Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

airon

New member
Witam wszystkich.
Nie mogę uwierzyć po aktualizacji softu do 2.016 poprawił się kontrast i czerń czy ktoś też tak miał?
Z tego co czytałem to soft miał poprawiać tylko jakieś parametry tunera DVB S dla naszych południwych sąsiadów,od jakiegoś czasu nie chciało mi się oglądać telewizora przy zgaszonym świetle bo ta mleczna czerń doprowadzała mnie do szału szczególnie w ciemnych scenach,zmiana gammy nic nie dawała.Po aktualizacji jak tylko pokazał się obraz już widziałem różnice. Nie mogę uwierzyć że jest dużo lepiej niż było.Czas pracy 3500 godzin.

Aktualizacja poprawia tylko pracę tunera i nie ma żadnego wpływu na czerń i kontrast.
 

LEVISS

Member
witam od paru dni m,am plansze jak chce uruchomic iplex.pl/ze przepraszamy modernizacja systemu.czy tez tak macie/i czy ktorys z kolegow wie moze ile to jeszcze potrwa.nigdzie nie moge znalezc odpowiedzi na ten temat serdecznie pozdrawiam zycze milego dnia
 

LEVISS

Member
Od kilku dni mam problem z platformą iplex.pl , to już chyba 5 dzień jak oglądam komunikat informujący mnie o aktualizacji serwisu. Serwis w wersji www działa bez problemu. Szukałem na forum odpowiedzi ale nic nie ma na ten temat. Wie ktoś coś na temat ?
 

dansop1

New member
Witam.
TX P 50V10E.
Dwa lata eksploatacji. Żadnych problemów.
A tu, niespodzianka. Od kilku tygodni, pojawiło się "bzyczenie" przy jasnych kolorach. Nie chodzi o wentylatory. Te, nie hałasują.
Ponieważ, przy zakupie, szczególną uwagę, zwracałem między innymi na to, wiem, że na początku, wszystko było OK.
Czy da się z tym coś zrobić, oprócz wymiany całego TV?
 

bojki

Member
Czesc,
Mam to samo od czasu do czasu (42V10). Aby ucichlo po prostu podociskaj obramowania tv i bedzie OK.
Wg. mnie wymiana nic nie da, chyba, ze mozesz wymienic na gwarancji na nowy np. vt30:)
pozdrawiam
 

dovre

New member
Witam wszystkich
Czy może zauważyliście coś takiego jak samoczynne wyłączanie i włączanie się telewizora, czasem raz na wieczór, czasem 10 razy na godzinę.
Czy trzeba coś pogrzebać w ustawieniach, czy wzywać serwis?
 
Ostatnia edycja:

dansop1

New member
Czesc,
Mam to samo od czasu do czasu (42V10). Aby ucichlo po prostu podociskaj obramowania tv i bedzie OK.
Wg. mnie wymiana nic nie da, chyba, ze mozesz wymienic na gwarancji na nowy np. vt30:)
pozdrawiam

Nie wierzyłem sam sobie. Tak zrobiłem, i poskutkowało.
Po namyśle, doszedłem do wniosku, że nie w dociskaniu-eliminowaniu jakiś luzów jest problem. Bo takich tam nie zauważyłem. Chodzi raczej, o rozładowanie (przez dotyk) nagromadzonego ładunku elektrostatycznego.
Jeżeli moje dłonie, mają taki wpływ na ten V10, nie zamienię go na żaden inny...
Dzięki za skuteczną radę. Pozdrawiam.
 

Quter

New member
Witam,

czy działają wam nowe kanały HD Cyfry Plus. Mam aktualizacje ze skylinka i do tej pory wszystko było OK. Aż do wprowadzenia nowych kanałów na nowej częstotliwości (MiniMini HD, Planet HD i inne). Sygnał jest bardzo dobry a otrzymule obraz program zakodowany. Z tego co sie zorientowałem to wersja z 2010 V20 tez ma taki problem. Używam modułu Aston ver. 2.23. Telewizor to P42V10.
Pozdrawiam,
 

marcinek1-83

New member
Niestety, u mnie przy podobnej konfiguracji jest to samo, czyli komunikat na ekranie "kanał zakodowany" i brak kanałów tematycznych HD Cyfry+ z transpordera 11 satelity Hot Bird 9 (13°E) o częstotliwości 11,411 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6 (DVB-S2/8PSK).
Panasonic Polska odesłał mnie do nadawcy kanałów, a Panasonic Czechy odpisał:
"technically the change which was done by Skylink in the last year was the same the customer asking about. They change QPSK to the same parameters which use Cyfra+ provider. It means 8PSK, FEC5/6. Due to this rapidly raise date rate over CI standard specification. As the answer Panasonic prepared new SW version which is still available on Skylink web sites. I believe that using of this SW is the way, how to solve this problem."
Osobny wątek na tym forum świadczy o tym, że więcej modeli Panasonica ma ten sam problem. Co na to sam Panasonic???
 

Quter

New member
Widzę że Panasonic Czechy bardziej interesuje się tematem niż oddział z Polski który nie wspiera tunerów satelitarnych w modelach z roku 2009. Może należy braci Czechów poprosić o pomoc aby sprawdzili nie w pełni działający sof. Co prawda dużo i tak on już pomógł.
Umie od czasu do czasu telewizor załapuje te kanały ale po wyłączeniu go i powrotnym włączeniu znów giną.
 

LEVISS

Member
witam od 30.12.2011 przestała mi działać ipla i iplex.czy tez koledzy u was taka sama sytuacja pozdrawiam i zycze wszystkiego najlepszego w nowym 2012 roku
 

LEVISS

Member
pisze u mnie teraz ze serwis tylko mozliwy odbior na terenie pl.ale caly czas u mnie przez rok bylo dobrze.mieszkam w pl.i nie mialem problemu a od 2 dni nie mam ani ipla ani iplex.reszta dziala serwisow bez zarzutu.moze ktos bedzie wiedzial z was co moglo sie u mnie przestawic .pozdrawiam
 

LEVISS

Member
koledzy moze ktos mi podpowiedziec co moze byc tego przyczyna.dzwonilem do panasonic polska -niestety nic nie wiedza co moglo sie stac bezradnie zalamuja rece.moze trzeba gdzies cos ustawic zeby wrocila ipla /iplex plansze sa tylko jak wlaczam zeby sie otworzyly to na ipla pisze tymczasowo nieczynny.a na iplex .ze moga tylko korzystac z obszaru pl.nadmieniam ze nic nie przestawialem w tv .pozdrawiam i jeszcze raz zycze dobrego nowego roku
 

darek1602

New member
Witam. Od dwóch dni na moim tx-p50v10 wszystkie kanały Cyfry+ pokazują komunikat "Kanał zakodowany". Czasami "zaskoczy" (po kilkakrotnym wył./wł.).
Do tej pory miałem tylko problemy z kanałami HD z nowego transpondera, które czasami "zaskoczyły". Ale teraz już wszystkie "tak działają".
Czy może ktoś ma jakieś informacje w tej sprawie. Będę wdzięczny.
Pozdrawiam.Darek.
 
Do góry