trafić się ZŁE EGZEMPLARZE i wtedy jeśli się trafi na taki - to wybacz - ale każdy ma prawo być rozgoryczony faktem wydania pewnie z 8 tyś. za coś, co jest bublem (wiem, że ryzyko takie samo jest z każdym). A po 2 domyślam się, że jeśli MIAŁ i widział 9705 oraz teraz MA v20 i twierdzi, że jest DLA NIEGO widoczna duża różnica na korzyść v20 - to wie co mówi. I oczywiście nie bronię v20 tylko dlatego że ją posiadam. Kaprala opinia dla mnie jest wiarygodna i obiektywna:) Ja również śledzę losy 9705 tak samo jak poprzednika 9704 (który chciałem kupić nawet) i chyba nie możesz powiedzieć że 100% użytkowników jest zadowolona z niego? Pomijam fakt, że wady można znaleźć w każdym telewizorze.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,hc14. Wydaje mnie się ,że tv Philips 32"9705 , który Kapral Hicks oddał do sklepu euro kosztował 3999 zł.Oczywiście , że wszyscy użytkownicy telewizora Philips serii 9705 nie muszą być w 100% zadowoleni z jego zakupu , jeżeli trafił im się egzemplarz z wadą , ale krótkie użytkowanie danego modelu telewizora nie pozwala w całości poznać jego rzeczywistych zalet i wad , no i ustawić dobrze poszczególne parametry obrazu i dźwięku.:|
Pozdrawiam , :)
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Pieniądze nie były dla mnie absolutnie kryterium przy zakupie tv, chciałem mieć po prostu obraz z którego będę zadowolony i gdyby trzeba było wydał bym znacznie więcej, zastanawiałem się już ostatnio nawet nad vt20, 3d mnie jeszcze nie kusi zaś szybszy fosfor nie jest dla mnie przeszkodą uzasadniającą dopłatę do telewizora. Jak napisałem wcześniej wada 32pfl9705 odnosiła się tylko do mojego modelu, tak naprawdę nie brałem jej już nawet pod uwagę bo wiadomo że i dobry sprzęt się psuje. Moja opinia o tym Philipsie ? Naprawdę dobry tv jak LCD ale wydaje mi się ze trochę za dużo technologii w niego wpakowali, wydaje mi się że na dłuższą metę, nawet gdyby wymienili mi tv na nowy to był by to sprzęt o bardzo wysokim ryzyku awarii. Super obraz z HD, nawet na 32 calach idzie docenić obraz fullHD i to naprawdę widać, ale tv raczej tylko do gier w HD, świetnie skaluje 720p z konsoli, wygląda to tak jak by było to dokonane bezstratne, masakryczne detale z DVD po upscalingu. Wciąż uważam jednak ze kolory i kontrast to nie to samo co na v20, dzień a noc. Przykładowo philips ma czerń absolutną i to w warunkach nocnych, (efekt halo nie dostrzegalny gdy patrzy się na wprost, trzeba by się doszukiwać tego, dobrze to rozwiązali), jednak w sytuacji gdy potrzeba wyświetlić tylko trochę (czerni), małą połać w sąsiedztwie jasnych i żywych kolorów, cały czar pryska, widać drobne jej naświetlenie i nie jest już tak czarna, nawet w ex500 wydała mi się w tym kryterium lepsza. Ogólnie też zauważyłem że tv ma problem z algorytmami, odświeżanie 200Hz, poprawa płynności, auto kontrast. Zdażyło mu się kilka razy z tego powodu wyświetlić śmiecie na ekranie ale myślę że przyszłe updaty to załatwią. Nie jestem jakimś recenzentem ale tv interesuje się od lat, jak już wspomniałem nie potrafie dokładnie, w technicznym tego aspekcie sprecyzować dlaczego kolory na lcd mi się nie podobają, po prostu patrze na obraz i widzę że wygląda sztucznie, kolory Z DVD takie naświetlone, zupełnie jak by świeciła żarówka. Dopiero ten 810 pokazał mi ze nawet lcd może wyświetlić przyjemne w odbiorze barwy. Z ostatecznego wybory jestem zaś zadowolony, a Tobie Accu cieszę się iż podoba się obraz z pfl9705, po prostu chyba każdy szuka w obrazie czegoś innego a chodzi zaś o to by być zadowolonym :p. Wszystkim fanów LCD proszę o zrozumienie i nie branie sobie mojej opinii i do serca, macie od tego prawdziwe testy i opinie recenzentów :)
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam. Tak jest Kapralu_Hicks, najważniejsze jest to , aby być zadowolonym z wyświetlanego przez telewizor obrazu.Według mnie 32"9705 w dzień "świeci" bardzo dobrze , natomiast wieczorem mógłby "świecić" delikatniej.Użytkownicy telewizorów plazmowych pewnikiem domyślają się co miałem na myśli formułując tak moją wypowiedź. :kom:

Pozdrawiam , :)
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Pamietajcie o tym, ze problemy z plynnoscia, ostroscia obrysu i szeroko pojmowane artefakty obrazu nabieraja masy krytycznej wraz ze wzrostem przekatnej. Nijak mozna porownac 32" do 42", gdyz sa to zupelnie inne paramety wyswietlaczy.

Jakkolwiek jestem w stanie zrozumiec brak narzekania na wyswietlany obraz, szczegolnie SD, na swietnym LCD - zapewniam wszystkich, ze na 40" wygladaloby to znaczaco gorzej. Tutaj plazma nabiera sensu. Sytuacja nieco odwraca sie, lub tez wyrownuje, na materiale HD. LCD poprzez stabilnosc i brak migotania wyswietla statyczne obrazy lepiej, ale problemy zaczynaja sie w ruchu.

Wniosek? Nigdy nie powinnismy doradzac ludziom zakupu LCD, jezeli zrodlem sygnalu ma byc antena/kabel/satelita SD, a materialem ogladanym najczesciej sport oraz film :)

Zeby nie byc posadzonym o faworyzowanie samych technologii, w plazmach caly czas denerwuje mnie migotanie obrazu zwiazane z czestotliwoscia odswiezania, niestabilna czern, powidoki oraz - co rowniez jest prawda - problem z ruchem dla sygnalow PAL. Nie ma rzeczy idealnych, sa tylko kompromisy, ktore bardziej trafiaja w gusta jednych, a mniej w drugich. Obiektywnie najblizej perfekcji powinien byc OLED, ale .... nikt nawet nie wie, kiedy i czy w ogole powstanie ekran o wielkosci 50" i wiecej :)
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam. Zgadzam się WU-MIKE , że na 40" obraz z bardzo dobrego LCD może wyglądać kiepsko , jeśli podany sygnał będzie kiepskiej jakości , lecz gdy sygnał podany telewizorowi jest nie zakłócany i spełnia normy przypisane technologii SD , nie jest tak źle z obrazem wyświetlanym przez telewizor.
Oczywiście , że obraz wyświetlany na 32" nie zawiera tylu widocznych artefaktów i jest postrzegany lepiej niż na 40" , gdzie błędy obrazu nie są już możliwe do zamaskowania jak na wyświetlaczu 32".:eek:k:

Pozdrawiam , :)
 

Bodziokrakow

New member
Czy ktoś ma fotkę tyłu (całego) i boku (tam gdzie są gniazda podłączeniowe) Tv 42V20
Całego tyłu to nie mam, ale same gniazda możesz zobaczyć, ewentualnie jak znajdę czas, to zrobię jeszcze bok.
 

Attachments

  • V20_zlacza1.jpg
    V20_zlacza1.jpg
    254,5 KB · Wyś: 107
  • V20_zlacza2.jpg
    V20_zlacza2.jpg
    323 KB · Wyś: 133

gadi

New member
Dzięki Bodziokrakow za fotki
Widzę że jednak lepiej jest wybrać wieszak odztajacy od ściany na jakieś 7-8 cm ze wzgldu na kabelki.
A jaka jest jakość filmów z gniazda USB z pendrive
 

Pikus

New member
Witam

Czy wiekszosc z uzytkownikow odczuwa znany problem z blednym wyswietlaniem sygnalu 50Hz?

Nigdy nie widzialem tego defektu a przymierzam sie do kupna plazmy V20 i chcialbym wiedziec jak bardzo jest to uciazliwe podczas codziennego ogladania telwizji cyfrowej?

Pozdrawiam
 

Rusty

New member
Witam Wszystkich, forum czytam z przerwami od paru lat, w koncu przyszedl czas sie odezwac ;)

Przylaczam sie do prosby o wyjasnienie "problemu 50Hz". Wyglada na to ze jest to jedyny powazny minus tej serii i tez chcialbym wiedziec czy jest to naprawde tak odczuwalne jak pisza na zagranicznych forach.

Cena za 42v20 lada dzien bedzie 4k zl. i wlasciwie bylem juz zdecydowany...
 

ipsz

New member
V20 vs G20

Po tym jak w zeszłą niedzielę mój 46G20 nie wytrzymał konkurencji z Playstation Move (fajnie się te filmiki ogląda na YouTube - domu, na żywo nie jest to śmieszne kiedy nagle pojawia się konieczność nieplanowanego wydania kilku tysięcy), od wczoraj mam 50V20. Po przełknięciu gorzkiej pigułki w postaci wydatku czas na ocenę następcy: gdybym wcześniej wiedział, że jest taka różnica na plus w sensie jakości przetwarzania obrazu, skalowania i czerni to wcześniej nie zawracałbym sobie głowy G20. Jeśli szukacie jakości przy ograniczonym budżecie to odpuśćcie sobie resztę oferty. Obawiałem się, że 50" to będzie zbyt dużo po tym jak 46" było "na styk" ale V20 obrabia obraz na tyle dobrze, że nie stanowi to problemu. SD, HD, BR, PS3, mkv z komputera - wszystko wygląda po prostu lepiej niż na G20, pomimo większej przekątnej panela. Smooth film i IFC też wydaje się pracować lepiej, z mniejszą ilością artefaktów - być może to tylko wrażenie. Nie bez znaczenia był też fakt, że 50V20 można już kupić poniżej 5.5kzł.
 
Do góry