Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

skrayny

New member
horus_se napisał:
Wielkie dzieki za info, odsyłam drugi raz

Zobacze co przyjdzie, podobno do 3 razy sztuka
..Hours_se. Wydaje mi się ze jednak to tylko wrażenie. Ja po rozpakowaniu mojego V10 też miałem wizje wygiętego ekranu po spojrzeniu na ekran z boku. Jednak ten pół łuk na dolnej części obudowy powoduje te złudzenie.
skrayny
 

zajka

New member
Witam,

Mam pytanie odnoście trybu THX. Posiadam TV od tygodnia, z tego co mi wiadomo (np. recenzja TV w Audio Video tryb THX) zapewnia bardzo dobre odwzorowanie kolorów. Nie wiem czemu u mnie jest jakoś dziwnie, włączenie THX skutkuje mocnym ociepleniem obrazu? Nikomu z moich znajomych kto oglądał cokolwiek ten tryb nie podoba po oglądaniu w normalnym trybie. O co chodzi? Też tak macie ?
Nie chcę panikować, ale warto by było sprawdzić czy u mnie wszystko jest ok z TV.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Piotrek !

New member
zajka napisał:
Witam,

Mam pytanie odnoście trybu THX. Posiadam TV od tygodnia, z tego co mi wiadomo (np. recenzja TV w Audio Video tryb THX) zapewnia bardzo dobre odwzorowanie kolorów. Nie wiem czemu u mnie jest jakoś dziwnie, włączenie THX skutkuje mocnym ociepleniem obrazu? Nikomu z moich znajomych kto oglądał cokolwiek ten tryb nie podoba po oglądaniu w normalnym trybie. O co chodzi? Też tak macie ?
Nie chcę panikować, ale warto by było sprawdzić czy u mnie wszystko jest ok z TV.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Ja mam to samo - tryb THX jest u mnie strasznie żółty. Bieli nie ma w ogóle wtedy - jest taki odcien jakby kremowo-żółty. TV mam już jakieś 3 miesiące i się to nie zmieniło.
 

zajka

New member
Dzięki za odpowiedź. Trochę mnie to uspokoiło, niemniej jednak nie do końca potrafię zrozumieć, że tak powiem "zajebistość" tego trybu. Tak bardzo podkreślaną na wszelkich zagranicznych testach, forach itp.

Ponieważ jestem już po decyzji kupna, TV stoi w domu chętnie odpowiem na wszelkie wątpliwości związane z zakupem. Może zacznę od tej, która mnie od początku zastanawiała: rozmiar.

Powiem tak-jeżeli macie dobry sygnał to na prawdę 50 cali nie jest przesadą-jest w sam raz i nie ma co się wahać. Ja mój rozmiar przymierzał z odległości max 3,9m i na prawdę martwiłem się co będzie na drugiej kanapie (od 1,5m do 3 m na końcu). Dziś oglądam spokojnie z bliżej położonej kanapy. Wiele osób odradzało ten rozmiar. Docelowo miał być niby max 46 (g10, toshiba itp). Poprzednio miałem 32:)
Przezwyczajenie zajęło mi parę godzin. Zaryzykuję stwierdzeniem, że gdyby fundusze pozwoliły spokojnie by brał nawet 60".

Kolejna sprawa-nie podejmujcie nigdy decyzji na podstawie sygnału z MM, Saturn itp. Ten TV jest rewelacyjny,ALE zgodnie z przysłowiem " z pustego i salomon nie naleje" nie spodziewajcie się cudów po kiepskim sygnale, i tu kolejny wyjątek pozytywny-na początku miałem podpiętą cyfrę plus przez euro złącze i powiem, że obraz był akceptowalny i możliwy do oglądania, spodziewałem się koszmary, przy czy nie mówię tu o rewelacyjnej jakości a o akceptowalnej do oglądania. Oczywiście przy HD to już inna bajka-ten TV to sama przyjemności.

Kolejne pytanie często poruszane na forum-jak z szybą z przodu? - uważam, że bardzo dobrze. Póki co TV gra w trybie oszczędnym, mam w mieszkaniu spore okna-nic nie przeszkadza. Tego się bałem-problemu nie ma.

Pokusiłem się nawet o odtworzenie materiału Divx-także myślałem, że będzie tragedia a jest ok. Da się oglądać choć wiadomo...lekka profanacja.

Na koniec dla wszystkich nie zdecydowanych pomiędzy LCD a plazmą zasugeruję jedno-plazma!!! To na prawdę zupełnie inny obraz. Nie mam pojęcia dlaczego tyle ludzi kupuje LCD...marketing, tania produkcja. Po prostu efekt owczego pędu.

Czerń-pomiar pomiarem ale nie ma się do czego przyczepić. Krótko mówiąc-myślę, że nie trzeba wygrywać bitwy z KURO, żeby cieszyć się obrazem.

Design-bez fajerwerków w stylu samsunga itp., stonowany, elegancki , po prostu klasa. Bardzo dobre wykonanie. Osobiście jeden z najładniejszych TV na rynku.

Nie bzyczy, dzwięk jak na TV dobry, nic nie buczy nawet gdy gra głośno, choć dla mnie dźwięk z każdego tv jest nieakcpetowalny i wyprowadzam na kolumny.

Męczy mnie tylko ten THX...o co chodzi?

Nie potrafię też połączyć się z siecią. Próbowałem wszelkich ustawień i nic. Taki dodatkowy bajer ale chciałem przetestować.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
zajka napisał:
Męczy mnie tylko ten THX...o co chodzi?

Pozdrawiam


Tryb THX ma być jak najbardziej „przezroczysty”, czyli nie wprowadzać żadnych zmian do obrazu wejściowego. Odpowiednikiem takiego trybu w PC jest sRGB i każdy może zobaczyć, jakie zmiany na monitorze komputera on powoduje.

Uwaga. Wczesne modele V10 rzeczywiście miały trochę za dużo żółtego. Jeśli podłączymy TV do sieci v10 ściągnie sobie uaktualnienie. Uaktualnienie możemy też wgrać z karty SD.

-----------------------------------------------------------
Update Viera castz z 20/7/2009 [PDP pal09-SEC-v2012 (16.7 MB)].
Do TV -> PDP V10, G15
http://www.panasonic.cz/soubor.aspx?id=47246
Rozpakować, nagrać na kartę SD (karta do 2GB FAT16). Włożyć do TV i postępować zgodnie z instrukcją na ekranie.
 

horus_se

New member
skrayny napisał:
..Hours_se. Wydaje mi się ze jednak to tylko wrażenie. Ja po rozpakowaniu mojego V10 też miałem wizje wygiętego ekranu po spojrzeniu na ekran z boku. Jednak ten pół łuk na dolnej części obudowy powoduje te złudzenie.
skrayny
Własnie że nie złudzenie, przykladasz listwe i jest dowód

Jest wykrzywiony bo juz pierwszy który odesłalem został sprawdzony przez sewrwis panasonica i przez sklep - werdykt: wykrzywiony
 

zajka

New member
@slimak

Logika wskazywała by że nie powinienem mieć nadmiaru żołtego (soft 2016). Według mnie mam. Pytanie tylko czy tak powinno być? Po prostu wszędzie czytam, ze THX to niemal idealne odwzorowanie, włączam i podniecenie opadło.
 

slimak

New member
Bez reklam
Światło, które nas otacza ma różną temperaturę (barwę).

2000 K - świeczki
2800 K - (żarówkowa)
3000 K - wschód i zachód Słońca
3200 K - światła żarowe lamp studyjnych
4000 K - barwa biała
6500 K - barwa dzienna
10000-15000 K - barwa czystego niebieskiego nieba

578px-Color_temperature.svg.png


Idealne skalibrowanie barw w jednych warunkach oznacza, że w innych będzie już nie idealne. ;-)
THX jest przeznaczony do oglądania w półmroku.
 

Piotrek !

New member
slimak napisał:
Update Viera castz z 20/7/2009 [PDP pal09-SEC-v2012 (16.7 MB)].
Do TV -> PDP V10, G15
Rozpakować, nagrać na kartę SD (karta do 2GB FAT16). Włożyć do TV i postępować zgodnie z instrukcją na ekranie.

Ktoś wgrywał to uaktualnienie z tej strony czeskiej przez karte SD ? Wszystko przebiegło bez problemu ? Trochę się boje uszkodzić TV jakby się okazało że coś jest nie tak. Niestety nie mam jak podłączyć TV bezpośrednio do netu :-(
 
Ostatnia edycja:

zajka

New member
slimak napisał:
Światło, które nas otacza ma różną temperaturę (barwę).

2000 K - świeczki
2800 K - (żarówkowa)
3000 K - wschód i zachód Słońca
3200 K - światła żarowe lamp studyjnych
4000 K - barwa biała
6500 K - barwa dzienna
10000-15000 K - barwa czystego niebieskiego nieba

578px-Color_temperature.svg.png


Idealne skalibrowanie barw w jednych warunkach oznacza, że w innych będzie już nie idealne. ;-)
THX jest przeznaczony do oglądania w półmroku.

Powiedzmy, żę trochę zajmuję się fotografią więc pojęcie balansu bieli i temperatury barwowej nie jest mi obce. Oglądam THX w półmroku.
W recenzji TV na avforums ( http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-TX-P50V10-Review.html ) jest pomiar temperatury barwowej dla THX tego tv na poziomie 6475K więc bliskie 6500K, czym są zachwyceni. Czyli oddanie kolorów naturalne jak w temperaturze "dziennej". Tak oddane kolory na ekranie powodować powinny odczucie trójwymiarowości. Podobno im chłodniejsze barwy tym bardziej się to czuje. U mnie wydaje się, że obraz jest znaczenie cieplejszy co widać w jasnych partiach obrazu najbardziej. Czy dobrze rozumuję?- Jeżeli wyświetlę biała plansze na ekranie lub po prostu normalny obraz z tv, zatrzyam go i zrobię zdjęcie z temperaturą ustawioną w aparacie na 6475K lub po prostu 6500K to biel powinna być biała a kolory bardzo naturalne. Ale tak jak mówię, obraz nie jest "pop" ani nie jest wg mnie naturalny, jego temperatura barwowa zdaje się być znacznie niższa niż wszędzie opisywanej, coś jakby wszystkie filmy były kręcone na dzikim zachodzie. Czy dobrze to rozumiem? Być może to jest wadliwy egzemplarz.

Dla mnie proste albo coś jest nie tak albo ja czegoś nie rozumiem. Jeżeli parę stron recenzujących sprzęt (mówię o tych szanowanych recenzjach) mówia, że THX to opcja warta dopłaty, że kolory są oddane idealnie bez kalibracji itp. czyli THX=sam zachwyt, a u mnie wszystko jest zółtawo-ocieplone to zaczynam się zastanawiać.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Wszystko rozumiesz dobrze. Pozostały już tylko dwie możliwości. Albo Twoje źródło sygnału daje za żółty obraz, albo w fabryce pepiczkowi poślizgnął się palec w czasie kalibracji THX.

P.S. Spróbuj pokombinować z High End Blue, High End Red.
 

zajka

New member
Moim źródłem sygnały jest N-TV, próbowałem też na DVD, Xboxie, i blueray w komputerze. Co w przypadku gdy pepikowi faktycznie ujechał ten palec...
 

slimak

New member
Bez reklam
Serwis.

Ale jeszcze raz na wszelki wypadek przypomnę. Tryb THX jest dla zapewnienia naturalnego obrazu, a nie ładnego obrazu.

thx-sharpness.jpg

THX

cinema-sharpness.jpg

Kino
 

zajka

New member
@slimak

Jasna sprawa, tego też właśnie oczekuję. Pierwsza sprawa to ewidentnie widać, że obraz w THX jest bardziej miękki, nie ma tu nadzwyczajnej ostrości, podobnie jak w przypadku przedstawionych powyżej plansz. To jasne i tak jest, jest to zapewne kinowa ostrość obrazu lub w zasadzie nieostrość. Tak działa THX w sprawie ostrości.

Oglądając cokolwiek nabieram jednak wątpliwości czy każdy reżyser ma pragnienia ocieplania sceny i kolorów do takiego poziomu.I tak jak napisałeś wcześniej kolory, powinny być naturalne, według mojej percepcji to co oglądam w THX odbiega od naturalności w istotnym stopniu.

Zacytuję również zdanie z recenzji, z której ty korzystałeś prezentując zdjącia:

"Panasonic TX-P42V10 a definite edge over the G10 series was the 2.2 gamma in [THX] mode: the resultant picture oozed plenty of “pop”, and was just so easy on the eyes that we would happily sit in front of the TV all day and drink the images in."

Moim zdaniem tego mi brakuje w obrazie. Dodatkowo z tego co mi wiadomo, ocieplenie obrazu właśnie negatywnie wpływa na trójwymiarowość.Tak więc potwierdzało by się wszystko. Nie wiem jak to sprawdzić i czy jak zamówię tego technika z Panasonica, to czy on cokolwiek zrobi w domu. Pamiętam jak rozmawiałem przez telefon z jednym ze specjalistów od Kikiego i powiedział mi, że generalnie Panasonic charakteryzuje się dość chłodnymi barwami czyli temperatura barwowa powinna być względnie wysoka, pytanie kto co woli.Mój egzemplarz jest raczej "ciepły"... i tu pojawia się pytanie czy to wada czy tak jest.
 

GRajza

New member
A ja spróbuję jeszcze raz uzyskać odpowiedź na wcześniejsze pytania ;)

1.
Czy lepiej (czyli lepszy obraz będzie):
puszczając sygnał bezpośrednio do TV przez moduł CAM (Cyfrowy Polsat)
czy lepiej normalnie z dekodera przez AV (Denon 1910 - w końcu za coś nagrody dostał ;) ) ?

2.
Jaki wieszak na ścianę będzie OK, to 50tki?

pozdrawiam
 

mircus8

New member
42V10e i internet

Mam problem z aktualizacją softu przez internet. Połaczenie internetowe działa, odbieram serwisy internetowe przypisane do naszego telewizora, a gdy chcę przeprowadzić aktualizację oprogramowania wyskakuje komunikat:"połączenie z serwerem nie powiodło się". Aktualnie mam oprogramowanie 2012, a czytam, iż dostępne jest już 2016. Próbowałem ustawień na Polskę i na Niemcy, gdzie menu wydaje sie bogatsze. W tym ostatnim ustawieniu ( chciałem skorzystac z tunera dvbs) szukał aktualnego oprogramowania,ale z innego punktu menu i po kilkunastu minutach szukania stwierdził, iz oprogramowanie 2012 jest aktualne. Czy wiecie w czym może leżeć problem?
 
Do góry