Panasonic seria TX-P42G30

gsq

New member
Czy ktoś z Was spotkał sie z taka rzecza, ze podczas ogladania jakiegos filmu z napisami (obojetnie czy przez HDMI, czy po LANie), napisy rzucaja cień, na lewo od siebie, przy ciemnych scenach..
Wyglada to mniej wiecej tak:

_____________
_____________NAPISY NAPISY NAPISY
___________NAPISY NAPISY NAPISY NAPISY


Jest to jakas forma powidokow, czy inny problem?
TV to 46GT30
pozdrawiam,
gsq
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Czy ktoś z Was spotkał sie z taka rzecza, ze podczas ogladania jakiegos filmu z napisami (obojetnie czy przez HDMI, czy po LANie), napisy rzucaja cień, na lewo od siebie, przy ciemnych scenach..
Wyglada to mniej wiecej tak:

_____________
_____________NAPISY NAPISY NAPISY
___________NAPISY NAPISY NAPISY NAPISY


Jest to jakas forma powidokow, czy inny problem?
TV to 46GT30
pozdrawiam,
gsq

u mnie czegoś takiego nie spotkałem, czy jest to problem tylko przy jednym konkretnym filmie? Jak tak to nie ma się co przejmować :)
 

Walenhovv

New member
Apropos, może ktoś napisać na Pw. jak to jest z tymi napisami, mó GT30E ne czyta mi napisów, przy odtwarzaniu z USB. Nawet nie mam takiej opcji w MENU jak wybór subtitle. Przerabiałem na srt. ale nie pomaga.
 

gsq

New member
no wlasnie wczoraj to pierwszy raz zaobserwowalem, wiec narazie przy jednym filmie :) przy ogladaniu nastepnego dobrze sie przypatrze..

@Walenhovv ja akurat odtwarzam po sieci filmy przez PS3 Media Server i wtedy napisy sie pojawiaja bez problemow, dzieki temu ze w/w program naklada je "w locie".

EDIT:
Sluchajcie, wszedlem sobie dzis pierwszy raz na IPLE w TV, i szok, na zielonym tle, na samym srodeczku sa tak jakby 4 wypalone piksele - myslalem ze to bolaczka LCDkow. Ponizej fotka jak to wyglada, gdyby ktos mogl sprawdzic u siebie, czy tez to wystepuje? Zrobilem sobie obrazek w podobnym zielonym kolorze i wrzucilem na TV, i juz tych brakow nie ma.. Oczywiscie przy innych kolorach rowniez nie ma problemu z wyswietlaniem obrazu w tym miejscu..


A tutaj foto ktore przedstawia to o czym pisalem dzis w poludnie - dotyczace pasow obok napisow, i jak widac na foto, nie zdarza sie to tylko przy napisach, ale takze przy ramkach, czy innych obiektach podswietlonych na ekranie. Zwroccie uwage na te pasy ktore ciagna sie od ramki:


Czy to normalne ??
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
A tutaj foto ktore przedstawia to o czym pisalem dzis w poludnie - dotyczace pasow obok napisow, i jak widac na foto, nie zdarza sie to tylko przy napisach, ale takze przy ramkach, czy innych obiektach podswietlonych na ekranie. Zwroccie uwage na te pasy ktore ciagna sie od ramki:


Czy to normalne ??
to normalne w plazmach, nazywa się line bleeding
 

gsq

New member
hm, z jednej strony dobrze ze to "normalne" w plazmach, ale z drugiej, czytajac rozne tematy o wadach i zaletach jakos sie jeszcze nie natknalem zeby ktos o tym pisal.. Czyzby to az tak nie przeszkadzalo? Fakt, ze przy normalnym ogladaniu (nie skupianiu sie na bledach matrycy) jest to malo zauwazalne, ale jednak.. Wymienia sie bzyczenie, migotanie, powidoki itp a o tym nie czytalem jeszcze :p

dzieki za sprawdzenie, bo jak to zobaczylem to oczy ze zdziwienia chcialy wyskoczyc z orbit :p
 

don111

Banned
hm, z jednej strony dobrze ze to "normalne" w plazmach, ale z drugiej, czytajac rozne tematy o wadach i zaletach jakos sie jeszcze nie natknalem zeby ktos o tym pisal.. Czyzby to az tak nie przeszkadzalo? Fakt, ze przy normalnym ogladaniu (nie skupianiu sie na bledach matrycy) jest to malo zauwazalne, ale jednak..
bo to nie jest zauważalne poza takimi obrazkami z ramkami menu itp, więc po co o tym pisać
nt LCD też nie pisze się o wielu mniej istotnych wadach typu obraz mydło (brak faktury powierzchni) albo mikroprzycięcia i artefakty w ruchu przy włączonych systemach 100hz itd

Wymienia sie bzyczenie, migotanie, powidoki itp a o tym nie czytalem jeszcze :p
bzyczenie - zależy od egzemplarza, są też ciche
migotanie - widoczne rzadko w specyficznych scenach, nie pamiętam kiedy ostatnio to widziałem
powidoki - są, ale widoczne ledwo i tylko na czarnej planszy bez sygnału
jak dla mnie istotny jest tylko hałas, reszta wiem z doświadczenia nie ma znaczenia, chyba że ktoś ogląda non stop tvn24 lub podobny kanał, a nawet gdyby to można sobie z tym poradzić - zmieniać overscan raz na kilka dni, włączyć przesuw piksela itd
gorsze w tv są wady obrazu których nie da się skorygować, typu chmurki na ekranie lub kiepski kotrast...
 

gsq

New member
yhm, rozumiem :)

co do bzyczenia zgadzam sie w 100%, najbardziej denerwujaca wada :/ a nie wiem, czy macie tak samo, ale ja slysze te bzyczenie tylko jesli siedze idealnie na srodku TV, czy to odleglosc 2,5 m, czy 4,5 (bo tak mam najdalej lozko) siedzac przed TV slysze bzyczenie. Natomiast kiedy stane obok, nie wiem, 1m po ukosie od TV, to bzyczenie jest nieslyszalne! Na prawde ciekawa sprawa. Chcialbym zobaczyc jakims "wizjerem" jak fale dzwiekowe tego bzyczenia rozprzestrzeniaja sie po pokoju...
Bo nawet przykladajac ucho do srodka TV to slychac, a z boku TV juz tylko wentylatory.

PS. Wiem, pewnie jestem jedyny ktory tak ma :p Ale przyznam Wam szczerze, ze moze mam sluch absolutny, bo np. kiedy mialem nowy zegar na scianie to przez 2-3 noce nie moglem zasnac przez "chodzaca" wskazowke lol..
 

matman

New member
Kupiłem TX-P50GT30 i jak na razie zawiodłem się tylko na nagrywaniu obrazu na dysk twardy.
Niestety telewizor nie potrafi sformatować dysku Toshiba 250 GB. Po każdej próbie pojawia się komunikat o błędzie. Dodatkowo dysk dziwnie się zachowuje - na początku pracuje normalnie, ale po chwili pracuje tak głośno jak nigdy wcześniej, następnie milknie i po jakimś czasie jest komunikat że formatowanie się nie powiodło. Z dyskiem jest wszystko ok, ale żeby przywrócić go do życia po takiej operacji muszę wejść w linuksa i go sformatować od nowa.
W infolini Panasonica dowiedziałem się że dysk trzeba wcześnij sformatowac na komputerze w formacie exfat. Trochę to dziwne tłumaczenie bo chyba telewizor powinien bez problemu sformatować dysk do swojego formatu. Może trzeba kupić nowy dysk, pytanie tylko jakie dyski są sprawdzone i bez problemu współpracują z tym telewizorem?
 

damaioshin

New member
Matman - infolinia dobrze stwierdziłą, ze dysk trzeba przygotować.
Telewizor to nie komputer, a dyski hdd stosuje się głownie w komputerach, stosowanie w tv to dopiero nowinka i raczej nisza na rynku, dlatego producenci nie formatują ich do systemów stosowanych w telewizorach.

JEszce raz -telewizor to nie komputer i nie oczekuj od niego zaawansowanych funkcji, zwłaszcza względem dysków niszowych producentów.
Wole tańszy tv bez podzespołow zbędnych.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Matman - infolinia dobrze stwierdziłą, ze dysk trzeba przygotować.
Telewizor to nie komputer, a dyski hdd stosuje się głownie w komputerach, stosowanie w tv to dopiero nowinka i raczej nisza na rynku, dlatego producenci nie formatują ich do systemów stosowanych w telewizorach.

JEszce raz -telewizor to nie komputer i nie oczekuj od niego zaawansowanych funkcji, zwłaszcza względem dysków niszowych producentów.
Wole tańszy tv bez podzespołow zbędnych.

w instrukcji słowa nie ma o wczesniejszym przygotowywaniu dysku na kompie jest tylko ostrzeżenie, że TV go sformatuje sam, skasuje dane i nie będzie można go odtworzyć nigdzie indziej poza tym konkretnym TV... gdzieś czytałem wykaz dysków wsółpracujących ale nie mogę sobie przypomnieć 160GB - 3TB.

Najbezpieczniej w/g mnie jest stosować dyski 2,5 lub 3,5" wkładane do uniwersalnych obudów zewnetrznych ta Toshiba pewnie zintegrowana z obudową była nie?

Toshiba to niszowy producent??? :bober:damaioshin proszę :blagam: jak wolisz tańszy TV bez zbędnych podzespołów to może crt sobie spraw lub coś w rodzaju Funaia... :fool: Tutaj większość forumowiczów dokładnie odwrotnie szuka właśnie tych zbędnych podzespołow i ich dodatkowych funkcjonalności... :p
 

ranczo

New member
Bez reklam
niestety TV dzisiaj to komputer, do tego zrobiony na linuksie
zawsze należy sprawdzić aktualizacje oprogramowania TV może pomoże
 

mirek71

New member
odnośnie dysku jestem właśnie przed jego zakupem i mam pytanie (jestem zielony) :
czy muszę kupić dwa oddzielne dyski tj 1 do nagrywania NTC z tunera w tv i 2 do odtwarzania filmów ściągniętych z neta ...
czy może do tych 2 ww celów można używać jednego dysku sformatowanego w połowie pod tv - da się tak, ma ktoś tak może dysk sformatowny , ewentualnie może ktoś z was spróbować tak dysk sformatować ...
 

matman

New member
w instrukcji słowa nie ma o wczesniejszym przygotowywaniu dysku na kompie jest tylko ostrzeżenie, że TV go sformatuje sam, skasuje dane i nie będzie można go odtworzyć nigdzie indziej poza tym konkretnym TV... gdzieś czytałem wykaz dysków wsółpracujących ale nie mogę sobie przypomnieć 160GB - 3TB.

Najbezpieczniej w/g mnie jest stosować dyski 2,5 lub 3,5" wkładane do uniwersalnych obudów zewnetrznych ta Toshiba pewnie zintegrowana z obudową była nie?

:p

Tak, ten mój dysk to Toshiba ze zintegrowaną aluminiowa obudową.
Dzwoniłem jeszcze raz na infolinię i tym razem dowiedziałem się, że z dyskiem nic nie trzeba robić, że telewizor sam go odpowiednio przygotuje.
Spytałem o dyski które na pewno działają i dowiedziałem się że działają dyski Western Digital z serii My Book, a z tańszych to np. PQI H560, ale ponoć najlepiej sprawują się te pierwsze bo mają osobne zasilanie, a te z dodatkowym kablem USB zasilającym to dość szybko padają.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
odnośnie dysku jestem właśnie przed jego zakupem i mam pytanie (jestem zielony) :
czy muszę kupić dwa oddzielne dyski tj 1 do nagrywania NTC z tunera w tv i 2 do odtwarzania filmów ściągniętych z neta ...
czy może do tych 2 ww celów można używać jednego dysku sformatowanego w połowie pod tv - da się tak, ma ktoś tak może dysk sformatowny , ewentualnie może ktoś z was spróbować tak dysk sformatować ...

do dwóch celów dwa dyski ale do odtwarzania filmów zassanych polecam laptopa po HDMI z kodekami odtworzy wszystko i wszelkie napisy!:p
 
Do góry