Panasonic seria TX-P42G30

arfa222

New member
Mam od 1 dnia 50g30e.Mam w związku z tym jeszcze pare pytań . Większość odpiweidzi znalażłem juz na forum ale pozostały mi do wyjaśnienia jeszcze takie kwiestie



1)czy mając dysk zewnętrzny podpinająć go tak aby pełnił funkcje nagrywania na nim z TV zostanie on sformatowany tak że już nie będzie on mógł pełnić poprzedniej funkcji ( oglądania z niego innych filmów z kompa)

2)czy TV obsługuje pendrivy gdzie pliki filmowe są powyżej 5giga.

3) czy na wyjściu HDMI uzyskam Dolby digital? jakbym w przyszłości kupił kino z HDMI i podpiął z tv
 
Ostatnia edycja:

mirek71

New member
widzę że pod nagrywanie jednak muszę kupić osobny dysk - mam pytanie ile zajmie nagrany z tunera tv wbudowanego w tym telewizorze materiał w HD - 1,5 h - np mecz lub film z naziemnej telewizji cyfrowej (która ruszy w hd ponoć na przełomie maja/czerwca) ...
a jak kupię dysk 3,5 cala to czy po włączeniu tv dysk również będzie pobierał prąd - jeśli nie będę na niego nagrywał/odtwarzał ? rozumiem że jak wyłączę tv to dysk nie będzie pobierał prąd w ogóle ?
 

pazuzu54

New member
Witam
Mam pytanie, czy rozwiązywał ktoś z was problem podłączenia sygnału z kompa po d-sbu, ewentualnie DVI pod g30e ?
Zależało by mi na jakiejś susgesti.

Pozdrawiam
 

Byrd66

New member
DVI analogowe? Cyfrowe i praktycznie niewiele różni się od HDMI. Sam tak mam podłączone. Jeśli się nie ma go w laptopie to widziałem przejściówki z dsub na euro.
 

r06

New member
Witam!

zastanawiam się nad kupnem tej plazmy ale mam pytanie które tutaj już padło natomiast nie padła odpowiedź. Czy po ustawieniu nagrywania na określoną godzinę (na hdd), TV sam się włączy ze stanu standby, czy aby nagrał zaprogramowany program musi być włączony?
 

effendi360

New member
Nawet z tego nie korzystałem :p Ale chyba; a raczej - na pewno - nie musi być włączony bo jak jest w stand by a jest ustawiony timer to lampka ma inny kolor niż normalnie :p
A poza tym to chyba logiczne, że taka funkcja nagrywania musi tak działać bo to byłby poroniony pomysł, żeby TV musiał być włączony do tego.
 

pazuzu54

New member
Witajcie szanowni

Mam problem ze swoją G30.
Otóż, nie czyta mi napisów do filmów, nawet jak mają tą samą nazwę, są oczywiście w tym samym katalogu oraz są w obsługiwanym formacie.
Radą na to było wmuxowywanie napisów do pliku mkv.
Też coś takiego poczyniłem według instrukcji z cdinfo.
I jak przed konwersją plik był odczytywany tak już po domuxowaniu napisów nie dało się go odtworzyć - na kompie śmiga.
Czy mógłby mi ktoś wskazać jakieś rozwiązanie tego problemu ? albo chociaż dokładną specyfikację plików jakie odtwarza G30 ?
Bo na razie nie mam kasy na odtwarzać sieciowy, a coś by się tam chciało obejrzeć.

proszę o pomoc
pozdrawiam
 

effendi360

New member
Ja robiłem tak jak ten gościu napisał i zawsze działa. Nie trzeba ich sklejać z plikiem video. Wystarczy przekonwertować na ten format i zapisać jako SRT. I nie ma lipy, musi działać.


Pliki i polskie litery
Brak polskich liter (krzaczki) – TO NAJWIĘKSZY MIT! jaki przeczytałem. Krzaczki w polskich literach o których niejednokrotnie czytałem to fikcja! Już piszę co należy zrobić. Ściągamy jakiś film (np. avi) na kompa i dociągamy do niego właściwy plik tekstowy z napisami (np. za pomocą naprojektu). Jest on zakodowany w formacie ISO Windows 1250. Wystarczy teraz przekonwertować go do formatu ISO Latin 8859 i w tym fomrmacie oglądać na telewizorku. W TV pod przyciskiem „OPTION” zaznaczamy jedynie wybór polskich i liter i kodowanie Latin2. ŻADNYCH KRZACZKÓW! Do konwersji polecam darmowy intuicyjny programik Gżegżółka – przynajmniej ten spisał się u mnie wyśmienicie. Zdarza się nieraz, że TV nie widzi napisów będących w katalogu oglądanego filmu. Powód...? Chory format pliku, np. o nazwie: „napisy do filmu (pobrane z sewisu fajnie.pl - pokazy na żywo, skype) 2011.txt”. Zmieńmy nazwę tego pliku z filmem oraz tego z napisami na np. „naszfilm.avi” i „naszfilm.txt”, usuńmy z tego katalogu inne „paści” i po problemie :)
 

apan

New member
A ja mam pytanie propo GT30.Spodobał mi sie bardzo ten model i chciałbym wiedziec, czy ten TV ma pełnoprawny internet?
Chodzi mi o połączenie wi-fi i o to , czy przeglądne tam strony typu allegro,poczta itd., czy tylko jakies wybrane?
Aha, i jakie róznice (poza 3D) w stosunku do G30?
 

effendi360

New member
Nie ma. I net tylko po kablu. Nie ma wifi. Jest youtube, ipla, iplex i pare innych pierdół ale stron nie poprzeglądasz. Różnice poza 3D to lepszy filtr chyba. Musiałbyś poczytać. Już nie pamiętam dokładnie ale jak kupowałem to na jakiejś zachodniej stronie gościu pisał że lepiej wziąć gt30 czy chcemy 3d czy nie.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
A ja mam pytanie propo GT30.Spodobał mi sie bardzo ten model i chciałbym wiedziec, czy ten TV ma pełnoprawny internet?
Chodzi mi o połączenie wi-fi i o to , czy przeglądne tam strony typu allegro,poczta itd., czy tylko jakies wybrane?
Aha, i jakie róznice (poza 3D) w stosunku do G30?


GT30 różni się od G30:
GT ma smuklejszy od G30 design, lepszy filr tj. infinite pro, 3D, tuner satelitarny którego w G nie ma... i to chyba wszystko... ale nie jestem pewien czy jakiś dodatkowych opcji ustawień w menu nie ma... :popcorn:
 

xeo151

New member
Bez reklam
GT 30 jest zdecydowanie lepszym wyborem, a cena obu modeli praktycznie jest bez różnicy, więc warto kupić GT. Co do napisów, u mnie tylko wmuxowane są czytelne i odpowiedniej wielkości, w srt są mikroskopijne,
 

puciek

New member
Chcialbym kupic do swojego G30 jakis odtwarzacz z przegladarka internetowa + klawiatura, obecnie zastanawiam sie nad takimi :

- Logitech Revue™ With Google TV™
Kod:
http://www.logitech.com/en-us/smartTV/revue

- Media-Droid (Media Tech)
Kod:
http://www.media-tech.eu/products/media-droid/MT7001

Czy ktos z was mial doczynienia z tym sprzetem ? Moze jakis inny uwazacie za lepszy ?
 

puciek

New member
Media-Droid okolo 500zl, natomiast Logitech 100$ nie znalazlem w polsce .
Laptopa? Siedzac na kanapie musialbym byc polaczony przez hdmi i wlaczyc np dual view tak ? do tego kabel od internetu i zasilajacy , dobrze rozumiem ? jesli tak to byloby to raczej utrudnienie niz udogodnienie :)
 
Do góry