Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

plaman

New member
Nowy soft można zainstalować w następujący sposób:

1. Skopiuj plik SDDL.SEC na sformatowaną kartę SD (do 2GB FAT16)
2. Włącz TV
3. Włóż kartę do gniazda SD w TV
4. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie TV

Po zainstalowaniu nowego softu nie można wrócić do starszej wersji, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Zastanów się, czy na pewno chcesz to zrobić.
 

milanski

New member
Dzięki Plaman za pomoc.
Po wgraniu nowego softu problem z modułem ncam tnk się rozwiązał. Wszystko działa bez problemu. Też jestem zwolennikiem wgrywania nowego firmware'u.
 

combo106

New member
soft 2.016

Mam pytanie do osób, które wgrały soft 2.016 (z czeskiej strony, bo chyba nigdzie indziej się nie ukazał).

W moim V10 korzystam ze slotu na kartę, w którym używam karty Cyfry+ w module Astona.
Działa wszystko z wyjątkiem kanałów HD, które to czasem się uruchamiają a czasem nie (ostatnio prawie zawsze - "nie"). Zaczyna mnie to irytować i pomyślałem, że może instalacja softu 2.016 coś tu pomoże.

Stąd moje pytanie, czy ktoś kto używa karty Cyfry+ w slocie CI zainstalował ten czeski soft 2.016 i czy zlikwidowało to problem z otwieraniem kanałów HD?
 

plaman

New member
Chętnie bym Ci pomógł, ale niestety nie używam tego modułu i tej karty. Twojemu przedmówcy pomogła zmiana softu, to może Tobie też pomoże, choć to inny rodzaj problemu. Musisz chyba zaryzykować albo uzbroić się w cierpliwość.
 

darek1602

New member
Mam pytanie do osób, które wgrały soft 2.016 (z czeskiej strony, bo chyba nigdzie indziej się nie ukazał).

W moim V10 korzystam ze slotu na kartę, w którym używam karty Cyfry+ w module Astona.
Działa wszystko z wyjątkiem kanałów HD, które to czasem się uruchamiają a czasem nie (ostatnio prawie zawsze - "nie"). Zaczyna mnie to irytować i pomyślałem, że może instalacja softu 2.016 coś tu pomoże.

Stąd moje pytanie, czy ktoś kto używa karty Cyfry+ w slocie CI zainstalował ten czeski soft 2.016 i czy zlikwidowało to problem z otwieraniem kanałów HD?

Witam
Problemy opisane poniżej mam również. Moduł Astona, karta Cyfry+ i ciągłe blokowanie się kanałów HD. Komunikat "Kanał zakodowany" irytuje coraz bardziej.
Przyłączam się do prośby. Może komuś udało się pokonać te problemy i podzieli się doświadczeniami.
Pozdrawiam.
 

jn921

New member
Bez reklam
Witam
Problemy opisane poniżej mam również. Moduł Astona, karta Cyfry+ i ciągłe blokowanie się kanałów HD. Komunikat "Kanał zakodowany" irytuje coraz bardziej.
Przyłączam się do prośby. Może komuś udało się pokonać te problemy i podzieli się doświadczeniami.
Pozdrawiam.

Witam !
Używam karty Cyfry+ w slocie CI, zainstalowałem wczoraj ten czeski soft 2016 i programy HD działają.
Włączałem i wyłączałem telewizor kilkakrotnie nawet wyjąłem wtyczkę sieciową ,nie było problemów z kanałami HD zawsze działały. Mam 50V10 od 2lat i miałem problemy z HD na starym sofcie 2013, teraz jest wszystko ok.
Pozdrawiam
 

plaman

New member
Wkleiłem link do strony z softem, ale widzę, że nie zawsze prowadzi do celu. U mnie działa. Gdyby jednak nie prowadził do celu, to na dole trzeba wybrać zakładkę '21-25' (poprzednio pisałem w poście #715 o zakładce '16-20', ale od tego czasu przybyło trochę wiadomości). Na tej zakładce trzeba następnie wybrać wiadomości z datą 14.10.2010 'TV Panasonic - update software'. Tam znajduje się lista z softem do różnych modeli telewizorów.
 
Ostatnia edycja:

combo106

New member
Witam !
Używam karty Cyfry+ w slocie CI, zainstalowałem wczoraj ten czeski soft 2016 i programy HD działają.
Włączałem i wyłączałem telewizor kilkakrotnie nawet wyjąłem wtyczkę sieciową ,nie było problemów z kanałami HD zawsze działały. Mam 50V10 od 2lat i miałem problemy z HD na starym sofcie 2013, teraz jest wszystko ok.
Pozdrawiam


U mnie też zainstalowane i wszystko potwierdzam!
Dzięki za chłopaki za ten patent z czeskim softem:eek:k:
 

darek1602

New member
Witam.
Również zainstalowałem soft 2016 na moim V10. Kanały HD Cyfry + na module Astona już działają. Wszystko jest OK. Wielkie dzięki za informacje na forum.
Pozdrawiam
 

pupil

Member
Witam.
Również zainstalowałem soft 2016 na moim V10. Kanały HD Cyfry + na module Astona już działają. Wszystko jest OK. Wielkie dzięki za informacje na forum.
Pozdrawiam

Sorry za off-top,ale jak wygląda sprawa z szybkością przełączania kanałów SD i HD w tym module.Generalnie chodzi mi jaka jest różnica w komforcie użytkowania między modułem a tunerem zewn.HD:)
 

wa_gr

New member
DVB-T w V10

Witam
Czy jest jakiś sposób aby uaktywnić równocześnie tunery DVB-T i DVB-S tak aby odbierać tv cyfrową naziemną w Polsce ?
Przy ustawieniu na Niemcy tuner DVB-T nie dekoduje obrazu ( myślę że aktywuje się DVB-T2 )natomiast wskazanie jako kraju Polski sprawia że kanały TV cyfrowej naziemnej chodzą prawidłowo , natomiast nie uaktywnia się tuner satelitarny a chciałbym używać obu.Próbowałem się cos dowiedzieć w serwisie Panasonika ale "fachowiec" z którym rozmawiałem stwierdził że V10 nie ma tunera DVB-T tak że dalsza dyskusja była bezprzedmiotowa.
 

Sikorrr

New member
Witam
Czy jest jakiś sposób aby uaktywnić równocześnie tunery DVB-T i DVB-S tak aby odbierać tv cyfrową naziemną w Polsce ?
Przy ustawieniu na Niemcy tuner DVB-T nie dekoduje obrazu ( myślę że aktywuje się DVB-T2 )natomiast wskazanie jako kraju Polski sprawia że kanały TV cyfrowej naziemnej chodzą prawidłowo , natomiast nie uaktywnia się tuner satelitarny a chciałbym używać obu.Próbowałem się cos dowiedzieć w serwisie Panasonika ale "fachowiec" z którym rozmawiałem stwierdził że V10 nie ma tunera DVB-T tak że dalsza dyskusja była bezprzedmiotowa.
Tutaj jest sprawdzone rozwiązanie Twojego problemu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/56413-vieracast-i-ipla-absurd-3.html
 

wa_gr

New member
Witam
Dzięki za szybką odpowiedź ale niestety ten trick działa jeżeli chcę mieć Ipla lub Iplex i równocześnie aktywny tuner satelitarny . Korzystałem z tego od momentu jak się pokazało na forum. Ostatnio znalazłem się w zasięgu naziemnej TV cyfrowej i chciałem sprawdzić jak to chodzi . Telewizor wyszukał kanały jednak był tylko dźwięk a obraz był czarny ( przy ustawieniu na Niemcy ) co chyba oznacza że tuner obsługuje MPEG-2 a nie MPEG-4 w którym DVB-T jest nadawana na terenie Polski . Przy wskazaniu lokalizacji w Polsce sygnał DVB-T jest dekodowany poprawnie , jednak nie są aktywne tunery DVB-S i DVB-C . Zastosowanie sposobu z wgraniem ustawień z karty pamięci pozwala zachowac serwisy IPLA i IPLEX ,jest tuner DVB-S ale kanały DVB-T zniknęły
 

Sikorrr

New member
Witam
Dzięki za szybką odpowiedź ale niestety ten trick działa jeżeli chcę mieć Ipla lub Iplex i równocześnie aktywny tuner satelitarny . Korzystałem z tego od momentu jak się pokazało na forum. Ostatnio znalazłem się w zasięgu naziemnej TV cyfrowej i chciałem sprawdzić jak to chodzi . Telewizor wyszukał kanały jednak był tylko dźwięk a obraz był czarny ( przy ustawieniu na Niemcy ) co chyba oznacza że tuner obsługuje MPEG-2 a nie MPEG-4 w którym DVB-T jest nadawana na terenie Polski . Przy wskazaniu lokalizacji w Polsce sygnał DVB-T jest dekodowany poprawnie , jednak nie są aktywne tunery DVB-S i DVB-C . Zastosowanie sposobu z wgraniem ustawień z karty pamięci pozwala zachowac serwisy IPLA i IPLEX ,jest tuner DVB-S ale kanały DVB-T zniknęły
Na to też jest rada (sprawdziłem na sobie :smile:):
Po strojeniu DVB-T słychać tylko głos a nic nie widać ?
Wtedy: na pilocie klawisz ustawienia – menu strojenia – strojenie DVB-T + dodaj kanały HD - i działa :smile:
 

Konor

New member
Czerń w Panasoniku serii V10

Witam wszystkich.
Nie mogę uwierzyć po aktualizacji softu do 2.016 poprawił się kontrast i czerń czy ktoś też tak miał?
Z tego co czytałem to soft miał poprawiać tylko jakieś parametry tunera DVB S dla naszych południwych sąsiadów,od jakiegoś czasu nie chciało mi się oglądać telewizora przy zgaszonym świetle bo ta mleczna czerń doprowadzała mnie do szału szczególnie w ciemnych scenach,zmiana gammy nic nie dawała.Po aktualizacji jak tylko pokazał się obraz już widziałem różnice. Nie mogę uwierzyć że jest dużo lepiej niż było.Czas pracy 3500 godzin.
 
Do góry