Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

Husky_HD

New member
bojki napisał:
Witam,

Ile cm musi byc zachowane po bokach i od gory tv, aby zachowac odpowiedni obieg powietrza?
Czy po 5 cm wystarczy?

Pozdrawiam
Piotr

Temat był poruszany w wątku dotyczącym modelu G10.
Jak pamiętam, minimalne odległości powinny być nie mniejsze niż 10 cm z boków i z góry telewizora, a z tyłu 7 cm. Zachowanie minimalnych odległości jest niezbędne dla odprowadzenia wydzielanego przez TV ciepła, którego ilość jest zależna od pobieranej mocy, a ta jak wynika ze specyfikacji obu modeli jest taka sama w V10, jak w G10.
 

hoodlum

New member
Czy ktoś już widział to cacko on live w shopie? Chodzi mi głownie o design ,jak wyglada na zywo- bo co do obrazu to na pewno bedzie wypas.:eek:k:
 

lumix10

New member
widzialem ten telewizorek we francji w sklepie boulanger (cos podobne do polskich saturnow) design tego telewizorka jest powalajacy,calosc wyglada na solidna konstrukcje :),obok 50 calowej v stal 50 calowy g...w wygladzie jest roznica.poprostu telewizorek nie jest monotonny jak wersja g (chociaz nic do nizszego modelu panasa nie mam :):)

porownanie...tu troche ciezko z tym...ale co zauwazylem to:
troszke bogatsze menu (nastawy telewizorka)

moj francuski nie jest idealny...lecz sprzedawca pobawil sie troszke przy mnie.ustawil oba telewizorki praktycznie identycznie i powiem tak...delikatnie widoczne sniezenie w wersji g zostalo wyeliminowane w wersji v.... jak on to zrobil nie wiem :):)
menu bylo po francusku :):)

dla mnie osobiscie czern obu telewizorow jest rewelacyjna
 

pew

New member
dlna..

Czy ktoś z Was wie do końca, czy telewizor posiada funkcje dlna? W niektórych źródłach jest to widoczne, natomiast w powyższych ofertach (w tym allegro) niestety tego nie ma.
Czy dobrze myślę - dlna, jest wewnętrznym koderem, który umożliwia oglądanie filmów divx,xvid,x264 bez użycia dodatkowego zewnętrznego sprzętu (odtwarzacz dvd bądź bluray), po włożeniu karty sd do czytnika?:roll:
 

paniol

New member
Chyba tworzy się jakąś dziwna otoczke koło tego modelu... Np. bracia Czesi podają ilość wejść HDMI 4, a na polskiej stronie paniola są podane tylko 3. Ściągnąłem nawet instrukcje po czesku... i jak byk z tyłu są widoczne 3 wejścia HDMI - czwarte z boku (akurat mi tyle - 3-ch potrzeba, a juz się martwiłem, jak podłączyc sprzęt - mój ampli HK AVR 230 nie obsługuje HDMI). Coś mi się wydaje, że przez G10 wejście na polski rynek V10 może być co nieco opóźnione... Dla mnie oznacza to, że w drugiej połowie czerwca chyba z Czech się tv ściągnie. I tyle.

Czy ktoś w Sosnowcu odbiera sygnał naziemnej tv cyfrowej DVB-T ze Skrzycznego?

Nie rozumiem, że czeski Panasonic "daje" instrukcję a polski ma to... gdzieś.
 
Ostatnia edycja:

hoodlum

New member
Mam papierową wersje katalogu Panasia i tam stoi, ze ma 4 Hdmi(3 tył , 1 bok) , dlna i divix tak samo jak i wersja g 15. V ma jednak przewage and g 15 bo ma 2 cale grubosci i tryb ThX a takze ładniejszy design(jedna szklana tafla). Ja ostrze zeby na 50 ale czekam az bedzie kosztować ok 6000-6500 (myśle ze po wakacjach). Na razie kosztuje od 7.3 tys.
 

slawbo

New member
paniol napisał:
Daj coś więcej na ten temat, bo ja na stronie polskiego paniola nie widzę instrukcji ani do G10, a tym bardziej do V10.
Hehe chyba Cię źle zrozumiałem ;) myślałem, że chodzi o instrukcje papierowe dołączane do TV, i te jak najbardziej są po polsku, wersja skrócona papierowa i na płycie wersja pełna ( choć też nie jest to Pan Tadeusz)
 

paniol

New member
Spoko, w moim przypadku już na samą myśl o zakupie tego tv zaczyna się szczytowanie :) - tym bardziej, że ze starego sprzętu tylko mi się komplet JBL-i Northridge zostanie. W zasadzie już podjąłem decyzje o zmianie ampli z AVR 230 na 255 i zakupie playera BD.
A sam V10 na razie jest jak yeti, wszyscy o nim wiedzą ale nikt go nie widział. A w sklepach tylko ceny... a same tv na razie trzymane są w magazynach zgodnie z przewidywaniami, że spadnie zainteresowanie poprzednimi modelami.

Za 3 tygodnie będę mieć kasę... i mam nadzieję, że do tego czasu tv będzie już na półkach i do tego przetestowany (zresztą juz same superlatywy o nim słychać).
 

pyrzan

New member
Od zeszlego czwartku P50V10E stoi sobie na mojej szafce i sie ''wygrzewa'',kupiony u nas w kraju,od reki.
Kto szuka ten znajdzie :) rozwiewam watpliwosci, ma 4 gniazda HDMI i wszystkie inne bajery ktore musze rozgryzc.
TV kupiony w Wawie.
 

BoDeX

New member
pyrzan napisał:
TV kupiony w Wawie.

Za jaką cenę ?
Do czego masz podłączone ?
Jak działa 24p - jest płynnie i bez teatrzyku ?
Gdzie wyprodukowany ? Angielskie wersje są ubogie, czy to bogatsza wersja (Menu) ?

Napisz w ogóle coś o jakości, bo wiele osób czeka na jakąś opinię.


(UK version is inferior to continental European versions in this regard - whatever the reason behind it, this is UNFAIR )
 
Ostatnia edycja:

pyrzan

New member
Cena 7399.
Na razie chodzi na sygnale z kablowki ktory i tak nie jest za dobry.
Jak juz pisalem ,TV sie wygrzewa wiec ustawienia sa takie zeby tylko cos obejrzec.
Poza kablowka i DVD nie mam na razie innego zrodla do podlaczenia.
Na pewno podepne antene zewnetrzna do DVB-T(Warszawa).
CO moge w tej chwili powiedziec: ogladalem zdjecia z karty SD, jakosc rewelacja jak i sposob w jaki mozna je przegladac.
Kablowka ,kiepski sygnal i pomimo ,ze ustawilem tv na jakis czas na normalne parametry to bylo kiepsko, czern taka sobie, ramka byla czarniejsza i to sie rzucalo w oczy.
To samo z DVD, nie bylem w stanie podlaczyc po komponencie wiec szlo przez euro i tu tez zadna rewelacja.
Prosta sprawa, moje zrodla sa do kitu wiec nie bedzie obiektywnej oceny na ta chwile.
Design:jest duzo z poprzedniej serii,ogolnie jest poprawnie, mnie osobiscie nie podoba sie srebrny ceownik na gorze co w polaczeniu z reszta obudowy i jej elementami jakos nie potwierdza ,ze mamy do czynienia z najnowszym modelem.
Grubosc panelu najbardziej rzuca sie w oczy przy podstawie, idac w gore przechodzi plynnie w mniejszy wymiar,jednak wentylatory tez wymagaja troche miejsca wiec nie jest to najnowszy Samsung LCD seria B ;)
Wentylatory chodze naprawde bardzo cicho, nie slychac tez zadnego brzeczenia przy jasnych scenach.
Co mnie zaskoczylo na plus- powierzchnia ekranu nie nagrzewa sie tak jak przy moich poprzednich plazmach (moze to wina tego ,ze tv nie chodzi na optymalnych nastawach w tej chwili?).
Ogolnie mogliby dopracowac obudowe,zmniejszyc troche ramke.
Pilot taki sobie, plastikowy.Przy tej klasie tv mogliby sie bardziej wysilic
TV jest na obrotowej podstawie.
Najwczesniej na temat jakosc obrazu bede mogl wypowiedziec sie za miesiac, tv bedzie wygrzany i bedzie juz podpiety pod jakis konkretny sygnal.
Zeby nie reklamowac sklepu powiem tylko ,ze byl kupowany na ul.Jórskiego w Wawie.
i jeszcze jedno, jak jestescie w stanie to bierzcie 58" :)
 
Ostatnia edycja:

byczy

New member
a mam pytanie czy ktos prubowal wrzucic CI z karta CP lub C+ do tego TV? ciekwe czy isteniej taka mozliwosc, wejscie na antene set i tuner DVB-S jest na pokladzie
 

BoDeX

New member
pyrzan napisał:
Najwczesniej na temat jakosc obrazu bede mogl wypowiedziec sie za miesiac, tv bedzie wygrzany i bedzie juz podpiety pod jakis konkretny sygnal.

Nie przesadzajcie z "wygrzewaniem", to nowoczesny panel i nie wymaga
voodoo zabiegów ! :) 100 godzin (4 dni non-stop z 50% kontrastem i jasnością ) całkowicie wystarcza dla spokojnego snu ...

"Konkretny" sygnał z BD 24p nabędziesz już za 499 pln. - do tego płytka
"Digital Video Esentials" lub " Baraka" i zapewne możesz walić szczęką
w podłogę ....
 

byczy

New member
juz wiem jak wyglada sprawa z modulami CI i kartami CP lub C+,
na infolini Panasonic'a twierdza ze obecnie nie bedzie to dzialac poniewaz po wybraniu lokalizacji Polska dzialanie tunerow innych niz DVB-T jest wylanczane. na innych lokalizacjach podobno DVB-C oraz DVB-S dziala.
podobno sa w trakcie testow i bedzie wiadomo cos za okolo 3tygodnie.
 

pyrzan

New member
Dobrze zrozumiales,pisza ,ze seria V jest najblizej Kuro ze wszystkich plazm ale go nie pobija.
Moj TV jest wyprodukowany w Czechach, mozecie mi wyjasnic o co chodzi z tymi roznicami w menu ?
 
Do góry