Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

Witam.Na niemieckich stronach można już kupić panasonica 42v20.Cena to 1300 euro.Czy ktokolwiek słyszał ktokolwiek wie jak w porównaniu z 42v10 wypada 42v20?
 

Fatal1ty

New member
Ja bym wolał kupić v10, v20 jest moim zdaniem brzydki z wyglądu co według mnie jest bardzo ważne. Co z tego że obraz może być minimalnie lepszy (albo i nie) jak odpychałby mnie z wyglądu.
 
Ostatnia edycja:
Mysle ze nowa linia v panasonica spokojnie bedzie konkurowała z tv led oraz z wysokimi modelami lcd.Czekam jednak na to czy warto doplacac do v20 wzgledem g20.??
 

doctus

New member
Nie wiem czy V20 bedzie sie roznic pod wzgledem obrazu. Z tego co sie orientuje ma lepszy dzwiek (co dla mnie nie ma zadnego znaczenia, bo podlacze pod ampli) i chyba rozszerzone mozliwosci multimediow. Ciekawa jaka bedzie cena, ale jesli 1000 zl wiecej to uwazam, ze nie warto.
 

Bodziokrakow

New member
Dla formalności - specyfikacja modeli V20.
Display
Screen SizeTX-P50V20E : 50" (127 cm) diagonal, TX-P42V20E : 42" (106 cm) diagonal
Panel: G13 Progressive Full-HD NeoPDP (Plasma Display Panel)
Resolution: Full-HD 1,920 x 1,080 (16:9)
Contrast Ratio (in dark surroundings): Infinite Black Pro (5,000,000:1 Native)
Moving Picture Resolution: 1080 lines
Intelligent Frame Creation: 600 Hz Sub Field Drive Intelligent Frame Creation Pro

Input/Output
CI (Common Interface): Y
USB: 2 (side); Flash Memory / Keyboard / WiFi / USB-HDD Recording / HUB
HDMI: Input4 (1 side, 3 rear)
Support Feature: Audio Return Channel (Input 2)
Composite Video Input: AV3: RCA phono type x 1 (side)
Audio Input (for Video): AV3: RCA phono type connectors (L, R) (1 set, side)
Component Video Input: RCA phono type x 3 [Y , PB, PR] (rear)
PC Input: Mini D-sub 15-pin x 1 (rear)
Audio Input (for HDMI, PC, Component): RCA phono type connectors (L, R) (1 set, rear)
21-Pin Input/Output: AV1: AV In/Out, RGB In, Q-Link (rear) AV2: AV In/Out, S-Video In, RGB In, Q-Link (rear)
LAN Port: Y
Analogue Audio Out: RCA phono type connectors (L, R) (1 set rear)
Digital Audio Output (Optical): Y
Headphone Jack: 1 (side)
Service Port: Y

General
Power Save Mode: Y
Power Supply: AC 220 - 240 V, 50/60Hz
Rated Power Consumption: TBD
On mode Average Power Consumption*: TBD
Standby Power Consumption: TBD
Dimensions (W x H x D) (w/o stand) [mm]: TX-P50V20E : 1,224 x 771 x 85, TX-P42V20E : 1,035 x 656 x 85
Dimensions (W x H x D) (with stand) [mm]: TX-P50V20E : 1,224 x 810 x 335, TX-P42V20E : 1,035 x 695 x 308
Weight (w/o stand) [kg]: TBD
Weight (with stand) [kg]: TBD
Swivel Angle: TX-P50V20E :TX-P50V20E : +/-10° , TX-P42V20E : +/-15°

Specifications / Dimensions | V series -Plasma TV | PRODUCT | 2010 EU | VIERA | Plasma&LCD TV | Panasonic Global
 

Attachments

  • V20.jpg
    V20.jpg
    70,9 KB · Wyś: 14449
  • V20_1.jpg
    V20_1.jpg
    60,9 KB · Wyś: 14371
  • dimensions01.jpg
    dimensions01.jpg
    11,7 KB · Wyś: 14254
  • dimensions02.jpg
    dimensions02.jpg
    10,4 KB · Wyś: 14283
Ostatnia edycja:

marcin75-31

New member
Jeszcze nie ma porównań ale warto przyjrzeć sie nowej konstrukcji, przekonasz się że nowy panel neoPDP to już zupełnie nowa konstrukcja a poza tym posiada ten telewizor kilka ciekawych rozwiązań, między innymi podłączenie twardego dysku. Po podłączeniu można nagrywać, przewijać, pauzować i planować nagrania czyli N w telewizorze :) Że nikt tego jeszcze nie dojrzał. Albo można cieszyć się Skype na TV, rewelacja !!!
 

danfilm

New member
kiki napisał:
ma być srebrny ?

Cytując za Centrum Prasowym Panasonic.pl:
"Seria V20
(...) Obudowa w wyrafinowanym kolorze tytanu, cienki, 2-calowy profil i metaliczne wzornictwo nadają tym modelom niezwykle elegancki i stateczny wygląd."

Tylko od kiedy w sprzedaży w PL? Wie ktoś?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
time machine - już były w LG i nie sprawdziły się.
U innych producentów również .
Skype jest już w Samsungach i o ile wiem w LG - więc też bez sensacji.

Najbardziej liczę na jedno - na jakość i że wynalazki Pioneera zakupione przez Panasonica znajdą się w tym telewizorze.
Wówczas będzie miodzio.

Tak też twierdzą moderatorzy z CNET.com

by drfreeman60 March 9, 2010 12:12 PM PST
My personal opinion is to wait until at least early next fall. Perhaps the new Samsungs will not buzz. Perhaps Panasonic will remedy the rising black level problem. Calibrator d-Nice, from the AVS Forum, says he intends to wait for the 2011 Panasonic models to come out as he believes that the performance should come close to the last generation of Pioneer Kuro plasmas.

I have also seen several positive comments concerning LG's 2010 line of plasmas. I know the physical unit looks outstanding. Smallest frame I have ever witnessed on a plasma. About the same as Panasonic's professional series. The specs look good, but only testing and consumer usage will tell if any of these will be worth the investment.

Comments on: Tests point to extent of loss in Panasonic plasma black-level performance
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Co prawda jest to seria amerykańska VT20 ale prócz 3D to Europejska wersja V20 bedzie podobna w specyfikacjach opinie amerykanskich uzytkowników V są entuzjastyczne moze zatem warto poczekac kilka fotek wrzuce choć nie należy sie nimi sugerować jpg.gif IMG_1050.JPG (105.7 KB)
jpg.gif IMG_1062.JPG (67.9 KB)
jpg.gif IMG_1068.JPG (71.3 KB)
jpg.gif IMG_1149.JPG (105.4 KB)
jpg.gif IMG_1166.JPG (109.3 KB)
 
Ostatnia edycja:

Bodziokrakow

New member
Model TX-P50VT20E już w ofercie Panasonic PL, cena V20 w Niemczech

Wprawdzie nie do końca w tym wątku, ale blisko...
W ofercie Panasonic PL pojawił się model TX-P50VT20E, sugerowana cena: 9 999 PLN.
Panasonic Polska - Oferta / Telewizory plazmowe / TX-P50VT20E

To teraz, żeby było w wątku:)
Sugerowana cena modelu TX-P42V20E na stronach Panasonic DE: 1 599 EUR.
TV-Geräte - Viera Plasma TV - TX-P42V20E - Übersicht - Deutschland & Österreich

Jeśli będą taniały jak inne modele, czyli ok. 30%, to 42V20 będzie kosztował ok. 1 120 EUR (~4 500 PLN).
 
Ostatnia edycja:

Bodziokrakow

New member
Witam,

Orientuje sie ktos jakie sa roznice miedzy modelami VT20, a VT25 ?

Pozdrawiam
O ile się nie mylę, to VT25 jest skierowany na rynek amerykański, czy się czymś konkretnym różnią nie sprawdzałem, ale polecam przeglądnąć te strony: Specifications / Dimensions | VT series -Plasma HDTV | PRODUCT | 2010 North America | VIERA | Plasma&LCD TV | Panasonic Global oraz Specifications / Dimensions | VT series -Plasma TV (3D) | PRODUCT | 2010 EU | VIERA | Plasma&LCD TV | Panasonic Global.
 

piterson

New member
Doszły mnie słuchy że już w maju ma być premiera V20 na polskim rynku :) tylko nie wiadomo czy w pierwszej połowie czy drugiej :/
Czekam z niecierpliwością, jeżeli 42 będzie kosztować mniej niż 6 k biorę od razu...
 

Mesiash

New member
Jeśli ktoś jest z Łodzi i chce zobaczyć/kupić Model Panasonica 50" VT20 w akcji to można to zrobić w salonie W&W Zielpol na Rokicińskiej 142.
Jest niedaleko stoiska N, więc można też podłączyć sygnał z nboxa. Na upartego można zobaczyć demo Cyfry+ w 3D z okularkami - TV ma tuner sat, trzeba przepiąć kabel sat. z nboxa...sprzedawca N pozwala, przetestowałem :)
Obok stoi V10, różnica moim zdaniem bardzo duża na korzyść VT. Czerń jest w końcu czarna...
 

hoodlum

New member
według mnie cena za 42v20 bedzie na poziomie 4.5-5 tys a pod koniec roku pewnie będzie mozna wyrwać ponizej czwórki( w sklepach netowych):lol:
 

piterson

New member
4,5 - 5 tys za 42V20 to by była bardzo dobra cena choć wątpię by tak było po premierze.42V10 nie zszedł poniżej 4,6 tys a potem zaczął drożeć, za ostatnie egzemplaże na rynku trzeba było płacić 5,5 k.
Właśnie dlatego tym razem nie będę czekał i kupuję od razu V20 jak się tylko pojawi w Polsce...
 
Do góry