Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

tomdvd

New member
Ostatnie pytanie:)
Czy jakosc HD, np z n-ki poprzez HDMI jest wyrazne, ostre jak w lcd czy raczej stonowane ale wciaz szczegółowe. Zmierzam do tego czy wystepuje tzw. opad szczeki 1080p, HD, BD itp?
Pozdr,
 

paniol

New member
Nie wiem, jak jest na LCD, ale mecze na TVP HD (jakiś puchar, grali Włosi, Hiszpanie, Nowa Zelandia, RPA) na 50V10 to totalny opad kopary... no MEGAWYPAS.

Do tego coś mi się zdaje, że przy tej plazmie branża filmów XXX padnie - za dużo widać :)
 

leotdi

New member
jerryx napisał:
Planuje w najblizszym czasie zakup TV. Do tej pory bylem nastawion na V10 zdecydowanie ale niestety apetyt rosnie w miare jedzenia. Nie mam miejsca na 50" wiec wchodzi w rachube tylko 42". I tu pojawia sie problem - czy moze zamiast 42" V10 wziasc 46"g10 lub nowosc 46G15.Jednak te 4" robi roznice i mam zagwostke. Jakie bylby plusy wskazujace na V10 w tej rywalizacji vs wiekszy g15 ?
G15, różni się od V niewiele. Technicznie (panel + elektronika) jest taka sama. Zubożony w pewnej funkcje, jak płynne 24p, THX (przeanalizuje sobie w porównywarce). Wg mnie warto mieć te 4 cale więcej.
 

tesla74

New member
hefalump1978 napisał:
, ...od dostarczyciela kablowki dostalem karte dekodujaca CONAX oraz moduł Technicrypt CX, karte wkladasz w moduł, a moduł w slot telewizora po lewej stronie, wszystko działa pięknie, szybko, są spore możliwości układania listy kanałów...

Czy ktoś się orientuje czy takie coś można zrobić z kablówką UPC? Czy będą przez to działały kanały HD? Jaki typ modułu byłby potrzebny?
 

jaro0508

Member
Prosze o rade mam model 37 pv 80 bardzo dobrze sie sprawuje<odpukac> przebieg 1700 h myśle o zakupie 42V10 czy skora warta wyprawki? czy poczekac na inne modele..? głownie mi chodzi o jakość obrazu? czy bedeą roznice? na korzysc V10? mam cyfre plus i fergusona 8900hd ..prosze o opinie ..z góry dzięki..:)
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Pytanie jest nieco nie na miejscu ;). OCZYWIŚCIE, że będzie różnica, wiadomo, że na Cyfrze mniejsza niż na BD, ale na pewno będzie. No i 5" na plus :D.
 

segen

New member
Jak V-łka odbiera w Mpeg4 ? nikt jeszcze nic nie napisał na ten temat.. a juz nadają z paru nadajników docelowo paczkę Mux1.
 

Endriu129

New member
Powiedzcie mi czy gniazdo z tyłu tego TV opisane jako satelite służy do podłączenia anteny satelitarnej (talerza) np. Cyfry czy Polsatu i nie potrzeba wtedy tunera satelitarnego? I czy slot z boku TV, opisany jako common interface, po włożeniu karty np. z Polsatu czy Cyfry umożliwia oglądanie programów tych telewizji bez posiadania osobnego tunera?
 

spock

New member
Endriu129 napisał:
Powiedzcie mi czy gniazdo z tyłu tego TV opisane jako satelite służy do podłączenia anteny satelitarnej (talerza) np. Cyfry czy Polsatu i nie potrzeba wtedy tunera satelitarnego? I czy slot z boku TV, opisany jako common interface, po włożeniu karty np. z Polsatu czy Cyfry umożliwia oglądanie programów tych telewizji bez posiadania osobnego tunera?
Co do pierwszego. Tak - telewizor jest wyposażony w tuner DVB-S2 - podłączasz antenę, wybierasz jako kraj Niemcy i zaczyna od przeglądu satelity :) Z HotBirda 13E znalazł ~1700 stacji TV i radiowych.
TV był testowany z modułem CAM Nagravision Cyfrowego Polsatu i działało to bez żadnych problemów zarówno SD jak i HD. Za ok 2 tyg będę wiedział czy działa z Cyfrą+.

Ogólnie V10 to "wypasiony" funcjonalnie model - ma wszystkie tunery DVB-C/T/S + internet + klient DLNA.
 

jarjan

New member
spock napisał:
Co do pierwszego. Tak - telewizor jest wyposażony w tuner DVB-S2 - podłączasz antenę, wybierasz jako kraj Niemcy i zaczyna od przeglądu satelity :) Z HotBirda 13E znalazł ~1700 stacji TV i radiowych.
TV był testowany z modułem CAM Nagravision Cyfrowego Polsatu i działało to bez żadnych problemów zarówno SD jak i HD. Za ok 2 tyg będę wiedział czy działa z Cyfrą+.

Ogólnie V10 to "wypasiony" funcjonalnie model - ma wszystkie tunery DVB-C/T/S + internet + klient DLNA.

Panowie.
Mam P42V10E i pewien problem. Dla obioru satelitarnego ustawiłem kraj Niemcy i wszystko chodzi świetnie z modułem Polsatu Cyfrowego - oprócz polskiej czcionki w EPG. Niestety na DVB-T w Warszawie mam tylko sam dźwięk. Jeśli ustawię kraj Polska mam poprawny odbiór DVB-T ale nie mam DVB-S. Krótko testowałem moduł Cyfry+. Chodziło to jakoś ale nie ma to jak PVR.

Pozdrawiam
 

migele

New member
hoodlum napisał:
Mam papierową wersje katalogu Panasia i tam stoi, ze ma 4 Hdmi(3 tył , 1 bok) , dlna i divix tak samo jak i wersja g 15. V ma jednak przewage and g 15 bo ma 2 cale grubosci i tryb ThX a takze ładniejszy design(jedna szklana tafla). Ja ostrze zeby na 50 ale czekam az bedzie kosztować ok 6000-6500 (myśle ze po wakacjach). Na razie kosztuje od 7.3 tys.

Kolego - jesetś pewien? Według mojej wiedzy V-ka ma tryb THX natomiast G15 tego trybu nie ma. Zweryfikuj proszę i potwierdź.
 

segen

New member
I tu mnie ogarnia złość.. bo płaci sie za cos, z czego trudno funkcjonalnie korzystać. Tak faktycznie to Panas wbudował tuner DVB S do wersji V ale tylko do wykozystania dla Austri Niemiec i Szwajcarii -patrz nalepka na TV z tyłu odbiornika.
Powinni to poprawic bo jako Polak czuje sie z tym źle. :)
 

BoDeX

New member
migele napisał:
Kolego - jesetś pewien? Według mojej wiedzy V-ka ma tryb THX natomiast G15 tego trybu nie ma. Zweryfikuj proszę i potwierdź.


Nie umiesz czytać ze zrozuieniem, czy jak ?

" ...V ma jednak przewage nad g 15 bo ma 2 cale grubosci i tryb THX a takze ładniejszy design ... "
 

paniol

New member
Ja dzisiaj w sklepie dla idiotów widziałem 42G10 za jedyne 4999,-
I to przy "wietrzeniu" magazynów...

Kogos pogięło, bo za 7999 kupiłem 50V10, i czekam na zamówionego 42G10 za 3840,-
 

tomdvd

New member
Mam,
50 PV10, po przesiadce z 42 PV 60 to jednym słowem opad szczęki. Podłączone do nrecordera kablem HDMI, model QED-QUNEX więc bez kompromisów bo jakoś nie wierze w kable za 30 dychy:). Jakość HD extraklasa chociaz wiadomo ze zalezy od bitrate w n, jakosć SD bez zastrzeżeń chociaz mało juz takie oglądam. No i ten wygląd WOW. Ustawienia to lece na THX ale experymentuje z ustawieniami z CNET z wyjątkiem Digital Cinema Color na "on" bo obraz ma więcej POP'u. Teraz jeszcze tylko czekam na 320ke Pioneer'a i tryb 24 z baraki z nadzieją na odjazdLOL
polecam wszystkim ten TV i pozdr,
 

gorylla

New member
Bez reklam
tomdvd napisał:
Podłączone do nrecordera kablem HDMI, model QED-QUNEX więc bez kompromisów bo jakoś nie wierze w kable za 30 dychy:).

A ja wierzę. Mam za trzy dychy i obraz jest super (42S10). Dzięki uprzejmości kolegi z pewnego sklepu porównywałem z polecanym często Vivanco i wybrałem najtańszy. Podłączałem też pożyczoną od kumpla PS3 podobno drogim kablem HDMI, który do niej dokupił (marki nie pamiętał). I zero różnicy. Kiki kiedyś zrobił test kabli HDMI, nie było żadnej różnicy w obrazie i dał sobie na spokój (chociaż chyba w zamiarach miał przetestować większą ilość kabelków). Poczytajcie (a raczej pooglądajcie) bo to pouczające.

Kto chce poczuć się "lepiej", bo chce mieć drogi (i zapewne w jego mniemaniu lepszy) kabel to i tak go kupi, bo nigdy nie uwierzy, że kabel za 30zł nie zepsuje mu jakości obrazu. Pozdr.
 
Do góry