Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

robiegan

New member
A co masz do sklepu El-Sat czy plusrtv z Giżycka? Coś nie tak? Bo mam zamiar u nich kupić tv.

Ja kupiłem u nich g20 42" i moja kumpela też kupiła u nich G20 42" zapłaciliśmy po 3000 zł za szt. gwarancja normalna TV śmiga 3 miesiąc i spoko. Jedyna wada że trzeba czekać. Jeden TV przyszedł po 4 dniach drugi po 2 tygodniach, ale taki termin dostawy jest opisany na ich stronie. Jak się boisz to weź za pobraniem i już, nic nie ryzykujesz a cenę masz żyleta!
 

hcl4

New member
A co masz do sklepu El-Sat czy plusrtv z Giżycka? Coś nie tak? Bo mam zamiar u nich kupić tv.
Ja bym się bał - bo jeśli tv średnio kosztuje po około 5tyś a ktoś sprzedaje za 3379zl, to trzeba się zastanowić. Skąd np były ściągane i jakiego są pochodzenia. Z wielkim szacunkiem dla sklepu i ich pozytywnych komentarzy - ale ja bym nie kupił.
 

hcl4

New member
Jednak było coś nie tak ... takie rzeczy - to wiadomo gdzie :) To było niemożliwe nawet - ciekawe co było prawdziwym powodem usunięcia aukcji, bo przecież mieli same pozytywy.
 

robiegan

New member
Witam
Czy próbował ktoś odtwarzać filmy w formacie Divix?
Jak zrobić, żeby V20 czytał napisy? w Jakim formacie je nagrać? Czy w ogóle jest to możliwe?
 

sorenson

New member
Witam
Czy próbował ktoś odtwarzać filmy w formacie Divix?
Jak zrobić, żeby V20 czytał napisy? w Jakim formacie je nagrać? Czy w ogóle jest to możliwe?

Bez problemu, miałem taka sama nazwę jak film z rozszerzeniem txt. Podobno są problemy z ą i ś ale Panasonic odpisał mi - "Będą wyświetlane prawidłowo (z polską czcionką) kiedy system kodowania znaków będzie "Latin 2"."
 

accu

New member
Bez reklam
Tak, Panasonic V20 ma trochę lepszą paletę kolorów , ale Panasonic G20 niewiele odstaje obrazem od V20 i jest naprawdę ok. Wybierz, w zależności od funduszu jaki możesz przeznaczyć na kupno telewizora.
 

MrMargol

New member
witam
przepraszam za pytanie ale jestem zupełnym laikiem w tej dziedzinie
Proszę mi powiedzieć jak działa w tym odbiorniku PIP
Sygnał cyfrowy będzie pochodził z kablówki
miałem kiedyś kineskopowy LG z tą funkcją i bardzo mi była przydatna
ktoś mi udowadniał że w "płaskich" odbiornikach działanie tej funkcji jest bardziej skomplikowane i wymaga dwóch źródeł sygnału
bardzo dziękuję za podpowiedź i przepraszam za lamerski problem.
marek
 

sorenson

New member
witam
przepraszam za pytanie ale jestem zupełnym laikiem w tej dziedzinie
Proszę mi powiedzieć jak działa w tym odbiorniku PIP
Sygnał cyfrowy będzie pochodził z kablówki
miałem kiedyś kineskopowy LG z tą funkcją i bardzo mi była przydatna
ktoś mi udowadniał że w "płaskich" odbiornikach działanie tej funkcji jest bardziej skomplikowane i wymaga dwóch źródeł sygnału
bardzo dziękuję za podpowiedź i przepraszam za lamerski problem.
marek
No i niestety miał racje nie ma możliwości oglądać 2 kanałów z tego samego źródła. Oglądasz np coś z wbudowanego tunera DVB - S to żeby działał PIP musisz podać jakiś inny sygnał np z odtwarzacza DVD po HDMI, EURO
 

algha

New member
Nie miał racji - nie ma różnicy w dziłaniu PIP w telewizorach płaskich i kineskopowych. Zawsze PIP wymagał 2 źródeł sygnału lub 2 tunerów. Mam "bańkę" LG z PIP i 2 tunerami. Jest to powód dla którego nie kupiłem na razie "płaskiego". Nikt (oprócz Loewe) nie proponuje już 2 tunerów analogowych, a prawie nikt samego PIP'a. Nad V20 zastanawiam się właśnie (m.in.) z tego powodu, że ma PIP.
I w sumie ja też mam pytanie - czy oglądając coś z analogowego tunera, można w PIP'ie oglądać z DVB-T ?
 

MrMargol

New member
powiem tak
w starym lg podłączonym najprostszym kablem do gniazda miejskiej kablówki było super. PIP działał ja marzenie.
co muszę zrobić z V20 aby efekt był podobny
napaliłem się na ten sprzęt i nie łatwo będzie mnie od tego wyboru odwieźć.
 

sorenson

New member
Nie miał racji - nie ma różnicy w dziłaniu PIP w telewizorach płaskich i kineskopowych. Zawsze PIP wymagał 2 źródeł sygnału lub 2 tunerów. Mam "bańkę" LG z PIP i 2 tunerami. Jest to powód dla którego nie kupiłem na razie "płaskiego". Nikt (oprócz Loewe) nie proponuje już 2 tunerów analogowych, a prawie nikt samego PIP'a. Nad V20 zastanawiam się właśnie (m.in.) z tego powodu, że ma PIP.
I w sumie ja też mam pytanie - czy oglądając coś z analogowego tunera, można w PIP'ie oglądać z DVB-T ?

Jak oglądasz coś z tunera analogowego to nie ma opcji PIP w ogóle dostępnej, jak coś z DVB-S to wtedy tak jak pisałem inne źródło, z DVB-t nie sprawdzę bo nie mam nic w zasięgu ale myślę, że podobnie jak z DVB-s nie da rady
 

Bodziokrakow

New member
Jak oglądasz coś z tunera analogowego to nie ma opcji PIP w ogóle dostępnej, jak coś z DVB-S to wtedy tak jak pisałem inne źródło, z DVB-t nie sprawdzę bo nie mam nic w zasięgu ale myślę, że podobnie jak z DVB-s nie da rady
Nie dość, że nie można skorzystać z PIP oglądając TV z Tunera Analogowego, to jeszcze ten tuner nie może być nawet jako podgląd. Sprawdzałem np. na HDMI, wybrałem PIP, ale mogłem wybrać jako podgląd tylko DVB, Analogu już nie. Mogę zrozumieć, że nie ma dwóch tunerów analogowych, bo i tak jest ich już sporo, ale żeby były aż takie ograniczenia z pozostałymi źródłami, to już lekkie przegięcie, no chyba, że o czymś nie wiem i nie potrafię tego uruchomić, ale jakoś w to wątpię. Ponadto nie znalazłem możliwości konfiguracji okienka z podglądem, jego wielkości, czy położenia, a też by się przydało.
 
Do góry